15min Kristupas 2008

  • Uploaded by: 15min PDF
  • 0
  • 0
  • May 2020
  • PDF

This document was uploaded by user and they confirmed that they have the permission to share it. If you are author or own the copyright of this book, please report to us by using this DMCA report form. Report DMCA


Overview

Download & View 15min Kristupas 2008 as PDF for free.

More details

  • Words: 7,255
  • Pages: 8
Specialus dienraščio „15min“ priedas apie Kristupo vasaros festivalį Tiražas 44 000

2

Festivalio

profesionalai

3

Kristupo

piknikai 4

Negali nebūti 6

Koncertų

kalendorius

8

Pasaulio

muzikos

kryžiažodis

virtuozai

muzika Kristupo festi kelionė

piknikai

-

sau profesionalai



Donatas Katkus, Kristupo vasaros festivalio meno vadovas Kristupo vasaros festivalis - kokia pirma mintis šauna į galvą išgirdus šį vardą? Man norisi, kad festivalis gyvuotų ir būtų įdomus. Kitas jausmas, kuris mane užplūsta, yra pasididžiavimas. Juk 15 metų mes sugebame rengti festivalį ir sutraukti į jį pilnas sales.

Už ką labiausiai jį mylite? Labiausiai jį myliu už muzikinę programą. Mes norime suteikti klausytojams malonumą, o už uždirbtus pinigus remti Lietuvos menininkus.

Ar yra dalykų, kuriuos galima pakeisti? Man norisi, kad festivalio programos būtų kuo įdomesnės, kad jos įtiktų ir patiktų kuo daugiau žmonių, ir kad tie žmonės labai norėtų į festivalį ateiti.

Kokios muzikos klausotės? Aš klausau geros muzikos. Kiekviename žanre yra vis kas nors gera ir nauja. Esu labai laimingas dėl to, kad galiu būti atviras visokiai muzikai.

Kokią muziką norėtumėte kurti? Tam, kad galėtum būti kompozitorium, visų pirma privalai būti labai talentingas žmogus. Kita vertus, galiu didžiuotis, nes kūrinius man kuria patys talentingiausi kompozitoriai.

Ką veikiate laisvalaikiu? Kai vaikštau iš kampo į kampą, aš labai blogai jaučiuosi, todėl turiu ko nors imtis. Net kai atostogauju kaime, kaip mat puolu pjauti žolę. Labai mėgstu būti su savo draugais, juokauti. Per rūpesčius žmonės nuolat būna susiraukę. Stengiuosi juos pralinksminti, prajuokinti. Tai man - savotiškas užsiėmimas.

Petras Geniušas, ciklo „Kristupo klavyrai“ meno vadovas Leopoldas Digrys, ciklo „Sakralinės muzikos valandos“ meno vadovas Kristupo vasaros festivalis - kokia pirma mintis šauna į galvą išgirdus šį vardą? Festivalis – tai didelis darbas. Žinoma, taip pat ir didelė sėkmė. Pamiršau pridurti, kad Kristupo vasaros festivalis - labai malonus darbas, nes jo rezultatai yra nepamatuojami.

Už ką labiausiai jį mylite? Žinoma, už organizatorius.

Ar yra dalykų, kuriuos galima pakeisti? Apie visą festivalį kalbėti negaliu. Tačiau „Sakralinės muzikos valandos“ tikrai turi kur plėstis. Taip pat norėtųsi, kad šis festivalis taptų respublikiniu ir vyktų visuose šalies miestuose.

Kokios muzikos klausotės? Aš tiek daug dirbu, kad muzika nuolat skamba mano ausyse. Tai per daugelį metų tapo darbu.

Kokią muziką norėtumėte kurti?

Kristupo vasaros festivalis - kokia pirma mintis šauna į galvą išgirdus šį vardą? Galvodamas apie festivalį negaliu atsikratyti savo, kaip profesionalo, minčių. Tad pirmoji mintis – tai sunkus organizacinis darbas. Taip pat festivalis man reiškia ilgai lauktą susitikimą su kolegomis iš viso pasaulio.

Už ką labiausiai jį mylite? Už sąžiningumą, „švarumą“. Kristupo vasaros festivalis turi daugiau meninių, nei komercinių tikslų. Mes norime dovanoti muziką, o ne užsidirbti pinigų. Festivalis labai simpatiškas dėl savo kitoniškų vertybių.

Ar yra dalykų, kuriuos galima pakeisti? Jei viskas priklausytų nuo manęs, festivalis kviestų savo klausytojus į daug daugiau koncertų. Norėtųsi įkurti Vilniaus pianistų klubą.

Kokios muzikos klausotės? Klausau labai įvairios muzikos. Jos būna labai daug ir ją perklausau labai greitai. Esu muzikos „smakas“. Man patinka džiazas, indų, pakistaniečių muzika, britų rokas. Dievinu „Radiohead“ ir Tomą Yorkę.

Florence Sitruk, ciklo „Arfos magija“ meno vadovė Reinbertas Eversas, ciklo „Kristupo gitaros“ meno vadovas Kristupo vasaros festivalis - kokia pirma mintis šauna į galvą išgirdus šį vardą? 1998-aisiais „Kristupo vasaros festivalyje“ apsilankiau pirmą kartą. Iš pradžių jame pasirodydavau kaip atlikėjas. 2004-aisiais ėmiau organizuoti „Kristupo gitaras“. Labiausiai mane nustebino tai, kad tarp festivalio klausytojų yra labai daug jaunų žmonių, kurie domisi daug įvairesne muzika, nei kam nors gali atrodyti.

Donatas Katkus yra variklis ir dvasia viso to, ką jis daro. Labai smagu dėl to, kad jis didelį dėmesį skyrė arfininkams. Pasaulyje nėra muzikos festivalio, kuris arfininkams skirtų atskirą programą!

Už ką labiausiai jį mylite? Už tai, kad festivalio komanda sugeba suderinti oficialiąją dalį su puikiu humoro jausmu. Kai reikia pasirūpinti daugeliu svarbių dalykų, nuo kurių priklauso festivalio kokybė, dažnai humoro nebelieka. Lietuviai niekuomet nepraranda humoro jausmo.

Už ką labiausiai jį mylite?

Ar yra dalykų, kuriuos galima pakeisti?

Festivalį labiausiai myliu už jo nuostabią publiką ir nepriekaištingą organizatorių darbą.

Jei tik žinočiau, tikrai pasakyčiau. Labiausiai gaila, kad festivalis netrunka 365 dienas, todėl mes negalime nuolat būti visi drauge, Vilniuje.

Ar yra dalykų, kuriuos galima pakeisti? Ar muzikos festivaliuose būna blogų dalykų? Jei taip, palikime juos paslaptyje.

Kokios muzikos klausotės? Aš klausau labai daug naujos muzikos, taip pat liaudiškų, džiazo, flamenko kūrinių.

Kokią muziką norėtumėte kurti?

Kokią muziką norėtumėte kurti?

Kurčiau progresyvų roką su arabišku atspalviu. Gal tai nebūtų labai populiari muzika, bet svarbiausia, kad tai patiktų man pačiam.

