Pengajaran Harian Minggu 10.docx

  • Uploaded by: Rubeneswary Jayabalan
  • 0
  • 0
  • May 2020
  • PDF

This document was uploaded by user and they confirmed that they have the permission to share it. If you are author or own the copyright of this book, please report to us by using this DMCA report form. Report DMCA


Overview

Download & View Pengajaran Harian Minggu 10.docx as PDF for free.

More details

  • Words: 5,890
  • Pages: 15
PENGAJARAN HARIAN MINGGU 10 RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TEMA BIL. MURID STANDARD KANDUNGAN STANDARD PEMBELAJARAN

SAINS 12-3-2019 Selasa

MATA PELAJARAN TARIKH/HARI

Sains Hayat

KELAS MASA

Tahun 2K 12.30-1.00tgh

TAJUK

Haiwan

4.1 Pembiakan dan tumbesaran haiwan 4.1.1 4.1.2

Menyatakan cara haiwan membiak Mengelaskan haiwan berdasarkan cara haiwan membiak

Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat : 1.

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

KRITERIA KEJAYAAN

2.

Mengenalpasti cara haiwan membiak secara betul berdasarkan gambar haiwan yang ditunjukkan. Mengelaskan cara haiwan membiak dengan tepat berdasarkan aktiviti yang dijalankan.

Mengelaskan haiwan berdasarkan cara haiwan membiak AKTIVITI PEMULA (5m) 1. 2. 3.

AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN (P&P)

Guru menyoal murid berkenaan gambar yang ditunjukkan Murid menjawab soalan. Guru memperkenalkan topik pembelajaran iaitu “Pembiakan Haiwan”.

AKTIVITI UTAMA (20m) 1. Murid melakukan aktiviti Think-Pair-Share untuk menentukan cara pembiakan haiwan. 2. Jawapan murid disemak oleh guru lalu membetulkan miskonsepsi murid. 3. Kemudian mereka bandingkan jawapan dan membuat pembentangan PENTAKSIRAN 1 2 3 AKTIVIITI PENUTUP (10m) 1. Murid menyelesaikan lembaran kerja. 2. Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.

TINDAKAN SUSULAN MURID BAHAN BANTU BELAJAR (BBB) KEMAHIRAN PROSES SAINS (KPS) KEMAHIRAN MANIPULATIF SAINS (KMS) KECERDASAN PELBAGAI ELEMEN MERENTASI KURIKULUM (EMK) KEMAHIRAN BERFIKIR PENILAIAN PENGAJARAN & PEMBELAJARAN

PEMULIHAN

4

5

PENGUKUHAN

Memadankan cara haiwan membiak

PENGAYAAN

Murid mengelaskan cara haiwan membiak

Murid melengkapkan peta I-Think

     

Buku teks Modul Powerpoint Memerhati Mengelas Mengukur dan menggunakan nombor

 

Mengguna & mengendalikan alatan dan bahan sains dengan betul Mengendalikan specimen dengan betul dan cermat



Radio / TV  Spesimen Radas  Gambar / Cerita √ Buku Cerita  Lain-lain Menggunakan  Mengawal perhubungan pembolehubah ruang dan masa  Membuat hipotesis Mendefinisi  Mengeksperimen secara operasi Melakar specimen, peralatan sains dengan cara yang betul Menyimpan peralatan dan bahan sains dengan betul

 

Interpersonal Intrapersonal

 

Muzikal Verbal Linguistik

 

Kinestatik Logik Matematik

 

Naturalis Visual Ruang

 

Kreativiti & Inovasi Pendidikan Alam Sekitar

 

Bahasa Patriotisme

 

Sains & Teknologi TMK

 

Keusahawanan Nilai Murni

  

Membanding beza Mengkategori Menjana Idea

  

Menghubungkait Menginterpretasi Mencipta Analogi



  

Membuat Keputusan Membuat Rumusan Menilai

 

Lembaran Kerja Hasil Kerja

 

Pemerhatian Kuiz

Membuat Inferens Membuat Ramalan Mentafsir Lisan Drama

 

Tugasan Projek



____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan.

      

Internet Projektor Bahan maujud Membuat inferens Meramal Berkomunikasi Mentafsir data

6

     

   

Aktiviti pengajaran & pembelajaran ditangguhkan kerana

REFLEKSI



____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

Aktiviti PdP dibawa ke

………………………………………



Mesyuarat / Kursus



Program Sekolah (Mesy. Agong PIBG)



Mengiringi Murid Keluar



Cuti Rehat / Cuti Sakit



Cuti Bencana / Cuti Khas



Cuti Peristiwa / Cuti Umum



……………………………………………………………………

PENGAJARAN HARIAN MINGGU 10 RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TEMA BIL. MURID STANDARD KANDUNGAN STANDARD PEMBELAJARAN

MATA PELAJARAN TARIKH/HARI

SAINS 14-3-2019 Khamis

Sains Hayat

KELAS MASA

Tahun 2K 10.10-11.00pg

TAJUK

Haiwan

4.1 Pembiakan dan tumbesaran haiwan 4.1.3

Menjelaskan dengan contoh haiwan bertelur banyak dan bertelur sedikit

Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat : 1. OBJEKTIF PEMBELAJARAN

KRITERIA KEJAYAAN

2.

Mengenalpasti haiwan yang membiak secara bertelur dengan betul berdasarkan gambar haiwan yang ditunjukkan. Mengelaskan haiwan contoh haiwan bertelur banyak dan bertelur sedikit dengan tepat berdasarkan aktiviti yang dijalankan.

Mengenal pasti contoh haiwan yang bertelur banyak dan haiwan bertelur sedikit AKTIVITI PEMULA (5m) 1. 2. 3.

AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN (P&P)

Guru menyoal murid berkenaan gambar yang ditunjukkan Murid menjawab soalan. Guru memperkenalkan topik pembelajaran.

AKTIVITI UTAMA (40m) 1. Murid dalam kumpulan membuat sumbang saran berkenaan contoh haiwan bertelur banyak dan haiwan bertelur sedikit. 2. Murid mengelaskan haiwan yang bertelur banyak dan sedikit. 3. Jawapan murid disemak oleh guru lalu membetulkan miskonsepsi murid. 4. Kemudian mereka bandingkan jawapan dan membuat pembentangan PENTAKSIRAN 1 2 3 AKTIVIITI PENUTUP (15m) 1. Murid menyelesaikan lembaran kerja. 2. Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.

