909

  • October 2019
  • PDF

This document was uploaded by user and they confirmed that they have the permission to share it. If you are author or own the copyright of this book, please report to us by using this DMCA report form. Report DMCA


Overview

Download & View 909 as PDF for free.

More details

  • Words: 2,712
  • Pages: 17
Druk nr 909 Warszawa, 4 czerwca 2008 r. SEJM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ VI kadencja Komisja Nadzwyczajna "Przyjazne Państwo" do spraw związanych z ograniczaniem biurokracji NPP-020-32-2008

Pan Bronisław Komorowski Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Na podstawie art. 32 ust. 2 regulaminu Sejmu, Komisja Nadzwyczajna "Przyjazne Państwo" do spraw związanych z ograniczaniem biurokracji wnosi projekt ustawy:

- o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług. Do reprezentowania stanowiska Komisji w pracach nad projektem ustawy został upoważniony poseł Adam Abramowicz. Przewodniczący Komisji (-) Janusz Palikot

projekt USTAWA z dnia 2008 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług Art. 1. W ustawie z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535, z późn. zm. 1)) wprowadza się następujące zmiany: 1) w art. 13 ust. 6 otrzymuje brzmienie: „6. Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów występuje, jeżeli dokonującym dostawy jest podatnik, o którym mowa w art. 15, który został zarejestrowany jako podatnik VAT czynny, zgodnie z art. 96, z zastrzeżeniem ust. 7.”; 2) w art. 17: a) ust. 4 otrzymuje brzmienie: „4. W przypadkach wymienionych w art. 28 ust. 3, 4, 6 i 7 przepis ust. 1 pkt 4 stosuje się, jeżeli usługobiorcą jest podmiot zarejestrowany jako podatnik VAT czynny, zgodnie z art. 96.”, b) w ust. 5 pkt 2 otrzymuje brzmienie: „2) do dostawy gazu w systemie gazowym lub energii elektrycznej w systemie elektroenergetycznym, jeżeli nabywcą jest podmiot zarejestrowany zgodnie z art. 96.”; 3) w art. 26 w ust. 1 pkt 2 otrzymuje brzmienie: „2) podatnik lub osoba prawna niebędąca podatnikiem, która nie podała, zgodnie z art. 96 ust. 14, numeru identyfikacji podatkowej poprzedzonego kodem PL wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów uznaje się za dokonane na terytorium kraju, z zastrzeżeniem ust. 2.”; 4) w art. 42 w ust. 1 pkt 1 otrzymuje brzmienie: „1) podatnik dokonał dostawy na rzecz nabywcy posiadającego właściwy i ważny numer identyfikacyjny dla transakcji wewnątrzwspólnotowych, nadany przez państwo członkowskie właściwe dla nabywcy, zawierający dwuliterowy kod stosowany dla podatku od wartości dodanej i podał ten numer na fakturze stwierdzającej dostawę towarów;”; 5) w art. 96: a) dodaje się ust. 1a w brzmieniu: „1a. Przepis ust. 1 stosuje się również do podatników w rozumieniu art. 15 innych niż wymienieni w ust. 1 i osób prawnych niebędących podatnikami w rozumieniu art. 15, u których wartość wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów przekroczyła kwotę, o której mowa w art. 10 ust. 1 pkt 2, oraz tych, którzy zamierzają skorzystać z możliwości określonej w art. 10 ust. 6.”, b) ust. 4 otrzymuje brzmienie: 1)

Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2005 r. Nr 14, poz. 113, Nr 90, poz. 756, Nr 143, poz. 1199 i Nr 179, poz. 1484, z 2006 r. Nr 143, poz. 1028 i 1029, z 2007 r. Nr 168, poz. 1187 i Nr 192, poz. 1382 oraz z 2008 r. Nr 74, poz. 444.

