Tamop_2_3_3_molnar_laszlo

  • Uploaded by: innostrada
  • 0
  • 0
  • May 2020
  • PDF

This document was uploaded by user and they confirmed that they have the permission to share it. If you are author or own the copyright of this book, please report to us by using this DMCA report form. Report DMCA


Overview

Download & View Tamop_2_3_3_molnar_laszlo as PDF for free.

More details

  • Words: 1,819
  • Pages: 25
TÁMOP-2.3.3.A-09/1 Munkahelymegőrző támogatás képzéssel kombinálva Molnár László, kistérségi koordinátor Észak-Alföldi Regionális Fejlesztési Ügynökség Szolnok, 2009. július 10.

A konstrukció célja

 Vállalkozások alkalmazkodóképességének és versenyképességének növelése  Munkahelyek megőrzése  Munkavállalók munkaerő-piaci helyzetének javítása, képzettségi szintjének növelése  Munkavállalók képzésben való részvételének támogatásával a munkanélkülivé válás megelőzése

Munkahelymegőrző támogatás képzéssel kombinálva TÁMOP – 2.3.3.A-09/1  konvergenciarégiók mikro-, kis- és középvállalkozásai részére  konvergenciarégiók: Dél-Alföld, Dél-Dunántúl, Észak-Alföld, Észak-Magyarország, Közép-Dunántúl, Nyugat-Dunántúl  rendelkezésre álló forrás: 16 Milliárd forint A rendelkezésre álló forrásból - 2009. május-július hónapokra 8 Milliárd forint - 2009. augusztus-szeptember hónapokra 3 Milliárd forint - 2009. október-december hónapokra pedig 5 Milliárd forint kerülhet felhasználásra. Amennyiben az egyes időszakok teljes keretösszege nem kerül lekötésre egy adott időszakban, akkor a le nem kötött összeg automatikusan hozzáadódik a következő időszak keretéhez.

Pályázók köre I.  egyéni vállalkozók (KSH besorolás: 231)  jogi személyiségű gazdasági társaságok (KSH besorolás: 11 Közös vállalat, - Korlátolt felelősségű társaság, -Részvénytársaság)  jogi személyiséggel nem rendelkező gazdasági társaságok (KSH besorolás: 21- Közkereseti társaság,Betéti társaság)  szövetkezetek (KSH besorolás: 12 - Takarék- és hitelszövetkezet,Mezőgazdasági szövetkezet,- Európai szövetkezet,- Egyéb szövetkezet) A konstrukció keretében kizárólag a felsorolt KSH számmal rendelkező vállalkozások pályázhatnak.

Pályázók köre II. Vállalkozás mérete, foglalkoztatotti létszám Pályázatot a legalább 5 főt foglalkoztató - mikro-, kis- és középvállalkozások (KKV*) jogosultak benyújtani. Székhely  A Magyar Köztársaság területén székhellyel, vagy  az EGT területén székhellyel és magyarországi telephellyel, fiókteleppel rendelkező vállalkozás/szervezet Ágazat  Mezőgazdasági tevékenységet (árbevétel 50 %-ot meghaladó mértékben) folytató vállalkozás  Mezőgazdasági termékfeldolgozást végző vállalkozás * A KKV minősítés megállapításához iránymutató a kis- és középvállalkozásokról, fejlődésük támogatásáról szóló 2004. évi XXXIV. törvény.

Támogatási formák A) Átmeneti támogatás

B) Képzési támogatás

Figyelembe kell venni, hogy a 2008. jan. 1-től 2010. dec. 31-ig igénybe vett összes átmeneti támogatás és csekély összegű támogatás összege nem haladhatja meg az 500.000 Euronak megfelelő forintösszeget.

Ebben a támogatási formában az egyéb költségek csekély összegű támogatásnak minősülnek. Egy vállalkozásnak bármely forrásból csekély összegű támogatási jogcímen odaítélt támogatás támogatástartalma – három pénzügyi év vonatkozásában – nem haladhatja meg a 200 000, a közúti szállítási ágazat esetében a 100 000 eurónak megfelelő forintösszeget.

Támogatási mértéke és összege A) Átmeneti támogatás

B) Képzési támogatás

Önerő nem szükséges.

20-30% önerő szükséges.

Amennyiben a Pályázó az A) változat szerint kívánja megvalósítani a projektjét, akkor minden költségtípusra 100%-ban igényelhet támogatást, de támogatást igényelhet alacsonyabb intenzitással is.

