12
Didžioji
modelių
atranka Specialus dienraščio „15min“ priedas apie festivalį „Mados infekcija“ Tiražas 15 000
2
Apie
festivalį R.Mikailionytė ir S.Straukaitė
#
6
Profesionalų
nuomonė
#
14
Vilniaus
mados žemėlapis
#
16
Atspėk
kieno modelis!
7
„Mados
infekcijos“
programa
#
sau interviu
Nors gali atrodyti, kad Renata šioje nuotraukoje užfiksuota baranti kažko prasikaltusią Sandrą, iš tiesų ji tik paskubomis beria patarimus, o Sandra susikaupusi klauso.
FESTIVALIO KOSMETIKA
FESTIVALIO MADOS IR STILIAUS CENTRAS
FESTIVALIO MECENATAS
Su festivalio “Mados infekcija” prodiusere Renata Mikailionyte ir idėjos autore dizainere Sandra Straukaite susitikome likus keliolikai dienų iki renginio, tačiau nė viena jų neatrodė nukamuota organizacinių rūpesčių.
Pirmiausia abi pasisveikino su puse kavinės, kurioje kalbėjomės, lankytojų. Paskui, viena kitą papildydamos ir retkarčiais prapliupdamos kvatojimu, jos “apkalbėjo” šiais metais 8-ą kartą rengiamą festivalį, o išsiskirdamos dar spėjo aptarti Renatos paltuką, kurį, žinoma, kažkada siuvo Sandra.
da ginčai?
Renata: Šiuo metu jau labai daug padaryta, nors iki pat festivalio nebūna nė dienos, kad galėtume sėdėti rankas sudėjusios. Sandra: Daugiausia adrenalino bus iki renginio likus maždaug savaitei. Kai į ŠMC pradedamos vežti pakylos, scenografinė atributika, tada darosi neramu.
Kaip jums pavyksta suvaldyti būrį tokių skirtingų festivalyje dalyvaujančių dizainerių?
Iki festivalio liko keliolika dienų, ar judvi jau galite ramiai laukti renginio, nes viskas sustyguota, ar dabar pats darbymetis?
Renata: Dar ir kaip ginčijamės! Bet tie ginčai būna be pykčių - daug kalbamės, aiškinamės, diskutuojam. Sandra: Abi esam su charakteriais, nei viena šiaip sau nenusileidžiam, todėl kai įsiplieskia ginčas, suprantame, kad reikia ieškoti svarių argumentų, pagrįsti savo poziciją. Stengiamės vadovautis ne tuščiais principais ar ambicijomis, bet profesionaliu požiūriu. Manau, mūsų santykiai atlaikė sunkiausius momentus, atlaikys ir toliau.
Ar ruošiantis festivaliui tarp jūsų dažnai ver-
Renata: Stengiuosi visada prisiminti, kad dirbu su menininkais ir kad turiu būti labai lanksti, atsargi - neįžeisti nei vieno, būti tolerantiška, nerodyti simpatijų kažkuriam vienam. Sandra: Vieno ar kito dizainerio kūrybai galima skirti
FESTIVALIO DRAUGĖ
T.Kaunecko nuotr.
„Mes jau planuojame kitų
VIETA - ŠIUOLAIKINIO MENO CENTRAS ADRESAS - VOKIEČIŲ G. 2, VILNIUS METAI - 2008 MĖNUO - KOVAS DIENA - 28-29 VALANDA - 19
ORGANIZATORIAI
PARTNERIAI
INFORMACINIAI RĖMĖJAI
www.madosinfekcija.lt
Bilietus platina TIKETA. Rezervuoti galite telefonu 1653, internetu – www.tiketa.lt. Parduodami tik sėdimi bilietai, jų kiekis ribotas. Artėjant renginiui bilietai brangs.
#
interviu sau
metų „Mados infekciją“ ypatingas simpatijas, bet festivalio organizatoriui jie visi turi būti lygūs.
Ar iki pat festivalio išlieka intriga, kas kokią kolekciją kuria?
Renata: Intriga išlieka, kokia bus kolekcija - paslaptis. Žinom tik tiek, ar tai bus vyriški, ar moteriški rūbai. Sandra: Dar pasikalbam, ar bus spalvota kolekcija, ar, pavyzdžiui, juoda. Tai svarbu planuojant, kokia eilės tvarka jos pasirodys ant podiumo. Kaip ir visame pasaulyje, taip ir pas mus - kol kolekcija neparodyta, kūrėjas daug apie ją nepasakoja.
Ar po festivalio dizaineriai sulaukia kolegų pagyrų ar kritikos?
Sandra: Taip, kolegos pagiria vienas kitą, jei buvo tikrai stipru. Tačiau pas mus nėra tradicijos girti tik iš mandagumo. Jei kolekcija silpna, kiti dizaineriai tiesiog tyli ir nieko nekomentuoja. Renata: Tie dizaineriai,
kurie kelis metus iš eilės dalyvauja festivalyje ir kažkurį kartą sukuria silpnesnę kolekciją, patys tą pajunta - matydami save bendrame kontekste, nesulaukdami jokių komentarų.
Nejau net dizaineriai “Mados infekcijos” senbuviai - kaskart vis dar nervinasi, ruošdami modelius išėjimui ant podiumo?
Renata: Jaudinasi ir nerimauja visi dizaineriai, bet kiekvienas savaip. Pavyzdžiui, kai kurie ne blaškosi, o atvirkščiai - sulėtėja. Tarkim, Ramunė Strazdaitė yra rami ir lėta, tad kai jaudinasi, ji tampa dar lėtesnė. Ir Agnė Kuzmickaitė moka ramiai jaudintis, bet jos akys, judesiai išduoda, kad ji nerimauja. Sandra: Agnė kartą net manęs klausė, ar būna taip, kad prieš festivalį aš neužmigčiau - atsigulu į lovą ir vis dar sukasi “filmas” - ir, aišku, aš prisipažinau, kad būna. O vienas emocingiau-
sių yra Giedrius Paulauskas. Kaskart jis vis sako: “Šįkart būsiu ramus”, o paskui grįžęs nuo podiumo pasakoja: “Kaip aš išėjau, kaip padariau!!!”.
Sandra, ar dizaineriai, kaip ir studentai, dirba paskutinę minutę?
Sandra: Dirba IKI paskutinės minutės, bet ne kaip studentai, o kaip menininkai. Mūsų darbas yra kūryba, tad negali sau pasakyti “viskas, dabar sustosiu ir nebekursiu”. Ne, staiga pamatai, kad gal dar reikėtų kokios kepurės ar kitos detalės - visada sugalvoju kažką, kad
pabaigčiau paskutinę minutę. Bet aš tikiu savim, žinau, kad spėsiu. Renata: Yra dizainerių kurie žino, jog pasirodymas 19 valandą, o paskutinį rūbą atveža, tarkim, 17 val.
