Hallgatoi Tajekoztato A Neptun Eftr Hasznalatarol

  • November 2019
  • PDF

This document was uploaded by user and they confirmed that they have the permission to share it. If you are author or own the copyright of this book, please report to us by using this DMCA report form. Report DMCA


Overview

Download & View Hallgatoi Tajekoztato A Neptun Eftr Hasznalatarol as PDF for free.

More details

  • Words: 656
  • Pages: 6
Hallgatói tájékoztató a Neptun EFTR használatáról

1. Belépés a rendszerbe Microsoft Internet Explorer 4.0 vagy annál magasabb verziójú böngésző használatával a főiskola honlapján (www.duf.hu) a Neptun szóra kattintva bárhonnan elérhető a bejelentkező képernyő (1.1 ábra).

Az azonosító helyére a 6 jegyű Neptun-kódot, a jelszóhoz pedig az első belépéskor a születési időt kell beírni a 19 és a pontok nélkül (pl.: a 1980.10.22-én születetteknek 801022-t). Első belépés után célszerű ezt megváltoztatni a 3. pont szerint. 2. Üzenetek Belépés után az üzenetek panel jelenik meg (2.1. ábra), ahol a THIH, illetve az intézetek által írt üzenetek találhatók. A hallgatói létszám nagysága miatt a Neptun rendszer üzenetközvetítő szolgáltatását veszi igénybe a főiskola, ezért kérjük a hallgatókat, hogy a tanév során többször lépjenek be a rendszerbe és nézzék meg üzeneteiket!

1.oldal

3. Jelszóváltoztatás A Jelszócsere gombra klikkelve megváltoztatható a jelszó, amely alapértelmezés szerint a születési dátum volt. Figyelem! A jelszócserét mindenkinek ajánlott végrehajtani! A jelszóban lehetőleg kerülje a nulla (0), y, z és az ékezetes betűk használatát, mert a számítógépek különböző billentyűkiosztása miatt problémái lehetnek. Figyeljen arra is, hogy a jelszó könnyen megjegyezhető és egyedi (!) legyen! A visszaélések elkerülése végett a jelszavát ne adja át másnak!!! Amennyiben felmerül a gyanú, hogy jelszavához más is hozzájutott, saját érdekében azonnal változtassa meg!!!

3.1.ábra 4. Tárgyválasztás A Tanulmányok fülre kattintva (1.) a hallgató képzéseivel, tanulmányaival kapcsolatos adatok jelennek meg. Amennyiben Önt több szakra is felvettük, a szakok nevét a nyilak segítségével (2.) tudja a kiválasztani a listából. 2.oldal

1

2

3 7

Ez után a Tárgyak (3.), majd a Tárgyfelvétel gombra kattintva megjelennek az adott képzés mintatanterveihez rendelt tárgyak. A lap alján lévő fülek (4.) között kell kiválasztani az a mintatantervet, amely tárgyait kívánja felvenni. (Az alaptantervben szereplő tárgyak az adott szakon mindenkinek, a szakirányos tárgyak csak azon a szakirányon tanulóknak kötelező.) Azon tantárgyak, amelyek nincsenek a szakhoz hozzárendelve, az „Intézmény” fülnél megtalálhatók.

4

5 A listából lehet kiválasztani azon tantárgya(ka)t, amely(ek)et a hallgató tanulni szeretne az adott félévben. A tárgy kiválasztása után a Tárgy felvétele, kurzus(ok) kiválasztása gombot kell megnyomni (5.). A fekete színű tárgyak felvehetők, a szürke színűekhez nincs kurzus az adott félévre. 3.oldal

6

A magas hallgatói létszámra való tekintettel az intézetek több kurzust hirdethetnek meg. Értelemszerűen azt az oktatót és időpontot kell választani, amelyre a hallgató ténylegesen bejár. Ellenkező esetben a vizsgaidőszak kezdetén nem tud ahhoz az oktatóhoz bejelentkezni, akinél vizsgáznia kell. A tényleges előadás/gyakorlat/labor-kurzus kiválasztása után a Feliratkozás a fent kiválasztottakra gomb (6.) lenyomásával megtörténik a tárgyfelvétel. Amennyiben valamilyen tantárgycsoport tárgyai közül kell választani, az A kiválasztott tárgycsoport tárgyai gomb (7.) jelenik meg. Erre kattintva van lehetőség a tárgycsoport tárgyai közül választani.

7

4.oldal

Ha a már felvett kurzus módosítására van szükség, a Kurzus változtatás gombot kell megnyomni és választani a lehetséges kurzusok közül. A Kihúzás gombbal (9.) lehetőség van a felvett tárgyakat törölni. Az Órarend gomb (10.) megnyomása után meg lehet tekinteni, illetve ki lehet nyomtatni a hallgató órarendét.

8

9

10

A tantárgyfelvétel időszaka korlátozott idejű, amelyről a Tanulmányi Hivatal ad felvilágosítást. Ez után a rendszer lezárul a hallgatók előtt, további tárgyfelvételre nincs lehetőség! Ugyanez vonatkozik a tantárgyak törlésére is! 5. Vizsgajelentkezés A Tanulmányok ablakban a Vizsgák gombra kattintva (11.) lehet vizsgára jelentkezni. Az időpont kiválasztása után a Jelentkezés gombra klikkelve (12.) lehet a vizsgára feliratkozni. A program a sikeres jelentkezést a „Volt” szóval jelzi. A „Kihúzás” gombbal (10.) visszavonhatja a jelentkezést, majd újat jelölhet meg. Az elmúlt vizsgák időpontjai nem jelennek meg a rendszerben. A hallgatók mind a vizsgára jelentkezést, mind a lehúzást a vizsgát megelőző nap délig saját maguk el tudják végezni. A Tanulmányi és Vizsgaszabályzat értelmében külön eljárási díj befizetésével a THIH a vizsga napján reggel 8 óráig tud vizsgára jelentkeztetni! A 2. és 3. vizsgára csak az IV-díj befizetése után van lehetőség!

5.oldal

11 12 6. Pénzbefizetés A Tanulmányok ablakban a Pénzügyek gombra kattintva látható a Neptun Pénzügyi modulja. Az Egyenleg mezőben látható a hallgató által felhasználható összeg. Az itt végezhető műveletekről a Gyűjtőszámla használatára vonatkozó tájékoztató ad pontos felvilágosítást.

6.oldal

Related Documents