RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN KELAS : AMMAR Tarikh
: 18 julai 2018
Hari
: Rabu
Masa
: 9.40 am – 10.40 am
Bil.murid
: 7 orang
Mata pelajaran
: Matematik
Kemahiran
: 3.1 menyatakan situasi tambah dalam bahasa harian
Nilai
: berdisiplin, rajin, mendengar arahan guru
Bbm
: komputer riba, guli, bekas plastik
Hasil pembelajaran
: pada akhir PdPc, murid dapat Kumpulan lemah 1) Menulis jawapan sekurang-kurangnya 3 daripada 5 penambahan nombor 2 digit dengan 2 digit pengumpulan semula dengan betul. Kumpulan sederhana 1) Menulis jawapan sekurang-kurangnya 4 daripada 5 penambahan nombor 2 digit dengan 2 digit pengumpulan semula dengan betul.
Kognitif
Afektif
Psikomotor
soalan tanpa
soalan tanpa
Kefungsian Rendah Murid boleh menambah nombor 2 digit dengan 2 digit tanpa pengumpulan semula dengan bimbingan guru Kefungsian Sederhana Murid boleh menambah nombor 2 digit dengan 2 digit tanpa pengumpulan semula Kefungsian Rendah Murid boleh mendengar apa yang disampaikan oleh guru dalam pengajaran. Kefungsian Sederhana Murid boleh mendengar apa yang disampaikan oleh guru dalam pengajaran dan boleh memberi respon terhadap soalan guru. Kefungsian Rendah Murid berupaya menulis & bergerak sepanjang PdPc berlangsung. Kefungsian Sederhana Murid berupaya menulis & bergerak sepanjang pdpc berlangsung.
KEFUNGSIAN RENDAH
KEFUNGSIAN SEDERHANA
AMIRUL (Autism)
LAI WAN XIN (SL)
YIM JIA TIAN (Autism)
NURUL AISYAH ASYIKIN (SD)
KABILAN (SL)
LOGENTHARAN (SL)
LEE QIU YUAN (Autism)
FASA/MASA PERMULAAN SET INDUKSI (5 minit) LANGKAH 1
PENGENALAN ( 10 minit)
LANGKAH 2 PENGEMBANGAN ( 15 minit)
AKTIVITI GURU 1.Guru menarik perhatian murid dengan menayangkan video operasi tambah
AKTIVITI MURID 1.Murid menari sambil menyanyi.
1.Guru 1.Murid memperkenalkan tajuk mendengar pada hari ini. penerangan guru.
BBM
CATATAN
Video
Nilai Mengikut arahan
Papan putih Nilai Mendengar arahan
2.Guru menerangkan pembelajaran hari ini.
1.Guru memberi penerangan secara terperinci tentang topik hari ini. 2.Guru memberi contoh bagi memudahkan murid faham.
Kemahiran Kepekaan
1.Murid mendengar penerangan guru. 2.murid memberi respon terhadap dan bertanya soalan kepada guru.
Papan putih Kemahiran Kepekaan mengingat Nilai Berusaha Rajin Mendengar arahan
LANGKAH 3 PENGUKUHAN ( 10 minit)
1.Guru memperkenalkan permaianan number of luck 2.Guru menerangkan peraturan permainan 2.Guru meminta murid menjawab soalan yang telah dipilih oleh murid di hadapan kelas.
LANGKAH 4 PENILAIAN (15 minit)
LANGKAH 5 PENUTUP (5 minit)
1.Guru mengedarkan lembaran kerja. 2.Guru membaca arahan soalan kepada murid.
1.Guru berbincang jawapan dengan murid.
1.Murid memilih kertas number of luck
Kertas warna Instrumental audio
Nilai Berusaha Rajin Berdisiplin
2.Murid menjawab soalan yang berdasarkan number of luck yang dipilih
1.Murid membaca Lembaran arahan soalan kerja bersama guru.
Nilai Rajin
2.Murid menjawab soalan pada lembaran kerja. 1.Murid berbincang jawapan bersama guru.
-
Nilai Berterima kasih
2.Guru memberi pujian kepada murid 2.Murid berterima yang mendapat kasih kepada guru markah paling banyak. 3.Guru membuat kesimpulan dari topik hari ini.
REFLEKSI: 1) seramai 5/7 murid dapat menulis jawapan sekurang-kurangnya 4 daripada 5 soalan penambahan nombor 2 digit dengan 2 digit tanpa pengumpulan semula dengan betul. 2) seramai 2/7 murid masih tidak boleh menguasai operasi tambah nombor 2 digit dengan 2 digit tanpa pengumpulan semula. 3)objek pdpc hari ini tidak tercapai. Guru perlu memberi bimbingan kepada 2/7 murid yang belum menguasai pdpc hari ini.
Nama:………………………………………..
Tarikh:………………………….
Kira hasil tambah yang berikut. a) 13 + 5 = 18 1 3 + 5 1 8
c) 14 + 5 = 1 4 + 5
e) 15 + 12 = 1 5 + 1 2
Nama:………………………………………..
b) 21 + 3 = 2 1 + 3
d) 15 + 21 = 1 5 + 2 1
f) 23 + 12 = 1 5 + 1 2
Tarikh:………………………….
Kira hasil tambah yang berikut. a) 22 + 6 = 28
b) 21 + 5 =
2 2 + 6 2 8
c) 13 + 5 =
d) 13 + 11 =
e) 13 + 12 =
f) 23 + 22 =