This document was uploaded by user and they confirmed that they have the permission to share it. If you are author or own the copyright of this book, please report to us by using this DMCA report form. Report DMCA

Download & View Kao Se I Po Kom Osnovu Deli Pravda U Cg (sport) as PDF for free.

More details

• Words: 3,003
  • Pages: 7
BUDUCNOST = Proslost !!!!! CRNA GORA = mafija = privatna drzava Kriminal!!!!!!!!!! (mozete da mislite kad je u fudbalu ovako (SPORT) kako je na drugim mestima, RECIMO POLICIJA, Zdravstvo….) SRAMOTA!!!!!!!!!!!!!!!

Zeti devet bodova, Roganoviću godina KAZNE ZA PRVOLIGAŠA IZ GOLUBOVACA ZBOG POKLONA MOGRENU Fudbalski klub Zeta kažnjen je oduzimanjem devet bodova, a njen trener Dejan Roganović zabranom vršenja funkcije u trajanju od 12 mjeseci - epilog je duela sa Mogrenom (0:2), koji je prvoligaš iz Golubovaca u 27. kolu T-Com Crnogorske fudbalske lige odigrao sa rezervnim sastavom. U obrazloženju odluke, Disciplinska komisija Fudbalskog saveza Crne Gore navodi da nijesu postojali opravdani razlozi da Zeta i njen trener Dejan Roganović izvedu sastav bez većeg broja standardnih igrača koji nijesu povrijeđeni, bolesni ili kažnjeni. Disciplinska komisija smatra da su FK Zeta i njen trener ovakvim postupkom izvršili nedozvoljenu radnju iz člana 80 Disciplinskog pravilnika FSCG, u kojem piše: “Klubu, članu rukovodstva kluba i/ili organa upravljanja kluba koji na zvaničnoj utakmici izvedu sastav bez većeg broja standardnih igrača, koji nijesu povrijeđeni, bolesni ili kažnjeni, a u cilju da drugoj ekipi omogući da na neregularan način dođe do bodova, izreći će se kazna, i to: klubu – oduzimanje od jednog do devet bodova; članu rukovodstva i/ili organa upravljanja kluba – zabrana vršenja funkcije najmanje jednu godinu”. Kao otežavajuću okolnost u odnosu prema Zeti Komisija je uzela u obzir da je ovaj postupak suprotan principima sportskog duha i fer-pleja, čime je nanijeta šteta fudbalu u Crnoj Gori. Kao olakšavajuću okolnost prema Dejanu Roganoviću, uzeta je u obzir činjenica da ovaj trener do sada nije bio kažnjavan. Na odluke Disciplinske komisije FK Zeta i Dejan Roganović imaju pravo da ulože žalbu Komisiji za žalbe FSCG u roku od osam dana od dana prijema odluke. Roganovićeva

suspenzija stupa odmah na snagu, dok će Zeti biti izbrisano devet bodova tek kada istekne rok za žalbe (naravno, u slučaju da eventualna žalba bude odbijena). Zeta se trenutno nalazi na petoj poziciji sa 41 osvojenim bodom. Sa devet bodova manje prvoligaš iz Golubovaca pašće na deveto mjesto imaće 32 boda. Manje imaju samo Jezero (29 bodova), Jedinstvo (26) i Dečić (23). Biće još kazni Disciplinski organi Fudbalskog saveza Crne Gore tek će narednih dana razmatrati slučaj od srijede, kada je sudija Jovan Kaluđerović u zapisniku naveo da mu je predsjednik domaćeg kluba Rajo Božović prijetio da će mu “otkinuti glavu i odsjeći uši”, zbog čega nije odigran meč Zeta - Sutjeska. Božović je kasnije u izjavi medijima demantovao da je prijetio Kaluđeroviću. Kada pristignu izvještaji zvaničnih lica sa utakmice, Zeta bi mogla da se suoči sa novim kaznama, sve u zavisnosti od toga kako će Disciplinska komisija tretirati ovaj slučaj. Timu iz Golubovaca prijeti novo oduzimanje bodova, postupak protiv predsjednika Radojice Božovića i vjerovatno suspenzija terena.