„4. Naczelnik urzędu skarbowego rejestruje podatnika i potwierdza jego zarejestrowanie jako „podatnika VAT czynnego” lub w przypadku podatników, o których mowa w ust. 3 – jako „podatnika VAT zwolnionego”. W przypadku podmiotów, o których mowa w art. 96 ust. 1 i 1a, rejestracja dotyczy także transakcji wewnątrzwspólnotowych.”, c) dodaje się ust. 11a i 11b w brzmieniu: „11a. Podmioty, o których mowa w ust. 1 i 1a, przy dokonywaniu wewnątrzwspólnotowego nabycia na terytorium kraju lub wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów, podają numer, pod którym są zidentyfikowane na potrzeby podatku, poprzedzony kodem PL. 11b. Jeżeli podatnicy zarejestrowani jako podatnicy VAT czynni, przy nabywaniu usług, o których mowa w art. 28 ust. 3, 4, 6 i 7, podają numer, pod którym są zidentyfikowani na potrzeby podatku, to numer ten musi być poprzedzony kodem PL.”; 6) w art. 97 uchyla się ust. 1-16; 7) w art. 98: a) w ust. 1 pkt 2 otrzymuje brzmienie: „2) określi wzór zgłoszenia rejestracyjnego, wzór potwierdzenia zarejestrowania podatnika jako podatnika VAT i wzór zgłoszenia o zaprzestaniu wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu, o których mowa w art. 96 ust. 1, 4 i 6,”, b) ust. 2 otrzymuje brzmienie: „2. Minister właściwy do spraw finansów publicznych, w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw informatyzacji, może określić, w drodze rozporządzenia, sposób oraz warunki organizacyjno-techniczne składania w formie elektronicznej zgłoszenia rejestracyjnego i jego aktualizacji oraz zgłoszenia o zaprzestaniu wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu, o których mowa w art. 96, a także ich strukturę, uwzględniając potrzebę zapewnienia im bezpieczeństwa, wiarygodności, niezaprzeczalności, nienaruszalności oraz znakowania czasem.”, c) uchyla się ust. 3; 8) w art. 100: a) w ust. 1 zdanie wstępne otrzymuje brzmienie: „Podatnicy, o których mowa w art. 15, dokonujący wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w rozumieniu art. 9-12 lub wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów w rozumieniu art. 13, zarejestrowani jako podatnicy VAT czynni, są obowiązani składać w urzędzie skarbowym informacje podsumowujące o dokonanych wewnątrzwspólnotowych nabyciach towarów i wewnątrzwspólnotowych dostawach towarów, zwane dalej „informacjami podsumowującymi”, za okresy kwartalne w terminie do 25. dnia miesiąca następującego po kwartale, w którym powstał obowiązek podatkowy z tytułu: b) ust. 2 otrzymuje brzmienie: „2. Przepis ust. 1 stosuje się również do osób prawnych niebędących podatnikami w rozumieniu art. 15, zarejestrowanych jako podatnicy VAT czynni.”, c) w ust. 3 pkt 1 otrzymuje brzmienie:

„1) nazwę lub imię i nazwisko podmiotu, o którym mowa w ust. 1 lub 2, oraz jego numer identyfikacji podatkowej podany w potwierdzeniu dokonanym przez naczelnika urzędu skarbowego zgodnie z art. 96 ust. 4;”; 9) w art. 136 w ust. 1 pkt 3 otrzymuje brzmienie: „3) numer, o którym mowa w art. 96 ust. 11, który jest stosowany przez niego wobec pierwszego i ostatniego w kolejności podatnika podatku od wartości dodanej”. Art. 2. Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2010 r.