Kodėl “Mados infekcijoje” nedalyvauja Juozas Statkevičius?
Sandra: Juozas labai seniai pasitraukė iš įvairių bendrų renginių, gal “Mados infekcija“ ir nėra tokio formato festivalis, koks jam dabar labiausiai tiktų. Bet mes nesakom, kad jis negalėtų dalyvauti. Renata: Jis galėtų dalyvauti su savo prêt-à-porter kolek-
Festivalio užkulisiuose nėra jokių intrigų ar trukdymų. Viskas žymiai proziškiau - kiekvienas dizaineris būna labai susikoncentravęs, jie net neturi laiko daug tarpusavy bendrauti. Apie dizainerių santykius užkulisiuose pasakojo Renata.
cija - mes būtumėm laimingos. Tiesa, 2004-ųjų “Mados infekcijoje” jis yra dalyvavęs kaip modelis - demonstravo Deniso Simačiovo kolekciją. Be to, Juozas mielai ateina į festivalį kaip svečias.
Kaip jūs atrandat ir pasikviečiat į festivalį svečius iš užsienio?
Renata: Domimės stipriais Europoje vykstančiais mados festivaliais, be didžiųjų, visiems žinomų mados savaičių, dabar tokie vyksta Kopenhagoje, Berlyne ir Madride. Ieškom informacijos apie ten pasirodančius dizainerius, tariamės tarpusavy, vėliau kreipiamės į ambasadas, institutus, bandom užmegzti kontaktus. Pavyzdžiui, šių metų viešnias iš Vokietijos pasikvietėme kartu su Goethes institutu pasidomėję, kas pasirodė Berlyno mados savaitėje. Kai ką rekomenduoja kiti dizaineriai. Sandra: Carlos Diez Diez rekomendavo pernai festi-
valyje savo kolekciją pristatęs Adrejus Bartenevas. Žinoma, kai ko ir nepavyksta prisikviesti. Bet reikia žiūrėti paprastai - o kuo mes čia Lietuvoje galime taip stipriai pritraukti? Todėl verta į save žiūrėti kuo realiau.
Ir - pabaigai - palyginkit pirmuosius ir pastarųjų metų festivalius?
Renata: Matom, kad labai tobulėjam - pradedant festivalio organizavimu, baigiant drabužių, batų kokybe. Užtenka peržvelgti nuotraukų, filmuotos medžiagos archyvą ir matau - dabar jau viskas kitaip. Kai kurie “istoriniai” festivalio momentai dabar gal ir kelia šypseną, bet visada prisimenu, kad tais metais taip pat stengėmės padaryti kuo geriau. Sandra: Neužmiegam ant laurų - visada yra ką tobulinti, ko ieškoti, gerai žinome visas savo silpnybes. O tobulėjantis festivalis verčia pasitempti pačius dizainerius.
sau
#
#
akcija sau
Dizaineriai „aprengs“ buities prietaisus
Ekstravagantiškas
MINI
Dekoruotus „Electrolux“ džiovyklių modelius galėjo išvysti jubiliejinio Paryžiaus mados renginio “Pret-a-Porte Paris” dalyviai. Tendencija “aprengti” buitinius prietaisus pasiekė ir festivalį “Mados infekcija”.
Festivalyje „Mados infekcija“ bus galima pasigrožėti ne tik talentingiausių Lietuvos dizainerių kurtais drabužiais, tačiau ir paganyti akis į automobilių dizaino šedevrą – unikalų MINI modelį, kurio kėbulas aptrauktas natūralia oda. Festivalyje debiutuosiančio „MINI Cooper“ dizainą sukūrė italų specialistai, kurie originaliai panaudojo penkių karvių ir jaučių odas ir „aprengė“ jomis visą automobilį, taip suteikdami jo išvaizdai nepakartojamos ekstravagancijos. „Bendradarbiaudami su „Mados infekcija“ nusprendėme šiemet mados gurmanams pademonstruoti tai, ko jie iš tiesų dar nėra matę. Šis MINI nėra tiesiog automobilis, tai – unikalus meno kūrinys, kuris, neabejoju, suteiks netikėtų emocijų ne vienam dizaino gerbėjui“, - sako oficialios MINI atstovės Lietuvoje „Krasta Auto“ marketingo vadovė Aušra Balčiūnaitė. „Odinis“ MINI pirmą kartą visuomenei buvo pristatytas vos prieš keletą mėnesių Šveicarijoje, o Lietuvoje stilingasis mažylis viešės tik porą savaičių. Netradiciniai MINI modelių pristatymai Lietuvoje jau ne kartą susilaukė didelio atgarsio. Prieš keletą metų vienas MINI „žvėriukas“ buvo patalpintas į spalvingą narvą viename prekybos centrų, kitas modelis „užsiropštė“ ant kino teatro sienų ir sulaukė didelio aplinkinių ir žiniasklaidos dėmesio.
„Džinsinė“ skalbyklė, tautiniais simboliais dekoruota indaplovė ir vienovę su viduje atsiduriančiais drabužiais „deklaruojanti“ džiovyklė. Tokius originalius objektus galės išvysti kiekvienas, kovo 28-29 dienomis užsuksiantis į Šiuolaikinio meno centro 8 salę. Savo kūrybiškumą ant baltų „Electrolux“ kompaktinės serijos buities prietaisų šiemet „išlies“ mados kūrėjai Giedrius Paulauskas, Agnė Kuzmickaitė ir Jolanta Rimkutė bei Ieva Ševiakovaitė. Į šių dizainerių rankas pakliuvę „nekaltai balti“ buitinės technikos prietaisai virs spalvingais individualų charakterį turinčiais buities prietaisais, ieškančiais naujų šeimininkų.
Ištikimybė džinsams Dizaineris G.Paulauskas, pripažinimą pelnęs savo novatoriškų konstrukcijų vyriškais džinsiniais drabužiais, dekoruodamas nedidukę skalbyklę, liks ištikimas savo stiliui – kūrėjas prietaisą padengs džinsinio audinio imitacija. „Mano idėja - „džinsinė“ skalbyklė, skirta skalbti džinsams – turėtų būti patraukli tiems, kurie negali gyventi be šio drabužio ir visko, kas su juo asocijuojasi: nevaržomos laisvės, kūrybinio polėkio bei
optimizmo“, - sakė mados kūrėjas.
