Minggu 8 Hari Selasa.docx

  • Uploaded by: Fida
  • 0
  • 0
  • December 2019
  • PDF

This document was uploaded by user and they confirmed that they have the permission to share it. If you are author or own the copyright of this book, please report to us by using this DMCA report form. Report DMCA


Overview

Download & View Minggu 8 Hari Selasa.docx as PDF for free.

More details

  • Words: 1,384
  • Pages: 6
SMK USJ 8

Komited melaksanakan PDP ABAD 21

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN

TARIKH / HARI MASA TING. / BIL.MURID MATA PELAJARAN

19.02.19

Selasa 1.20-2.20

BAHASA MELAYU

SISTEM BAHASA

TEMA/TAJUK

PERPADUAN

Tatabahasa

STANDARD KANDUNGAN

2.2 Membaca dan memahami makna perkataan, rangkai kata, ayat dan perenggan

STANDARD PEMBELAJARAN

2.2.1 Membaca, memahami, menyatakan makna perkataan dan rangkai kata dengan menggunakan glosari, kamus serta tesaurus dengan betul dan tepat.

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

1

Minggu

8

KEMAHIRAN BAHASA MEMBACA

PERALIHAN

Pada akhir pembelajaran, murid dapat a. Membaca dan memahami ayat serta perenggan dengan memberikan maksud yang tersurat dengan betul dan tepat b. Membaca dan memahami ayat serta perenggan dengan memberikan maksud yang tersirat dengan betul dan tepat.

LANGKAH

Halaman

Guru mengedarkan petikan mengenai kompang.

AKTIVITI PDPC ABAD KE-21 Komunikasi √ Kreativiti Kolaboratif Kritis Nilai : Lain-lain (nyatakan) ...............................................

KBAT Mengaplikasi Menganalisis Menilai Mencipta

EMK Bahasa Kelestarian Alam Sekitar Nilai Murni Sains & Teknologi

AKTIVITI UTAMA

1. Murid dibahagikan kepada 6 kumpulan.

Patriotisme

2. Setiap kumpulan terdiri dari 2 murid.

Kreativiti dan Inovasi Keusahawanan

3. Guru meminta murid-murid membaca petikan berkenaan kompang



√ √

4. Guru meminta murid membaca dan menggariskan maklumat penting. 5. Guru meminta murid menyebut perkataan yang berwarna biru dengan kuat dan betul.guru membimbing sebutan murid agar betul.

Teknologi Maklumat & Komunikasi Kelestarian Global

Pendidikan Kewangan Lain-lain (nyatakan) ..............................................

6.Guru meminta murid menjawab soalan untuk menunjukkan murid faham isi tersurat dan tersirat yang terdapat dalam ayat dan perenggan. PENUTUP

ABM / BBM / BBB / TMK / SUMBER REFLEKSI & TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID

7. Guru memberi penerangan tambahan.

PENTAKSIRAN BILIK DARJAH Latihan Bertulis √ Lisan √ Kuiz Pembentangan lain-lain (nyatakan)

Buku Teks/ Peta I-Think ...............................................

6/14 dapat membaca dengan jelas, 8 dibimbing oleh guru. Soalan pemahaman akan diberi pada hari Rabu 20.2.2019

PETA I-THINK Peta Bulat

PENGETUA / PENCERAP

MINGGU 8 MATA PELAJARAN: PENDIDIDIKAN KESIHATAN TAJUK STANDARD KANDUNGAN

STANDARD PEMBELAJARAN

OBJEKTIF

EMK BBM

AKTIVITI

REFLEKSI

CATATAN

HARI : SELASA MASA : 2.20 -2.50

TARIKH : 19.02.2019 TINGKATAN : 2 J/2E

CARA MENANGANI RISIKO PENYALAHGUNAAN BAHAN Kemahiran menangani situasi berisiko terhadap penyalahgunaan bahan kepada diri, keluarga dan masyarakat 2.1.1 Menghuraikan risiko penyalahgunaan bahan. 2.1.2 Mengaplikasikan kemahiran kecekapan psikososial dalam menangani risiko penyalahgunaan bahan. Pada akhir PdPc murid-murid dapat :1. Memberi sekurang-kurangnya 3 contoh risiko penyalahgunaan bahan 2. Menghubungkaitkan risiko penyalahgunaan bahan dalam kehidupan harian. 3. Mendemonstrasi kemahiran kecekapan psikososial dalam menangani penyalahgunaan bahan. 4. Memilih tindakan yang sesuai untuk tidak melibatkan diri dalam penyalahgunaan bahan. Sains BUKU TEKS, RISALAH Set Induksi: Guru bertanya kepada murid-murid sama ada pernah makan ubat ? Apakah tujuan makan ubat? Guru meminta murid-murid mengimbas kembali apa yang dipelajari semasa di tingkatan satu perbezaan antara ubat dan dadah. Aktiviti: Murid-murid dibahagikan kepada 3 kumpulan . Setiap kumpulan diminta menyenaraikan risiko-risiko penyalahgunaan bahan. Murid-murid diminta berbincang hubungkait risiko penyalahgunaan bahan dalam kehidupan harian. Murid-murid berbincang dan menyenaraikan cara menangani situasi berisiko terhadap penyalahgunaan bahan kepada diri, keluarga dan masyarakat. Setiap kumpulan menulis dapatan kumpulan masing-masing pada kertas mah-jong dan mempamerkan dapatan kumpulan masingmasing. Setiap kumpulan bergerak dan menilaai dapatan kumpulan lain dan memberi komen (Gallery Walk) Penutup: Sesi soaljawab guru dan murid. 14/14 murid dapat memberi sekurang-kurangnya 3 contoh risiko penyalahgunaan bahan 10/14 murid dapat menghubungkaitkan risiko penyalahgunaan bahan dalam kehidupan harian. 10/14 murid dapat menyenaraikan tindakan yang sesuai untuk tidak melibatkan diri dalam penyalahgunaan bahan. Guru memberi penerangan pengukuhan kepada 74murid.