Ode titula Buducnost – Rudar 1:1 Buducnost je bila na dobrom putu da osvoji tri boda protiv Rudara, domacin je napravio strahovit pritisak u nastavku, sve karte bacio u napad, a podrška sa tribina postajala sve veca i veca kako je vrijeme odmicalo... Takav pristup im se isplatio u 70. minutu, kada je Misdongard odlicnu partiju krunisao srecnim golom i digao na noge kompletan stadion. No, svega pet minuta kasnije bivši igrac Buducnosti Miodrag Zec je efektnim golom zapecatio sudbinu “plavo-bijelih”. Aktuelni šampion remijem se prakticno oprostio od titule, pulenima Miodraga Ješica ostalo je samo da vjeruju da se u preostala tri kola može desiti cudo. Prvo poluvrijeme bilo je ujednaceno, ali su gosti imali mnogo zrelije šanse. Dva puta je Randelovic bio u glavnoj ulozi, u 40. minutu napadac gostiju je driblingom “slomio” Nikolu Vukcevica, a potom, sa preko 20 metara kao iz topa uzdrmao stativu Radulovicevog gola. I Minic je iskoristio lošu procjenu domace odbrane u 38. minutu, ali je golman Radulovic bio siguran nakon njegovog šuta sa 12 metara. Sa druge strane, Beciraj je imao najbolju šansu - poslije centaršuta Ðurišica, glavom je šutirao pored gola sa šest metara, a potom preko precke u 35. minutu. U sudijskoj nadoknadi i Burzanovic je bio neprecizan (Ajkovic je prethodno centrirao iz “slobodnjaka”). Nastavak je bio dinamican, veoma zanimljiv za gledanje, aktuelni šampion sa raspoloženim Misdongardom imao puno više rješenja, i dobio novu dimenziju u napadu.

