Rph Bm T3 Kemahran Mbaca.docx

  • Uploaded by: LYNDA ROSITA
  • 0
  • 0
  • June 2020
  • PDF

This document was uploaded by user and they confirmed that they have the permission to share it. If you are author or own the copyright of this book, please report to us by using this DMCA report form. Report DMCA


Overview

Download & View Rph Bm T3 Kemahran Mbaca.docx as PDF for free.

More details

  • Words: 478
  • Pages: 6
TEMA

3. KESIHATAN DAN KEBERSIHAN

TAJUK

SENAMAN MENYIHATKAN BADAN

MASA

0815 – 0915pagi

STANDARD

2.2.1 Membaca, memahami, dan menerangkan

PEMBELAJARAN

(i) maksud kosa kata (ii) idea keseluruhan (iii) idea utama dan idea sampingan

OBJEKTIF

Pada akhir pembelajaran, murid-murid dapat: Menjelaskan maksud kosa kata yang terdapat dalam petikan dengan betul.

EMK

Ilmu : Sains Nilai : Menjaga Kesihatan EMK : Nilai Murni

SISTEM BAHASA Tatabahasa : Kosa Kata BAHAN BANTU MENGAJAR

Komputer riba,pembesar suara, gambar

AKTIVITI-AKTIVITI Aktiviti

Pengisian Kurikulum

Set Induksi

Set Induksi 1. Murid disoal mengenai pengalaman

Aktiviti “Chicken Dance”

mereka membuat pergerakan. 2. Guru memainkan lagu “Chicken Dance”

1. Pernahkan kamu melakukan pergerakan

dan membuat demotrasi pergerakan.

EMK : TMK Nilai : Menghargai/ keselamatan Kepelbagaian Sumber Bahan

3. Murid-murid dan guru membuat pergerakan

“Chinken Dance”?

sambil berdiri tentang lagu “Chicken Dance”

2. Apakah tujuan pergerakan “Chicken Dance” ini

CATATAN

4. Guru mengaitkan aktiviti”Chicken Dance”

disediakan.?

Komunikasi-interaksi antara guru dan murid, murid dan murid dan berkongsi pengetahuan

dengan tajuk hari ini.

Tajuk : Senaman Menyihatkan Badan. Perbincangan Soalan

1.

Baca petikan “Senaman menyihatkan badan”

murid. 2.

Isi Petikan 1. Senaman baik unutk

menghindarkan penyakit.

Murid membaca secara senyap selama dua minit.

3.

kesihatan . 2. Senaman dapat

Guru mengedarkan petikan kepada

Berapa murid dipilih oleh guru untuk membaca petikan.

4.

Murid membaca petikan secara kumpulan dan individu.

Kolaboratif – kerjasama antara guru dan murid untuk bertukar-tukar idea dan pandangan

3. Senam dengan cara yang

5.

betul. Kosa Kata

Murid-murid disoal mengenai petikan berdasarkan perenggan.

6.

1. Mencederakan

Murid-murid diminta mengeluarkan kosa kata yang terdapat dalam petikan.

2. Mendatangkan

7.

Guru menerangkan kosa kata tersebut.

3. Manfaat

8.

Guru membimbing jawapan murid.

4. Menjamin

Penerokaan Latihan isi tempat kosong

1. Guru mengedarkan latihan isi tempat kosong kepada murid-murid. 2. Murid-murid diminta menjawab soalan dengan jawapan yang betul berdasarkan pilihan jawapan yang disediakan . 3. Masa yang diberikan ialah selama lima minit. 4. Setelah siap, beberapa orang murid dipilih untuk membacakan petikan dengan jawapan yang betul. 5. Guru membimbing murid-murid jawapan.

Nilai Murni dan Etika Penerapan dan pemupukan nilai murni dan etika kea rah pembentukan Kesihatan yang baik.

Penilaian Pemulihan

1. Murid-murid diterangkan tentang aktiviti kesihataan. 2. Murid-murid dibahagikan kepada

Aktiviti Sukan Kegemaran Saya

Pentaksiran Bilik Darjah

empat kumpulan. 3. Ketua kumpulan diminta memilih gambar aktiviti sukan yang ditampal pada papan putih. 4. Secara berkumpulan, murid-murid diminta membina satu perenggan pendek menceritakan tentang sukan yang diperolehi daripada gambar. 5. Setiap kumpulan perlu membentangkan hasil perbincangan di hadapan kelas. 6. Murid dan guru membincang jawapan bersama-sama. 7. Guru membimbing jawapan murid.

Pengayaan

Rumusan isi pembelajaran Makanan Seimbang Senaman

1. Murid-murid disoal kefahaman mereka terhadap tajuk pembelajaran. 2. Guru bertanyakan tentang aktiviti kesihatann .

Nilai Murni Jaga Kesihatan Kasih Sayang

Bertepuk tangan untuk diri sendiri.

3. Murid-murid diminta menyatakan nilai-nilai murni yang diperolehi dalam pdp. 4. Murid dan guru sama-sama membuat pergerakan “Chicken Dance” dengan iringan muzik. 5. Guru merumuskan isi pembelajaran.

Related Documents

Rph Psv T3.docx
November 2019 19
Rph Psv T3.docx
November 2019 23
Rph Bm Pemulihan
June 2020 5
Rph Bm Observe.docx
December 2019 16
Rph Bm 1 April.pdf
November 2019 22

More Documents from "Nadiah Abd Rahman"