Tikiuosi, kad rašyčiau gerą muziką. Tai svarbiausia. Dabar esu atlikėjas, kuris gali pasirinkti, kas, jo manymu, yra gera muzika.

Ką veikiate laisvalaikiu?

Ką veikiate laisvalaikiu?

Ką veikiate laisvalaikiu?

Laisvo laiko neturiu. Savaitgaliai yra mano darbymetis. Dirbu net sekmadieniais. Sostinės Šv.Kazimiero bažnyčioje rengiu vargonų koncertus, pats daug kur pasirodau.

Dažnai koncertuoju, tad neskirstau laisvalaikio ir nelaisvalaikio. Labai mėgstu maudytis, greitai važinėti automobiliu ir jame garsiai klausyti man patinkančios muzikos.

Laisvalaikiu skaitau geras knygas, žaidžiu šachmatais, gaminu maistą, bendrauju su nuostabiais draugais, o svarbiausia - dalinuosi laisvalaikiu su savo žmona Igina.

Tik gerą! Blogą muziką – į krosnį! Ką sėkmingai esu padaręs. Dabar labai džiaugiuosi, kad kadaise mane atkalbėjo nuo kompozicijos studijų. Reikia sugebėti kurti muziką ir, žinoma, turėti tam talentą.

Kristupo vasaros festivalis - kokia pirma mintis šauna į galvą išgirdus šį vardą?

Specialus dienraščio „15min“ priedas: Tekstai D.Filmanavičiūtės, dizainas G.Valutytės. Dėl reklamos „15min“ specialiuose prieduose kreiptis el.p. [email protected], tel. (8-5) 2105895.

Kokios muzikos klausotės? Aš manau, kad jaunas muzikantas turi būti atviras visokiai muzikai. Žinoma, klasikinė muzika yra labai turtinga, tačiau tai ne vienintelis žanras, kurį galima klausyti. Kas savaitę aš einu į muzikos prekių parduotuvę ir perku šiuolaikinių kūrėjų darbų.

Kokią muziką norėtumėte kurti? Manau, kad mano muzikos stilius nebūtų eklektiškas. Turėčiau pasimokyti kompozicijos, kad suprasčiau, kas yra muzikos kūrimas. Kompozitoriai yra herojai, o aš esu jų tarnas.

Ką veikiate laisvalaikiu? Man laisvalaikis yra žmonių stebėjimas oro uoste, vakarienė ir diskusijos su gerais draugaiskolegomis, naujos muzikos klausymas, kelionės.

Leidėjas: UAB "15 minučių", A.Goštauto 40 B, 01112 Vilnius. Tel. 210 58 94. Faks. 210 58 97. [email protected] , www.15min.lt Spausdino: UAB „Diena Media Print“, www.dmprint.lt



festivalio sekmadieniai sau

Kristupo piknikai antram gyvenimui prikels senus dvarus

davo muzika? ose ilgus metus skambė tu sta pa se uo šči ak gr ulinga iliuzija, mat jų tupo piknikai“. vos dvaruose tėra apga -osios iki rugpjūčio 17-osios, jus kvies „Kris tu Lie la ty d ka , te ojo Ar žin lio 29 sekmadienį, nuo birže oje. Tuo įsitikinti kiekvieną sių, prabangiausių Lietuv s – vienas puošniau as rajonas). Šešuolėlių dvara ntų rvi (Ši are rotas, laiko pažeistas pastat dv ų lėli uo tatyti. Sovietmečiu subjau pas Vienas iš jų vyks Šeš , tik fai ką elje m bar ytu s tar pū o tra od s, sienų dekora o stiliaus rūmai atr entiškų sav ybių – lubos, lyg aut Restauruoti anglų kotedž a, lį da im ją art žią ia did tok s – se oju uo detalių, išsaug ja jo grakščiuose ornament atkurtas iki menkiausių Pati atgijusi praeitis alsuo ai. nčius ir pakvies mielus ent Ko as gm vil fra Po to ras rke pa Pet o ęs tat pas us rūm os lipdiniai, autentišk šiu dys eljefus, pakibo rodo, tuoj tarpdury pasiro dvaro sienas, susigėrė į bar ų lėli uo Šeš o pin vir vakar prabėgusi diena. At ais eči vakarą... Muzika dešimtm iai piknikai. svečius į jaukų muzikinį i ją – to sieks sekmadienin int Bistrampolyje žad Pri . oje um žal rko pa is liame lietuviškame dvare zėm ika un pau s me mi na vie r da ir sustingusio ti ky ilan tylioje užmaršty. Tačiau ai turės galimybę aps aras amžiams paskendo dv žio „Kristupo piknikų“ gerbėj gro s bau įsta kad keletą metų atrodė, rūno (Panevėžio raj.). Dar prieš estro skambesys, jauni Me zikos garsais. mu s vėse pasklis styginių ork erd sių ose šią vasarą jis ir vėl prabil gu nči mi stin Su ižy . pas ijas ka lod me s, puikia akusti arijų bei kamerinių dainų Įspūdingos architektūro balsai dovanos jausmingas o os Sašenko lūpose pšt elin Ve Ev to s tau ino da Vy f ir o Pia s ink sna sušvis Edito liep a Vitulskio, Tado Girin nči ina deg nu , vakarų ras os cho zik nės mu ndijos vyrų , o kamerinių instrumenti sai skliautų ramybėje aidės Isla an rom ų rus i am iek lpokaitės atl ir jaudinantys Larisos Ka garsai. arų git s tilū dvasią prikels sub

Birželio 29 d., sekmadienį, 17 val. - Šešuolėliuose; liepos 7 d., pirmadienį, 17 val. Bistrampolyje.

MES MYLIM JUS ! Solistai MERŪNAS VITULSKIS (tenoras) TADAS GIRININKAS (bosas) VYTAUTAS VEPŠTAS (baritonas) Dalyvauja ŠV. KRISTOFORO KAMERINIS ORKESTRAS Dirigentas DONATAS KATKUS Fr. Schubert, G. Pucini, F. Sinatra ir kt. Bilietai 30; 20; 10 Lt Liepos 7 d., pirmadienį, 17 val. Šešuolėliuose

MUZIKINĖS IŠDAIGOS Solistai FORTEPIJONINIS DUETAS ROMUALDAS LUKOŠIUS ir RIMANTAS JURKONIS Dalyvauja KRISTUPO STYGINIŲ KVARTETAS

SIMONA VENSLOVAITĖ (I smuikas)

INGA KUIZINAITĖ (II smuikas) TOMAS SAVICKAS (altas) DOMAS JAKŠTAS (violončelė)

S. Rachmaninov, E. Grieg, G. Bizet ir kt.

Bilietai 25; 20; 10 Lt

Liepos 13 d., sekmadienį, 17 val. - Bistrampolyje

ŠIAURĖS DAINOS FÓSTBRÆÐUR VYRŲ CHORAS (Islandija) STEINUNN BIRNA RAGNARSDOTTIR (fortepijonas, Islandija) Dirigentas ARNI HARDARSON (Islandija) Islandų liaudies dainos ir kt. Bilietai 20; 10 Lt Liepos 20 d., sekmadienį, 17 val. - Šešuolėliuose

VIEN TIK TANGO SŪKURY Solistė IEVA PRUDNIKOVATĖ (mecosopranas)

Dalyvauja ANSAMBLIS 4TANGO KRISTINA ŽEBRAUSKAITĖ (akordeonas) FELIKSAS ZAKREVSKIS (fortepijonas) BIRUTĖ BAGDONIENĖ (altas) DONATAS BAGURSKAS (kontrabosas) A. Piazzolla ir kt. Bilietai 25; 20; 10 Lt Liepos 27 d., sekmadienį, 17 val. - Bistrampolyje.