I Pljevljaci su, istina, bili požrtvovani, dugo odolijevali, iako je kapiten Buducnosti Delic prokockao odlicnu šansu vec u 50. minutu. Nakon toga stezao se obruc oko gostujuceg šesnaesterca - Beciraj u dva navrata, a potom i Burzanovic zaprijetilu su golmanu Pljevljaka. Dva minuta prije gola tamnoputi napadac Buducnosti napravio je lijepu uvertiru za slavlje - poslije centaršuta Petra Vukcevica sa lijeve strane, majstorski je zahvatio loptu glavom, ali je precka spasila goste. Nakon toga, sve mu se vratilo - golman Radanovic je degažirao, Misdongard na ivici šesnaesterca postavio nogu, a lopta, na veliko zadovoljstvo domacih simpatizera, završila u mreži. Iako je u nastavku veoma dobro funkcionisao u napadu, domacin je napravio jednu, ispostavilo se, kobnu grešku na sredini terena - Petar Vukcevic je izgubio loptu, Randelovic je potom gurnuo prema Zecu, a vezista Rudara na efektan nacin pogodio suprotan ugao Radulovicevog gola. Do kraja je još rezervista Vešovic zaprijetio u nekoliko navrata, a požrtvovani Misdongard oprobao šut glavom (lopta je otišla preko precke). Po završetku su uzavrele i navijacke strasti na zapadnoj tribini, a sportskog direktora Pljevljaka Mirka Marica, koji je sjedio u svecanoj loži, organi reda cuvali od ratnicki raspoložene grupe razjarenih simpatizera Buducnosti. Šou Ješica i Ðecevica, Radanovic se branio Kada je odsviran posljednji zvižduk, pocela su još veca uzbudenja od onih koja su gledana tokom 90 minuta duela izmedu Rudara i Buducnosti. Uzbudenja su se paralelno dešavala u VIP loži podgorickog stadiona, gdje je nekoliko navijaca uvredljivim povicima vrijedalo celnike Rudara zbog razlike u pristupu u duelu sa Mogrenom prije pet dana i sinoc protiv Buducnosti, ali i u svlacionici, gdje su celnici Podgoricana imali istu poruku, ali za strucni štab pljevaljskog prvoligaša. To je, medutim, bio samo uvod u scene koje su se dešavale tokom desetominutne konferencije za novinare koja je potom uslijedila. Celnici Buducnosti Kemal Ðecevic i Žarko Vukcevic su, naime, poklonili treneru Rudara Miodragu-Profi Radanovicu CD sa utakmice koju je njegov tim odigrao u srijedu protiv Mogrena. - Samo vi napadajte, ja cu da se branim, ja nisam došao ovdje nikoga da napadam. Ja se borim za parce hljeba i za svoj trenerski imidž. Ja sam za samo nekoliko sedmica pošto sam preuzeo Lovcen prošle polusezone potpuno oživio ekipu, da bi mi na kraju, kada sam rekao da mi ponude ugovor, urucili otkaz. Ako me pitate ko je bolji, Mogren ili Buducnost, bojim se da cu biti pristrasan, jer je Buducnost klub koji najviše volim u Crnoj Gori - rekao je Radanovic. Potom je rijec uzeo trener Buducnosti Miodrag Ješic i objasnio Profi da nije baš najbolje shvatio poruke koje su mu uputili celnici podgorickog kluba. - Ovo je samo skretanje sa prave teme, sa ovim nema veze ni Lovcen ni to ko je bolji tim Buducnost ili Mogren. Ovdje se radi o razlikama u pristupu. Evo, gledali smo utakmicu kojih treba da je više u crnogorskom fudbalu. Gosti su se pošteno borili, mi smo im poklonili loptu kod koje su postigli izjednacujuci gol, odnijeli su bod i treba im cestitati na tome. Potom su se valjali po terenu zbog grceva, ali tako i treba, to je sastavni dio fudbala i ovakve utakmice kao što su ove vracaju nadu u crnogorski fudbal - rekao je Ješic, a potom objasnio suštinu.