UZASADNIENIE 1.Wyjaśnienie celu ustawy. Celem zmian w art. 13, 17, 26, 96 – 98, 100 oraz 136 jest uproszczenie obowiązków rejestracyjnych podatników poprzez zlikwidowanie obowiązku oddzielnej rejestracji dla transakcji krajowych i wewnątrzunijnych. 2. Przedstawienie stanu obecnego. Zmiany w art. 13, 17, 26, 96 – 98, 100 oraz 136 mają na celu uproszczenie obowiązków rejestracyjnych podatników W obecnym stanie prawnym określone podmioty obowiązane są przed dniem wykonania pierwszej czynności z art. 5 ustawy VAT złożyć naczelnikowi urzędu skarbowego zgłoszenie rejestracyjne. Naczelnik rejestruje następnie podatnika jako podatnika VAT czynnego. Dodatkowo, jeżeli podmiot zamierza wykonywać po raz pierwszy wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów lub wewnątrzwspólnotową dostawę towarów to obowiązany jest zawiadomić naczelnika urzędu skarbowego o takim zamiarze w dodatkowym zgłoszeniu rejestracyjnym. 3. Różnice między dotychczasowym a przewidywanym stanem prawnym. Projektowana zmiana w art. 13, 17, 26, 96 – 98, 100 oraz 136 przewiduje, że podatnik będzie zobowiązany do złożenia tylko jednego zgłoszenia rejestracyjnego z dniem wykonania pierwszej czynności określonej w art. 5 ustawy VAT, bez potrzeby składania dodatkowego zgłoszenia, jeżeli podatnik po raz pierwszy wykonywał będzie wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów lub wewnątrzwspólnotową dostawę towarów. Takie rozwiązanie uprości obowiązki rejestracyjne potencjalnych podatników oraz zmniejszy ilość niepotrzebnej pracy dla podatników i urzędników skarbowych. 4. Oczekiwane skutki społeczne, gospodarcze, finansowe i prawne. Przedsiębiorcy w Polsce obarczeni są znaczną ilością nieuzasadnionych obowiązków biurokratycznych. Przyjęcie proponowanych zapisów dostosuje przedmiotowe przepisy do realiów gospodarczych, co przełoży się na polepszenie warunków prowadzenia działalności gospodarczej. Trzeba podkreślić, że otoczenie prawne biznesu jest ważne z punktu widzenia warunków rozwoju przedsiębiorczości, bez którego nie ma mowy o rozwoju cywilizacyjnym i podnoszeniu jakości życia.

Zmiana w art. 13, 17, 26, 96 – 98, 100 oraz 136 uprości obowiązki rejestracyjne podatników i ograniczy prace administracyjne w urzędach. Zmiana nie spowoduje negatywnych skutków dla budżetu. 5. Ocena zgodności z prawem Unii Europejskiej. Projekt ustawy nie jest sprzeczny z prawem Unii Europejskiej.

Warszawa, 19 czerwca 2008 r. BAS – WAEM – 1590/08 Pan Bronisław Komorowski Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Opinia w sprawie zgodności z prawem Unii Europejskiej komisyjnego projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług (przedstawiciel wnioskodawców: poseł Adam Abramowicz) Na podstawie art. 34 ust. 9 uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 30 lipca 1992 roku – Regulamin Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej (Monitor Polski z 2002 r., Nr 23, poz. 398 ze zmianami) sporządza się następującą opinię:

1. Przedmiot projektu ustawy Projekt ustawy przewiduje zmianę ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535, ze zmianami). Zmiana dotyczy m. In. odmiennej regulacji wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów, dostawy gazu w systemie gazowym lub energii elektrycznej w systemie elektroenergetycznym, rejestracji podatnika podatku VAT, upoważnienia dla ministra do spraw finansów publicznych, w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw informatyzacji do wydania rozporządzenia sposobu oraz warunków organizacyjno – technicznych do składania w formie elektronicznej zgłoszenia rejestracyjnego i jego aktualizacji, ustalenia obowiązku do składania przez zarejestrowanych podatników VAT czynnych informacji podsumowujących dokonanych wewnątrzwspólnotowych nabyciach towarów i wewnątrzwspólnotowych dostawach towarów. 2. Stan prawa Unii Europejskiej w materii objętej projektem Zagadnienia dotyczące opodatkowania podatkami pośrednimi są przedmiotem regulacji prawa Unii Europejskiej jako podlegające harmonizacji na poziomie unijnym zgodnie z art. 93 Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską. Podstawowe znaczenie ma w tym przypadku dyrektywa 2006/112/WE Rady z dnia 28 listopada 2006 r. w sprawie wspólnego systemu podatku od wartości

