Rph Bm 1 April.pdf

  • Uploaded by: Nadiah Abd Rahman
  • 0
  • 0
  • November 2019
  • PDF

This document was uploaded by user and they confirmed that they have the permission to share it. If you are author or own the copyright of this book, please report to us by using this DMCA report form. Report DMCA


Overview

Download & View Rph Bm 1 April.pdf as PDF for free.

More details

  • Words: 981
  • Pages: 6
HARI / MINGGU KELAS MASA BIDANG KEMAHIRAN STANDARD KANDUNGAN

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

PENGISIAN KURIKULUM /TMK

AKTIVITI

ISNIN 12 2 AL-FARABI 07.30 PAGI – 08.30 PAGI KATEGORI SERANGAN

TARIKH 1 APRIL 2019 BIL MURID / 27 TEMPOH 1 JAM ASPEK 1.0: KEMAHIRAN PERGERAKAN (DOMAIN PSIKOMOTOR) TAJUK BOLA BALING STANDARD 1.3.5 PEMBELAJARAN

1.3

Pada akhir pembelajaran murid dapat: 1. Melakukan satu kemahiran menjaring dalam situasi permainan dengan betul. (1.3.5)) ASPIRASI MURID

PENGETAHUAN

STRATEGI P&P

PEMBELAJARAN AKSES KENDIRI

NILAI MURNI

KEYAKINAN

KBAT

MENGAPLIKASI

TEKNOLOGI MAKLUMAT DAN KEMAHIRAN BERFIKIR MENGANALISIS KOMUNIKASI I-THINK TAHAP PENGUASAAN SET INDUKSI: 1. 1. Guru meminta murid daripada kumpulan dua untuk membentangkan sinopsis bab 2. EMK

PERKEMBANGAN: 2. Guru meminta murid untuk berbincang bersama-sama pembentang mengenai tajuk yang dibentangkan. 3. Guru meminta beberapa orang murid untuk membacakan ayat bagi membina satu perenggan sinopsis. 4. Guru meminta murid-murid yang lain menyalin semula ayat-ayat yang dibaca oleh rakan mereka tersebut. 5. Guru meminta murid mengisi tempat kosong yang terdapat dalam ayat tersebut berdasarkan novel 'Destinasi Impian'.

PENUTUP: 6. Guru dan murid berbincang jawapan 7. Guru meminta murid membuat rumusan kecil. BBM ------/ ------ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan ------/------ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan REFLEKSI

Aktiviti PdPc ditangguhkan kerana…. [ ] mesyuarat / kursus, [ ] program sekolah, [ ] aktiviti luar, [ ] cuti rehat / cuti sakit ,/ cuti bencana [ ] RPH akan dibawah pada sesi kelas berikutnya

HARI / MINGGU KELAS MASA KEMAHIRAN BAHASA STANDARD KANDUNGAN

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

PENGISIAN KURIKULUM /TMK

ISNIN 12 2 AL-GHAZALI 09.30 PAGI – 10.30 PAGI 3. KEMAHIRAN MENULIS 3.1

TARIKH 1 APRIL 2019 BIL MURID / 29 TEMPOH 1 JAM TEMA INTEGRASI TERAS KEHIDUPAN TAJUK ULASAN STANDARD 3.1.1 PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran murid dapat: 1. Menulis satu pendahuluan dengan betul. (3.1.1) 2. Menulis tiga isi tersurat dan tersirat dengan tepat. (3.1.1) 3. Menulis satu kesimpulan dengan betul. (3.1.1) ASPIRASI MURID PENGETAHUAN STRATEGI P&P

PEMBELAJARAN AKSES KENDIRI

NILAI MURNI

BERKERJASAMA

KBAT

MENGAPLIKASI

EMK I-THINK

BAHASA -

KEMAHIRAN BERFIKIR TAHAP PENGUASAAN

MENGANALISIS

SET INDUKSI: 1. Guru meminta murid mengingati semula cara membina ulasan.

AKTIVITI

PERKEMBANGAN: 2. Guru meminta murid menerangkan semula format dan cara membina ulasan. 3. Guru memberi satu rajah dan meminta murid menulis satu pendahuluan. 4. Guru meminta murid menulis tiga isi tersurat, tersirat dan kesimpulan berdasarkan gambar tersebut. 5. Guru meminta murid membina satu ulasan yang lengkap. PENUTUP: 6. Guru dan murid berbincang jawapan 7. Guru meminta murid membuat rumusan kecil.