Tautinė indaplovė Žaismingais, nostalgiškais ir kiek provokuojančiais kūriniais išgarsėjusių drabužių dizainerių J.Rimkutės ir I.Ševiakovaitės dekoruota indaplovė deklaruos modernų požiūrį į lietuviškas tradicijas ir tautinius simbolius, kurių gausu populiariausioje jų kuriamoje mados linijoje „LT-Identity“.
Džiovyklė iš vidaus Pastarosiose savo kolekcijose „drabužių kasdienybės“ idėją atskleidusi A.Kuzmickaitė, dirbdama su džiovykle, pabandys į prietaisą pažvelgti tarsi iš vidaus – jos dėmesio centre atsidurs būtent drabužiai. „Mano požiūriu, džiovinimas yra tarsi sudedamoji drabužių „gyvenimo“ dalis, tad įdomu stebėti, kokį pavidalą jie gauna vienoje ar kitoje situacijoje – visa tai bandysiu išreikšti kūrybos proceso metu“, - sakė dizainerė.
Tradicinė akcija Ši buitinės technikos dekoravimo akcija yra visoje Europoje buitinės technikos gamintojo „Electrolux“ įgyvendinamos koncepcijos „War on White” dalis. Praėjusių metų „Mados infekcijoje“ dizaineriai Sandra Straukaitė, Vitalis Čepkauskas ir svečias iš Maskvos Andrejus Bartenevas dekoravo „Electolux“ skalbi-
nių džiovykles „Iron Aid“, kurios vėliau buvo parduotos aukcione.
Kūrybiškumo šėlsmas Naujausias mados tendencijas atitinkantys buitinės technikos gamintojos „Electrolux“ gaminiai ne kartą buvo tapę prestižinių aukštosios mados renginių pažibomis. 2005 m. Paryžiuje vykusiame jubiliejiniame mados renginyje „Prêt-à-Porter Paris“ „Electrolux“ pristatė koncepcinius šaldytuvų
modelius, kurie buvo sukurti bendradarbiaujant su mados parodos organizatoriais. Spalvingas šaldytuvų koncepcijas „Wonderland“, „Waterland“ ir „Primitive land“ įkvėpė ornamentais, puošybos elementais ir daugybe audinių sluoksnių pasižymintis neoromantinis stilius. Po metų mados renginyje „Prêt-à-Porter Paris“ debiutavo jau antroji „Electrolux“ „aukštosios mados“ buitinės technikos prietaisų kolekcija, žėrinti juoda, mėlyna ir balta spalvomis.
#
profesionalai sau
LT/I.Gelūno nuotr.
P.Gasiūno nuotr.
RENATA v VALCIK,
KARINA LEONTJEVA,
EUGENIJUS SABALIAUSKAS,
Asmeninio archyvo nuotr.
OKT šviesų dailininkas, „Mados infekcijoje“ kuriantis ir valdantis šviesas.
“Mados infekcijoje” kuria stilių ir kitaip prisideda prie festivalio organizavimo.
“Mados infekcijos” scenografė, festivaliui prijaukinanti ŠMC erdves.
* Kada buvo tavo pirmas kartas “Mados infekcijoje”?
* Pirmas kartas “Mados infekcijoje”?
* Pirmas kartas “Mados infekcijoje”?
Su festivalio organizatoriais dirbu nuo pirmosios „Mados infekcijos“. Buvo 2 metų pertrauka, bet vėl grįžau. Pernai į pagalbą pasikviečiau savo kolegą Mindaugą Skuminą, su kuriuo ir sukūrėm tų metų apšvietimo koncepciją.
* Už ką tu
“Mados infekciją”?
Myliu už preciziką, „nepopsą“, avangardą (kurio kažkodėl gerokai sumažėjo). Prie šio festivalio dirba tikrai gera komanda, su visais puikiai susišneku, su kai kuriais užtenka ir pusės žodžio - o tai labai svarbu, kai darbai reikalauja didžiulio tempo.
* Yra kas nors, dėl ko tu nemėgsti “Mados infekcijos”? Nerandu rimtų festivalio trūkumų. Aišku, kartais nustebina dizaineriai, manantys, kad apšvietimas susitvarko “kažkaip savaime” ir atbėgantys pas mane paskutinę minutę, tikėdamiesi stebuklo. Bet tai smulkmena, stengiuosi įgyvendinti visus pageidavimus.
* Ar tavo spintoj daug lietuvių dizainerių kurtų drabužių? Nedaug, turiu tik kelis Sandros Straukaitės kurtus modelius.
1999-ieji - pirmoji “Mados infekcija”.
* Už ką tu
“Mados infekciją”?
Myliu, nes tai savo atmosfera ir nuotaika unikalus renginys. Man tai didelė, puošni, pavasariška šventė.
* Yra kas nors, dėl ko tu nemėgsti “Mados infekcijos”? Ne, nėra. Su visais sunkumais, net ir su laiko trūkumu, man padeda susitvarkyti patirties bagažas.
* Ar tavo spintoj daug lietuvių dizainerių kurtų drabužių? Turiu daugelio lietuvių dizainerių drabužių - ir dovanotų, ir mano pačios išsirinktų. Paskutinį rūbą išsirinkau vienos fotosesijos, prie kurios dirbau, metu.
* Jei kurtum kolekciją “Mados infekcijai”, kokia ji būtų? Sunku pasakyti, žinau tik tiek, kad tai būtų KOKYBIŠKA kolekcija.
* Kur dažniausiai linksminiesi ir ilsiesi? Man vis labiau norisi ne klubų ar barų, bet uždarų vakarėlių su draugais. Taip ir ilsiuosi, ir linksminuosi.
* Jei kurtum kolekciją “Mados infekcijai”, kokia ji būtų?
2007-ieji.
* Už ką tu
“Mados infekciją”?
Myliu ir mėgstu už tai, kad ją rengia labai profesionali, per kelerius metus idealiai susistygavusi komanda, kurią nebijodama palyginčiau su šveicarišku laikrodžiu. Festivalis man patinka ir dėl to, kad čia pasirodo keli dizaineriai, kuriems aš labai simpatizuoju. Man ir, manau, visiems žiūrovams, o taip pat ir patiems dizaineriams, kiekvieno dizainerio kolekcija būna didžiulė naujiena ir netikėtumas.
* Yra kas nors, dėl ko tu nemėgsti “Mados infekcijos”? Neturiu dėl ko “Mados infekcijos” nemėgti. Tiesa, pernai pasibaigus festivaliui užplūdo šioks toks nuovargis, tačiau šiemet aš ir vėl darbuojuosi rengiant festivalį!
