друштвене мреже.docx

  • Uploaded by: Stefan Ristic
  • 0
  • 0
  • November 2019
  • PDF

This document was uploaded by user and they confirmed that they have the permission to share it. If you are author or own the copyright of this book, please report to us by using this DMCA report form. Report DMCA


Overview

Download & View друштвене мреже.docx as PDF for free.

More details

  • Words: 627
  • Pages: 4
Семинарски рад Тема: Друштвене мреже

Ученици: Немања Декић 8-2 Дејан Трајковић 8-2

Један од најраспрострањенијих и најзанимљивијих феномена су данас Друштвене мреже на интернету. Реч је о бесплатан онлајн сервис који омогућава корисницима омогућити различите облике комуникације са светом и могућност сами презентација, бесплатно постављање видео снимака, фотографије, писање блогова, играње разне игре и друге корисне и мање корисне активности ових мрежа. Друштвена мрежа је врста Интернет услуга, који се обично јавља у облику платформе, прозора, или веб странице.

Фејсбук ( Facebook) је интернет страница која служи као сервис за социјалну мрежу. Почео је са радом 4. фебруара2004. године. Ова интернет страница, на коју се свако може учланити, налази се у власништву истоименог предузећа (Facebook, Inc.) које и управља њиме. Његови корисници се могу придруживати у мреже које су организоване по градовима, радним местима, школама и регионима, како би се повезали и комуницирали са другим људима. Такође, људи могу додавати пријатеље, слати им поруке, а могу и постављати нове податке у своје профиле како би обавестили пријатеље о себи. Створио га је Марк Закерберг док је био студент на универзитету Харвард. Првобитно, чланство на овој интернет страници било је дозвољено само студентима са Харварда

Јутјуб(YouTube) је са својим једноставним интерфејсом омогућио сваком кориснику интернета да постави видео-снимак који гледаоци широм света могу да пронађу у року од неколико секунди и гледају колико желе. Јутјуб је данас, захваљујући невероватној тематској покривености, постао један од најважнијих елемената интернет културе.Најранији пример друштвеног утицаја Јутјуба представља успех снимка.

Твитер (Twitter) је бесплатна онлајн друштвена мрежа и микро-блог услуга која омогућава својим корисницима да шаљу своје и читају туђе микро-текстуалне уносе, тзв. твитове. У свом основном значењу, твитови су текстуалне поруке не дуже од 140 карактера.Поруке се објављују на корисниковом профилу, те испоручују другим корисницима који су се пријавили да их добијају. Они који шаљу твитове могу да ограниче испоруку само на оне из свог круга пријатеља, док је услуга у старту подешена тако да шаље уносе свима који се на њих пријаве. Од марта 2009, Твитер је забележио раст популарности у свету. Твитер се често описује као 'интернетски СМС' у том смислу да сајт пружа могућност корисницима да шаљу и примају нове уносе помоћу разних алата тако да често није ни потребно користити сам оригинални сајт.корисницима омогућава обраду и дељење фотофрафија на друштвеним мрежама као што су Фејсбук, Твитер, Тамблер, Фликер, Фоурсквер итд. путем Андроид.

Инстаграм (Instagram) је бесплатна апликација која својим корисницима омогућава обраду и дељење фотофрафија на друштвеним мрежама као што су Фејсбук, Твитер, Тамблер, Фликер, Фоурсквер итд. путем Андроид. Инстаграм је креиран и покренут у октобру 2010. године. У априлу 2012. Фејсбук је купио Инстаграм за отприлике једну милијарду америчких долара. Онлајн сервис је веома брзо придобио велику популарност, са више од 100 милиона активних корисника у фебруару 2013. На Инстаграм корисници, могу да убацују фотографије и кратке видео - снимке и да их потом објављују на другим друштвеним мрежама.

Вајбер или Вибер (Viber) је вишеплатформска апликација затвореног кода за смарт телефоне која омогућава тренутну размену порука и позива преко Интернет мреже. Вибер Медиа је кипарска компанија са развојним центром у Белорусији и у Израелу. Компанију је основао америчко-израелски предузетник Талмон Марко. Вибер је прво пуштен у рад за Ајфон 2. децембра 2010. године, као директни супарник Скајпа. Почетна верзија за Андроид појавила се у мају 2011. године, али је била ограничена на 50 000 корисника, док је верзија без ограничења пуштена 19. јула 2012. године. Омогућено је коришћење Вибер апликације (не продаје се) само под условима коришћења њене лиценце. Уколико производ или услугу прати посебан уговор о лиценци, у том случају ће се поштовати услови тог посебног уговора о лиценцирању. Лиценца је додељена кориснику, ограничена је на непреносиву дозволу коришћења апликације на било ком мобилном телефону који поседује и коришћење апликације према наведеним условима и одредбама коришћења.

Related Documents

?.docx
May 2020 65
'.docx
April 2020 64
+.docx
April 2020 67
________.docx
April 2020 65
Docx
October 2019 42

More Documents from ""

Rile Aes 2 2.docx
November 2019 5
November 2019 3
Mnogo Je Ljudi....docx
November 2019 14
Lege Nr18.doc
December 2019 54
Management Public - Curs.pdf
December 2019 38
Maths
June 2020 31