RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN KOKURIKULUM Mata pelajaran
: Kriket (Permainan)
Bilangan murid
:
Tarikh
: 31 Julai 2018
Masa
: 7.40-8.40 pagi
Tempat
: Padang
Orang
Catatan
Kelab permainan yang telah ditetapkan baru dimaklumkan kepada guru pelatih. Aktiviti kokurikulum masih diambil alih oleh guru pembimbing.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN KOKURIKULUM
Mata pelajaran
:
Kelab Sains
Bilangan murid
:
Orang
Tarikh
:
1 Ogos 2018
Masa
:
1.00 – 2.00 Petang
Tempat
:
Bilik Sains
Catatan
Kelab yang telah ditetapkan baru dimaklumkan kepada guru pelatih. Aktiviti kokurikulum masih diambil alih oleh guru pembimbing. Murid mempelajari tentang litar elektrik Murid membuat laporan untuk eksperimen litar elektrik.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN KOKURIKULUM
Mata pelajaran
:
Kriket (Permainan)
Bilangan murid
:
Orang
Tarikh
:
7 Ogos 2018
Masa
:
7.40 – 8.40 Pagi
Tempat
:
Padang
Catatan
Murid menjalani latihan sukan untuk Hari Sukan Tahunan Sekolah.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN KOKURIKULUM
Mata pelajaran
:
Persatuan Pengakap
Bilangan murid
:
Tarikh
:
8 Ogos 2018
Masa
:
1.00 – 2.00 Petang
Tempat
:
Tapak perhimpunan
Orang
Catatan
Persatuan yang diwakili baru dimaklumkan kepada guru pelatih. Aktiviti kokurikulum masih diambil alih oleh guru pembimbing. Murid menyanykan lagu Persatuan Pengakap. Murid mempelajari ikatan simpul manuk.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN KOKURIKULUM
Mata pelajaran
:
Kriket (Permainan)
Bilangan murid
:
Tarikh
:
14 Ogos 2018
Masa
:
7.40 – 8.40 Pagi
Tempat
:
Padang
Orang
Catatan
Murid menjalani latihan sukan untuk Hari Sukan Tahunan Sekolah.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN KOKURIKULUM Mata pelajaran (Kokurikulum)
: Kelab Sains
Bilangan murid
:
Tarikh
: 15 Ogos 2018
Masa
: 1.00 – 2.00 petang
Tempat
: Bilik Sains
Tajuk
: Penghasilan ‘Lava Lamp’
Pengetahuan sedia ada murid
: Murid pernah melihat Lava Lamp
Objektif
: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: Psikomotor
: Murid mahir menghasilkan Lava Lamp
Kognitif
: Dapat menyatakan cara-cara menghasilkan Lava Lamp
Afektif
: Bekerjasama, berani
Bahan Bantu
: Air, botol, minyak, Glitter, ubat ENO, sarung tangan, surat khabar
Mengajar
Langkah / masa
Isi pelajaran
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran
Permulaan
1. Murid berkumpul di kelas 3 Galileo.
(5 minit)
2. Guru mengambil kehadiran murid.
Perkembangan 1
1. Guru memberi penerangan tentang cara
(20 minit)
Penerangan tentang cara menghasilkan Lava Lamp
menghasilkan Lava Lamp 2. Murid mendengar dengan teliti penerangan
Catatan
Nilai -berani -bekerjasama
guru. 3. Guru mnerangkan kegunaan Lava Lamp 4. Murid menyalin cara dan kegunaan Lava Lamp.
Perkembangan 2
Guru menunjukkan
(15 minit)
cara meghasilkan Lava Lamp
1. Guru menunjukkan cara menghasilkan Lava Lamp 2. Murid melihat dengan teliti cara guru menghasilakan Lava Lamp.
Murid menghasilkan Lava Lamp
3. Murid diberikan kebenaran untuk menghasilakan Lava Lamp secara individu 4. Guru membimbing murid dan membetulkan kesilapan yang dilakukan oleh murid.