* Ar tavo spintoj daug lietuvių dizainerių kurtų drabužių? Kol kas turiu Sandros Straukaitės ir Vitalio Čepkausko kurtų drabužių. Norėčiau jų turėti ir daugiau, bet tam, kad išsirinkčiau, nuolat trūksta laiko.
* Jei kurtum kolekciją “Mados infekcijai”, kokia ji būtų? Nežinau, ar turėčiau drąsos ją kurti, bet jei išdrįsčiau, tai būtų AKIBROKŠTAS. Mano kolekcija būtų konceptuali, joje figūruotų ne pagal paskirtį naudojami rūbai ir daiktai.
Manau, tai būtų minimalizmas. Kadangi jis gana universalus, kurčiau unisex kolekciją. Bet, kol kas nekilo tokių minčių.
* Kur dažniausiai linksminiesi ir ilsiesi? Linksminuosi lankydamasi renginiuose Vilniaus senamiesty ar vakarėliuose pas draugus, o ilsėtis pabėgam į gamtą, į kaimą.
* Kur dažniausiai linksminiesi ir ilsiesi? Vilniuje užeinu į „Gravity“, „Milk“ barą - priklauso nuo to, kokie atlikėjai groja. Būna gerų vienkartinių, privatesnių vakarėlių. Bet šiaip man arčiau širdies Berlyno klubai. O jei bendrai – man patinka ten, kur skamba man patinkanti muzika. Tai gali būti bet kuris pasaulio taškas.
Specialus dienraščio „15min“ priedas: Tekstai J.Vaičiūtės, dizainas G.Valutytės. Dėl reklamos „15min“ specialiuose prieduose kreiptis el.p.
[email protected], tel. (8-5) 2105895. Redakcija neatsako už reklamos turinį ir klaidas.
Leidėjas: UAB "15 minučių", A.Goštauto 40 B, 01112 Vilnius. Tel. 210 58 94. Faks. 210 58 97.
[email protected] , www.15min.lt Spausdino: "Klaipėdos" laikraščio redakcijos spaustuvė, Šaulių g. 21, Klaipėda
#
Ÿ 19 IS,
:00
Mados infekcija 2008 PROGRAMA
s“) ogo U i iesk ) a) NI ras i Uo E etij S o b ki e t i j a I a k i „ s E d k D i a e i ij A o Vo ., P us S S ob ekc s ( V el ( EŠT idij 8D Š ett (Inj Plues ija „ ienė g r 2 , c E k . B k a O D žd je ė isa tni ine tė & 29 &L s KOValis a Bylait tytė (Inūtė Žiug nė ja) Polo hrist eny i O e i t t p s a V nie s a C s E o k ė ė e n ( O t s & I u d ė I d onat aukš eviči i s o s i r ka il is W ali lau ait I dali na K azda zija) K alis kkolo va & rrillo P dal ra Da pkaus itė i d o - Ca r nc ū i II d ischa s Pau iausk 1. S iana anušk I I t t I I I k N s t S u i r o a z a ė ka Če ry 4. M iedriu Gudač 2 . D u rg a J 7 . K a m u n ki ( P r 1 . Iv l g a P m é n e 4. L italis uzmic i a O V T R K X . . . 5 . G ov i l ė 3. J 8 eiko 2 ivia 5 gnė 6. D 9.S 3. L 6. A
N DIE A T NK
programa sau
“) gos
9: S, 1
00
ta i tė J o l a n ) a k & ija au ė alis Str vait pan III d andra viako iez (Is 7. S eva Še Diez D 8. I arlos 9. C
R
a. ien ono. d ų d r ina o, Lon A m e n IN rly s“ s SEMVO 29 Di.nfekcijoalino, Be KO dos i iš T . a „M a nešėj salėje a o r n P C ki ŠM
ut imk
ė
RAI
PARODOS
KOVO 17-29 D.
Gedmanto Kropio fotoparoda, prekybos centras „Europa“.
KOVO 28-29 D.
Tomo Kaunecko fotoparoda, ŠMC.
KOVO 28-29 D.
Karinos Leontjevos fotoautoportretų paroda „From Yesterday“, ŠMC.
KOVO 28-29 D.
Aistės Valiūtės ir Daumanto Plechavičiaus susivienijimo „Dualhead“ paroda „Autoportretas“, ŠMC.
#
dalyviai sau
te i a k c i m z u K e Agn
v
Giedrius Paulauskas
v
Jurga Januskeviciute v v - Ziugzdiene
lausodinamasis prik
„Ją inspiravo va rūApie kolekciją: s prik lausomybė turi labai daug ta
entruo as. Nor s labiau sukonc mybės fenomen bu ija kc le ko o , man matika bei šių ir pavida lų omybės proble Apie kolekciją: „mod’ernus“ pasaulis, egzistencializus la ik pr io av rpus ties žmonių ta mas, kramtoma guma, proporcijos, siauri džinsai, „Chelsea“ užiuose.“ jos išraiška drab aulinukai, laisvė, grynieji, populiarumas, Mickas Jaggeris, naujoji banga, sėkmė, karjera, Carnaby gatvė, „(I Can’t Get No) Satisfaction“, muzikos aparatas, subkultūra, savaitgav lis, „mods“ kultūra, charizma, Vespa arba Lambretta, jaunimas, scena, revoliucija, gyvenimo būdas, forma, kavinė, radijas, mėlyna, balta, raudona.
Dovile Gudaciauskaite
Ievav Rimkute ir Ieva Seviokovaite
v
SVECIAI
Apie kolekciją: tai bus kolekcija-odė drąsai. Drąsiam
lietuviui. Šioje kolekcijoje viskas bus drąsu - spalvos, faktūros, žinutės, kurias dizainerės nori pasakyti. Pasak kūrėjų, gyventi Lietuvoje reikia nemažai drąsos.
Carlos Diez Diez, Seiko Taki, Ispanija
Apie kolekciją:
Kolekcijos linijos: Juodos šviesos Plastiška numerologija Velso princai Apsiaustai Apšviesti parašiutai Šilko lietus Medvilnės mumijos Tramdomieji marškiniai Numeruoti siuvinėjimai
Prancūzija
#
Apie kolekciją: “TRE(i)N INGAS” - (angl.training darbuotojų moky mas, apm ) ok ymas- išbandy mas, ver čiantis susikoncentruoti, pa sitempti, sutelk ti dėme sį, žavesį, pasitikėjimą. Leng vai , ironiškai “treiningą” sus ieju su “treningu” - sportine apr anga, o moky mosi proces ą vadinu treniruote.
Apie kolekciją: Carlo Diez Diez neretai tituluojamas ispanų mados chuliganu. “Mados infekcija” bus gera proga pamatyti, ką įdomaus sukūrė šis “išdykėlis”. Šis festivalio svečias žinomas ir kaip džinsų kolekcijos „Lois“, „Converse“ sporto bei akinių kolekcijos autorius.