A támogatási intenzitás alapesetben 60%, de ez akár 80%-ig növelhető. - Mikro-és kisvállalkozások: +20% - Középvállalkozások: +10% - A képzésbe bevont hátrányos helyzetű munkavállalók aránya alapján – közepes vállalkozások esetében - legfeljebb további 10 %-kal növelhető az intenzitás.

Támogatási összeg: 2.000.000 - 150.000.000 Ft A szakképzési hozzájárulás elszámolása nem a projekt keretében történik, de a képzéshez biztosított önrész csökkenti a kötelezően fizetendő szakképzési hozzájárulás mértékét.

Támogatott költségkategóriák Képzéshez kapcsolódó költségek •

képzés költsége (a képzés óradíján kívül beleértve a képzéshez szükséges tankönyvek, jegyzetek díját, vizsgadíjakat, bizonyítvány kiállítás díját.



szállás költsége, utazási költség (képzésben résztvevők részére: 8000 Ft/fő/éjszaka; 8 képzési óraként egy éjszaka számolható el. A szállás és utazás költsége nem haladhatja meg a képzések összköltségének a 15%-t.

Személyi jellegű költségek támogatása •

a képzések idejére jutó személyi jellegű költségek (munkabér és közterhei, kivéve a szakképzési hozzájárulás).

Egyéb költségek • •

tájékoztatás és nyilvánosság biztosításával kapcsolatos költségek (teljes költség max. 1%-a) általános közvetett költségek, mint például a közbeszerzéssel kapcsolatos – nem tanácsadási – költségek.

A közbeszerzés költség a képzések összköltségének maximum 2%-ig tervezhetőek.

Célcsoport A célcsoportba a vállalkozás aktív státuszú a képzésben résztvevő munkavállalói számítanak bele. A képzéseken kizárólag azon munkavállalók jogosultak részt venni, akik a pályázathoz benyújtott APEH igazolásban szereplő hónap utolsó napjától - határozatlan, vagy - legalább a projekt befejezéséig tartó határozott idejű munkaszerződéssel rendelkezik. - magyar állampolgárságú, vagy - nem magyar állampolgárságú, de magyarországi munkavégzésre jogosító munkavállalási engedéllyel rendelkezik.

A képzéssel kapcsolatos részvételi feltételek  Képzésbe bevont munkavállalók: minimum 2 fő  A munkaszerződésben rögzített munkaidő minimum 20%-át képzésben és a képzéssel kapcsolatos tevékenységekkel kell töltenie a munkavállalónak.  Egy résztvevő több képzésben is részt vehet, de ugyanazon a képzésen kizárólag egy alkalommal.  Minimális képzési óraszám 8 órás munkaviszony esetén több, mint 60 óra 6 órás részmunkaidő esetén több, mint 45 óra 4 órás részmunkaidő esetén több, mint 30 óra A konstrukció keretében a képzésben részt vevő munkavállalók szerződésben rögzített munkaidejét nem kell csökkenteni, vagy növelni, hanem a munkavégzésre fordított időt kell csökkenteni. Pl.: A nyolc órában foglalkoztatott munkavállaló a teljes munkaidejéből napi két órában képzésben vesz részt.

A pályázat tartalma - költségek 

Az egy munkavállalóra elszámolható – közterhekkel együtt számított – bérköltség a képzés kontaktóraszámának 1,6-szeresére számolható el. Az elszámolható bérköltség legfeljebb a kötelező legkisebb minimálbér 2-szerese lehet. - Elszámolható közterhek: TB járulékok, munkaadói járulék, TEHO - Nem számolható el a szakképzési hozzájárulás



A támogatás 1 főre jutó maximális összege 1,3 millió Ft lehet. A támogatás egy főre jutó összege az egy munkavállalóra jutó, a képzéssel kapcsolatos, és a személyi jellegű költségeket jelenti.



A képzések súlyozott átlagos óradíja legfeljebb nettó 1200 forint. A súlyozott átlagos óradíj a tankönyvek, jegyzetek és a vizsgáztatás költségeit nem tartalmazza, és ugyanígy a szállás és utazás költségét sem.



A súlyozott átlagos óradíj értékét a költségvetés kitöltőprogram táblázat automatikusan számolja.



Tankönyvekre, jegyzetekre összesen maximum nettó 10 000 Ft/fő számolható el.



Vizsgadíjra, bizonyítvány kiállításra maximum 16 000 Ft/fő/képzés számolható el.