dodanej (Dz. Urz. UE L 347 z 11.12.2006 r. s. 1, ze zmianami; dalej: dyrektywa 2006/112). 3. Analiza przepisów projektu pod kątem ustalonego stanu prawa Unii Europejskiej Projekt ustawy nie jest sprzeczny z postanowieniami dyrektywy 2006/112. 4. Konkluzje Komisyjny projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług nie jest sprzeczny z prawem Unii Europejskiej. Opracował: Zespół Prawa Europejskiego Akceptował: Dyrektor Biura Analiz Sejmowych Michał Królikowski

Deskryptory bazy REX: Unia Europejska, podatek VAT

2

Warszawa, 19 czerwca 2008 r. BAS – WAEM – 1591/08 Pan Bronisław Komorowski Marszałek Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej Opinia w sprawie, czy komisyjny projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług (przedstawiciel wnioskodawców: poseł Adam Abramowicz) jest projektem wykonującym prawo Unii Europejskiej Projekt ustawy przewiduje zmianę ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535, ze zmianami). Zmiana dotyczy m. In. odmiennej regulacji wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów, dostawy gazu w systemie gazowym lub energii elektrycznej w systemie elektroenergetycznym, rejestracji podatnika podatku VAT, upoważnienia dla ministra do spraw finansów publicznych, w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw informatyzacji do wydania rozporządzenia sposobu oraz warunków organizacyjno – technicznych do składania w formie elektronicznej zgłoszenia rejestracyjnego i jego aktualizacji, ustalenia obowiązku do składania przez zarejestrowanych podatników VAT czynnych informacji podsumowujących dokonanych wewnątrzwspólnotowych nabyciach towarów i wewnątrzwspólnotowych dostawach towarów. Projekt ustawy nie jest projektem wykonującym prawo Unii Europejskiej.

Opracował: Zespół Prawa Europejskiego Akceptował: Dyrektor Biura Analiz Sejmowych Michał Królikowski

Deskryptory bazy REX: Unia Europejska, podatki, VAT

\Narszawa,dnia 04 lipca 2008 r. PIERWSZY PREZES NAJWYZSZEGO SADU POLSKIEJ RZECZYPOSPOLITEJ B S A t - 0 2 1 -1 0 0 / 0 8 6L - a.o-a66lO3

:-b-a'u".r7

Pan LechCZAPLA ZastepcaSzefa KancelariiSejmu ,l ,t,

) h.zz.t'.

Lx1)h'! , l,.l,4z -/

na pismoz dnia 30 czerwca2008 r., Ps-168/08 W odpowiedzi uprzejmie jnformuje,Ze SAd Najwyzszyna podstawieart. 1 p. 3 ustawy o Sadzie Najwyzszym z dnia23 listopada 2002r. (Dz.U. Nr 24O,poz.2052ze zm.) nie uznajeza celoweopiniowaniakomisyjnegoprojektu ustawy o zmianieustawy o podatku od towar6w i ustug.

r hab.LechGARDOCKI

\\ryI)Z,L{LPREZ\DL{I'NY

'":.:.;;Jd;=,'a$'

PREZES N.\CZEI-NEJI{ADY ADWOKACKIE]

Walszxwa,dnia.L lipca200Sr.

/oanna Agacf,c-.lndecr!r, b t l . .a @ - \ 6 6 l a a

Pan Lech Czapla ZnstQpcaSzefa KancelariiSejmuRp

Dot. PS-t68/08

/-j

|

/

/-:.,,.

',/

/

-

(jL'Lrl

"/ W odporviedzi na pjsmo z rjnia 20 czenvca 2008 r., dotycz4ce komisyjnego projeknt ustavy o z lianie ustlt:H-.],j o podatht od towar6\r i ustug nprzejmie informujQ, ze Naczeha

RadaAdwokacka nie zglaszauwagdo projektu.