“Užuovėjos nepaiso kontinento ribų” Suprasti – sau pačiam Suprasti – vartai į laimę Supratimas nušviečia pasaulį Suprasti yra meilė Seiko Taki - japonų kilmės dizainerė, kuri nuo 2001 m. kuria ir gyvena Paryžiuje. Seiko baigė kelias dizaino mokyklas Tokijuje ir Paryžiuje. Kiek daugiau nei prieš metus jos talentas buvo įvertintas - ji gavo Paryžiaus didįjį kūrybinį prizą.
Apie kolekciją: kolekcijoje mirguliuoja šalta ruda, sidabriškai pilka, šilta pilkšva spalvos. Jaukūs stori pūkuoti audiniai kontrastuoja su slidžiomis lengvomis medžiagomis, sukrentančiomis galybe raukinių ir klosčių. Įspūdis – tarsi pavasariškos upės, kuriose atsispindi pilkas dangus.
Kristina Kruopienyte ir Egidijus Sidaras
nstrukty vi-
kvadratas“. Ko Apie kolekciją: „Juodasrat o forma. Šiek tiek gelto-
kvad niai sprendimai paremti tų apime fone. Stilių galima bū da juo s lvo spa s ko nos ir pil tik sune gas , nes protas reika lin būdinti kaip intelektualų dėvėti. kurti, bet ir garbingai tai
Mischa Woeste/ Smeilinener, Vokietija
Apie kolekciją: “Vasarvidžio nakties sapnas” (“ein Sommernachtstraum”). Šią kolekciją įkvėpė to paties pavadinimo W.Shakespeare‘o kūrinys. “mind games”. Žiemos kolekcijos „mind games” įkvėpėjas yra kraštovaizdžio modelis, kuriame vyrauja aukštumų linijos.
#
sau dalyviai
Apie kolekciją:
Ÿ
v aukaite Vitalis Cepkauskas tr S ra d n a S Laura Dailideniene
„Akmens sultys“ - tai: Kieta, bet skysta, tamsu, bet skaidru, lengva, bet sunku.
Sonata Bylaite
u
Ramune Strazdaite
- tai gars pais muzikinis štrichas, grojimas trum tis, formas, spalvas. Apie kolekciją: kolekcija “INSIDE” skirta vyrams. Jos ją įkvėpė garsas. Jis išva lo erdvę, min ynin išgr ui, izm ktyv pagrindas yra aksesuarai – objektai, kuriuose vaizduojama stru Tai eskizas, artimas rusų kon -žmogaus tapatybė. Žodis “Inside” angliškai reiškia: tas ir paprastas. 1. vidinė pusė, vidus, išvirkščioji pusė; 2. vidurys; 3. viduriai; 4. turinys, protas, siela, mintis; 5. slaptos žinios; 1. vidinis, vidaus; 2. slaptas; 3. atliktas/padarytas namie/vietoje; iš pirmų lūpų/rankų, skirtas saviesiems; 1. viduje, į vidų; 2. kalėjime; 1.viduje; 2. mažiau negu. Galima sakyti, kad visi šie vertimai apibūdina tai, ką noriu pasakyti ir parodyti. cato Apie kolekciją: ”STACCATO 2009”. Stac ais. Kolekci-
INJEKCIJA „SOBIESKI UOGOS“ NUGALĖTOJOS
Apie kolekciją: kolekcija sukurta S.Kerpienės fir-
mos prekiniam ženklui “Salanida”. Tema - didmiesčio poezija.
v
SVECIAI
Olga Prytkova ir Ina Polotniak
Apie kolekciją:
- Kok ia ryšk i tu šiandien! - Juk pavasaris...:) - Man iau, vėluos. Bet pam atęs Tav e tikr ai atei s greičiau... Ryški spalva, sidabro ir aukso spindesy s, apvalių formų žaismas ir šiek tiek ... šypsenos. Mes apie tai.
Livia Ximinenes-Carillo&Chritine Eve Hanson, Pluess, Vokietija Apie kolekciją: mongrels in common – tai dvi kultūros, susiliejusios į kosmopolitinį, urbanistinį ir išskirtinį įvaizdį. Ateinantiems 2008/09-jų rudeniui ir žiemai dizainerės sujungia ispaniškąją torerų ir maorių tradicijas. Señoritas. Siluetas siauras, tarsi individualaus kirpimo, pabrėžiantis taliją. Kontrastas – plačios, minkštos, klostytos, apačioje surišamos kelnės aukšta talija. Būdingas mongrels in common derinys yra frakas su raišteliais. Griežtas stilius tarsi perlaužtas optiškai: priekis kaip bliuzono, o nugara – kaip frako. Kitą žiemą vyraujantis pagrindinis siluetas irgi bus siauri giliai kirpti džinsai bei marškinių tipo palaidinės.
Estija
2003 m. prisijungusi prie „Ivo Nikkolo“ dizainerių komandos, Eve Hanson tapo dešiniąja kompanijos sielos dizainerio Ivo Nikkolo ranka, o netrukus perėmė vadovavimą kūrybinei komandai.
Apie kolekciją:
Kolekcijoje vyrauja elegantiška klasika bei dendizmo nuotaikos, kiekvienas modelis, kaip savotiškas mažas „show“. Kiekvieno modelio nugarinėje dalyje slypi akcentas: minimalistinės detalės bei simetriškos/asimetriškos konstrukcijos - apykaklės, užsegimas sagomis, vyriško švarko apykaklės transformacijos. Spalvinė gama – juodos ir pilkos žaidimas. Siluetas – tiesus. Audiniai – vilnos ir šilko variacijos.
v
Diana Paukstyte Apie kolekciją: „Origami“ - japoniškas popieriaus lankstymo menas. Man audinys yra lyg popierius, iš kurio aš lankstau reikiamas formas. Stengiuosi išgauti įdomią, nestandartinę formą. Drabužis yra lyg statula ar architektūra - čia forma nulemia viską. Pagrindinis kolekcijos akcentas asimetriškas kostiumas, sudėtingas kirpimas, netikėtų formų ir faktūrų deriniai. Tai juodai balta grafika, žaidžianti savo detalėmis ir spalvų kompozicija. Netikėtos detalės, įdomi faktūra, sudėtingas kirpimas suteikia drabužiui erdvės formą ir destruktyvumo.
P.Gasiūno nuotr.