TINDAKAN SUSULAN MURID BAHAN BANTU BELAJAR (BBB) KEMAHIRAN PROSES SAINS (KPS) KEMAHIRAN MANIPULATIF SAINS (KMS) KECERDASAN PELBAGAI ELEMEN MERENTASI KURIKULUM (EMK) KEMAHIRAN BERFIKIR PENILAIAN PENGAJARAN & PEMBELAJARAN

PEMULIHAN

4

5

PENGUKUHAN

Murid membulatkan haiwan yang membiak secara bertelur

PENGAYAAN

Murid mengelaskan haiwan yang bertelur banyak dan bertelur sedikit

Murid menghasilkan peta I-Think (peta buih berganda)

     

Buku teks Modul Powerpoint Memerhati Mengelas Mengukur dan menggunakan nombor

 

Mengguna & mengendalikan alatan dan bahan sains dengan betul Mengendalikan specimen dengan betul dan cermat



Radio / TV  Spesimen Radas  Gambar / Cerita √ Buku Cerita  Lain-lain Menggunakan  Mengawal perhubungan pembolehubah ruang dan masa  Membuat hipotesis Mendefinisi  Mengeksperimen secara operasi Melakar specimen, peralatan sains dengan cara yang betul Menyimpan peralatan dan bahan sains dengan betul

 

Interpersonal Intrapersonal

 

Muzikal Verbal Linguistik

 

Kinestatik Logik Matematik

 

Naturalis Visual Ruang

 

Kreativiti & Inovasi Pendidikan Alam Sekitar

 

Bahasa Patriotisme

 

Sains & Teknologi TMK

 

Keusahawanan Nilai Murni

  

Membanding beza Mengkategori Menjana Idea

  

Menghubungkait Menginterpretasi Mencipta Analogi



  

Membuat Keputusan Membuat Rumusan Menilai

 

Lembaran Kerja Hasil Kerja

 

Pemerhatian Kuiz

Membuat Inferens Membuat Ramalan Mentafsir Lisan Drama

 

Tugasan Projek

      

Internet Projektor Bahan maujud Membuat inferens Meramal Berkomunikasi Mentafsir data

6

     

   

Aktiviti pengajaran & pembelajaran ditangguhkan kerana 

REFLEKSI



____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan. ____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

Aktiviti PdP dibawa ke

………………………………………



Mesyuarat / Kursus



Program Sekolah (Mesy. Agong PIBG)



Mengiringi Murid Keluar



Cuti Rehat / Cuti Sakit



Cuti Bencana / Cuti Khas



Cuti Peristiwa / Cuti Umum



……………………………………………………………………

PENGAJARAN HARIAN MINGGU 10 RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TEMA BIL. MURID STANDARD KANDUNGAN STANDARD PEMBELAJARAN

MATA PELAJARAN TARIKH/HARI

SAINS 10-3-2019 Isnin

Sains Hayat

KELAS MASA

Tahun 2S 9.10-9.40pg

TAJUK

Haiwan

4.1 Pembiakan dan tumbesaran haiwan 4.1.4

Menjelaskan dengan contoh haiwan melahirkan anak yang banyak dan anak yang sedikit

Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat : 1. OBJEKTIF PEMBELAJARAN

KRITERIA KEJAYAAN

3.

Mengenalpasti haiwan yang melahirkan anak dengan betul berdasarkan gambar haiwan yang ditunjukkan. Mengelaskan haiwan melahirkan anak yang banyak dan sedikit dengan tepat berdasarkan aktiviti yang dijalankan.

Mengenal pasti contoh haiwan yang bertelur banyak dan haiwan bertelur sedikit AKTIVITI PEMULA (5m) 1. 2. 3.

AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN (P&P)

Guru menyoal murid berkenaan gambar yang ditunjukkan Murid menjawab soalan. Guru memperkenalkan topik pembelajaran.

AKTIVITI UTAMA (20m) 1. Murid dalam kumpulan membuat sumbang saran berkenaan contoh haiwan melahirkan anak banyak dan sedikit 2. Murid mengelaskan haiwan yang melahirkan anak banyak dan sedikit. 3. Jawapan murid disemak oleh guru lalu membetulkan miskonsepsi murid. 4. Kemudian mereka bandingkan jawapan dan membuat pembentangan PENTAKSIRAN 1 2 3 AKTIVIITI PENUTUP (10m) 1. Murid menyelesaikan lembaran kerja. 2. Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.

TINDAKAN SUSULAN MURID BAHAN BANTU BELAJAR (BBB) KEMAHIRAN PROSES SAINS (KPS) KEMAHIRAN MANIPULATIF SAINS (KMS) KECERDASAN PELBAGAI ELEMEN MERENTASI KURIKULUM (EMK) KEMAHIRAN BERFIKIR PENILAIAN PENGAJARAN & PEMBELAJARAN

4

5

6

PEMULIHAN

PENGUKUHAN

PENGAYAAN

Murid membulatkan haiwan yang melahirkan anak.

Murid mengelaskan haiwan yang melahirkan anak banyak dan sedikit

Murid menghasilkan peta I-Think (peta buih berganda)

     

Buku teks Modul Powerpoint Memerhati Mengelas Mengukur dan menggunakan nombor

 

Mengguna & mengendalikan alatan dan bahan sains dengan betul Mengendalikan specimen dengan betul dan cermat



Radio / TV  Spesimen Radas  Gambar / Cerita √ Buku Cerita  Lain-lain Menggunakan  Mengawal perhubungan pembolehubah ruang dan masa  Membuat hipotesis Mendefinisi  Mengeksperimen secara operasi Melakar specimen, peralatan sains dengan cara yang betul Menyimpan peralatan dan bahan sains dengan betul

 

Interpersonal Intrapersonal

 

Muzikal Verbal Linguistik

 

Kinestatik Logik Matematik

 

Naturalis Visual Ruang

 

Kreativiti & Inovasi Pendidikan Alam Sekitar

 

Bahasa Patriotisme

 

Sains & Teknologi TMK

 

Keusahawanan Nilai Murni

  

Membanding beza Mengkategori Menjana Idea

  

Menghubungkait Menginterpretasi Mencipta Analogi



  

Membuat Keputusan Membuat Rumusan Menilai

 

Lembaran Kerja Hasil Kerja

 