Kemuncak (10 minit)
1. Guru bersoal jawab dengan murid tentang cara menghasilkan Lava Lamp dan kegunaannya.
Penutup
1. Refleksi
(5 minit)
2. Bersurai
Nilai -berkerjasama
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN KOKURIKULUM
Mata pelajaran (Kokurikulum)
: Kelab Catur
Bilangan murid
:
Tarikh
: 28 Ogos 2018
Masa
: 7.40 – 8.40 pagi
Tempat
: Perpustakaan
Tajuk
: Teknik Gerakan Khas
Pengetahuan sedia ada murid
: Murid telah mempunyai pengetahuan tentang teknik gerakan khas
Objektif
: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: Psikomotor
: Murid mahir menguasai teknik gerakan khas
Kognitif
: Murid dapat menyatakan cara melakukan teknik pergerakan khas
Afektif
: Bekerjasama, berani
Bahan Bantu
: Papan Chess
Mengajar
Langkah / masa
Isi pelajaran
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran
Catatan
Permulaan
1. Murid berkumpul di kelas Perpustakaan
(5 minit)
2. Guru mengambil kehadiran murid.
Perkembangan 1
1. Guru memberi penerangan tentang cara kenaikan
Nilai
Guru memberikan
bidak
-amanah
penerangan tentang
2. Murid mendengar dengan teliti penerangan guru.
teknik kenaikan bidak
3. murid menyalin nota yang ditulis oleh guru pada
(20 minit)
papan putih.
Perkembangan 2
Murid berlatih bermain
1. Guru membahagikan murid secara berpasangan.
Nilai
(15 minit)
teknik menaikkan
2. Guru memberikan papan Chess kepada setiap
-berkerjasama
bidak
pasangan.
-berani
3. Murid berlatih bermain teknik naik bidak. 4. Guru membimbing murid Kemuncak
Soal jawab
1. Guru bersoal jawab dengan murid tentang teknik
(10 minit)
kenaikan bidak
Penutup
`1. Refleksi
(5 minit)
2. Bersurai
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN KOKURIKULUM
Mata pelajaran (Kokurikulum)
: Persatuan PBSM
Bilangan murid
: 14
Tarikh
: 29 Ogos 2018
Masa
: 1.00 – 2.00 petang
Tempat
: 4 Dalton
Tajuk
: Anduh Besar
Pengetahuan sedia ada murid
: Murid telah mempunyai pengetahuan tentang balutan kecemasan.
Objektif
: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: Psikomotor
: Murid mahir menguasai teknik membalut anduh besar
Kognitif
: Murid dapat menyatakan cara – cara membalut andu besar
Afektif
: Bertanggungjawab , berani
Bahan Bantu
: Kain anduh
Mengajar
Langkah / masa
Isi pelajaran
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran
Catatan
Permulaan
1. Murid berkumpul di kelas 4 Dalton
(5 minit)
2. Guru mengambil kehadiran murid.
Perkembangan 1
1. Guru memberi penerangan tentang cara
Nilai
Guru memberikan
membalut anduh besar.
-amanah
penerangan tentang
2. Murid mendengar dengan teliti penerangan guru.
teknik kenaikan bidak
3. Murid menyalin nota yang ditulis oleh guru pada
(20 minit)
papan putih.
Perkembangan 2
Murid berlatih bermain
1. Guru menunjukkan cara membalut anduh besar.
Nilai
(15 minit)
teknik menaikkan
2. Guru membahagikan murid secara berpasangan.
-bertanggungjawab
bidak
3. Murid berlatih membalut kain anduh besar.
-berani
4. Guru membimbing murid Kemuncak
Soal jawab
1. Guru bersoal jawab dengan murid tentang teknik
(10 minit)
kenaikan bidak
Penutup
1. Refleksi
(5 minit)
2. Bersurai