10
#
injekcija sau
„Mados infekcija“ Šiais metais festivalis „Mados infekcija” leidosi į naujų talentų paieškas. Pirmą kartą surengtame konkurse Injekcija „Sobieski Uogos“ laurus nuskynė jauna dizainerė Diana Paukštytė iš Vilniaus bei pastaruoju metu Londone gyvenančių ir kuriančių dizainerių Olgos Prytkovos ir Inos Polotniak duetas.
Šios jaunos kūrėjos turi puikų šansą kartu su jau pripažintais lietuvių dizaineriais ir svečiais iš kitų šalių parodyti savo kūrybą ant „Mados infekcijos“ podiumo. Be to, konkurso laimėtojos gavo „Sobieski Uogos“ fi-
Jaunųjų dizainerių kolekcijas vertino (iš kairės) dizainerės Sandra Straukaitė, Gabrielė Januškevičiūtė ir scenografė Renata Valčik.
Renginį vedė „Mados infekcijos“ prodiuserė Renata Mikailionytė.
nansinę paramą - po 10 000 litų - pasiruošti festivalio podiumo šturmui. Vasario viduryje Vilniuje surengtame renginyje po tris modelius iš būsimųjų kolekcijų demonstravo septyni konkurso dalyviai: Agnė Biskytė, Aušra Norkutė, Lina Gudanavičiūtė, Diana Paukštytė, Jurga Sutkutė, Olgos Prytkovos ir Inos Polotniak duetas bei dizainerių duetas „Vergi“. Darbus vertino komisija, sudaryta iš „Mados infekcijos“ idėjos autorės, drabužių dizainerės Sandros Straukai-
tės, dizainerės Gabrielės Januškevičiūtės, stilistės Karinos Leontjevos, fotomenininko Pauliaus Gasiūno ir scenografės Renatos Valčik. Įvertinę septynių pripažinimo ieškančių dizainerių darbus, galimybę dalyvauti „Mados infekcijoje“ komisijos nariai skyrė jaunųjų dizainerių konkursų nugalėtojai, vilnietei Dianai Paukštytei bei Londone šiuo metu kuriančių dizainerių duetui Olgai Prytkovai ir Inai Polotniak. Visame pasaulyje vyks-
tančiose mados savaitėse ir festivaliuose jau ne vienerius metus organizuojamos tokios naujų talentų paieškos, o laimėtojų pasirengimą finansuoja rėmėjai. Londono mados savaitės talentų paieškoje „New Gen“, kurią jau 12 metų finansuoja milžiniškas parduotuvių tinklas „Topshop“, buvo pastebėti tokie dizaineriai kaip Alexanderis MqQueenas, Julienas Macdonald, Matthew Wiliamsonas ir nemažai kitų. A.Valiūtės, D.Plechavičiaus nuotr.
Londone gyvenančių ir kuriančių Injekcijos „Sobieski Uogos“ laimėtojų Olgos Prytkovos ir Inos Polotniak modeliai simboliškai atsiėmė dizainerėms skirtą prizą.
Apie kolekciją „180 laipsnių“ „Sobieski Uogų“ atstovas Laurynas Miškinis sakė: „Man pirmą kartą gražu žiūrėti į nueinančią moterį”.
Kolekcija „Origami“ ir japoniško popieriaus lankstymo meno estetika atvėrė duris į „Mados infekciją“ ir Dianai Paukštytei.
#
11
sau žemėlapis injekcija
pristato naujus talentus
Burbulas - tobula Agnės Biskytės kolekcijos forma.
Dizainerių dueto „Vergi“ kolekcija „Intriga“.
Lina Gudanavičiūtė kolekcijoje XIX naudojo asimetriško drapiravimo principus.
Jurgos Sutkutės kolekcijoje „Analizatorius“ dominavo oda.
Dianos Paukštytės modeliai puikiai tinka ne tik demonstruoti ant podiumo, tačiau ir dėvėti kasdien.
Pagrindinė Aušros Norkutės kolekcijos mintis - visas problemas gali išspręsti viena maža tabletė.
u
#
modeliai sau
12
T.Kaunecko nuotr.
Didžioji modelių atranka
Dažniausiai vieno dizainerio kolekciją „Mados infekcijoje“ demonstruoja 15-25 modeliai. Tai priklauso nuo to, kiek kartų modeliai bus perrenginėjami ir nuo dizainerio sumanyto kolekcijos pateikimo.
Besikeičiantis tipažas Tarp tokios gausybės veidų kasmet vis kito tipažo dairosi dizainerė Sandra Straukaitė. Pasak jos, kokių modelių jai reikės, padiktuoja kuriama kolekcija. Pavyzdžiui, vienais metais Sandrai prireikė aukštų modelių, kitąkart - natūralių raudonplaukių. Tiesa, tąkart ji nepasikliovė tik atranka - apie
das - tokie svarbiausi kriterijai, pagal kuruos ji atsirenka modelius. Be to, ši dizainerė dažniau pasirenka ilgaplaukes, o ne trumpaplaukes merginas. O vienais metais ieškodama, kas ant festivalio podiumo galė-
tų demonstruoti ypatingai lengvas šilko sukneles, Ra-
munė rinkosi ne profesionalius modelius, o Vilniaus
Buratinams - ne “Blogai, jei modelis ant scenos juda lyg koks buratinas”, - juokėsi dizainerė Ramunė Strazdaitė. Plastika, eisena ir išraiškingas vei-
Dizainerės J.Rimkutė ir I.Ševiokovaitė ant podiumo kuria nuotaikingą šou, tad demonstruoti rūbus jos kviečia ir pramogų pasaulio atstovus. Nuotraukose - “In Culto” lyderis Jurgis Didžiulis ir dainininkas Milano.
Čiurlionio menų mokykloje baletą studijuojančias merginas. “Pati važiavau pas mokyklos direktorių, pristačiau idėją, kalbėjau su mergaitėmis. Manau, reginys ant podiumo buvo tikrai geras”, su džiaugsmu prisiminė dizainerė.
Ironiškas šou
G.Kropio nuotr.
Maždaug tiek pretendentų žingsniuoti “Mados infekcijos” podiumu kasmet dalyvauja prieš festivalį rengiamoje modelių atrankoje.
ieškomus raudonplaukius skelbta ir viename žurnale. O dalyvaudama didžiojoje atrankoje prieš “Mados infekciją” dizainerė pirmiausia atkreipia dėmesį į modelio eiseną, plastiką. “Svarbiausia, kad žmogus natūraliai jaustųsi ant scenos”, - apibendrino Sandra. Beje, dizainerė pridūrė, kad šiemet modelio tipažas jai, greičiausiai, nebus svarbus.
G.Kropio nuotr.