Pemerhatian Kuiz

Membuat Inferens Membuat Ramalan Mentafsir Lisan Drama

 

Tugasan Projek

      

Internet Projektor Bahan maujud Membuat inferens Meramal Berkomunikasi Mentafsir data

     

   

Aktiviti pengajaran & pembelajaran ditangguhkan kerana 

REFLEKSI



____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan. ____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

Aktiviti PdP dibawa ke

………………………………………



Mesyuarat / Kursus



Program Sekolah (Mesy. Agong PIBG)



Mengiringi Murid Keluar



Cuti Rehat / Cuti Sakit



Cuti Bencana / Cuti Khas



Cuti Peristiwa / Cuti Umum



……………………………………………………………………

PENGAJARAN HARIAN MINGGU 10 RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TEMA BIL. MURID STANDARD KANDUNGAN STANDARD PEMBELAJARAN

SAINS 10-3-2019 Isnin

MATA PELAJARAN TARIKH/HARI

Sains Hayat

KELAS MASA

Tahun 2S 9.10-9.40pg

TAJUK

Haiwan

4.1 Pembiakan dan tumbesaran haiwan 4.1.5

Merekodkan perubahan tumbesaran haiwan dengan memerhati kitar hidup haiwan

Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat : 1. 2.

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

KRITERIA KEJAYAAN

Menyatakan perubahan tumbesaran haiwan secara berlisan dengan bimbingan guru. Melukiskan perubahan tumbesaran haiwan dengan betul tanpa bimbingan guru.

Merekodkan kitar hidup haiwan AKTIVITI PEMULA (5m) 1. 2. 3.

AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN (P&P)

Guru menyoal murid berkenaan animasi yang mereka pernah lihat. Murid menjawab soalan. Guru memperkenalkan topik pembelajaran.

AKTIVITI UTAMA (20m) 1. Murid dalam kumpulan membuat Round Robins berkenaan kitar hidup tumbesaran haiwan. 2. Murid melukiskan kitar hidup haiwan dalam kumpulan masing-masing. 3. Jawapan murid disemak oleh guru lalu membetulkan miskonsepsi murid. 4. Kemudian mereka bandingkan jawapan dan membuat pembentangan PENTAKSIRAN 1 2 3 AKTIVIITI PENUTUP (10m) 1. Murid menyelesaikan lembaran kerja. 2. Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.

TINDAKAN SUSULAN MURID BAHAN BANTU BELAJAR (BBB) KEMAHIRAN PROSES SAINS (KPS) KEMAHIRAN MANIPULATIF SAINS (KMS) KECERDASAN PELBAGAI ELEMEN MERENTASI KURIKULUM (EMK) KEMAHIRAN BERFIKIR PENILAIAN PENGAJARAN & PEMBELAJARAN

4

5

6

PEMULIHAN

PENGUKUHAN

PENGAYAAN

Murid membulatkan haiwan yang melahirkan anak.

Murid mengelaskan haiwan yang melahirkan anak banyak dan sedikit

Murid menghasilkan peta I-Think (peta buih berganda)

     

Buku teks Modul Powerpoint Memerhati Mengelas Mengukur dan menggunakan nombor

 

Mengguna & mengendalikan alatan dan bahan sains dengan betul Mengendalikan specimen dengan betul dan cermat



Radio / TV  Spesimen Radas  Gambar / Cerita √ Buku Cerita  Lain-lain Menggunakan  Mengawal perhubungan pembolehubah ruang dan masa  Membuat hipotesis Mendefinisi  Mengeksperimen secara operasi Melakar specimen, peralatan sains dengan cara yang betul Menyimpan peralatan dan bahan sains dengan betul

 

Interpersonal Intrapersonal

 

Muzikal Verbal Linguistik

 

Kinestatik Logik Matematik

 

Naturalis Visual Ruang

 

Kreativiti & Inovasi Pendidikan Alam Sekitar

 

Bahasa Patriotisme

 

Sains & Teknologi TMK

 

Keusahawanan Nilai Murni

  

Membanding beza Mengkategori Menjana Idea

  

Menghubungkait Menginterpretasi Mencipta Analogi



  

Membuat Keputusan Membuat Rumusan Menilai

 

Lembaran Kerja Hasil Kerja

 

Pemerhatian Kuiz

Membuat Inferens Membuat Ramalan Mentafsir Lisan Drama

 

Tugasan Projek



____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan.

      

Internet Projektor Bahan maujud Membuat inferens Meramal Berkomunikasi Mentafsir data

     

   

Aktiviti pengajaran & pembelajaran ditangguhkan kerana

REFLEKSI



____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

Aktiviti PdP dibawa ke

………………………………………



Mesyuarat / Kursus



Program Sekolah (Mesy. Agong PIBG)



Mengiringi Murid Keluar



Cuti Rehat / Cuti Sakit



Cuti Bencana / Cuti Khas



Cuti Peristiwa / Cuti Umum



……………………………………………………………………

PENGAJARAN HARIAN MINGGU 10 RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TEMA BIL. MURID STANDARD KANDUNGAN STANDARD PEMBELAJARAN

SAINS

MATA PELAJARAN TARIKH/HARI

11.3.2019

Isnin

Manusia

KELAS MASA

Tahun 1R 8.10-8.40pg

TAJUK

Deria Manusia

4.1 Deria Manusia 4.1.3 Menggunakan deria untuk mengenal pasti objek melalui penyiasatan

Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat : OBJEKTIF PEMBELAJARAN

1. 2.

Mengenal pasti sekurang-kurangnya 3 objek dengan betul melalui deria Menyatakan ciri-ciri objek dengan tepat berdasarkan aktiviti yang dijalankan

KRITERIA KEJAYAAN



Mengenal pasti objek dengan menggunakan deria melalui penyiasatan

AKTIVITI PEMULA (5m) 1. Murid menjawab soalan yang dikemukan guru. 2. Hasil perbincangan murid mengenal pasti tajuk pembelajaran hari tersebut. AKTIVITI UTAMA (20m) 1. 2. 3. 4.

AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN (P&P)

Murid dalam kumpulan main permainan “Bind Fold” Murid mengenal pasti objek menggunakan deria mereka. Murid menyatakan ciri-ciri objek berdasarkan aktiviti hands-on Murid dibimbing sepanjang aktiviti ini dijalankan serta membetulkan jawapan murid.