MEILĖS ISTORIJA PAGAL ÉDITH PIAF Solistė EVELINA SAŠENKO (vokalas) Dalyvauja NERIJUS BAKULA (akordeonas) PAULIUS ZDANAVIČIUS (fortepijonas) MAKSIMAS PEREPELICA (kontrabosas) ANDRIUS KAIRYS (mušamieji) Édith Piaf dainos Bilietai 20; 10 Lt

Liepos 20 d., sekmadienį, 17 val. - Bistrampolyje; rugpjūčio 17 d., sekmadienį, 17 val. - Šešuolėliuose;

MAN NORISI MYLĖTI Aktorės Larisos Kalpokaitės rusų romansų vakaras Dalyvauja pianistas ROMUALDAS LUKOŠIUS Senoviniai ir šiuolaikiniai rusų romansai Bilietai 30; 20; 10 Lt Rugpjūčio 3 d., sekmadienį, 17 val. - Bistrampolyje; rugpjūčio 10 d., sekmadienį, 17 val. - Šešuolėliuose.

KARŠTA VASAROS GITARA Dalyvauja Geriausi Europos aukštųjų muzikos mokyklų gitaristai, tarptautinių Vilniaus gitaros meistriškumo kursų dalyviai Bilietai 25; 20; 10 Lt

3) trio (a0ra7so.v0o trio ų meistr oT

cijos o Dresserio ir Vladkimarirt koncerte skam-ų Improviza so, Mark isko įlankoje. Tą kelionė tarp trij c o arry Och i-

pas Fran ėjim rtą L Pirmą ka 2006-aisiais San tarsi garso tyrin acinę muziką. Jų tai ė – proviz sirod zika , tačiau kartu pa sta, unikali mu groja vien tik im ividuali patirtis t d i ra ką būten bėjo neįp uzikų. Šie atlikėja ijų muzikantų in išskirtinio – tai, m kaupta tr ai šis tas genialių rys. girdėti su ėmenų suma“. T e s o u mblių na ei a m s d n a ų rody o ir li nei atsk – dauge ugiau n ti. „daugiau inys ir gali sukur ko Larry Ochsas tete, jis išleido da ijoje. r r r e a jo pon šis trio d nininkas iš Niu a“ saksofonų kv poje ir Ja sininkas o r u E v ų fo t o o r s „R nce t r ab o Saks grodama ų, surengė 40 ko i žinomas kon iazo žvaigžjų ų 7 9 Nuo 19 lokšteli a puik ia u „naujojo“ dž sseris y r aktinių p o kino še eli 20 komp pu Markas Dre ašinėja su daug ūzų siurrealizm bei voc Tuo tar tuoja ir įr ikinį indėlį pran Andalūzijos šuo“ aligas koncer z Ji i„ u . oK u s m a z lm jo o fi „Daktar ėti ir virtu uelio i in n u u m a B lm p o fi a is u i– tin džių. Bū lvadoro Dali ir L ojo kino k lasika ratya li S y – b e i aip deko ris n u r k o s m a dev iz m n a spresio apibūdin inkas, ku kiečių ek s“. s dažnai bėjimų perkusin uo varpea v o s a ta r e a rio kabin Vladimiras T subtilumo ir ge ntų įvairovės – n rasovoLietuvis meistras, „reto lino-Ta strume lačios in ymiajame Gane s p o b ie y r p p ta is ž vinės esdamas as grojo po vasajasi vos li daise V.Tarasov plokštelių. ušamųu a m g ė o k rio Kristu m iš u a k 0 tr K , 0 is . s 1 “ e i ta ta ių e m r a č n r kš dėl savo Faye įku daugiau dymas y lių iki lė io, įrašė uzikantų pasiro žįstamas isiais Iboo ir Flo ūs ritmai a tr p o i in ia s a ik k a Ček s yra pu enialių m saulį. Aiš ų. 2006ių trijų g evalia praleisti. lomanam rų Afrikos dain Afrikos garsų pa saulyje. Š e m “ a ic a a fr k tį i alyje n visame p icinių Va as „Ama užburian ažniausia ros festiv Kolekty v valdymo ir trad gišką kelionę po ijonus k lausy tojų ikos melodijas, d alite. lo ma mentų ria mil ūti – neg karų Afr jų instru k lausy tojams siū s – štai kas užbu iantis Va ausimis, nes neb g n u įj o , a s v grupė sa griotų dainavim tuaras - ritmiška imis ir išgirsite ak er lus ir unika „Amafrica“ rep ita išv ysite savo s k ė a p is Gru o. O v lo ir Mali iš Senega