400 aukštų ir žemesnių šviesiaplaukių, tamsiaplaukių ir raudonplaukių, tarp kurių - ir profesionalūs modeliai, ir tiesiog gražūs žmonės iš gatvės.
Eisenos tobulumas, pastika ar plaukų spalva kur kas mažiau rūpi dizainerių Ievos Rimkutės ir Jolantos Rimkutės duetui. Demonstruoti kolekcijų jos kviečiasi aktorius, dainininkus ar tiesiog žmones iš gatvės. Kodėl? “Nes mes su Jolanta darome šou, mums svarbu personažas, o profesionalūs modeliai ant podiumo ne visada taip gerai “išvaidina”, kaip paprasti žmonės, - aiškino Ieva. - Galbūt gražiai suknelei ir reikia gražaus
#
13
sau modeliai
ir mažos jos paslaptys
Balsas nuo podiumo Julija Goyd, fotomenininkė
modelio, o mūsų kolekcijose nelabai tų gražių suknelių ir yra”, - neslėpdama ironijos juokėsi ji. Ar visais metais jos buvo visiškai patenkintos tokiu savo pasirinkimu? “Niekada nebūni visiškai patenkintas - kaip ir priklauso menininkui, bet kolekcijos pristatymo metu aš labiau žiūriu ne į tai, kaip kuris modelis ėjo, o į tai, kad gal kuri nors siūlė galėjo būti tiesesnė ar kažkurį drabužį reikėjo kruopščiau išlyginti - į tai, ko žiūrovas net nepastebi”, - sakė ji.
Iš agentūrų ir iš gatvės Pasak didžiąją “Mados infekcijos” modelių atran-
Merginoms, kurios pretenduoja tapti modeliais, neretai pritrūksta savikritikos. Juk ant podiumo viskas labai ryškiai matosi - kieno kojos trumpos ar eisena “kapota”. Dizainerė Ramunė Strazdaitė dažniau renkasi profesionalius modeliu ar šokėjas, o ne žmones iš gatvės.
ką organizuojančios Renatos Mikailionytės, kasmet į ją susirenka maždaug 70 % merginų ir 30 % vaikinų, ir pastarųjų kiekvienais metais vis daugėja. Didžiąją dalį vaikinų ir merginų siunčia modelių agentūros, tačiau ir iš gatvės ateina labai įdomių jaunų žmonių. “Jie drąsūs, energingi ir įspūdingai atro-
do ant podiumo. Daliai dizainerių visai nereikia manieringumo ir modelio standartus atitinkančių tipažų, tad demonstruoti savo kolekcijas jie dažniausiai ir pasikviečia žmones iš gatvės”, - pasakojo Renata.
Trūksta vyriškų vyrų Nors, pasak Renatos, vaikinų modelių atranko-
se vis daugėja, šiemet trečią kartą “Mados infekcijoje” dalyvausiantis vyrams kuriantis dizaineris Giedrius Paulauskas prisipažino, kad rasti tinkamų modelių jam gana sudėtinga. “Galbūt taip yra todėl, kad aš ieškau specifinio tipažo - ne liaunų, švelnių, moteriškų vyrukų, bet tikrai vyriškų modelių išraiškingais veidais. Labai gerai, jei toks modelis turi, tarkim, ryškius antakius ar kokį randą”, - šypsojosi Giedrius. Pasak jo, renkantis vyrus modelius plastika ir eisena nėra tokia svarbi, kaip merginoms - vyras gali būti labiau “kampuotas”.
Skubėk į atranką! Kovo 26 dieną, 16.30 val. Vilniuje, Šiuolaikinio meno centro kino salėje (ŠMC, Vokiečių g. 2, Vilnius) vyks modelių atranka festivaliui „Mados infekcija”. Su savimi turėti 3x4 cm nuotrauką renginio modelio akreditacijai, kuri bus suteikiama atrinktiems modeliams. P.S. Dizaineris G.Paulauskas šiųmetėje modelių atrankoje ypač kviečia dalyvauti vaikinus - jis nori pasirinkti iš kuo didesnio būrio kandidatų.
Judita Zareckaitė, aktorė Kada? “Mados infekcijoje” dalyvavau pastaruosius trejus metus, teko demonstruoti Agnės Kuzmickaitės, Jolantos Rimkutės ir Ievos Ševiakovaitės kurtus drabužius. Ant podiumo. Apie mano santykius su podiumu būtų galima pasakyti taip: susitinkam labai retai, bet susitikę laiką praleidžiam maloniai.
Užkulisiai.
G.Kropio nuotr.
Sumaištis, chaosas, skubėjimas ir kartu - labai gera, pilna energijos atmosfera, - taip apie “Mados infekcijos” užkulisius kalba patys modeliai.
infekcijos“ podiumo jaučiausi panašiai, kaip mokyklos teatro būrelyje, nes dizainerių kolekcijos koncepcija buvo labai šmaikšti. Kiekvienam modeliui drabužiai buvo pritaikyti pagal charakterį, tad buvo linksma podiumą paversti smagia scena. Užkulisiai. Festivalio užkulisiuose vyrauja tikras chaosas – visi skuba, lekia, nekreipia į tave dėmesio. Bet nuotaika labai gera. Jei kas nors iš žiūrovų salės pusės sugebėtų prieš kolekcijų peržiūras užsukti į užkulisius, vėliau stebint kolekciją ant podiumo būtų žymiai įdomiau. Spintoje. Savo spintoje turiu keletą lietuvių dizainerių darbų, savo kokybe jie gerokai skiriasi nuo įprastų drabužių, kuriuos dažniausiai perkame parduotuvėse. Vieni iš mano mėgstamiausių - Sandros Straukaitės kurti rūbai.
#
T.Kaunecko nuotr.
Ant podiumo. Ant „Mados
G.Kropio nuotr.
Kada? „Mados infekcijos“ podiumu žingsniavau gana seniai, pačiai jau nelengva prisiminti tikslius metus. Tai buvo Ievos Ševiokovaitės ir Jolantos Rimkutės kolekcijos pristatymas.
Vienas mano pažįstamas sako: “kai negaliu užmigti, žiūriu “Fashion TV” - vietoj pasakos. Ten viskas taip gražu, tobula labai greit užmiegu. O aš galiu pasakyti, kad tos pasakos užkulisiai yra kažkas kardinaliai priešingo - ten labai daug veiksmo, tikras skruzdėlynas. Demonstruoti drabužiai. Tai, ką demonstravau ant festivalio podiumo, man labai patiko. Nors podiumui kuriamos kolekcijos pasižymi drąsiais sprendimais, džiugu, kad ir gatvėje jų nesibijome. Kai ką iš tokių “podiuminių” drabužių aš sėkmingai ir dėviu. Spinta. Turiu nedaug lietuvių dizainerių, bet tai, ką turiu, labai patinka. Tai Agnės Kuzmickaitės ir Sandros Straukaitės kurti rūbai.