- Problem je, medutim, što se ovakve utakmice igraju samo protiv Buducnosti. Meni je žao što Rudar nije ovako trcao i nije ovako izgarao protiv Mogrena prije cetiri dana. Žao mi je i što Zeta sa Mogrenom nije igrala derbi kao što je igrala sa nama. Zato su ljudi ogorceni, jer se protiv Buducnosti igra onako kako i treba da se igra, ali ne i protiv Mogrena. Jer, ovo je bila prava fudbalska predstava, a ono što su igrali Rudar i Mogren je bila cirkuska predstava. Iskreno, moram da cestitam mom kolegi Profi Radanovicu, koji je za cetiri dana uspio tako da povrati ekipu. Gledajuci CD sa utakmice sa Mogrenom i veceras, nisam mogao da je prepoznam. Mislim da je to fenomen, povratiti ekipu da tri puta, ma 10 puta više trci i izgara nego protiv Mogrena. To je vrhunac trenerskog posla i takvih trenera treba da je što više. Pogoden izjavama trener Rudara Radanovic je preuzeo mikrofon. - Možemo i da nademo CD sa utakmice protiv Lovcena i Petrovca, takode smo igrali slabo. Krivo mi je što me ovako napadaju, jer se kunem u sina jedinca da nisam pustio utakmicu protiv Mogrena. Ne znam da li je to uradio neko drugi, ali ja nisam. I ovo je prvi put u karijeri da mi se dogodi da me neko napadne da sam pustio neku utakmicu. Toliko od mene, necu više da pricam ništa - rekao je Radanovic. Ponovo je rijec uzeo Ješic: - Niko ovdje ne napada Profu da je uradio ovo ili ono. Nismo pricali o kvalitetu igre, vec samo u razlici u pristupu i u trcanju. I ponavljam, kamo srece da je što više utakmica kao ova što se igrala veceras. Iskreno, ne mogu sa zamjerim svojim fudbalerima, jer svaka tri dana igraju derbi, bukvalno do posljednjeg atoma snage. I logicno je u takvim okolnostima da ne možete da pobjedujete sve redom svaku ekipu. Pri izlasku iz pres sale predsjednik UO Kemal Ðecevic srdacno se pozdravio sa Radanovicem i kazao mu da niko ovdje nece da ga dira, ali ga je podsjetio da odgleda poklonjeni CD sa utakmice Mogren - Rudar i vidi kako je igrala njegova ekipa. Tokom utakmice „varvari“ su razvili uvredljivi transparent na racun Pljevljaka i njihovog „zalaganja“ na utakmici sa Mogrenom, dok su se tokom drugog poluvremena sa sjeverne i zapadne tribine cula pogrdna skandiranja na racun Fudbalskog saveza Crne Gore. Miodrag Radanović posle utakmice Miodrag Radanović, trener Rudara: Bili smo u izuzetno nezgodnoj situaciji, jer smo ispali u Kup takmičenju i imali smo seriju loših rezultata. Upravo iz toga razloga svaku utakmicu smo morali igrati do kraja jako. Meč sa ekipom Budućnosti je bio pod ogromnim pritiskom. Nama je isto značio koliko i domaćinu. Momci su izgarali na terenu. Vidljivo je to bilo svima onima koji su gledali utakmicu. Mislim da je neriješen rezultat i najpravedniji, jer smo i mi, baš kao i oni imali nekoliko izglednih prilika. „Profa” je shvatio na šta se aludira, kad se pričalo o voljnom momentu Rudara... - Na prošloj utakmici mi smo imali dva povrijeđena igrača na toj utakmici. Riječ je od Bojoviću i Vranješu. Priča da su neki igrači povrijeđeni, a u srijedu nijesu ne stoji. Ne možete vi da odredite kada će tim da odigra dobro, a kada loše. Imam sina jedinca, kunem se u njega da sam ja lično igrao poštenu utakmicu protiv Mogrena. Da li je nešto bilo sa strane, ja to ne znam i ne želim da ulazim u to. Nikad mi se nije dogodilo da me neko okrivi da sam ja pustio utakmicu. Nikada nikome nisam dao meč, niti ću to ikada uraditi.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------Marić: Gledamo samo sebe U Rudaru su, najblaže rečeno, iznenađeni i prilično razočarani dešavanjima tokom i nakon utakmice pod Goricom i ponašanjem pojedinih čelnika i igrača, kao i navijača domaćeg tima. Nepristojna skandiranja i prijetnje, optužbe, psovke, komešanja i gurkanja ispred svlačionica, svakako nijesu doprinos poboljšanju sportskih odnosa dva kluba. A sve to bez ikakvog razloga, jer je jedina “krivica” popularnih ”rudara” bila što su pošteno, od prvog do posljednjeg minuta, odigrali meč u kome su bodovi bili potrebni i jednoj i drugoj ekipi. Podgoričanima za titulu, a Pljevljacima za mirnu završnicu, s obzirom na malo bodovno rastojanje od najugroženijih timova i još neriješeno pitanje izbjegavanja baraža. Na sreću, u oba tabora bilo je prisebnih ljudi koji su spriječili incidente većih razmjera. Zaista je u neugodnoj situaciji bio i strateg Rudara Miodrag Radanović na konferenciji za novinare gdje je, ni kriv ni dužan, morao da se brani od zajedljivih poteza članova uprave Budućnosti (CD na poklon) i još zajedljivijih komentara trenera podgoričkog tima. Nekome je očigledno smetala ozbiljnost pljevaljskih igrača. - Teško je bilo slušati sva ta vrijeđanja, prozivanja, prijetnje i to kada odigraš dobru utakmicu u kojoj gledaš samo svoj, a ne tuđi interes. U Budućnosti izgleda nijesu shvatili da nas apsolutno ne zanima ko će biti prvak, kada to već nije mogao da bude Rudar. Mogren smo dočekali sa željom da dobijemo, isto je bilo i u Podgorici. A kako su sve to protumačili u Budućnosti i šta su to vidjeli na nekoj kaseti, pitanje je za njih. Da su od nas tražili odgovor on bi bio kratak i jasan. Rudar i u pretprošlom, i prošlom i u ovom prvenstvu igra samo za sebe i ni za koga više. Tako će biti i ubuduće. Uostalom, zar i mi nijesmo u jednom trenutku, početkom proljeća, bili kandidati za visok plasman? Pa nas je Mogren dobio u Pljevljima i uskratio svaku nadu. Potom je uslijedilo još sedam uzastopnih poraza i ispadanje iz Kupa, ali mi nijednog momenta nijesmo tražili krivce u drugima, u nekoj teoriji zavjere, motivaciji naših rivala ili nečem četvrtom, već u sebi i svojim slabostima. Zato i u ovoj situaciji možemo svakog da pogledamo u oči, čak i da ga naučimo kako da sportski podnese neuspjeh, i da, bez razloga, ne upire prstom u pogrešnom pravcu. Nije Rudar kriv što je Budućnost druga na tabeli, Rudar je samo kriv što je osmi. I svjestan je toga. Te svijesti moglo bi malo više biti i kod drugih - kaže Mirko Marić, sportski direktor pljevaljskog prvoligaša.

