Lesvoorbereiding Verkeer

  • Uploaded by: Jill Heirbaut
  • 0
  • 0
  • November 2019
  • PDF

This document was uploaded by user and they confirmed that they have the permission to share it. If you are author or own the copyright of this book, please report to us by using this DMCA report form. Report DMCA


Overview

Download & View Lesvoorbereiding Verkeer as PDF for free.

More details

  • Words: 996
  • Pages: 6
KaHo Sint-Lieven

Bachelor in het Onderwijs: Lager Onderwijs Stagecoördinatie: Lieve Heylen

Campus WAAS

Hospitaalstraat 23, 9100 Sint-Niklaas Tel.: 03 780 89 04 Fax: 03 780 89 03 E-mail: [email protected]

LESVOORBEREIDING 2 LO Student(e): Jill Heirbaut

Stageschool: St-Jozefschool Zouaaf

Klas 2 LO: B

Stageklas: 3A

Vaklector:

Mentor: Juf Greet

Stagelector: Mr. Hein Van Renterghem

Datum stageles: 29 november 2007 Begin- en einduur: 11u10 – 12u00

LEERGEBIED: Wereldoriëntatie

ONDERDEEL: Verkeer

LESONDERWERP: Zichtbaar in het donker

Beoordeling van de lesvoorbereiding: Attitudes (verantwoordelijkheidszin, correct taalgebruik) – administratie (identificatiegegevens, lesgeven onder de juiste noemer, bronnen, bijlagen) – beginsituatie bepalen, doelstellingen kiezen en formuleren met verwijzing naar leerplan – krachtige leeromgeving uitwerken (correcte leerinhouden selecteren en leerervaringen structureren in lesfases, timing, werkvormen en organisatie bepalen; onderwijsleermiddelen uitwerken) Positieve punten:

Leerpunten:

Voorbereiding nagezien op: door mentor: volstrekt onvoldoende

onvoldoende

lector: voldoende

Herwerking afgegeven op: aan mentor: volstrekt onvoldoende

onvoldoende

2LOb_H_Jill21WO-verkeer.doc

ruim voldoende

goed

zeer goed

goed

zeer goed

lector: voldoende

ruim voldoende

Academiejaar: 2007-2008

p. 1/6

LEERPLANSITUERING:

Leerplan wereldoriëntatie: Mobiliteit: 9.15 Kinderen zien in dat menselijk verkeer altijd risico’s inhoudt. Dat houdt in dat ze weten dat opvallende kledij in het verkeer bijdragen tot eigen veiligheid.

BEGINSITUATIE:

De lln hebben al verkeerslessen gehad, maar niet over het thema zichtbaar in het donker.

DOELEN:

1. De lln kunnen verwoorden wanneer je het best zichtbaar bent. 2. De lln kunnen de verschillende mogelijkheden van de voetganger en de fietser opnoemen om hem te laten opvallen in het verkeer. 3. Lln ervaren zelf door middel van reflecterende kledij aan te doen dat ze beter zichtbaar zijn op deze manier in het donker. 4. De lln kunnen ongeveer inschatten hoeveel meter je zichtbaar bent met de verschillende kledij en leiden hier ook uit af welke het veiligst is. 5. De lln kunnen verwoorden waarom het belangrijk is om zichtbaar te zijn in het donker.

DIDACTISCH MATERIAAL:



Reflecterend materiaal: veiligheidshesje, reflecterende armband, stickers



Zaklamp



Reflectoren van de fiets.



werkbundeltje



handleiding: verkeerstraining +2



site ikbenvoor.be

BRONNEN:

AANTAL BIJLAGEN:

2 -handleiding -werkbundel

2LOb_H_Jill21WO-verkeer.doc

Laatst gewijzigd : 25/11/2008

p. 2/6

TIJD

DL. NR.

LESFASE - LEERINHOUD

DIDACTISCHE WERKVORMEN INTERACTIE-IMPULSEN

LEERACTIVITEITEN

LEERMIDDELEN

Fase 1: Sfeerschepping Woordspin: zichtbaar in het donker.

5’

Fluojasjes, reflectoren, fiets,...

Lkr zet het zinnetje “zichtbaar in het donker’ aan bord. VS: Aan wat denken jullie dan allemaal als jullie dit woord zien?

bord

Lkr: Heel goed, een heleboel van deze woorden zullen later in de les aan bod komen. We gaan het vandaag dus hebben over zichtbaar in het donker.

Fase 30’

1

Ll1 is beter zichtbaar omdat zij kledij aan heeft in lichte kleuren.

De klas is donker gemaakt. Lkr duidt een ll1 aan met lichte kledij aan Lln komen vooraan in de klas. en een ll2 met donkere kledij aan. Deze 2 lln komen vooraan in de klas staan. VS: Wie van beide is het best zichtbaar? Lln antwoorden En waarom? Lkr Julie mogen terug naar jullie plaats. Lln luisteren Zoals jullie gezien hebben kan de kleur van je kledij er al dan niet voor zorgen dat je goed zichtbaar bent. (lkr steekt het licht terug aan.)