BBM

Lembaran kerja ------/ ------ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan ------/------ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

REFLEKSI

Aktiviti PdPc ditangguhkan kerana…. [ ] mesyuarat / kursus, [ ] program sekolah, [ ] aktiviti luar, [ ] cuti rehat / cuti sakit ,/ cuti bencana [ ] RPH akan dibawah pada sesi kelas berikutnya

HARI / MINGGU KELAS

ISNIN 12 1 IBNU BATUTAH

TARIKH BIL MURID

MASA

09.30 PAGI – 10.30 PAGI

TEMA

KEMAHIRAN BAHASA

5. TATABAHASA

TAJUK STANDARD PEMBELAJARAN

STANDARD KANDUNGAN

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

PENGISIAN KURIKULUM /TMK

AKTIVITI

5.1 , 5.5

1 APRIL 2019 / 29 TEMPOH TEMA 5: Unit 10: Jasamu Pemimpin KATA NAMA AM DAN KHAS 5.1.1

1 JAM

5.5.1

Pada akhir pembelajaran murid dapat: 1. Mengkategorikan lima kata nama am dan khas tunggal dan majmuk dengan betul. (5.1.1) 2. Membina lima ayat tunggal dengan baik. (5.5.1) ASPIRASI MURID

PENGETAHUAN

STRATEGI P&P

PEMBELAJARAN AKSES KENDIRI

NILAI MURNI

BERKERJASAMA

KBAT

MENGAPLIKASI

EMK BAHASA KEMAHIRAN BERFIKIR MENGANALISIS I-THINK TAHAP PENGUASAAN SET INDUKSI: 1. Guru meminta murid membaca petikan yang terdapat dalam buku teks. 2. Guru meminta murid menyatakan kata nama am dan khas. PERKEMBANGAN: 3. Guru menjelaskan kata nama am dan khas tunggal dan majmuk. 4. Guru meminta murid mengenal pasti sekurang-kurangnya lima kata nama am dan khas tunggal dan majmuk yang terdapat dalam petikan tersebut. 5. Guru dan murid berbincang. 6. Guru meminta murid membina lima ayat dengan menggunakan kata nama am dan khas tersebut. PENUTUP: 7. Guru meminta murid membuat rumusan kecil.

BBM ------/ ------ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan ------/------ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan REFLEKSI

Aktiviti PdPc ditangguhkan kerana…. [ ] mesyuarat / kursus, [ ] program sekolah, [ ] aktiviti luar, [ ] cuti rehat / cuti sakit ,/ cuti bencana [ ] RPH akan dibawah pada sesi kelas berikutnya

HARI / MINGGU KELAS

ISNIN 12 1 IBNU KHALDUN

TARIKH BIL MURID

MASA

01.00 PETANG – 02.00 PETANG

TEMA

KEMAHIRAN BAHASA

5. TATABAHASA

TAJUK STANDARD PEMBELAJARAN

STANDARD KANDUNGAN

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

PENGISIAN KURIKULUM /TMK

AKTIVITI

5.1 , 5.5

1 APRIL 2019 / 28 TEMPOH TEMA 5: Unit 10: Jasamu Pemimpin KATA NAMA AM DAN KHAS 5.1.1

1 JAM

5.5.1

Pada akhir pembelajaran murid dapat: 1. Mengkategorikan lima kata nama am dan khas tunggal dan majmuk dengan betul. (5.1.1) 2. Membina lima ayat tunggal dengan baik. (5.5.1) ASPIRASI MURID

PENGETAHUAN

STRATEGI P&P

PEMBELAJARAN AKSES KENDIRI

NILAI MURNI

BERKERJASAMA

KBAT

MENGAPLIKASI

EMK BAHASA KEMAHIRAN BERFIKIR MENGANALISIS I-THINK TAHAP PENGUASAAN SET INDUKSI: 1. Guru meminta murid membaca petikan yang terdapat dalam buku teks. 2. Guru meminta murid menyatakan kata nama am dan khas. PERKEMBANGAN: 3. Guru menjelaskan kata nama am dan khas tunggal dan majmuk. 4. Guru meminta murid mengenal pasti sekurang-kurangnya lima kata nama am dan khas tunggal dan majmuk yang terdapat dalam petikan tersebut. 5. Guru dan murid berbincang. 6. Guru meminta murid membina lima ayat dengan menggunakan kata nama am dan khas tersebut. PENUTUP: 7. Guru meminta murid membuat rumusan kecil.

BBM ------/ ------ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan ------/------ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan REFLEKSI

Aktiviti PdPc ditangguhkan kerana…. [ ] mesyuarat / kursus, [ ] program sekolah, [ ] aktiviti luar, [ ] cuti rehat / cuti sakit ,/ cuti bencana [ ] RPH akan dibawah pada sesi kelas berikutnya

Related Documents

Rph Bm 1 April.pdf
November 2019 22
Rph Bm Pemulihan
June 2020 5
Rph Bm Observe.docx
December 2019 16
Rph Bm 4 2017 1.docx
November 2019 22
Rph Bm Tahun 1 2 April.docx
December 2019 14
Rph Bm K5 Haiwan Laut
May 2020 14

More Documents from ""