PENTAKSIRAN 1 2 3 AKTIVIITI PENUTUP (5m) 1. Murid menyelesaikan lembaran kerja. 2. Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini. TINDAKAN SUSULAN MURID BAHAN BANTU BELAJAR (BBB) KEMAHIRAN PROSES SAINS (KPS) KEMAHIRAN MANIPULATIF SAINS (KMS) KECERDASAN PELBAGAI ELEMEN MERENTASI KURIKULUM (EMK) KEMAHIRAN BERFIKIR PENILAIAN PENGAJARAN & PEMBELAJARAN

PEMULIHAN

4

5

PENGUKUHAN

Murid menggariskan objek dengan deria yang sesuai yang digunakan

PENGAYAAN

Melengkapkan jadual penyiasatan

Latihan struktur diberikan

     

Buku teks Modul Powerpoint Memerhati Mengelas Mengukur dan menggunakan nombor

 

Mengguna & mengendalikan alatan dan bahan sains dengan betul Mengendalikan specimen dengan betul dan cermat



Radio / TV  Spesimen Radas  Gambar / Cerita √ Buku Cerita  Lain-lain Menggunakan  Mengawal perhubungan pembolehubah ruang dan masa  Membuat hipotesis Mendefinisi  Mengeksperimen secara operasi Melakar specimen, peralatan sains dengan cara yang betul Menyimpan peralatan dan bahan sains dengan betul

 

Interpersonal Intrapersonal

 

Muzikal Verbal Linguistik

 

Kinestatik Logik Matematik

 

Naturalis Visual Ruang

 

Kreativiti & Inovasi Pendidikan Alam Sekitar

 

Bahasa Patriotisme

 

Sains & Teknologi TMK

 

Keusahawanan Nilai Murni

  

Membanding beza Mengkategori Menjana Idea

  

Menghubungkait Menginterpretasi Mencipta Analogi



  

Membuat Keputusan Membuat Rumusan Menilai

 

Lembaran Kerja Hasil Kerja

 

Pemerhatian Kuiz

Membuat Inferens Membuat Ramalan Mentafsir Lisan Drama

 

Tugasan Projek

      

Internet Projektor Bahan maujud Membuat inferens Meramal Berkomunikasi Mentafsir data

6

     

   

Aktiviti pengajaran & pembelajaran ditangguhkan kerana 

REFLEKSI



____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan. ____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

Aktiviti PdP dibawa ke

………………………………………



Mesyuarat / Kursus



Program Sekolah (Mesy. Agong PIBG)



Mengiringi Murid Keluar



Cuti Rehat / Cuti Sakit



Cuti Bencana / Cuti Khas



Cuti Peristiwa / Cuti Umum



……………………………………………………………………

PENGAJARAN HARIAN MINGGU 10 RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TEMA BIL. MURID STANDARD KANDUNGAN STANDARD PEMBELAJARAN

SAINS

MATA PELAJARAN TARIKH/HARI

11.3.2019

Isnin

Manusia

KELAS MASA

Tahun 1K 11.00-11.30pg

TAJUK

Deria Manusia

4.1 Deria Manusia 4.1.3 Menggunakan deria untuk mengenal pasti objek melalui penyiasatan

Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat : 1. 2.

OBJEKTIF PEMBELAJARAN KRITERIA KEJAYAAN

Mengenal pasti sekurang-kurangnya 3 objek dengan betul melalui deria Menyatakan ciri-ciri objek dengan tepat berdasarkan aktiviti yang dijalankan

Murid dapat mengenal pasti objek dengan menggunakan deria melalui penyiasatan AKTIVITI PEMULA (5m) 1. Murid menjawab soalan yang dikemukan guru. 2. Hasil perbincangan murid mengenal pasti tajuk pembelajaran hari tersebut. AKTIVITI UTAMA (20m) 1. 2. 3. 4.

AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN (P&P)

Murid dalam kumpulan main permainan “Bind Fold” Murid mengenal pasti objek menggunakan deria mereka. Murid menyatakan ciri-ciri objek berdasarkan aktiviti hands-on Murid dibimbing sepanjang aktiviti ini dijalankan serta membetulkan jawapan murid.

PENTAKSIRAN 1 2 3 AKTIVIITI PENUTUP (5m) 1. Murid menyelesaikan lembaran kerja. 2. Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini. TINDAKAN SUSULAN MURID BAHAN BANTU BELAJAR (BBB) KEMAHIRAN PROSES SAINS (KPS) KEMAHIRAN MANIPULATIF SAINS (KMS) KECERDASAN PELBAGAI ELEMEN MERENTASI KURIKULUM (EMK) KEMAHIRAN BERFIKIR PENILAIAN PENGAJARAN & PEMBELAJARAN

PEMULIHAN

4

5

PENGUKUHAN

Murid menggariskan objek dengan deria yang sesuai yang digunakan

PENGAYAAN

Melengkapkan jadual penyiasatan

Latihan struktur diberikan

     

Buku teks Modul Powerpoint Memerhati Mengelas Mengukur dan menggunakan nombor

 

Mengguna & mengendalikan alatan dan bahan sains dengan betul Mengendalikan specimen dengan betul dan cermat



Radio / TV  Spesimen Radas  Gambar / Cerita √ Buku Cerita  Lain-lain Menggunakan  Mengawal perhubungan pembolehubah ruang dan masa  Membuat hipotesis Mendefinisi  Mengeksperimen secara operasi Melakar specimen, peralatan sains dengan cara yang betul Menyimpan peralatan dan bahan sains dengan betul

 

Interpersonal Intrapersonal

 

Muzikal Verbal Linguistik

 

Kinestatik Logik Matematik

 

Naturalis Visual Ruang

 

Kreativiti & Inovasi Pendidikan Alam Sekitar

 

Bahasa Patriotisme

 

Sains & Teknologi TMK

 

Keusahawanan Nilai Murni

  

Membanding beza Mengkategori Menjana Idea

  

Menghubungkait Menginterpretasi Mencipta Analogi



  

Membuat Keputusan Membuat Rumusan Menilai

 

Lembaran Kerja Hasil Kerja

 

Pemerhatian Kuiz

Membuat Inferens Membuat Ramalan Mentafsir Lisan Drama

 

Tugasan Projek

      

Internet Projektor Bahan maujud Membuat inferens Meramal Berkomunikasi Mentafsir data

6

     

   

Aktiviti pengajaran & pembelajaran ditangguhkan kerana 

REFLEKSI



____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan. ____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

Aktiviti PdP dibawa ke

………………………………………



Mesyuarat / Kursus



Program Sekolah (Mesy. Agong PIBG)



Mengiringi Murid Keluar



Cuti Rehat / Cuti Sakit



Cuti Bencana / Cuti Khas



Cuti Peristiwa / Cuti Umum



……………………………………………………………………

PENGAJARAN HARIAN MINGGU 10 RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TEMA BIL. MURID STANDARD KANDUNGAN STANDARD PEMBELAJARAN

SAINS

MATA PELAJARAN TARIKH/HARI

11.3.2019

Isnin

Manusia

KELAS MASA

Tahun 1F 12.00-12.30tgh

TAJUK

Deria Manusia

4.1 Deria Manusia 4.1.3 Menggunakan deria untuk mengenal pasti objek melalui penyiasatan

Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat : 1. 2.