Melodijos



8.08) 0 ( Afrikos

07.23)s ( tę iujorko

iki N Savo kūrybą jis yra prista ilniaus stra“. Nuo V rs Orche ruit-

pheno F „Selfhate e“ trio ir ritiko Ste imimo pag k in t o T n ic A d . ar uzikos atg pasaulyje . jo „Seph anas gro uvoje ir Vienoje ė žydų muzikos prie klezmerių m nuo 1980 metų. m le o .C k b A stytojas. festivaliuose Kro ir ryški asmeny siai prisidedančiu noje pasirodžiusių kadijus Gotesma kas ir dė s s r e u a c o in e v A ia s r s o . , b in ū o s d ų lt la u iš a ja k , li v u v ė u k k in la itin uzik ekta s atlik žydų mblių p ntis k m o s a t im s ja a i jį ik tr n o a p a z a v u o u , z y in ip iz s g d m ia v a ta k ją va ro ės dž stivalyje, imitinin Rubenas eriausių ios improvizacin ą teatrui, atlieka rius, imp mpozito ose, Saalfeldeno fe kompozitorius, tr zikologas Joelis solistas, vienas g s ik o o z k v Jones u – is m s la a “. Mu e Bradas škas lnęs s kaip onuoja valiu leman s p e ti p ję ti o o p io n s ė k m r e C s ą fe e r o g u y a k iš li k m o n g , , d z ji te o a s ės Anth ros džia inkų, p liacijom ingas, in pdovano , siela ir ji kslo kalv Šiaurės jū s – „Grammy“ a ų muzikos širdis mas ir kaip aistr ietuvos perkusin ansams ir insta – tai mo ir V o v JA je a ir L m a r a d r je Sa giausių s perfo aujoji žy London as vertin , Kanado jo ManFrankas Londonas yra „n žiazu. F.London as, vienas kūrybin rijus muzikiniam is. , Italijoje je o ij z iki garsio ū d s a k c a n ja ir to n k e ė in a k c u k n r e s in a k o P p r š o o n s , r F š g o mano, iu ją su ziką, ra alus bū jektus su itetai Vokietijoje inkas. imino pr jungianč - univers minę mu s engia pro aksofonin iujorko, nuo Ged s s a k iš saulyje ir us Gotesmanas iuolaikinę akade as Karalius“), r mokykla, univer z o iaus iki N s ir virtu idip ir š nų Arkadij uzikanta elionę – nuo Viln iazą, bet ro Koršunovo „O ko. Harlemo me ž m d s a k g ti e in r n a ovanos k jų, kūryb nas groja s N mieste“, Osk „dievas“ iš Niujo ir draugas. iazo kūrė klausytojams pad o ž ti s s d o to ta s b S n o a „ a v ., tr ik z n tu z e o (pv i kartu ji iausių Lie ones – k tojas, mu Bradas J omas kaip moky kiliausių ir savič ikos genijus? Vis galite nebūti! e nas iš me n is muz iai žin inti seyra puik Vyšniauskas - vie apie šiuos penk koncertas, kuria ti o ė s iasi atgaiv benli a g a lb r v a n ti k te s Pet s u fe ia s in g jo it vasaro ia dau is ir šeši vetilen“ Ar bereik r vienas Kristupo mblis „S mitrijus Garkav vilgsniu. Sepa s n a s a o d D sž ai zik rusų mu vas, kurį sudaro laikinio žmogau mo tradicijas. hatano. T novinės o y ji e t iu s o k š s d le ą ę ie r o m g sia ū k iais susib ijas. Originalus kti senąjį giedoji i senovinio rusų uri yra artimiau o 1989-ais t k ic v , is d u s le ra senaiijos dojimo t ngiasi aprėpti ir restauruoti ir sk harmon artais pritariant oriie g ir s s o ia s ik ą te – n ts mą , ritm a, k pati idėja iai, nuola mbesio, liekama acapell kolekty vo savitu nonia k s io draminč biausiai įkvepia n t a la riginales iausiai a uare – k iria rusų tynetuką ntai ieško kuo o n“ muzika dažn k ritikai nuolat g Svetilen“ repert bene laukiaa „ Muzika „Svetile vehoras yr kumas. muzikos muzikai. entais. Pasaulio rsmelk ia liaudiš avio kūriniai. C liuje. Liaupsių „S s i e in t y n baž rem r į pe ybinė .Gark trum se, net K paties D u mą , k u ikos leid zikos ins siais mu mbesį ir dvasing ščiai, folk loras ir os koncertų salė o pasaulio muz a sij vis ra ginalų sk i, dvasiniai eilė tižišk iausiose Ru adarbiauti nori r ia s d e in r n niai kūr a s , o be ačiose p ichalkov svečias p miausias ili pats Nik ita M ga egalite! tilen“ ne s. nebūti n – o ių ij n n jo a e ab komp dar kyla Ar jums

Dvasingieji

.15) rusai (07

(07.16)ės, trio Didysis i tobulyb

18) . 7 0 ( Ė R T S ME I rtos fado

nalai ik s s profesio ie muzikines jėga ie it r s o v a p s a a e r y m . i a ą uzikanta a trio. Kalb ą Gering praėujosios k tradiciieną šie m inami Didžiuoju eniušą ir David a v ir n o u P ių ia s č u ų d ia , ta perį, Petrą G uge jie va galų dain iėmimas iena žym o visi dra s Algirdą Budr ndieninis jų užs ikinio gy venimo zieira - v o įprastos portu ės karjera prasio d n e m u siu šia ms, mu vių muz Joana A aininink lstama n do“. Josuvieniju lę vienija ne tik etyje lietu ologijos gniaužta procesas. Portugalė inuojant, nenuto žių ir potėpių. D nde Noite do Fa išauu tm ij tr im š ią e Š d „Gra tspind Jai da arkiai tinės ide 7-ajame aujinimo atlikėjų. o įgauna naujų a e fado renginyje opuliarumas sm ji dainaamžiaus k atsileidus sovie stilistinio atsin toti lietuvių muio s ju d m p is a is s fa ia g amas Šiek tie kyrė ir plėto jos, bet o tada jo 1998-ais asirodė ir iškilmin mainos. je prasidėjo vadin mybių atgaivinti pastebimai išsis lyp 5-aisiais pirmą vietą. Nu ti visoje šalyje, o 9 is 9 ta 1 e č o jo li m a b ė r a p y d g o y jo da ė iais kos kūr koncertu rt iškovo s atsirado cijas. Iš atlikėjų atlikimo sritį pa rp tų Tais pač m ia r o it z ana tąka pradėjo dažnai siose Bukarešte. n s o ko . Ta Kompo ernėjimo tende ėja ku ėse įrašų ir ąją muzik zikavimo sritims n v . a li “ s a s n d d to a o io o go. Atlik lijos dienose, v y k c r m a l, u zikos je. 2000 žinėse na ga yrė todė Olhos G sioms m nišvo Portu anos albumas „ as skamba presti ica“ garso takely ira“ susii, o išsisk s, pirma v yravu a ik t ū nekasdie as p ė o e fr ls r J o m a y Á d o b is k s e n it s is a e d k o s m e iš ir ia pirm atlikdam s visada mendoe rialo „Jó „Joana A o. Joana giareikšm ir A.Budrys. Geniuša mis. Meistriškai rą, jis renJoanos A pat televizijos se Aquela Rua“ ir enės pripažinim teatre s a a r r y t e ų P ik s o pūt mai „ , taip isuom repertua ių paiešk e operos u pianista lekcijose is išleisti jos albu nės, kritikų ir v liškajam k “ BudapešTuo tarp ir dvasinių potyr olaikinių kūrinių s simfoniniais or a r a e K , ta m e e o r m u o a m iu a r v š ių e P 3 d d r ir tu 0 N in n is . 0 r e te ie 2 s b na kų muzik inių, romantinių aip solistas su L stais, dirigentais os taus fado salėje Am , „Teatrum Mille k li ik m s o a s ja laukė pla oncertgebouw“ r platų kla us ir koncertuo Londone uojantį d mbliais ir „C ali eth salėje iais ansa scenos akompan zo, avangardidainavo it b č a in e z r r e li E m ia s a g k nė . aty ti ant jantį džia genialių muįvairiais ir karalie e garsiose salėse kestrais, iušą galima pam baretui, daly vau s o it k i e askšių dviejų en t ka te b retai P.G tui ar ne projektuose. Prie Vilniuje gimęs M ale a b , s m D s a ir spektakli troninės muziko valyje prisijungs nkursų laureatas iok o ti v s le k e ių fe i s ių s e u o b in r ia t nės vasa didž ptau r o s p a ta n , tu s ie is ta v r n a zikantų K vatorijos absolve šimtmečių jis yr er letą de vos kons s. Jau ke je. a g in r e vidas G pasauly virtuozų lončelės