2

Voetganger: - Fluovest - Reflecterende strips aan boekentas - Reflecterende strips in schoenen - Reflecterende armband. -... Fietser: - Reflectoren aan de fiets.

2LOb_H_Jill21WO-verkeer.doc

VS: Zowel de voetganger als de fietser Lln antwoorden. moet hem zichtbaar maken in het donker. Hoe doen zij dat? (lkr zet dit aan bord)

Bord reflectoren

Lkr laat de reflectoren van de fiets zien Laatst gewijzigd: 25-11-2008

p. 3/6

TIJD

DL. NR.

LESFASE - LEERINHOUD

DIDACTISCHE WERKVORMEN INTERACTIE-IMPULSEN

LEERACTIVITEITEN

LEERMIDDELEN

- Lichten aan de fiets. - Een fietser kan ook een fluovest dragen. - Reflecterende strips in boekentas. -... Lln luisteren. Lkr: We zien dat de fietser eigenlijk ook dezelfde dingen kan aandoen om zichtbaar te zijn dan de voetganger. Maar op de fiets zelf zijn er nog extra zaken, zoals de reflectoren en de lichten. Lkr: Onze fiets is zelf heel goed uitgerust: -wit of geel licht vooraan. -rood licht achteraan -witte reflector vooraan -rode reflector achteraan. -gele of oranje reflectoren op de pedalen. -Op de spaken dubbelzijdige oranje reflectoren. 3

Een fluovestje of veiligheidshesje

Het jasje heldert op, het reflecteert.

Lkr: Ik heb hier enkele reflecterende dingen mee gebracht. VS: Wie wil er eens naar voor komen? Ll komt naar voor. Lkr: geeft deze ll een fluovestje. OG: je mag dit aan doen. Ll doet de fluovestje aan. VS: Hoe noemen we dit? Lkr geeft een andere ll een zaklamp. OG: Jij mag met de zaklamp op de fluojas schijnen. VS: Wat is er te zien? Ll antwoordt Lkr laat 2 lln naar voor komen. OG: Doe deze fluo bandjes maar ergens aan. Lkr duidt een ll aan die met de zaklamp op de 2 lln gaat schijnen.

2LOb_H_Jill21WO-verkeer.doc

Laatst gewijzigd: 25-11-2008

fluovestje /veiligheidshesje

Fluo bandjes

p. 4/6

TIJD

DL. NR.

LESFASE - LEERINHOUD

De stickers reflecteren ook. 4

DIDACTISCHE WERKVORMEN INTERACTIE-IMPULSEN

LEERACTIVITEITEN

Lkr: Ik heb hier ook stickers meegebracht. Lkr laat er een ll op schijnen met de zaklamp. VS: Wat zien jullie?

LEERMIDDELEN

Reflecterende stickers

VS: Als je in het donker aan het wandelen Lln geven mogelijke antwoorden. bent, en je hebt donkere kledij aan en er komt een auto aangereden met zijn dimlichten aan. Op hoeveel meter zou je ongeveer zichtbaar zijn? Lkr: Het juiste antwoordt is op 20m. VS: En als je lichte kledij aan hebt? Lkr: Het juiste antwoord is op 50m. VS: En als je heel goed zichtbaar bent, en dus reflecterend materiaal aan hebt? Lkr: Het juiste antwoord is op 150m.

5

Voor onze veiligheid. Zodat de auto’s ons goed zien.

VS: Waarom is het belangrijk dat we goed zichtbaar zijn in het verkeer?

Werkundel invullen.

Lkr: Ik ga het werkbundeltje uitdelen. Lkr: We gaan deze eens samen overlopen en klassikaal maken. (lkr overloopt samen met de lln de opdrachten)

Fase 3: Slot 15’

2LOb_H_Jill21WO-verkeer.doc

Laatst gewijzigd: 25-11-2008

p. 5/6

BORDSCHEMA (manueel in te vullen in bordschrift) Linker zijbord

2LOb_H_Jill21WO-verkeer.doc

Middenbord

Laatst gewijzigd: 25-11-2008

Rechter zijbord

p. 6/6

Related Documents

Lesvoorbereiding Verkeer
November 2019 7
Verkeer
April 2020 8
Verkeer
April 2020 11
Verkeer
May 2020 9
Lesvoorbereiding
November 2019 15
Lesvoorbereiding
November 2019 13

More Documents from ""

Lesvoorbereiding Verkeer
November 2019 7
Chapter 18 Slide Show
November 2019 21
The Life Of Georges Bizet
December 2019 17
Score Business Plan
April 2020 16
Salate.docx
November 2019 9