OBJEKTIF PEMBELAJARAN KRITERIA KEJAYAAN

Mengenal pasti sekurang-kurangnya 3 objek dengan betul melalui deria Menyatakan ciri-ciri objek dengan tepat berdasarkan aktiviti yang dijalankan

Murid dapat mengenal pasti objek dengan menggunakan deria melalui penyiasatan AKTIVITI PEMULA (5m) 1. Murid menjawab soalan yang dikemukan guru. 2. Hasil perbincangan murid mengenal pasti tajuk pembelajaran hari tersebut. AKTIVITI UTAMA (20m) 1. 2. 3. 4.

AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN (P&P)

Murid dalam kumpulan main permainan “Bind Fold” Murid mengenal pasti objek menggunakan deria mereka. Murid menyatakan ciri-ciri objek berdasarkan aktiviti hands-on (PAK-21) Murid dibimbing sepanjang aktiviti ini dijalankan serta membetulkan jawapan murid.

PENTAKSIRAN 1 2 3 AKTIVIITI PENUTUP (5m) 1. Murid menyelesaikan lembaran kerja. 2. Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini. TINDAKAN SUSULAN MURID BAHAN BANTU BELAJAR (BBB) KEMAHIRAN PROSES SAINS (KPS) KEMAHIRAN MANIPULATIF SAINS (KMS) KECERDASAN PELBAGAI ELEMEN MERENTASI KURIKULUM (EMK) KEMAHIRAN BERFIKIR PENILAIAN PENGAJARAN & PEMBELAJARAN

PEMULIHAN

4

5

PENGUKUHAN

Murid menggariskan objek dengan deria yang sesuai yang digunakan

PENGAYAAN

Melengkapkan jadual penyiasatan

Latihan struktur diberikan

     

Buku teks Modul Powerpoint Memerhati Mengelas Mengukur dan menggunakan nombor

 

Mengguna & mengendalikan alatan dan bahan sains dengan betul Mengendalikan specimen dengan betul dan cermat



Radio / TV  Spesimen Radas  Gambar / Cerita √ Buku Cerita  Lain-lain Menggunakan  Mengawal perhubungan pembolehubah ruang dan masa  Membuat hipotesis Mendefinisi  Mengeksperimen secara operasi Melakar specimen, peralatan sains dengan cara yang betul Menyimpan peralatan dan bahan sains dengan betul

 

Interpersonal Intrapersonal

 

Muzikal Verbal Linguistik

 

Kinestatik Logik Matematik

 

Naturalis Visual Ruang

 

Kreativiti & Inovasi Pendidikan Alam Sekitar

 

Bahasa Patriotisme

 

Sains & Teknologi TMK

 

Keusahawanan Nilai Murni

  

Membanding beza Mengkategori Menjana Idea

  

Menghubungkait Menginterpretasi Mencipta Analogi



  

Membuat Keputusan Membuat Rumusan Menilai

 

Lembaran Kerja Hasil Kerja

 

Pemerhatian Kuiz

Membuat Inferens Membuat Ramalan Mentafsir Lisan Drama

 

Tugasan Projek

      

Internet Projektor Bahan maujud Membuat inferens Meramal Berkomunikasi Mentafsir data

6

     

   

Aktiviti pengajaran & pembelajaran ditangguhkan kerana 

REFLEKSI



____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan. ____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

Aktiviti PdP dibawa ke

………………………………………



Mesyuarat / Kursus



Program Sekolah (Mesy. Agong PIBG)



Mengiringi Murid Keluar



Cuti Rehat / Cuti Sakit



Cuti Bencana / Cuti Khas



Cuti Peristiwa / Cuti Umum



……………………………………………………………………

PENGAJARAN HARIAN MINGGU 10 RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TEMA BIL. MURID STANDARD KANDUNGAN STANDARD PEMBELAJARAN

SAINS

MATA PELAJARAN TARIKH/HARI

11.3.2019

Isnin

Manusia

KELAS MASA

Tahun 1B 10.10-11.00pg

TAJUK

Deria Manusia

4.1 Deria Manusia 4.1.3 Menggunakan deria untuk mengenal pasti objek melalui penyiasatan

Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat : 1. 2.

OBJEKTIF PEMBELAJARAN KRITERIA KEJAYAAN

Mengenal pasti sekurang-kurangnya 3 objek dengan betul melalui deria Menyatakan ciri-ciri objek dengan tepat berdasarkan aktiviti yang dijalankan

Murid dapat mengenal pasti objek dengan menggunakan deria melalui penyiasatan AKTIVITI PEMULA (10m) 1. Murid menjawab soalan yang dikemukan guru. 2. Hasil perbincangan murid mengenal pasti tajuk pembelajaran hari tersebut. AKTIVITI UTAMA (40m) 1. 2. 3. 4.

AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN (P&P)

Murid dalam kumpulan main permainan “Bind Fold” Murid mengenal pasti objek menggunakan deria mereka. Murid menyatakan ciri-ciri objek berdasarkan aktiviti hands-on (PAK-21) Murid dibimbing sepanjang aktiviti ini dijalankan serta membetulkan jawapan murid.