FADO

Maskvos Madingiausias (07.20) s pianistas Vadima ia nistas

čių p s muu k ra inie liuose laukiama aiis s a n u vakarė aisiais v a, k ad ja Ka lba m ra labiausiai rusų mok yk lą, 2005- ar studiy s d ab ziko nko Cholode aigęs Kijevo mu r vatoriją, kurioje loje 21-erių iz lū B e a y s . d s k n n a o o t ėA rm k ros k zikan zas. Gim iuose flaį Mask v ornostajevą. Da pia nist ų kon ku o jo tu ir to v įs o n s k e a ti .G s jo n ie in ė o e V v k ę iu m r im fla la so t in rojo itaristas, uo paauglystės g idą ir čia pradėjo pas profe premijas ta r ptau šte, 20 04 -a isia is 20 06 g s ja o o ij ju n a r Budape se Atėnuose, o s pelnė arsus Isp amokas, ir jau n pe atv yko į Mad garsėjo imui pia nista t Peterbu rge ir ticia – g p ip mat iš e et ų Vad h au e r ur c k m a n ą B o t s k le o k e s Pepe Jus irmąsias gitaros ulaukęs 19-os P Pepe Justicia ka tėje, Prancūn a k in suose Sa ix“ Ma rios Ca ll čią ja premija G y je (JAV). Prieš rai, se. S alys gavo p r e ei šventė tsidėjęs vien gita , Jungtinėje Kar Venesueloje ir r p Sit t b d s joje, ten e Eu ro ik a s n e t o a o L r u n li „G mfas“. , k itose e Solt stiva dova tijoje ųjų a JAV, s je iu p , fe r ie r o 9 n a k u je T o 7 E in o „ o k o k 9 , a v V 1 n n a ik r te u e o s ij o o k b la k v m ek o ų t u ir jo em Nu ,U a isia is , koncerta is - Choc e pia nist li nė jau nimo pr ą į šlovę. arijoje, M Rusijoje Ju riju mi Bašme , m je ia o ij in t in u savo keli ijoje ir užsienyje , Italijoje, Šveic enko įžymybėm Jerez, El Perro de ! a t a r pt a aely je, K biauja su m e s nacion ite pat ys an joje a Rusijo cer tavo JAV, Izr žia i bend rada r bliuose. Išg irsk iomis fla ato, El Capullo d iribodamas vien t visoje Isp dijoje, Portugali ir a ik įv te u u s s d s b lan nsa m s k on i g lau hano Lo lių. Grojo uliarioilla. Neap zijoje, O Pia nista jau keleri meta k a meriniuose a je kitų ša ino, Turronero, C , La Tati, Mariqu os, folkloro, pop ąsias ly e g u is ja J a o . d r g se da r lasik pirm ncap oreno pos ša ly Naujoji Rusija“, iauja su k laimėjęs rente, Ra abriel M „ u r rique Mo rro de Utrera, G ingai bendradarb is. Gitaristas yra suose. t s e or k Cu as ūryb n ku r mblia Paterna, Justicia k ėjais, teatro ansa enko muzikos ko skutinis jo album e p e P , o flamenk iazo atlik tautiniuose flam es plokšteles. Pa ašu. Išgirskite Pe n p ikos ir dž sios muz naliniuose ir tar rines kompakti -ųjų flamenko įr 2 to io u c 0 a a 2 n 6 ido usiu 0 vietas ticia išle ripažintas geria s u J e p e P uvo p kritikų b muzikos as pe gy vai! as Gitlin mas Oleg dėjo groti a in d a v s guru tu pra u Balalaiko rastu instrumen tėčio. Reikėmas vien a in d a įp v e savo sn y ra ėjų šiuo mum i jį gavo dovanų iš s suprastų, kokį ephanas nės gitaros atlik t S o h c s Jo nta ka akusti dešimttuomet, aug, kad muzika kti. 1972-aisiais, šių dienų ketvirto d in e n ir s i a a geriausių akos jam turėjo o ypač žymusis p is jo v sino insrėtų . Įt s, nime no vo Maskvos Gne e v y g pasaulyje iško svingo stiliu s. J.Stephanas ą li ke dija listų kon on t’a as jau stu dies insrumenta koncern li mečio čig jango Reinhard ad sugeba kūit .G O u ,k sD liariosios ininkas imėjo lia gitarista ėjų išsiskiria tuo os paveldą su t ir popu a tute ir la s pergalės balalaik Izraelyje. Olep ti ip k ik ta z li , t u ka et siui. šio iš kitų a rinti šį didįjį m mis. ursą. Po uropoje, JAV ar n sų liaudies temati ai ir jos skambe ikos Pao k k a įt e d is i ru laik lala je E rybiška mis muzikinėm ansamtavo viso are daug kūrinių ikyta būtent bala ai vadinamas ba strumenairūs jo io n a ž in it tu a a r r d e p s i p įvairiaus Stephanas ir įv gitarų festivaim r a u n pa go re uzikos, k mo Olegas Gitli tas į savo rankas ame m n u s Joscho a ie ė s v a in k p u ik ie n e k a klas rianna ja kone k se visam is muzik virtuoziš bliai gro rtuose ir k lubuo kiomis įžymynistė Ma ėse Dėl savo ai sako, kad kai š omo. ia in p t s s y o s d o s e to o c ik sir an bo mieslyje, kon tas muzikavo su , Jamesas CarV muzik uną gitarisiniu. Krit nėra nieko neįm ros festivalyje pa ntė 20 metų dir anavo JA n , a e g tr n is e a a r ja r uzik komp o vasa o, kad i. apie šį incoln“ c Tommy lyje. Gita Paquito D’Rive tą, atrod u Olegu Kristup usi ir užaugusi m pat Marianna a ir televiziy Tate ir s „New Yorker L šiltų atsiliepimų us džiazo ateitim o ip d a a r k s G ip is , a im o tu T m u g ia r . ę bė je dij je re usu tup stil od Ka rian . Maskvo os koncertmeiste irbo su įrašais ra ietiniams daiudoje ga haną čigoniško ing String“. Kris u arlie Ma hanas yra pasir k a h u p s C io , je n is ė o r d n d te tin ep s, ia ep ing onij oja v Slobe elis. J.St elbė J.St . Tarptau ), Sebast telę „Sw s filharm eros dainininkam ijoje, akomponu ninių partnerių ė in b ty Emmanu Tenesyje ir kitur Magazine“ pask mpaktinę plokš nu (ritmo gitara ls to va na Suom usijos op nistės sce , ar ko ha usiems R Marianna gy ve kad tarp šios pia paklausyti! riu Step Nešvilyje „Acoustic Guit ikiai įvertino jo ia e t m n y ü ž G , jų su sis u 1991-ų . Smagu eitaitė. Ateikite tą. Garsu yer Magazine“ p hano muzikuos kontrabosas). joje. Nuo , dirba mokytoja ( p la dita L e u P t f S r a a a s o it h h ka m „Gu ininkė Ju u Sc in n je Joc in a in ia ly d n a il i iv ta t im s – fe ax tuvių vasaros ikas) ir M yra ir lie nu (smu n a im e R

Užburiantis

flamenko

(07.28)

Balalaikos

ČigoniŠkoji

8.11) 0 ( gitara

virtuozas (08.13)

programa sau



Liepos 15 d., antradienį, 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30)

SVETILEN: SENOSIOS RUSIJOS BALSAI TATJANA VAGATCHEVA (sopranas) LOUBOV SHAGALOVA (altas) DMITRIJ GARKAVI, SERGEY KONDRATJEV (tenorai) ROMAN KHOLODOV (baritonas) DMITRIJ LOUSHNIKOV (bosas) Dirigentas DMITRIJ GARKAVI Bilietai 20; 30; 50; 70 Lt Liepos 16 d., trečiadienį, 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30)

u t r e c n o K

s u i r o d n e l ka LIEPA

Liepos 3 d., ketvirtadienį, 20 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30)