\ryYDZIAI,PRI'Z\ IJL{.L,., Ldz..-.-. Data $Pl)$t

.--

^ , ^LA-9

-

"

-^.'>

1-- !'Y:-6

o

NAczELNA R A D AA D w o K A c K A

r H r p o L , s , B A Rc o u N . , L . c a N s E j L N a r o N A L ,.. '.''".".. 1::-BjrRtAu "^...: '...,^,::

*' . .'Posrsc'E "-", ":.'.

:l ::' REcu

-"

'" "

' MA'L NR^6 NR^ +

www.rRr

,' cosEr A.,rBoKA?oe

p,

owyllankPolski

ProLr WrpsrDlel

4q Iipcai00* t \\,3rsza\r'3,

1 \{ o/ 9 1 2 0 0 8 C p - N Zp S 0 r 0 _ 1 , 0 4 bta. oLD_ b&lo8 Patr l,ech Czapla ZastepcaSzefa KancelariiSejmu

Saou,trNY

/*^^-'

W nawrazanjudo pisrnaz dnia 30 czeNvca2008 r (znak PS-168i03)przekazuj4cego w zalapzcniukontis\jny t)rojekt usla\,r'),o zmtanie ustowy o podtttku od t,r\rdr6\|' i uslug uprzejmieinfl'nnuj{.2e NarodowyBank Polski nre zelaszauu,agdo powyzszegodokumentu.

'1

/)o /L,\!.Z"euI e4/L4

I'

WYDZL.IT, PREZITIALT{Y oara"pty*1.....11.-'t. i..9.1.:.4U1-I

tD !l!

\rrirzr!r

',r,,tof 02, a2i ii

1 5 . I 1 r . t 3 : r r J ! ti i . l . . l

$/arsza\ra10 p.a 2008. MB/:/2008

at . atit) abvial

Pan Lech Czapla Zastepca Szefa KancelariiSejmu

przesylam W nawezaniudo pismaz dnia30 c2erwcabr. (PS-168/08) opiniQ projektuustawyo zmianieustawy Krajowejlzby Gospodarczej do komisyjnego posel Adanl o podatku od towarow i uslLrg(pzedstawlciel wnioskodawc6w: Abramowcz).

ll

Z-caSekretaiza Generalnego MieczyslawBEk

-lJ

:-

. . r S P r f - rP - a ,

Opinia Krajowejlzbycospodarczej projektuustawyo zmianieustawyo podatkuod towarowi Lrslug do komisyjnego (jednarejestracja na potrzebypodatkuVAT)

W ocenreKrajowejlzbycospodarczej nowelrzacje ustawyo podatkuod towar6w L !slug

ktora zaklada likv,/idacjQ oddzrelnejrelesiracll dla lransakcji krajowych I wewnqtrzuni.Jnych nae2y uznaAza typowyprzykladzmiany prawnej,przygotowanel przez Komisje PrzyjaznePanstwo, usuwajacelnieuzasadniony i uciEzliwydla przedsiebiorcow obowia.zek biurokratyczny W obecnym stanreprawnym, w syuacjtgdypodatnlk VATpo razplerwszy bQdze wykonywalwQwnEtzwsp6lnotowe nabyctetowarow i wen4trzwspolnotowa dostawe towarOw,ma koniecznoSc dopelnieniaobowtezk6w zwi4zanychz rejestracjadla potrzeb transakcji wewnqtrzwspolnotowych. Brak relestracjtjako podatnikaVAT UE ptzy dokonywaniuwewnqtzwspdlnotowej dostawy towar6w unier.ozlwia polskiemu podatnkow skorzystanie 2 prawado zastosowanla w przypadkutej transakcli0% stawki VAT. Natomiastw przypadkubrakurejestracji przy dokonywaniu tegotypu transakcjito kontrahentun|Jny,do zrealizowanejdostawynie bQdziemogl zastosowac0ol, stawki Zatem w tel syluacjipolskl nabywcazostanieobcia2onypodatkiemVAT wedlugstawki obowiazul4cej w danymkrajuUE Nalezyzauwazycze uchwalenie przezSelm zaproponowanej pzez Komisje Panstwo" noweiizaclt zmnrejszy pracydlaurzednikow lak2eilogcnrepotrzebnej ,PEyjazne sKarDowycn. Krajowalzba Gospodarczawyrazanadzielq,ze Rz4d RP rn.in.z uwagi na neutrany budzetowo charaktef nowelizacjizaakceptLrjq t4 korzystna dlaprzedsiebjorcow zmraneustawyo podatkuod towarowiuslug.