MINGGU : MASA: KELAS:

8 3.20 -2.50 2 Tekun

MATA PELAJARAN: TEMA:

Sains 2.0 EKOSISTEM

STANDARD KANDUNGAN:

Saling bersandaran dan interaksi antara organisma dan antara organisma dengan persekitaran 2.3.3 Berkomunikasi mengenai contoh interaksi antara organisma hidup dan mengaplikasi interaksi tersebut dalam kehidupan harian.. Murid dapat:1. Memberi sekurang-kurangnya 3 contoh kawalan biologi. 2. Menerangkan sekurang-kurangnya 3 kebaikan kawalan biologi berbanding kawalan kimia. 3. Menyatakan sekurang-kurangnya 3 impak kawalan biologi dalam jangkamasa lama.

STANDARD PEMBELAJARAN:

KRITERIA KEJAYAAN:

TARIKH HARI

19.2.2019 SELASA

AKTIVITI: 1. SET INDUKSI:

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM

Guru mengajukan soalan :1. Bagaimana petani mengawal tanaman daripada serangga perosak? 2. Apakah bahan yang digunakan? 3. Apakah kesan jangka Panjang penggunaan bahan terhadap ekosistem? 1. Murid dibahagikan kepada 6 kumpulan. 2. Guru meminta murid mencari maklumat dan membuat persembahan multimedia bagaimana interaksi antara mangsa pemangsa digunakan dalam kawalan biologi bagi mengawal musuh tanaman. 3. Murid-murid berbincang kebaikan kawalan biologi berbanding kawalan kimia serta impak kawalan biologi dalam jangkamasa yang lama. Guru membuat rumusan dan sesi soaljawab bagi mendapatkan maklum balas dari murid. Sains dan Teknologi

BAHAN BANTU MENGAJAR/BBM

Buku Teks/Buku Kerja Science Process Skills

REFLEKSI :

1. 8/18 dapat memberi sekurang-kurangnya 3 contoh kawalan biologi. 2. 8/18 dapat menerangkan sekurang-kurangnya 3 kebaikan kawalan biologi berbanding kawalan kimia. 3. 8/18 dapat menyatakan sekurang-kurangnya 3 impak kawalan biologi dalam jangkamasa lama. 10 Murid diberi penerangan dan latihan pengukuhan.