DŽIAZO KONCERTAS JONES, JONES: TARASOV, DRESSER & OCHS VLADIMIR TARASOV (mušamieji) MARK DRESSER (kontrabosas, JAV) LAWRENCE OCHS (saksofonai, JAV) Džiazo kompozicijos Bilietai 25; 40; 50; 60; 70 Lt Liepos 6 d, sekmadienį, 13 val. Šv. Kazimiero bažnyčioje (Didžioji g. 34)

SAKRALINĖS MUZIKOS VALANDOS CIKLO ATIDARYMAS IRENA BUDRYTĖ-KUMMER (vargonai, Vokietija) ALGIRDAS BUDRYS (klarnetas) F. Mendelssohn-Bartholdy, C. M. von Weber, R.Wagner, F. Liszt Nemokamai Liepos 8 d., antradienį, 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30)

KRISTUPO KLAVYRAI ROMANTIKŲ KELIAIS PAVEL NERSESSIAN (fortepijonas, Rusija) N. Medtner, F. Chopin, R. Schumann, M. Ravel Bilietai 15; 20; 30; 40 Lt

Liepos 9 d., trečiadienį, 18.30 val. Šv. Kazimiero bažnyčioje (Didžioji g. 34)

SAKRALINĖS MUZIKOS VALANDOS GRAZO MUZIKOS IR TEATRO UNIVERSITETO GRIGALIŠKOJO GIEDOJIMO CHORAS Dirigentai FRANZ KARL PRASSL EUGEEN LIVEN d’ABELARDO Grigališkasis choralas Nemokamai Liepos 11 d., penktadienį, 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30)

ŠIAURĖS DAINOS

KRISTUPO KLAVYRAI GRAND TRIO ALGIRDAS BUDRYS (klarnetas) DAVID GERINGAS (violončelė, Vokietija) PETRAS GENIUŠAS (fortepijonas) L. van Beethoven, J. Brahms, F. Mendelssohn-Bartholdy Bilietai 20; 25; 30; 40; 50 Lt Liepos 18 d., penktadienį, 20 val. Vilniaus mokytojų namų kiemelyje (Vilniaus g. 39)

FADO: PORTUGALIJOS KERAI

FÓSTBRÆÐUR VYRŲ CHORAS (Islandija) STEINUNN BIRNA RAGNARSDOTTIR (fortepijonas, Islandija) ŠV. KRISTOFORO KAMERINIS ORKESTRAS (meno vadovas ir dirigentas Donatas Katkus) Dirigentas ARNI HARDARSON (Islandija) B. Britten, S. Barber, G. Holst Bilietai 15; 20; 30; 40 Lt

JOANA AMENDOEIRA (vokalas) PEDRO AMENDOEIRA (portugališka gitara) PEDRO PINHAL (fado gitara) PAULO PAZ (kontrabosas) Fado (tradicinės portugališkos dainos) Bilietai 30; 50; 70; 100 Lt

Liepos 13 d., sekmadienį, 13 val. Šv. Kazimiero bažnyčioje (Didžioji g. 34) Liepos 14 d., pirmadienį, 17:30 val. Marijampolės Bazilikoje (J. Bendoriaus g. 1, Marijampolė)

Liepos 18 d., penktadienį, 20 val. Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia (Vilniaus g. 1, Molėtai) Liepos 20 d., sekmadienį, 13 val. Šv. Kazimiero bažnyčioje (Didžioji g. 34)

SAKRALINĖS MUZIKOS VALANDOS

SAKRALINĖS MUZIKOS VALANDOS

DAVID GERINGAS (violončelė, Vokietija) RENATA MARCINKUTĖ-LESIEUR (vargonai) F. Couperin, J. S. Bach – Marcelio, O. Messiaen Nemokamai

PAVEL KOHOUT (vargonai, Čekija) J. S. Bach, C. Franck, F. Mendelsohn-Bartholdy, A. Guilmant, L. Sluka Nemokamai

Liepos 14 d., pirmadienį, 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30)

KRISTUPO KLAVYRAI INTYMŪS LAIŠKAI FRANCESCO PIEMONTESI (fortepijonas, Šveicarija) W. A. Mozart, F. Chopin, L. Janacek Bilietai 15; 20; 30; 40 Lt

Liepos 20 d., sekmadienį, 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30)

KRISTUPO KLAVYRAI RUSIJOS VIRTUOZAS VADYM CHOLODENKO (fortepijonas, Rusija) J. Haydn, W. A. Mozart, F. Schubert, F. Liszt Bilietai 15; 20; 30; 40 Lt

Liepos 22 d., antradienį, 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30)

KRISTUPO KLAVYRAI CIKLO UŽDARYMAS Solistas VADYM CHOLODENKO (fortepijonas, Rusija) Dalyvauja Vilniaus miesto savivaldybės ŠV. KRISTOFORO KAMERINIS ORKESTRAS Dirigentas DONATAS KATKUS W. A. Mozart, R. Schumann Bilietai 15; 20; 30; 40 Lt Liepos 23 d., trečiadienį, 20 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30)

DŽIAZO KONCERTAS VILNIUS - NEW YORK FRANK LONDON (trimitas, JAV) ANTHONY COLEMAN (fortepijonas, JAV) BRAD JONES (kontrabosas, JAV) PETRAS VYŠNIAUSKAS (saksofonas) ARKADIJUS GOTESMANAS (mušamieji) Džiazo kompozicijos Bilietai 25; 40; 50; 60; 70 Lt Liepos 25 d., penktadienį, 21 val. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kieme (Vilniaus g. 41)

DIDŽIOJI SALSOS NAKTIS SALSA ORCHESTRA & FEDERICO MANSANAREZ Salsa Bilietai 20 Lt Liepos 25 d., penktadienį, 17.30 val. Marijampolės Bazilikoje (J. Bendoriaus g. 1, Marijampolė) Liepos 27 d., sekmadienį, 13 val. Šv. Kazimiero bažnyčioje (Didžioji g. 34)

SAKRALINĖS MUZIKOS VALANDOS DANIEL PANDOLFO (vargonai, Prancūzija) V. Petrali, M. E. Bossi, G. Ropartz, A. Poli ir kt. Nemokamai Liepos 28 d., pirmadienį, 20 val. Vilniaus mokytojų namų kiemelyje (Vilniaus g. 39)

KRISTUPO GITAROS FLAMENKO PEPE JUSTICIA & GROUP (Ispanija) Flamenko Bilietai 30; 50; 70; 100 Lt Liepos 30 d., trečiadienį, 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30)

