Lampiran 1- P&p

  • Uploaded by: Ali Mohd
  • 0
  • 0
  • December 2019
  • PDF

This document was uploaded by user and they confirmed that they have the permission to share it. If you are author or own the copyright of this book, please report to us by using this DMCA report form. Report DMCA


Overview

Download & View Lampiran 1- P&p as PDF for free.

More details

  • Words: 594
  • Pages: 4
TOPIK 8 BAHAN BANTU MENGAJAR

Rancangan Pengajaran Dan Pembelajaran Harian Mata Pelajaran

: Kemahiran Hidup Bersepadu (Pilihan 1 : Kemahiran Teknikal)

Hari

:

Jumaat

Tarikh

:

7 Julai 2006

Masa

:

9.00 pg – 11.00 pg

Kelas

:

1 Bistari

Bilangan

:

40 Orang

Mata Pelajaran

:

Kemahiran Hidup Bersepadu

Tajuk / Sub Tajuk

: 1.4 Asas Elektromekanikal 1.4.1 Pengenalan Pergerakan Mekanikal b. Jenis-jenis gear

Pengetahuan Sedia Ada:

Murid pernah bermain kereta kawalan jauh.dan melihat komponen gear.

Objektif Ekspilist

: Di akhir pembelajaran, pelajar dapat;

i.

menyatakan konsep pergerakan mekanikal dengan tepat setelah mendengar penerangan guru.

ii.

menyatakan 3 dpd 5 jenis dan kegunaan gear dengan betul setelah melihat contoh-contoh yang dipaparkan.

iii.

memasang komponen gear yang dibekalkan dengan kemas dan sempurna selepas meneliti demotrasi guru.

Kemahiran Berfikir :

Membanding beza, mengkategori, menyelesaikan masalah

BBM

Kereta kawalan jauh, komponen gear, gambar, slide

:

PowerPoint. Nilai Murni

:

Teliti, kerjasama, tekun dan teliti

Strategi/Kaedah

:

Strategi mediatif, deduktif, Induktif, konstektual, konstruktif dan komunikatif

OUM

1

TOPIK 8 BAHAN BANTU MENGAJAR

Pelaksanaan P & P: Langkah/

Isi Pelajaran

Aktiviti Pengajaran dan

Masa

Catatan/ Nilai

Pembelajaran

Set Induksi

Demonstarsi

(5 minit)

kereta

 Guru mendemonstrasikan permainan kereta kawalan

kawalan

jauh di dalam kelas.

jauh 

Murid diberi peluang

ABM: Video kereta mainan kawalan jauh.

mencuba cara permainan kereta kawalan jauh. 

Guru dan murid bersoal jawab bagaimana komponen dalam kereta tersebut berfungsi.

 Guru menghubungkaitkan permainan dengan topik pengajaran & pembelajaran.

Langkah 1

Penerangan

Guru menerangkan konsep

ABM:

(25 minit)

konsep dan fungsi

dan fungsi pergerakan

Gambar mesin

pergerakan

makanikal

gerudi, jam

makanikal.



 Murid bersoal jawab dengan

(rujuk edaran)



berkunci, basikal.

guru tentang konsep

KBKK:

pergerakan mekanikal

Menyelesai

Guru meminta pelajar

masalah

menamakan alatan yang menggunakan kaedah pergerakan mekanikal. Penilaian: Murid dapat menyatakan konsep

Nilai murni: Tekun Strategi: Deduktif & soal jawab

pergerakan mekanikal dengan betul setelah mendengar penerangan guru.

OUM

2

TOPIK 8 BAHAN BANTU MENGAJAR

Langkah 2

Pengenalan

(25 minit)

Murid menyaksikan

ABM:

pergerakan

persembahan MS Power

Komputer, LCD

mekanikal:

Point untuk memahami

-

gear serong

konsep dan jenis pergerakan

KBKK:

-

gear taji

mekanikal

Banding beza &

-

gear belitan

Murid mengenal pasti jenis-

mengkategori

-

gear rak dan pinan

-

gear heliks





jenis gear.

 Guru secara tidak langsung menerangkan sekali lagi

Nilai murni: Teliti

konsep pergerakan mekanikal dan kegunaannya Penilaian: Murid dapat menyatakan

Strategi: Kontestual & perbinangan

sekurang-kurangnya 3 jenis dan kegunaan gear dengan tepat setelah melihat contoh-conoth yang dipaparkan.

Langkah 3

Memasang

40 minit

komponen gear

kumpulan, seramai 4

Set kereta

pada model

orang satu kumpulan .

mainan bergear

kereta mainan (rujuk P/Point)

 Murid berada dalam

ABM:

 Guru memberi set komponen gear yang

KBKK:

mudah untuk sebuah

Mengkategori &

kereta mainan

Menyelesai

 Murid bekerjasama dalam

masalah

kumpulan memasang komponen gear mengikut

Nilai Murni:

manual yang diberi.

Kerjasama

Penilaian: Murid dapat memasang

Strategi:

komponen gear dengan betul

Konstruktif

setelah melihat tunjuk cara

demonstrasi.

&

daripada guru.

OUM

3

TOPIK 8 BAHAN BANTU MENGAJAR

Langkah 4

Penilaian /

20 minit

Pengukuhan

kerja berkaitan dengan

(rujuk edaran)

pergerakan makanikal.

 Murid diberi lembaran

 Murid menjawab dan melabelkan jenis-jenis

MS Word Lembaran kerja Strategi: Soal jawab

gear pada ruang yang disediakan..

Penutup

Rumusan Isi

5 Minit

Pelajaran :

secara rambang mengenai

kereta kawalan

Asas

fungsi gear dan jenis-jenis

juah.

Elektromekanikal

gear.

-

konsep gear

-

jenis-jenis gear

-

kegunaan gear

-

memasang komponen gear

 Guru menyoal murid

Permainan

 Guru meminta murid merumuskan pelajaran pada hari ini. Aktiviti Susulan: Murid-murid diminta mengumpulkan gambarfoto atau gambarajah yang berkaitan dengan topik pelajaran pada hari ini.

OUM

4

Related Documents

Lampiran Pp 8 Tahun 2009
December 2019 28
Pp-1
November 2019 8
Pp-1
November 2019 10
Lampiran 1
June 2020 23
Lampiran 1
October 2019 45

More Documents from ""