2. PERKEMBANGAN:

3.PENUTUP

Catatan : AKAN DATANG/NEXT LESSON

2.3.5 Meramalkan bagaimana perubahan dalam ekosistem mempengaruhi sumber yang ada dan keseimbangan antara populasi.

MINGGU 8 MATA PELAJARAN: PENDIDIDIKAN KESIHATAN TAJUK STANDARD KANDUNGAN

STANDARD PEMBELAJARAN

OBJEKTIF

EMK BBM

AKTIVITI

REFLEKSI

HARI : SELASA MASA : 4.40 – 5.40

TARIKH : 19.02.2019 TINGKATAN : 1J/1T

Kapasiti Aerobik 3.1 Melakukan senaman meningkatkan kapasiti aerobik. 3.1.1 Mengira kadar nadi rehat dan kadar nadi maksimum diri sendiri untuk mendapatkan kadar nadi latihan. 3.1.2 Melakukan aktiviti meningkatkan kapasiti aerobik tiga hingga enam kali seminggu berdasarkan prinsip frekuensi, intensiti, jangka masa aktiviti dan jenis aktiviti (F-Frequency, I-Intensity, T-Time, T-Type (FITT)). 5.1.2 Mengenal pasti aktiviti yang selamat dan berisiko semasa melakukan aktiviti secara individu dan berkumpulan. Pada akhir PdPc murid-murid dapat :1. Mengira kadar nadi rehat dan kadar nadi maksimum diri sendiri. 2. Melakukan aktiviti yang meningkatkan kapasiti aerobik, kelenturan melalui regangan PNF dan daya tahan otot. 3. Mengenal pasti otot trisep, abdominal dan gastroknemius pada badan sendiri. Sains Kon, exercise mat, jam randik Murid melaksanakan aktiviti F.I.T.T (Frequency, Intencity, Type, Time) Enam stesen disediakan. Guru memberi demonstrasi aktiviti yang perlu dilaksanakan pada setiap stesen. 1. Murid -murid menjalankan aktiviti PNG secara berpasangan. Stesen 1 Regangan hamstring Stesen 2 Regangan oblique Stesen 3 Regangan quadriceps Stesen 4 Regangan Latissimus Dorsi Stesen 5 Regangan Eractor Spinae Stesen 6 Regangan Gluteus Setiap pasangan akan bergerak ke stesen dan melakukan aktiviti selama 15 saat. 2. Murid melaksanakan senaman kapasiti aerobic dengan bergerak dari stesen ke stesen. 3. Murid melaksanakan aktiviti daya tahan otot berdasarkan prinsip FITT dari stesen ke stesen. 1. dapat mengira kadar nadi rehat dan kadar nadi maksimum diri 2. 28/28 dapat melakukan aktiviti yang meningkatkan kapasiti aerobik, kelenturan melalui regangan PNF dan daya tahan otot. 3. 20/28 dapat mengenal pasti otot trisep, abdominal dan gastroknemius pada badan sendiri 8 murid diberi penerangan dan tunjuk ajar.

CATATAN

MINGGU 8 MATA PELAJARAN: PENDIDIDIKAN KESIHATAN TAJUK STANDARD KANDUNGAN

STANDARD PEMBELAJARAN

OBJEKTIF

EMK BBM

AKTIVITI

HARI : SELASA MASA : 5.40 – 6.40

TARIKH : 19.02.2019 TINGKATAN : 2U/2S

DAYA TAHAN OTOT DAN KEKUATAN OTOT Senaman Daya Tahan dan Kekuatan Otot 3.3 Melakukan senaman daya tahan dan kekuatan otot dengan lakuan yang betul 3.1.1 Mengira kadar nadi rehat dan kadar nadi maksimum diri sendiri untuk mendapatkan kadar nadi latihan. 3.1.2 Melakukan aktiviti meningkatkan kapasiti aerobik tiga hingga enam kali seminggu berdasarkan prinsip frekuensi, intensiti, jangka masa aktiviti dan jenis aktiviti (F-Frequency, I-Intensity, T-Time, TType (FITT)). 5.1.2 Mengenal pasti aktiviti yang selamat dan berisiko semasa melakukan aktiviti secara individu dan berkumpulan. Pada akhir PdPc murid-murid dapat :1. Mengira kadar nadi rehat dan kadar nadi maksimum diri sendiri. 2. 2. Melakukan aktiviti yang meningkatkan kapasiti aerobik, kelenturan melalui regangan PNF dan daya tahan otot. 3. Mengenal pasti otot trisep, abdominal dan gastroknemius pada badan sendiri. Sains Kon, exercise mat, jam randik Murid melaksanakan aktiviti F.I.T.T (Frequency, Intencity, Type, Time) Enam stesen disediakan. Guru memberi demonstrasi aktiviti yang perlu dilaksanakan pada setiap stesen. 1. Murid -murid menjalankan aktiviti PNG secara berpasangan. Stesen 1 Regangan hamstring Stesen 2 Regangan oblique Stesen 3 Regangan quadriceps Stesen 4 Regangan Latissimus Dorsi Stesen 5 Regangan Eractor Spinae Stesen 6 Regangan Gluteus Setiap pasangan akan bergerak ke stesen dan melakukan aktiviti selama 15 saat. 2. Murid melaksanakan senaman kapasiti aerobic dengan bergerak dari stesen ke stesen. 3. Murid melaksanakan aktiviti daya tahan otot berdasarkan prinsip FITT dari stesen ke stesen.

REFLEKSI

CATATAN

1. 20/24 dapat mengira kadar nadi rehat dan kadar nadi maksimum diri 2. 24/24 dapat melakukan aktiviti yang meningkatkan kapasiti aerobik, kelenturan melalui regangan PNF dan daya tahan otot. 3. 20/24 dapat mengenal pasti otot trisep, abdominal dan gastroknemius pada badan sendiri 4 murid diberi tunjukajar semula.

Related Documents

Minggu 8 Hari Selasa.docx
December 2019 29
Minggu Ke 7 & 8
December 2019 26
Minggu 8.docx
May 2020 9
Minggu 8.docx
December 2019 23
Laporan Minggu 8.docx
May 2020 23
8 Hari Di Jerman
May 2020 19

More Documents from ""

Minggu 8 Hari Selasa.docx
December 2019 29
Esei.docx
December 2019 19
Bertutur 2.docx
December 2019 19
Spect Bidang (1).docx
December 2019 20