PENTAKSIRAN 1 2 3 AKTIVIITI PENUTUP (10m) 1. Murid menyelesaikan lembaran kerja. 2. Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini. TINDAKAN SUSULAN MURID BAHAN BANTU BELAJAR (BBB) KEMAHIRAN PROSES SAINS (KPS) KEMAHIRAN MANIPULATIF SAINS (KMS) KECERDASAN PELBAGAI ELEMEN MERENTASI KURIKULUM (EMK) KEMAHIRAN BERFIKIR PENILAIAN PENGAJARAN & PEMBELAJARAN

PEMULIHAN

4

5

PENGUKUHAN

Murid menggariskan objek dengan deria yang sesuai yang digunakan

PENGAYAAN

Melengkapkan jadual penyiasatan

Latihan struktur diberikan

     

Buku teks Modul Powerpoint Memerhati Mengelas Mengukur dan menggunakan nombor

 

Mengguna & mengendalikan alatan dan bahan sains dengan betul Mengendalikan specimen dengan betul dan cermat



Radio / TV  Spesimen Radas  Gambar / Cerita √ Buku Cerita  Lain-lain Menggunakan  Mengawal perhubungan pembolehubah ruang dan masa  Membuat hipotesis Mendefinisi  Mengeksperimen secara operasi Melakar specimen, peralatan sains dengan cara yang betul Menyimpan peralatan dan bahan sains dengan betul

 

Interpersonal Intrapersonal

 

Muzikal Verbal Linguistik

 

Kinestatik Logik Matematik

 

Naturalis Visual Ruang

 

Kreativiti & Inovasi Pendidikan Alam Sekitar

 

Bahasa Patriotisme

 

Sains & Teknologi TMK

 

Keusahawanan Nilai Murni

  

Membanding beza Mengkategori Menjana Idea

  

Menghubungkait Menginterpretasi Mencipta Analogi



  

Membuat Keputusan Membuat Rumusan Menilai

 

Lembaran Kerja Hasil Kerja

 

Pemerhatian Kuiz

Membuat Inferens Membuat Ramalan Mentafsir Lisan Drama

 

Tugasan Projek

      

Internet Projektor Bahan maujud Membuat inferens Meramal Berkomunikasi Mentafsir data

6

     

   

Aktiviti pengajaran & pembelajaran ditangguhkan kerana 

REFLEKSI



____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan. ____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

Aktiviti PdP dibawa ke

………………………………………



Mesyuarat / Kursus



Program Sekolah (Mesy. Agong PIBG)



Mengiringi Murid Keluar



Cuti Rehat / Cuti Sakit



Cuti Bencana / Cuti Khas



Cuti Peristiwa / Cuti Umum



……………………………………………………………………

PENGAJARAN HARIAN MINGGU 10 RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TEMA BIL. MURID STANDARD KANDUNGAN STANDARD PEMBELAJARAN

SAINS

MATA PELAJARAN TARIKH/HARI

12.3.2019

Selasa

Manusia

KELAS MASA

Tahun 1S 9.10-9.40pg

TAJUK

Deria Manusia

4.1 Deria Manusia 4.1.3 Menggunakan deria untuk mengenal pasti objek melalui penyiasatan

Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat : 1. 2.

OBJEKTIF PEMBELAJARAN KRITERIA KEJAYAAN

Mengenal pasti sekurang-kurangnya 3 objek dengan betul melalui deria Menyatakan ciri-ciri objek dengan tepat berdasarkan aktiviti yang dijalankan

Murid dapat mengenal pasti objek dengan menggunakan deria melalui penyiasatan AKTIVITI PEMULA (5m) 1. Murid menjawab soalan yang dikemukan guru. 2. Hasil perbincangan murid mengenal pasti tajuk pembelajaran hari tersebut. AKTIVITI UTAMA (20m) 1. 2. 3. 4.

AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN (P&P)

Murid dalam kumpulan main permainan “Bind Fold” Murid mengenal pasti objek menggunakan deria mereka. Murid menyatakan ciri-ciri objek berdasarkan aktiviti hands-on (PAK-21) Murid dibimbing sepanjang aktiviti ini dijalankan serta membetulkan jawapan murid.

PENTAKSIRAN 1 2 3 AKTIVIITI PENUTUP (5m) 1. Murid menyelesaikan lembaran kerja. 2. Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini. TINDAKAN SUSULAN MURID BAHAN BANTU BELAJAR (BBB) KEMAHIRAN PROSES SAINS (KPS) KEMAHIRAN MANIPULATIF SAINS (KMS) KECERDASAN PELBAGAI ELEMEN MERENTASI KURIKULUM (EMK) KEMAHIRAN BERFIKIR PENILAIAN PENGAJARAN & PEMBELAJARAN

PEMULIHAN

4

5

PENGUKUHAN

Murid menggariskan objek dengan deria yang sesuai yang digunakan

PENGAYAAN

Melengkapkan jadual penyiasatan

Latihan struktur diberikan

     

Buku teks Modul Powerpoint Memerhati Mengelas Mengukur dan menggunakan nombor

 

Mengguna & mengendalikan alatan dan bahan sains dengan betul Mengendalikan specimen dengan betul dan cermat



Radio / TV  Spesimen Radas  Gambar / Cerita √ Buku Cerita  Lain-lain Menggunakan  Mengawal perhubungan pembolehubah ruang dan masa  Membuat hipotesis Mendefinisi  Mengeksperimen secara operasi Melakar specimen, peralatan sains dengan cara yang betul Menyimpan peralatan dan bahan sains dengan betul

 

Interpersonal Intrapersonal

 

Muzikal Verbal Linguistik

 

Kinestatik Logik Matematik

 

Naturalis Visual Ruang

 

Kreativiti & Inovasi Pendidikan Alam Sekitar

 

Bahasa Patriotisme

 

Sains & Teknologi TMK

 

Keusahawanan Nilai Murni

  

Membanding beza Mengkategori Menjana Idea

  

Menghubungkait Menginterpretasi Mencipta Analogi



  

Membuat Keputusan Membuat Rumusan Menilai

 

Lembaran Kerja Hasil Kerja

 

Pemerhatian Kuiz

Membuat Inferens Membuat Ramalan Mentafsir Lisan Drama

 

Tugasan Projek

      

Internet Projektor Bahan maujud Membuat inferens Meramal Berkomunikasi Mentafsir data

6

     

   

Aktiviti pengajaran & pembelajaran ditangguhkan kerana 

REFLEKSI



____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan. ____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

Aktiviti PdP dibawa ke

………………………………………



Mesyuarat / Kursus



Program Sekolah (Mesy. Agong PIBG)



Mengiringi Murid Keluar



Cuti Rehat / Cuti Sakit



Cuti Bencana / Cuti Khas



Cuti Peristiwa / Cuti Umum



……………………………………………………………………

PENGAJARAN HARIAN MINGGU 10 RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TEMA BIL. MURID STANDARD KANDUNGAN STANDARD PEMBELAJARAN

MATA PELAJARAN TARIKH/HARI

15.3.2019

SAINS Jumaat

Manusia

KELAS MASA

Tahun 1B 7.40-8.10pg

TAJUK

Deria Manusia

4.1 Deria Manusia 4.1.3 Menggunakan deria untuk mengenal pasti objek melalui penyiasatan

Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat : OBJEKTIF PEMBELAJARAN

1. 2.