Fenntartási – továbbfoglalkoztatási kötelezettség 

A Kedvezményezett köteles a projekt fizikai megvalósításának befejezését követően a pályázathoz benyújtott APEH igazolásban szereplő foglalkoztatotti létszámot a projekt megvalósítási időszak időtartamával megegyező ideig (fenntartási időszak) fenntartani.



A projekt ideje és a fenntartási időszak alatt a munkáltató működési körébe tartozó ok miatt nem mondhatja fel a munkaviszonyát sem a képzésbe vont, sem az azon kívüli munkavállalóinak.



Pl.: A projekt 2009. szeptember 10-től tart 2010. szeptember 10-ig, a projekt időtartama 1 év. A pályázathoz beadott APEH igazoláson 10 fős létszám szerepel. Ezt a létszámot kell fenntartania a kedvezményezettnek további egy évig, vagyis 2011. szeptember 10-ig. Ha ez idő alatt mégis csökken a létszám, akkor a kieső embert pótolnia kell.

Képzések I.  -

A program keretében az alábbi képzések valósulhatnak meg: szakmai képzés a munkaerő-piaci kulcskompetenciák fejlesztésére irányuló képzés felzárkóztató képzés vagy felzárkóztató oktatás (8. ált.)

 Kizárólag FAT akkreditációval rendelkező képzési programok valósíthatók meg, kivételt képez ez alól: - OKJ-s képzés - belső képzés, - felzárkóztató oktatás  Munkaerő-piaci kulcskompetenciák: - Anyanyelvi kommunikáció - Idegen nyelvi kommunikáció - Matematikai kompetencia - Természettudományos kompetencia - Digitális kompetencia - Hatékony, önálló tanulás - Szociális és állampolgári kompetencia - Kezdeményezőképesség és vállalkozói kompetencia - Esztétikai-művészeti kifejezőképesség

Képzések II.  A képzési programban megadott óraszámoktól eltérni nem lehet, de amennyiben a program modulrendszerben épül fel, és az egyes modulok elvégzése bizonyítvány vagy tanúsítvány (OKJ-képzésnél rész-szakképesítés is) megszerzésével jár, akkor arra van lehetőség, hogy ne a teljes képzést, hanem egyes modulokat valósítsanak meg a projekt keretében.  A B) változat szerinti képzési támogatás igénybevétele esetén a program keretében kizárólag általános képzések támogathatóak.  Szolgáltatók kiválasztása:  A pályázónak, amennyiben a Kbt. szerint ajánlatkérőnek minősül, úgy a pályázat megvalósításakor a szolgáltató kiválasztása során a Kbt. előírásai szerint kell eljárnia.  A közbeszerzési értékhatárt el nem érő beszerzések esetén következőképpen kell eljárni: - A 150.000 Ft-nál kisebb érték -nem kell ajánlatokat bekérni - A 150.000 Ft és 1.500.000 Ft közötti egy szolgáltatótól - 1.500.000 Ft felett három szolgáltatótól kell ajánlatot kérni

Monitoring mutatók  A képzésben részt vevő munkavállalók száma  A program keretében megvalósuló képzések száma  A képzést eredményesen elvégzők száma - sikeres vizsga!  A program keretében szerzett képzettségek/végzettségek száma = megszerzett bizonyítványok és tanúsítványok számának összege  A támogatás révén közvetlenül megőrzött munkahelyek száma = a képzésben résztvevők száma  A támogatás révén közvetve megőrzött munkahelyek száma = a pályázathoz benyújtott APEH igazolás alapján a foglalkoztatottak száma. A fenntartási időszak végéig ezt a foglalkoztatotti létszámot kell megtartani

Adminisztratív információk

A pályázati kiírás felfüggesztése és megszüntetése  A pályázatok benyújtása 2009. december 31-ig lehetséges (folyamatos elbírálás)  Amennyiben a rendelkezésre álló keretösszeg kimerül, vagy annak kimerülése előre jelezhető, az NFÜ a benyújtási határidő előtt a benyújtás lehetőségét felfüggeszti A pályázatok benyújtásának módja, helye és határideje  A pályázati adatlap kitöltése kizárólag az NFÜ által rendszeresített kitöltő program alkalmazásával történhet.  A pályázatot 2 példányban (1 eredeti és 1 másolat), valamint további 1 elektronikus példányban (.xdat és nem .pdf) szükséges, zárt csomagolásban, ajánlott küldeményként vagy gyorspostai szállítás igénybevételével

Pályázat benyújtásával kapcsolatos gyakorlati tudnivalók I. A pályázathoz tartozó egyes mellékleteket (RMK támogató nyilatkozat és költségvetési mellékletet) a www.hefop.hu honlapon elérhető kitöltő segítségével kell elkészíteni és benyújtani.