Ovako se sve radi u Crnoj Gori!!! Mafija, a ljudi pa zar niste navikli ta Buducnost MORA da bude prvak, kako to bre da tek zauzmu 2 mesto   

ZALOSNO!!!

Malo rukometa I opet BUDUCNOST   Horor u „Morači” Utorak, 19 Maj 2009 12:12 Ocjena: /0 LošeOdlično Budućnost - Lovćen 28:26 (18:14). Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 3.500. Sudije: Pavićević i Vujisić (Podgorica). Sedmerci: Budućnost 3 (3), Lovćen 4 (3). Isključenja: Budućnost 8, Lovćen 6 minuta. Crveni karton: Đukanović (Budućnost) u 60. minutu. Budućnost: RAJKOVIĆ (pet odbrana), Stojiljković (10 odbrana i sedmerac), MILAŠEVIĆ 3, Grbović 1, Lasica, Kovačević, PERUNIČIĆ 2, BAKIĆ 8, ANĐIĆ 1, Mihailović, RAJIČEVIĆ 6, I. Ivanović 1, M. IVANOVIĆ 6 (3), Đukanović. Lovćen: Jablan, VUJOVIĆ (16 odbrana), Popović, PEJOVIĆ, Ševaljević 1, Kaluđerović, I. MARKOVIĆ 7 (1), Biljaka 1, MUSTAFIĆ 1, Stojanović 3, LISIČIĆ 11 (2), MARTINOVIĆ 2, LASICA, Drašković. Prvenstvo je riješeno, rukometaši Budućnosti će osvojiti prvu titulu šampiona Crne Gore, ali će se to brzo zaboraviti. U sjećanju svih će ostati horor scene nakon derbija u „Morači” - koškanje nekoliko igrača Budućnosti i Lovćena izazvalo je publiku da uleti na teren i ludnica je počela. Direktan povod za obračun je bio detalj koji se dogodio 13 sekundi prije kraja, kada je utakmica već bila riješena. Pri vođstvu Podgoričana 28:26, bivši kapiten Lovćena Goran Đukanović je potpuno bespotrebno laktom udario Igora Markovića i dobio direktni crveni karton. Rukometaš Lovćena je teško podnio nesportski gest dugogodišnjeg saigrača, pa je pokušao da mu uzvrati nakon utakmice. Nekoliko igrača dva tima je pokušalo da ih razdvoji, ali se tada iz publike na teren spustio 16-godišnji Č.D. (nezvanično saznajemo da je Đukanovićev rođak) i udario nogom Željka Stojanovića. Generalni sekretar Cetinjana Petar Vujanović mu je uzvratio, što je izazvalo stampedo „varvara”, a potom i reakciju navijača Lovćena, koji su počeli da gađaju policajce i igrače Budućnosti djelovima stolica. Tada se nije znalo ko koga bije, a borba se vodila na nekoliko frontova. U opštoj gužvi je neko od „varvara” sa leđa udario trenera gostiju Ljubomira Obradovića, a pripadnici interventnog voda su, nakon što je jednom od njihovih kolega slomljen nos, krenuli da tjeraju navijače sa Cetinja ka izlazu. Nisu poštedjeli ni starije pristalice Lovćena, koje su mirno čekale da se incident završi... Maloljetni Č.D. i Vujanović su sinoć privedeni u podgoričku policiju i protiv njih će biti podnesena prekršajna prijava. Uzgred, pripadnici MUP-a će narednih nekoliko dana pregledati snimak sa utakmice, kako bi otkrili sve vinovnike incidenata... Gotovo nijedan derbi, očito, ne može da se završi bez nemilih scena. Možda će ovo biti

