Les Ivm De 4 Verdiepen Van Het Bos

  • Uploaded by: Hans Cools
  • 0
  • 0
  • November 2019
  • PDF

This document was uploaded by user and they confirmed that they have the permission to share it. If you are author or own the copyright of this book, please report to us by using this DMCA report form. Report DMCA


Overview

Download & View Les Ivm De 4 Verdiepen Van Het Bos as PDF for free.

More details

  • Words: 596
  • Pages: 5
KaHo Sint-Lieven Bachelor in het Onderwijs: Lager Onderwijs Stagecoördinatie: Lieve Heylen Campus WAAS Hospitaalstraat 23, 9100 Sint-Niklaas Tel.: 03 780 89 04 Fax: 03 780 89 03 E-mail: [email protected]

VERKORTE LESVOORBEREIDING Student(e): Hans Cools

Stageschool: VBS Wonderwijs Haasdonk

Klas 2 LO: A

Stageklas: 3a

Vaklector: Mevr. Pil

Mentor: juf Ann en juf Nicole

Stagelector: mevr. Delaruelle

Datum stageles: 27-11-2008 Begin- en einduur: 14u10-14u35

LEERGEBIED: Wero

ONDERDEEL: Natuur

LESONDERWERP: Een bos met 4 verdiepingen ( bodem-, krudi- ,struik-,kroonlaag )

10357074.doc

Academiejaar: 2007-2008

p. 1/5

Beoordeling van de lesvoorbereiding: Attitudes (verantwoordelijkheidszin, correct taalgebruik) – administratie (identificatiegegevens, lesgeven onder de juiste noemer, bronnen, bijlagen) – beginsituatie bepalen, doelstellingen kiezen en formuleren met verwijzing naar leerplan – krachtige leeromgeving uitwerken (correcte leerinhouden selecteren en leerervaringen structureren in lesfases, timing, werkvormen en organisatie bepalen; onderwijsleermiddelen uitwerken) Positieve punten:

Leerpunten:

Voorbereiding nagezien op: door mentor: volstrekt onvoldoende

lector:

onvoldoende

voldoende

Herwerking afgegeven op: aan mentor: volstrekt onvoldoende

ruim voldoende

goed

zeer goed

goed

zeer goed

lector:

onvoldoende

voldoende

ruim voldoende

LEERPLANSITUERING:

BEGINSITUATIE:

DOELEN:

Het is herfst, de lln kennen verschillende dieren in het bos.

De leerlingen kunnen : 1. de verschillende lagen van het bos benoemen 2. kenmerken geven van de verschillende lagen van het bos 3. dieren op de juiste verdieping van het bos zetten 4. ervaren dat het bos uit verschillende lagen bestaat

DIDACTISCH MATERIAAL:

Foto’s Magneten Bord Bril

BRONNEN:

Eigen idee

10357074.doc

p. 2/5

AANTAL BIJLAGEN:

1

BORDSCHEMA

10357074.doc

p. 3/5

DOEL NR.

0’-5’

LESFASE - LEERINHOUD

Inleiding:

DIDACTISCH HANDELEN

LEERMIDDELEN

Inleiding: Woordspin

Woordspin De lln maken een woordspin rond het bos. Humus, takken, bomen, dieren, insecten, ….

5’-25’

4

.Het donkere bos

Het donkere bos

zak met mossen,(bodem of moslaag) zak met struikgewas(struiklaag) zak met takken (kruinlaag) zak met bloemen etc(kruidlaag)

De leerlingen worden in 4 groepen verdeeld. Er zijn 4 grote genummerde vuilzakken, waar net 1 kinderhandje in kan . Per zak maken ze samen een blad waarop ze schrijven wat ze allemaal voelen. En waar we dat terug vinden. Om de 5 minuten worden de zakken van groep doorgegeven.

speeltijd

Speeltijd

Het donkere bos alles samen

Het donkere bos alles samen

25’-40’ Van hoog naar laag 1 2 Zie stencil : ‘ Een bos met 4 verdiepingen’

10357074.doc

De antwoorden van de verschillende groepen worden samen gebracht aan bord. VS: Zuiden we onze vier zakken op een bepaalde manier kunnen rangschikken? VS: Hoe zou je elke zak noemen? LKr: Wetenschappers hebben elk laag van het bos een naam gegeven. Je vindt deze terug op het blaadje dat ik nu uitdeel. VS: Zou je dit in elk bos terug vinden ?

p. 4/5

DOEL NR.

40’-75

LESFASE - LEERINHOUD

Dieren in het bos

3 2

10357074.doc

Opdracht: -leef je in in je dier -vertel wat over jezelf -de klas raadt welk dier het is -we zoeken samen naar zijn plaats in het bos

DIDACTISCH HANDELEN

LEERMIDDELEN

Dieren in het bos Nu heb ik onder jullie stoel een foto of een naam van een dier geplakt. Een voor een komen jullie naar voor, en zetten deze magische bril op. Met deze bril zie jet het bos door de ogen van het diertje dat op jullie briefje staat. Eerst vertel je dan wat over jezelf, wat je allemaal ziet boven en onder je, wat je allemaal doet. Dan mag de klas eens raden wie je bent of een extra vraag stellen. Als we uiteindelijk weten wie je bent gaan we op zoek naar op welke verdieping jij leeft in het bos en hangen we je op de juiste plaats aan het bord

bril foto’s dieren magneten bord

p. 5/5

Related Documents

Les 4 - Het Weer
November 2019 2
Sporen In Het Bos
November 2019 56
Toets Het Bos
December 2019 29
Het-digitale-bos
October 2019 31

More Documents from ""

Een Bos Met Verdiepingen
November 2019 13
Snooping
May 2020 23
Injil Berusia 1.docx
June 2020 19
Paladin Sheet
May 2020 24
Guia Pdt
October 2019 58