žemėlapis sau
14
. . . . Vilniaus mados gaires Vis dar tebesvajoji apie pritrenkiančią vos kelias minutes ant podiumo plazdėjusią suknelę? Klaidžioji gatvėmis ir dairaisi vitrinos, kurioje sušmėžuotų „išprotėjusi” kepurė su peliuko ausytėmis? Griebk į rankas šį Vilniaus mados žemėlapį - jame mes sužymėjome studijas ir salonus, kuriuose rasi Lietuvos dizainerių darbų, ir - pirmyn!
Ged
Odminių g. 11 Juozas Statkevičius Couture Juozo Statkevičiaus darbai.
imin
o pr.
Totorių g.
S.Skap
Universiteto g.
g.
ioji
Stiklių g. 14/1 Salonas „Elementai” Galima rasti ir Ramunės Strazdaitės darbų. Didžioji g. 13 Jurgitos Januškevičiūtės kūrybinės dirbtuvės. Bokšto g.
Mė sin ių g .
P
ylim
. og
9
čių kie Vo
Šv. Ignoto 16/10 Mados namai „Cantas” Kristinos Kruopienytės studija.
99
Savičiaus g. 10 Tekstilės galerija „Aukso avis” Julijos Žilėnienės kurti drabužiai ir aksesuarai, Lauros Dailidėnienės papuošalai.
Tra
g.
Didžioji g. 20 Ramune Piekautaite boutique Ramunės Piekautaitės darbai.
. kų g
lių
Subačiaus g.
Subačiaus g. 15 / Bokšto g. 2 - 44 „SG studija“ Serg’eo Gandžumiano studija.
og .
X
9
. iaus g
Subač
Šv. Ste po n
Stiklių g. 6 Salonas „Zoraza” Daivos Urbonavičiūtės darbai.
on
inik
Dom
9 9 9 9
. ųg
g.
Pylimo
g.
to g.
Pilies g.
or Tot
. ių g
us g. Vilnia
Šv .Ig no
o g.
Did ž
Vilniaus g.
9
k Sti
Ÿ Stiklių g. 7 Julijos Žilėnienės mados namai
Savičiaus g. 4 „Mados galerija” Renatos Heredios, Lilijos Larionovos ir Egidijaus Rainio darbai.
9
Pylimo g.
r.
9
S.Skapo g. 3 Mados studija - salonas „Zita Design” Zitos Gustienės darbai.
ino p
9
Totorių g. 15 (kieme) „Studija LT“ Ievos Ševiakovaitės ir Jolantos Rimkutės studija.
Gedim
Literatų g. 5 „Trinitė” boutique Dovilės Gudačiauskaitės, Agnės Kuzmickaitės ir Giedriaus Paulausko darbai.
9
#
#
9
Šv. Stepono g. 9 „Salonas 7“ Raimondos Šeikienės darbai.
P.S. tai, kas netilpo į žemėlapį:
9
Aludarių g. 4 Aleksandro Pogrebnojaus ir Vidos Simanavičiūtės studija Krokuvos g. 6 „Lino kopos” Giedriaus Šarkausko darbai. Šaltinių g. 3A-1 Ruslano Rybakovo mados namai
#
sau
15
#
pramogos sau
16
ATSPĖK, KIENO MODELIS! Vadini save mados ekspertu? Vos pačiupinėjęs rūbą, gali neklysdamas pasakyti, kas jo kūrėjas? Suteikiame tau progą patikrinti savo žinias! Štai keturi modeliai iš 2007-ųjų „Mados infekcijos“, spėk, kas jų kūrėjai (teisingus atsakymus rasi apačioje).
miesto stileiva Specialiai “15 min” ir “Mados infekcijai” - Laimikis.lt (http://laimikis.wordpress.com)
B)
G.Kropio nuotr.
G.Kropio nuotr.
A)
Kai Laimikis „pagavo” Gabrielę pirmą kartą, ji atrodė taip (nuotrauka daryta prieš 3 mėnesius).
sudoku
G.Kropio nuotr.
C)
G.Kropio nuotr.
D)
Vardas - Gabrielė. Vieta - kavinė „Briusly” („Skalvijos” k/t). Pasak Gabrielės, stilius - įvairių pomėgių išraiška. Mėgstami dizaineriai - ji pati sau dizainerė ir siuvėja (kelnes siuvosi pati), bet vertina Vivienne Westwood. Stiliaus paieškas įkvėpia: herojus - Davidas Bowie; muzika - glam rock ir Iggy Pop; o taip pat: japonų kultūra, anime; internetas - hel-looks.com, flickr.com; režisierius Timas Burtonas ir aktorius Johnny Deppas. Stiliaus kalvė - Vilniaus vaikų ir jaunimo klubas „Kregždutė” (Šiaulių g. 8), kur Gabrielė lanko mados ir siuvimo būrelį.
ATSAKYMAI a) Giedriaus Šarkausko b) Jolantos Rimkutės ir Ievos Ševiokovaitės c) Giedriaus Paulausko d) Dovilės Gudačiauskaitės.
mano augintiniAI Vardai - Mozė (k.) ir Sonia. Amžius - beveik 3 metai. Veislė - Mozė – Sfinksų veislės katinas, Sonia – Kornvalio reksų veislės katytė . Maistas - patinka tik specialus katėms skirtas maistas, Mozė valgo ir vaisius, todėl jų ir gauna. Mėgsta - žaisti tarpusavyje, miegoti „įsiknisę“ į patalus. Nemėgsta - svetimų žmonių, o taip pat karpytis nagų ir valytis ausų („Bet kažkaip susitvarkom“, - sakė šeimininkė). Santykis su mada - Šeimininkė jas myli ne už tai, kad, galbūt, yra madingos, bet už grožį ir grakštumą. Šeimininkė - dizainerė Jolanta Rimkutė.
? Vidutinio sunkumo Užpildykite SUDOKU lentelę. Klaustuku pažymėtame langelyje esantį skaičių siųskite SMS žinute numeriu 1351 (žinutės kaina 1 Lt, dalyvauti gali visi BITĖS GSM, OMNITEL, TELE2 abonentai). Žinutės langelyje rašykite: 15MIN SUD (gautas skaičius) Vardas Pavardė Miestas. Vienas iš teisingą atsakymą atsiuntusių žmonių laimės festivalio „Mados infekcija“ marškinėlius (jį galėsite atsiimti „15min“ redakcijoje, su laimėtoju susisieksime asmeniškai).