kap koja će preliti čašu, možda će Rukometni savez Crne Gore konačno nešto uraditi. Jer sve što je do sada urađeno ili, bolje rečeno, nije urađeno, nije dalo ama baš nikakav rezultat. Rukometni tereni svakog dana sve više liče na oktagon, u kojem se nemilosrdno udaraju borci u ultimat fajtu... Izjave Igor Marković: Goran Đukanović je igrač koji je mene učio rukometu, kojeg sam uvijek poštovao i uvijek ću ga poštovati, ali mi nisu jasni njegovi postupci od prvog minuta utakmice. Na početku mi je okrenuo leđa kada sam mu pružio ruku, a u svakom duelu je htio da me udari. Namjerno me udario laktom, ali nemam što ja to da komentarišem, pitanje je za njega zašto je to uradio. Nenad Peruničić: U životu sam bio na mnogo teških terena, igrao utakmice sa velikim nabojem, gostovao u Hrvatskoj kada se ratovalo. Ovo, međutim, ne vodi ničemu. Neke stvari se gledaju lično, a ne kroz sport, ne mogu da vjerujem da se ne razmišlja o tome da dva tima igraju za titulu. Iskreno, zapitao sam se da li mi je povratak uopšte trebao. Došao sam ovdje da animiram ljude, da zaživi rukomet, ali ovo nije prvi put da se dešavaju ovakve stvari. Ne znam šta reći nakon svega, mislim da sam sada jako daleko od ostanka u Crnoj Gori. Mornar - Berane 29:27 (15:12) Bar - Sala OŠ „Jugoslavija“. Gledalaca: 100. Sudije: Marković, Martinović (Cetinje). Isključenja: Mornar 6 minuta, Berane 10 minuta. Sedmerci: Mornar 5 (4), Berane 5 (4). Mornar: Babović (devet odbrana i sedmerac), Petković (3 odbrane), Jovetić 7, Radulović 4, Kujović, Vukadinović 1, Ivanović 8, Kilibarda 2, Vasiljević 1, Tomović, Jabučanin 1, Desančić 3, Simović 2, Gvozdenović. Berane: Agović (šest odbrana), Bogavac (devet odbrana i sedmerac), Đuković 6, Popović 5, Marsenić, Obradović 8, Radojević 3, Fatić 1, Bjelobrković 2, Spalević 2. Sigurnom igrom, prije svega tokom prvog poluvremena, rukometaši Mornara stigli su do važnog trijumfa protiv anemičnih gostiju iz Berana i na taj način zadržali šanse da ostanu u eliti.