Pályázat benyújtásával kapcsolatos gyakorlati tudnivalók II. A pályáztatás folyamata:  A pályázó az RMK adatlapot és nyilatkozatot kitölti, és feltölti a www.hefop.hu oldalon  Ezen az oldalon megkezdi a tervezet költségvetés adatainak feltöltését  Az RMK visszatölti a támogató nyilatkozatot 8 munkanapon belül a www.hefop.hu oldalra (nem postázza)  Amennyiben a válasz/nyilatkozat pozitív a pályázat beadható  A támogató nyilatkozatot a pályázó kinyomtatja, majd a pályázat mellékleteként benyújtja  A pályázó a www.hefop.hu oldalon kitöltött költségvetését véglegesíti, kinyomtatja  A www.nfu.hu oldalról letöltött projekt adatlap kitöltő programban kitölti a pályázati adatlapot, nyomtatja, CD-re írja  Aláírás, hitelesítés, mellékletek csatolása, postázás

Pályázat elkészítése I. Alapadatok kitöltése Rögzítenie kell egyes, a pályázó vállalkozására vonatkozó alapadatokat, valamint a teljes projekt (és nem az egyes képzések) kezdő és záró dátumát.

Pályázat elkészítése II. … Regionális Munkaügyi Központ (RMK) felé benyújtandó adatlap kitöltése

Projekt megkezdése, támogató okirat Projekt megkezdése  A pályázat befogadását követően a projekt saját felelősségre megkezdhető.  A projekt megkezdésének minősül a megvalósításra megkötött első szerződés létrejöttének napja. A pályázó által aláírással elfogadott ajánlat szerződésnek minősül (például közbeszerzés). Támogatói okirat  Sikeres pályázat esetén a KSZ által készített Támogatói okiratot postán kapja meg a kedvezményezett. Az okirat a kiállítás napján hatályba lép.  A Támogatói okiratot módosítani csak abban az esetben lehet, ha az a projekt eredeti célkitűzését nem változtatja meg. Pl.: Képző cég változtatására csak akkor van mód, ha a képzés paraméterei változatlanok maradnak.  A Kedvezményezettnek az okirat-módosítási kérelmét megfelelő indoklással alátámasztva, a módosítások beálltát megelőzően kell benyújtania.

A pénzügyi elszámolás, finanszírozás folyamata Előleg igénylés és feltételei  Nem kötelező  Az igénylés beérkezésétől számított 15 napon belül

 A támogatási összeg 40%-a  Csak egy összegben

A monitoring adatok szolgáltatásának rendje és előrehaladási jelentések PEJ / ZPEJ  Figyelem! Az adatszolgáltatási kötelezettség elmulasztása a támogatói okiratban foglalt kötelezettség megszegésének minősül, ezért ez esetben Támogató a támogatástól elállhat, és a támogatási összeget visszafizetteti.  Amennyiben a támogatás nem éri el a 10 millió forintot, kedvezményezett egyetlen előrehaladási jelentést (záró jelentést) nyújt be a KSZ-hez. Kifizetési kérelem A támogatás folyósítására előleg, illetve utófinanszírozás keretében nyílik lehetőség. A kérelemben igényelt összegnek el kell érnie a teljes támogatási összeg 10 %-át.

Helyszíni szemle Rossz fogadtatás

Jó fogadtatás

Tájékoztatás, nyilvánosság A tájékoztatásra és nyilvánosságra vonatkozó követelményeket a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (www.nfu.hu) honlapjáról letölthető „Kedvezményezettek tájékoztatási kötelezettségei” című dokumentum, valamint az „Arculati Kézikönyv” tartalmazza. Alapvető kötelezettségek  Célcsoporttagokat köteles tájékoztatni a projekt megvalósításának forrásáról  „C” típusú tájékoztatási tábla  Arculati Kézikönyvben meghatározott arculati elemek

Köszönöm a figyelmet!

Új Magyarország Pont Irodák www.umpont.hu Molnár László kistérségi koordinátor 30/986-8019 [email protected]

More Documents from "innostrada"

Autoipari Ellatasi Lanc
December 2019 2
November 2019 1
November 2019 3