Mengenal pasti sekurang-kurangnya 3 objek dengan betul melalui deria Menyatakan ciri-ciri objek dengan tepat berdasarkan aktiviti yang dijalankan

KRITERIA KEJAYAAN



Mengenal pasti objek dengan menggunakan deria melalui penyiasatan

AKTIVITI PEMULA (5m) 1. Murid menjawab soalan yang dikemukan guru. 2. Hasil perbincangan murid mengenal pasti tajuk pembelajaran hari tersebut. AKTIVITI UTAMA (20m) 1. 2. 3. 4.

AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN (P&P)

Murid dalam kumpulan main permainan “Bind Fold” Murid mengenal pasti objek menggunakan deria mereka. Murid menyatakan ciri-ciri objek berdasarkan aktiviti hands-on Murid dibimbing sepanjang aktiviti ini dijalankan serta membetulkan jawapan murid.

PENTAKSIRAN 1 2 3 AKTIVIITI PENUTUP (5m) 1. Murid menyelesaikan lembaran kerja. 2. Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini. TINDAKAN SUSULAN MURID BAHAN BANTU BELAJAR (BBB) KEMAHIRAN PROSES SAINS (KPS) KEMAHIRAN MANIPULATIF SAINS (KMS) KECERDASAN PELBAGAI ELEMEN MERENTASI KURIKULUM (EMK) KEMAHIRAN BERFIKIR PENILAIAN PENGAJARAN & PEMBELAJARAN

PEMULIHAN

4

5

PENGUKUHAN

Murid menggariskan objek dengan deria yang sesuai yang digunakan

PENGAYAAN

Melengkapkan jadual penyiasatan

Latihan struktur diberikan

     

Buku teks Modul Powerpoint Memerhati Mengelas Mengukur dan menggunakan nombor

 

Mengguna & mengendalikan alatan dan bahan sains dengan betul Mengendalikan specimen dengan betul dan cermat



Radio / TV  Spesimen Radas  Gambar / Cerita √ Buku Cerita  Lain-lain Menggunakan  Mengawal perhubungan pembolehubah ruang dan masa  Membuat hipotesis Mendefinisi  Mengeksperimen secara operasi Melakar specimen, peralatan sains dengan cara yang betul Menyimpan peralatan dan bahan sains dengan betul

 

Interpersonal Intrapersonal

 

Muzikal Verbal Linguistik

 

Kinestatik Logik Matematik

 

Naturalis Visual Ruang

 

Kreativiti & Inovasi Pendidikan Alam Sekitar

 

Bahasa Patriotisme

 

Sains & Teknologi TMK

 

Keusahawanan Nilai Murni

  

Membanding beza Mengkategori Menjana Idea

  

Menghubungkait Menginterpretasi Mencipta Analogi



  

Membuat Keputusan Membuat Rumusan Menilai

 

Lembaran Kerja Hasil Kerja

 

Pemerhatian Kuiz

Membuat Inferens Membuat Ramalan Mentafsir Lisan Drama

 

Tugasan Projek

      

Internet Projektor Bahan maujud Membuat inferens Meramal Berkomunikasi Mentafsir data

6

     

   

Aktiviti pengajaran & pembelajaran ditangguhkan kerana 

REFLEKSI



____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan. ____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

Aktiviti PdP dibawa ke

………………………………………



Mesyuarat / Kursus



Program Sekolah (Mesy. Agong PIBG)



Mengiringi Murid Keluar



Cuti Rehat / Cuti Sakit



Cuti Bencana / Cuti Khas



Cuti Peristiwa / Cuti Umum



……………………………………………………………………

PENGAJARAN HARIAN MINGGU 10 RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TEMA BIL. MURID STANDARD KANDUNGAN STANDARD PEMBELAJARAN OBJEKTIF PEMBELAJARAN

SAINS

MATA PELAJARAN TARIKH/HARI

11.3.2019

Isnin

Manusia

KELAS MASA

Tahun 1B 10.10-11.00pg

TAJUK

Deria Manusia

4.1 Deria Manusia 4.1.2

Mengelaskan objek mengikut ciri yang dikenalpasti

Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :

KRITERIA KEJAYAAN

1.

Mengelaskan dengan betul terhadap beberapa objek mengikut deria yang digunakan.



Murid dapat mengelaskan objek mengikut ciri yang dikenalpasti

AKTIVITI PEMULA (5m) 1. Murid menjawab soalan yang dikemukan guru. 2. Hasil perbincangan murid mengenal pasti tajuk pembelajaran hari tersebut. AKTIVITI UTAMA (40m) 1. 2. 3. 4.

AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN (P&P)

5.

Murid diterangkan dengan perkataan mengelas. Murid diberikan perkataan objek di papan hitam. Murid diminta mengelaskan objek tersebut kepada bilangan tayar. Murid diterangkan lagi dengan perkataan pengelasan menggunakan buku teks ms34 dan 35. Murid membuat buku aktiviti.