KRISTUPO GITAROS VIEN TIK J. S. BACHAS REINBERT EVERS (gitara, Vokietija) GREGOR HOLLMANN (klavesinas, Vokietija) J. S. Bach Bilietai 20; 25; 30; 40; 50 Lt



programa sau Liepos 31 d., ketvirtadienį, 20.30 val. S.Moniuškos skverelyje

ACCO –TEAM: VELNIŠKIEJI TRELIAI AKORDEONŲ KVINTETAS „ACCO-TEAM“ (vadovė Marytė Markevičienė) MARTYNAS LEVICKIS (akordeonas) AURIMAS GORIS (akordeonas) SIMONA ŠUKYTĖ (akordeonas) EVALDAS JONIKAS (akordeonas) ROLANDAS ERNIULIS (akordeonas) A. Vivaldi, I. Albeniz, A. Piazzolla, E. Doga, R. Galliano Nemokamai Liepos 31 d., ketvirtadienį, 18.30 val. Martyno Mažvydo evangelikų-liuteronų bažnyčia (M. Mažvydo al., Tauragė)

RUGPJŪTIS

Rugpjūčio 1 d., penktadienį, 17.30 val. Marijampolės Bazilikoje (J. Bendoriaus g. 1, Marijampolė) Rugpjūčio 3 d., sekmadienį, 13 val. Šv. Kazimiero bažnyčioje (Didžioji g. 34, Vilnius)

SAKRALINĖS MUZIKOS VALANDOS DOMENICO TAGLIENTE (vargonai, Italija) J. S. Bach, J. Reubke, O. Messiaen Nemokamai Rugpjūčio 4 d., pirmadienį, 20 val. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kieme (Vilniaus g. 41) Jei lietus, Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30)

KRISTUPO GITAROS TARPTAUTINIS STUDENTŲ KONCERTAS JUNG MIN LEE (gitara, P. Korėja) ADAM SOLTA (gitara, Čekija) TAKEO SATO (gitara,Vokietija) ROVSHAN MAMEDKULIEV (gitara, Rusija) J. S. Bach, M. Giuliani, H. W. Henze ir kt. Bilietai 15 Lt Rugpjūčio 5 d., antradienį, 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30)

KRISTUPO GITAROS KLASIKOS LOBYNAS EDUARDO FERNANDEZ (gitara, Urugvajus) M. Giuliani, F. Sor, A. Ginastera ir kt. Bilietai 20; 25; 30; 40 Lt Rugpjūčio 7 d., ketvirtadienį, 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30)

KAMERINIAI PERLAI VYTAUTAS SRIUBIKIS (fleita) POVILAS BINGELIS (fagotas) DAUMANTAS KIRILAUSKAS (fortepijonas) W. A. Mozart, F. Mendelssohn, F. Morlacchi, A. Torriani Bilietai 15; 20; 30; 40 Lt

Rugpjūčio 8 d., penktadienį, 20 val. Vilniaus mokytojų namų kiemelyje (Vilniaus g. 39)

AMAFRICA. SENEGALO PERKUSININKŲ FIESTA IBOO FAYE (sabaras, gongomas, džiambė, vokalas) FLO FAYE (dun-dunas, vokalas, palmas) OUSMANE BA-NIANE (bogarabas, sabaras, tama, šokis) MADY CISSOKHO (džiambė, sabaras, dun-dunas, vokalas) SAMBA KANA (džiambė, sabaras, pakas, vokalas) Vakarų Afrikos tradicinė muzika ir dainos Bilietai 30; 50; 70; 100 Lt Rugpjūčio 9 d., šeštadienį, 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30)

KRISTUPO GITAROS SAULĖTAIS GRAIKIJOS TAKAIS OSCAR GHIGLIA (gitara, Graikija) ELENA PAPANDREOU (gitara, Graikija) M. Giuliani, J. Brahms, M. Hadjidakis ir kt. Bilietai 20; 25; 30; 40; 50 Lt Rugpjūčio 8 d., penktadienį, 17.30 val. Marijampolės Bazilikoje (J. Bendoriaus g. 1, Marijampolė) Rugpjūčio 10 d., sekmadienį, 13 val. Šv. Kazimiero bažnyčioje (Didžioji g. 34)

SAKRALINĖS MUZIKOS VALANDOS DAVID SAINT (vargonai, Didžioji Britanija) J. Pachelbel, G. Leyding, J .S. Bach, F. Mendelssohn-Bartholdy, P. Gowers Nemokamai Rugpjūčio 11 d., pirmadienį, 20 val. Vilniaus mokytojų namų kiemelyje (Vilniaus g. 39)

KRISTUPO GITAROS ČIGONIŠKOJI GITARA JOSCHO STEPHAN KVARTETAS (Vokietija) Joscho Stephan (solo gitara) Günter Stephan (ritminė gitara) Sebastian Reimann (smuikas) Maximilian Schaaf (kontrabosas) D. Reinhardt, J. Stephan ir kt. Bilietai 30; 50; 70; 100 Lt Rugpjūčio 12 d., antradienį, 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30)

ROMANCERO GITANO Solistas VOLKMAR ZIMMERMANN (gitara, Danija) Dalyvauja Vilniaus miesto savivaldybės kamerinis choras JAUNA MUZIKA (vadovas Vaclovas Augustinas) Dirigentas ROLAND HARALDSON (Danija) C. Malvezzi, J. Tamulionis, P. Norgard ir kt. Bilietai 20; 25; 30; 40 Lt

Rugpjūčio 13 d., trečiadienį, 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30)

BALALAIKOS PAGANINIS OLEG GITLIN (balalaika, Rusija) MARIANNA SLOBODENIOUK (fortepijonas, Suomija) J. S. Bach, L. Boccerini, N. Paganini, W. A. Mozart ir kt. Bilietai 20; 25; 30; 40; 50 Lt Rugpjūčio 15 d., penktadienį, 20 val. Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia (Vilniaus g. 1, Molėtai) Rugpjūčio 17 d., sekmadienį, 13 val. Šv. Kazimiero bažnyčioje (Didžioji g. 34)

SAKRALINĖS MUZIKOS VALANDOS HOLGER GEHRING (vargonai, Vokietija) D. Buxtehude, W. F. Bach, G. A. Homilius, G. A. Merkel, F. Liszt Nemokamai Rugpjūčio 16 d., šeštadienį, 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30)

KAMERINIS ORKESTRAS CAMERATA BERN (meno vadovas Erich Höbarth) Solistė ir koncertmeisterė CAROLIN WIDMANN (smuikas, Vokietija) L. van Beethoven, B. Bartok, F. Müller Bilietai 20; 25; 30; 40; 50 Lt Rugpjūčio 18 d., pirmadienį, 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30)

ARFOS MAGIJA BALTIJOS TALENTAI AISTĖ BALIŪNYTĖ (arfa) LINDA ŠIMANAUSKAITĖ (arfa) AGNĖ KEBLYTĖ (arfa) LIIS JÜRGENS (arfa, Estija) JOANA DAUNYTĖ (arfa) G. C. Wagenseil, A. H. Zabel, C. Debussy, L. Jürgens Bilietai: 15; 20; 25; 30 Lt Rugpjūčio 19 d., antradienį, 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30)

ARFOS MAGIJA PARYŽIAUS MŪZA MARIELLE NORDMANN (arfa, Prancūzija) H. Villa-Lobos, F. Sor, I. Albeniz, J. Turina ir kt. Bilietai 15; 20; 25; 30 Lt Rugpjūčio 21 d., ketvirtadienį, 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30)

