Ringkasan Pengajaran Harian
Subjek
Pendidikan Muzik
Standard kandungan : 1.1: Menyanyikan lagu daripada pelbagai repertoir Standard pembelajaran: 1.2.1 Memainkan corak irama berdasarkan skor meter 4 4 1.2.4 Mengamalkan nilai murni semasa aktiviti memainkan alat perkusi
Modul/ Tema Topik
Irama
Nilai : Kerjasama
Kelas
5T E
Masa
1.101.40
Tarikh
8.1. 2019
Hari
Selasa
Elemen Merentas Kurikulum : Kreativiti dan inovasi
Kriteria Kejayaan :
Objektif Pembelajaran:
1.Menghasilkan lebih daripada satu gubahan kreatif daripada pelbagai kesan bunyi menggunakan sumber bunyi yang ditetapkan secara berkumpulan atau bersendirian. Konsep / Klausa utama: Bar, detik, meter
ABM/BBM: Radio,cd lagu Tahun 5, Rancangan Pengajaran
Impak / Refleksi
Set induksi : Bagaimanakah guru mengaitkan topik pembelajaran dengan murid? Apakah rutin /kebiasaan yang digunakan ? Aktiviti utama: Bagaimanakah tajuk pembelajaran dijelaskan kepada murid Adakah guru bersedia dengan: Contoh-contoh , model, strategi ? Nyatakan strategi yang digunakan
-
Aktiviti kumpulan
PROGRAM TRANSISI 1.Nyanyian lagu negaraku dengan iringan muzik dan tanpa iringan muzik.
Nyatakan bentuk kumpulan
2. Menyebut senikata lagu, baris demi baris.
-
3.Menyanyi secara kumpulan dan secara kelas.
Bagaimana aktiviti kumpulan dilaksanakan?
Nyatakan CL yang bakal dilaksanakan
Pentaksiran : Adakah guru mewujudkan peluang melaksanakan pentaksiran? Taksiran dibuat secara individu/ kumpulan? Bentuk tafsiran? (teknik penyoalan atau alat) Taksiran dibuat berdasarkan kepada gerakerja murid / evidens atau kedua-duanya? Rumusan PdPc Apakah maklumbalas yang diperlukan guru bagi menilai kejayaan pengajaran? Bagaimanakah kriteria kejayaan murid dinilai? Tindak ikut akiviti murid Pemulihan seterusnya :
Pengukuhan
Pengayaan