PENTAKSIRAN 1 2 3 AKTIVIITI PENUTUP (15m) 1. Murid menyelesaikan lembaran kerja. 2. Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini. TINDAKAN SUSULAN MURID BAHAN BANTU BELAJAR (BBB) KEMAHIRAN PROSES SAINS (KPS) KEMAHIRAN MANIPULATIF SAINS (KMS) KECERDASAN PELBAGAI ELEMEN MERENTASI KURIKULUM (EMK) KEMAHIRAN BERFIKIR PENILAIAN PENGAJARAN & PEMBELAJARAN

PEMULIHAN Murid memadankan deria mengikut tubuh manusia

4

5

6

PENGUKUHAN

PENGAYAAN

Murid menamakan bahagian tubuh manusia mengikut deria yang terlibat

Murid menghasilkan peta I-Think mengenai Deria Manusia

     

Buku teks Modul Powerpoint Memerhati Mengelas Mengukur dan menggunakan nombor

 

Mengguna & mengendalikan alatan dan bahan sains dengan betul Mengendalikan specimen dengan betul dan cermat



Radio / TV  Spesimen Radas  Gambar / Cerita √ Buku Cerita  Lain-lain Menggunakan  Mengawal perhubungan pembolehubah ruang dan masa  Membuat hipotesis Mendefinisi  Mengeksperimen secara operasi Melakar specimen, peralatan sains dengan cara yang betul Menyimpan peralatan dan bahan sains dengan betul

 

Interpersonal Intrapersonal

 

Muzikal Verbal Linguistik

 

Kinestatik Logik Matematik

 

Naturalis Visual Ruang

 

Kreativiti & Inovasi Pendidikan Alam Sekitar

 

Bahasa Patriotisme

 

Sains & Teknologi TMK

 

Keusahawanan Nilai Murni

  

Membanding beza Mengkategori Menjana Idea

  

Menghubungkait Menginterpretasi Mencipta Analogi



  

Membuat Keputusan Membuat Rumusan Menilai

 

Lembaran Kerja Hasil Kerja

 

Pemerhatian Kuiz

Membuat Inferens Membuat Ramalan Mentafsir Lisan Drama

 

Tugasan Projek



____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan.

      

Internet Projektor Bahan maujud Membuat inferens Meramal Berkomunikasi Mentafsir data

     

   

Aktiviti pengajaran & pembelajaran ditangguhkan kerana

REFLEKSI



____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

Aktiviti PdP dibawa ke

………………………………………



Mesyuarat / Kursus



Program Sekolah (Mesy. Agong PIBG)



Mengiringi Murid Keluar



Cuti Rehat / Cuti Sakit



Cuti Bencana / Cuti Khas



Cuti Peristiwa / Cuti Umum



……………………………………………………………………

PENGAJARAN HARIAN MINGGU 10 RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TEMA BIL. MURID STANDARD KANDUNGAN

MATA PELAJARAN TARIKH/HARI

15.3.2019

SAINS Jumaat

Manusia

KELAS MASA

Tahun 1S 10.10-11.00pg

TAJUK

Deria Manusia

4.1 Deria Manusia 4.1.4

STANDARD PEMBELAJARAN

4.1.5

Menjelas dengan contoh, penggunaan deria lain sebagai ganti sekiranya satu deria tidak dapat berfungsi Menjelaskan pemerhatian tentang deria manusia melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan.

Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat : 1.

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

KRITERIA KEJAYAAN

2.

Murid menyatakan contoh penggunaan deria lain sebagai ganti sekiranya satu deria tidak dapat berfungsi berdasarkan situasi yang ditunjukkan. Mengenal pasti kegunaan deria dengan betul dalam bentuk lakaran.

Murid dapat menyatakan contoh penggunaan deria sebagai ganti sekiranya satu deria tidak dpat berfungsi. AKTIVITI PEMULA (10m) 1. Murid menjawab soalan yang dikemukan guru. 2. Hasil perbincangan murid mengenal pasti tajuk pembelajaran hari tersebut. AKTIVITI UTAMA (40m) 1. 2.

AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN (P&P)

3. 5.

Murid ditunjukkan cara murid hilang penglihatan belajar dalam kehidupan seharian. Murid diberikan beberapa situasi dalam kumpulan dan diminta menyatakan contoh penggunaan deria yang lain sekiranya satu deria tidak dapat digunakan. Murid melakukan gallery walk berdasarkan hasil dapatan mereka. Murid dibimbing sepanjang aktiviti ini dijalankan serta membetulkan jawapan murid.

PENTAKSIRAN 1 2 3 AKTIVIITI PENUTUP (10m) 1. Murid menyelesaikan lembaran kerja. 2. Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini. TINDAKAN SUSULAN MURID BAHAN BANTU BELAJAR (BBB) KEMAHIRAN PROSES SAINS (KPS) KEMAHIRAN MANIPULATIF SAINS (KMS) KECERDASAN PELBAGAI ELEMEN MERENTASI KURIKULUM (EMK) KEMAHIRAN BERFIKIR PENILAIAN PENGAJARAN & PEMBELAJARAN

PEMULIHAN

4

5

PENGUKUHAN

Murid menggariskan objek dengan deria yang sesuai yang digunakan

PENGAYAAN

Menceritakan pengalaman mereka

Latihan tambahan diberikan

     

Buku teks Modul Powerpoint Memerhati Mengelas Mengukur dan menggunakan nombor

 

Mengguna & mengendalikan alatan dan bahan sains dengan betul Mengendalikan specimen dengan betul dan cermat



Radio / TV  Spesimen Radas  Gambar / Cerita √ Buku Cerita  Lain-lain Menggunakan  Mengawal perhubungan pembolehubah ruang dan masa  Membuat hipotesis Mendefinisi  Mengeksperimen secara operasi Melakar specimen, peralatan sains dengan cara yang betul Menyimpan peralatan dan bahan sains dengan betul

 

Interpersonal Intrapersonal

 

Muzikal Verbal Linguistik

 

Kinestatik Logik Matematik

 

Naturalis Visual Ruang

 

Kreativiti & Inovasi Pendidikan Alam Sekitar

 

Bahasa Patriotisme

 

Sains & Teknologi TMK

 

Keusahawanan Nilai Murni

  

Membanding beza Mengkategori Menjana Idea

  

Menghubungkait Menginterpretasi Mencipta Analogi



  

Membuat Keputusan Membuat Rumusan Menilai

 

Lembaran Kerja Hasil Kerja

 

Pemerhatian Kuiz

Membuat Inferens Membuat Ramalan Mentafsir Lisan Drama

 

Tugasan Projek

      

Internet Projektor Bahan maujud Membuat inferens Meramal Berkomunikasi Mentafsir data

6

     

   

Aktiviti pengajaran & pembelajaran ditangguhkan kerana 

REFLEKSI



____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan. ____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

Aktiviti PdP dibawa ke

………………………………………



Mesyuarat / Kursus



Program Sekolah (Mesy. Agong PIBG)



Mengiringi Murid Keluar



Cuti Rehat / Cuti Sakit



Cuti Bencana / Cuti Khas



Cuti Peristiwa / Cuti Umum



……………………………………………………………………

Related Documents


More Documents from "darmini"