ROMANTINĖS NUOJAUTOS TONI SALAR VERDU (klarnetas, Ispanija/Vokietija) ALEXANDER PULIAEV (fortepijonas, Rusija/Vokietija) MINDAUGAS BAČKUS (violončelė) L. van Beethoven, C. M. von Weber, A. Eberl Bilietai 15; 20; 30; 40 Lt

Rugpjūčio 22 d., penktadienį, 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30)

ARFOS MAGIJA ŽENEVOS EŽERO ATSPINDŽIAI FLORENCE SITRUK (arfa, Vokietija) G. Fauré, P. Hindemith, M. Shaffer, P. Alvars Bilietai: 15; 20; 25; 30 Lt Rugpjūčio 24 d., sekmadienį, 13 val. Šv. Kazimiero bažnyčioje (Didžioji g. 34)

SAKRALINĖS MUZIKOS VALANDOS ANDRZEJ CHOROCIŃSKI (vargonai, Lenkija) J. S. Bach, J. Ch. Rinck, O. Messiaen Nemokamai Rugpjūčio 25 d., pirmadienį, 20 val. Vilniaus mokytojų namų kiemelyje (Vilniaus g. 39)

MEILĖS ISTORIJA PAGAL EDITH PIAF (FESTIVALIO UŽDARYMAS) EVELINA SAŠENKO (vokalas) PAULIUS ZDANAVIČIUS (fortepijonas) NERIJUS BAKULA (akordeonas) MAKSIM PEREPELICA (kontrabosas) ANDRIUS KAIRYS (mušamieji) Dalyvauja šokėjų pora Jurgita Liaugaudaitė ir Deividas Meškauskas Edith Piaf dainos Bilietai: 30; 40; 50; 70 lt Rugpjūčio 31 d., sekmadienį, 13 val. Šv. Kazimiero bažnyčioje (Didžioji g. 34)

SAKRALINĖS MUZIKOS VALANDOS. CIKLO UŽDARYMAS Solistas LEOPOLDAS DIGRYS (vargonai) Dalyvauja Vilniaus miesto savivaldybės kamerinis choras JAUNA MUZIKA (vadovas Vaclovas Augustinas) Dirigentas VACLOVAS AUGUSTINAS C. Malvezzi, P. Norgard, M. Lauridsen Nemokamai



konkursai sau

Suskaičiuok muzikos instrumentus - laimėk kvietimą į festivalį

Dėmesio visiems akyliesiems konkursų mėgėjams! Siūlome mainus: suskaičiuokite, kiek muzikos instrumentų slepiasi šioje dėlionėje, teisingą atsakymą siųskite SMS žinute ir tapkite tuo laiminguoju, kuris gaus kvietimą į pasirinktą „Kristupo festivalio“ koncertą! Žinutės langelyje rašykite: 15MIN INSTR (rastų instrumentų skaičius) Vardas Pavardė Miestas. Siųskite SMS žinutę numeriu 1351 (žinutės kaina 1 Lt, dalyvauti gali visi BITĖS GSM, OMNITEL, TELE2 abonentai). Pvz., 15MIN INSTR 27 VARDENIS PAVARDENIS KAUNAS.

Pasaulio muzikos kryžiažodis Atsakymus į klausimus surašę į brėžinį horizontaliai, paryškintoje eilutėje perskaitysite frazę — šios užduoties atsakymą.

„Čili“ pasaulio virtuvių tinklas pristato specialų „Kristupo festivalio“ kryžiažodį, skirtą pasaulio muzikai pažinti. Teisingai atsakę į 16 klausimų ir adresu [email protected] atsiuntę mums paslaptingąjį žodžių junginį, laimėsite pakvietimą į „Kristupo festivalio“ koncertą. Taip pat nepamirškite, kad paskanauti itališkos picos, egzotiškų Tailando bei Kinijos patiekalų jūs galite neiškėlę kojos iš Vilniaus, o visą vasarą valgydami savo pamėgtus patiekalus, gausite specialius „Čili“ litus, su kuriais skanus maistas kainuos iki 30 procentų pigiau.

1. Sabarais, gongomais, džiambėmis, dun-dunais, bogarabais, tamtamais, pakais ir kitais instrumentais grojantis ansamblis iš Senegalo, atvykstantis šią vasarą į Lietuvą. 2. XX a. susiformavęs Nigerijos muzikos stilius, kilęs iš Yoruba genčių tradicinio folkloro, kuriam būdingas ryškus ritminis pradas. Taip pat šis žodis reiškia aurą, dvasią arba magiškas galias. Džiazo saksofonininko Wayne’o Shorterio 1964 m. „Blue Note“ išleisto albumo pavadinimas. 3. Muzikos žanras, pasižymintis didžiulėmis įvairių kultūrų sintezės galimybėmis, didele stilių įvairove bei savita dvasia. Kiti būdingiausi bruožai – improvizacija ir specifinė ritmika. Kristupo vasaros festivalyje šiam žanrui atstovaus V. Tarasovas, A. Gotesmanas... . 4. Autentiško rusų giedojimo tradicijas puoselėjantis ansamblis. Jo laukiame Kristupo vasaros festivalyje. 5. Trijų stygų trikampio formos rusų liaudies instrumentas. 6. Portugalų muzikinė tradicija, susiformavusi XIX a., kai Lisabonoje apsigyveno daugybė afroamerikiečių, kurių šokiai smarkiai paveikė šio muzikinio stiliaus susiformavimą. Portugalų dainininkė bei aktorė Amalia Rodrigues vadinama šio stiliaus karaliene. 7. Gypsy swing (čigoniškojo svingo) gitaristo, klausytojų pageidavimu pakartotinai atvykstančio į Lietuvą, pavardė. 8. Mušamieji instrumentai. 9. Portugalų dainininkės, išpopuliarinusios emocionaliąją fado muziką, pavardė. 10. Romantiškos, sentimentalios Lotynų Amerikos baladės. Tuo pačiu žodžiu vadinamas temperamentingas ispanų šokis bei jo ritmu sukurtas garsus M.Ravelio simfoninis kūrinys. 11. Anglifikuota Lotynų Amerikos muzikinė forma, susilydžiusi su R&B, mambo, rokenrolu bei kitomis formomis. Šio stiliaus vardu Lietuvoje pasivadinęs žymus DJ duetas. 12. Afrikiečių kilmės šokis, galutinai susiformavęs JAV ir Kubos klubuose vergų importo laikais. Žinoma daugybė jo rūšių: kubietiškoji, afrikietiškoji, flamenko... Pastaroji atmaina – vienas iš privalomųjų sportinių šokių. Nors muzikos kilmė neeuropinė, choreografiniai elementai sukurti europiečių. 13. Rusų virtuozo, vadinamo „balalaikos Paganiniu“ pavardė. 14. Dinamiškas Karibų kilmės šokio ir muzikos stilius, turintis daugybę atmainų bei įtraukiantis daugelio Lotynų Amerikos muzikos stilių elementų. 2007 m. Lietuvoje susibūrė pirmasis Baltijos šalyse šio žanro orkestras – Baltic *** Orchestra . 15. Flamenko gitaristo pavardė. Jo koncertai Kristupo vasaros festivalyje tapo kasmetine tradicija.

Related Documents


More Documents from "15min PDF"

April 2020 0
April 2020 0
April 2020 0