Wafszawa, 10lipca2008r Kratowa kba Gospodarcza r Trel,a.ka 4 00 07.1 Wa s2avLaie

-,{8 22 531 95 01. lars +.182: 827 46 73 w,{"'.,k pr S

i*bR.

Knrlotrie izea HrEGryr:ll Rr ".r; roell'l/rttr Pruzes

r..,rE

-.!-

Krultrv.t l Rq,Dt'BrEGr.rcHRrv rirrrrcrr';

P-,4oru2ooB

?6c.

W a r s 2 a ! \ a , 2 0 o 8 . oi i7 .

Pan Lech Czapla ZastqpcaSzefa KancelariiSejmu ul. Wiejska4/6/8 oo-9oz lvarszaua

-tt' t'?11t ? iZzz:t," oo'-'y' W imieniu KrfJowej Radv BieglychRewident6w bar&o serdeczniedzigkujg za przeslaniekomisl'jnych projeLt6u': .

ustar4y o zmianie ustauy o podatlar od tor.,'ar6w i uslug oraz ustauT Ordl.nacja podatkowa - puedstawiciel rmioskodawcorv posel Adam Abramo$icz(pismoz 3o.o6.20oBr.; znak:PS-163/oB);

'

ustauy o zmianie ustai{y o podatku od towar6r'i uslug

p[edstawiciel

wnioskodau,c6w posel Adam Abramowicz (pismo z 30.06.2008 r. znak:PS'r65/oB); .

ustcvi')-c zmianie usta'"ryo podatkir od torvar6u i uslug - przedstawiciel wnioskodar,r.c6rvposel Hanna Zdanowska (pismo z 30.06,2oo8 r. znak:PS-r66/o8l;

.

usta$y o zmianie ustary o podatku od towar6rv i uslug - przedstan'iciel mioslodau'c6w

posel Adam Abramowicz (pismo z 30.06.2008 r.

znak:PS-167/oB); r

usta v o zmianie usta$y o Dodatku od towar6rl'i uslug - Drzedstawiciel

u'nioskodarvc6w posel {da4r

@1qq19y4qz_(pismo z go--.s6.?qa! j.

znak:PS-t6B/08);

lLl ll / la, PRF7VT|L4I+\_ Xf{lor{ IzB,rBrt(tlL,r llErfl0r\rol\ t . r l i f f i x r ' ? a { it.p l r l l l : l h - 1 ; r l l , l r r lr , , 1 1 ( r l li l ; r r l l ^" -:l l;n;|l.;iil,il D . ( r x - . . $ r , . 1 J : . ) . 1 ; . J c - ' j . . , , , n 1 . " " 6; t,r,t,rror ,rigr . p l . t r r r o r , t i b i . rh! l r! l , , i i r k r h r L r r - r , Li-. -

ustawy o zmianie ustawy o podatLlr od towar6w i uslug - przedstawiciel wnioskodawc6w posel Hanna Zdanowska (pismo z 30.06.2oo8 r. znak: PS-169/08); ustawy o zmianie ustawy - Ordynacja podatkowa - pEedstawiciel wlioskodawcow

posel

Miroslaw

Sekula

(pismo

z

30.06.2oog r.

znak:PS-r7r/o8); r ustalvy o zmianie ustawy o podatku od towar6w i uslug - przedstawiciel wnioskodawc6w posel Miroslaw Sekula (pismo z 30.06.2oo8 r. znak:PS-r7z/o8). Jedaocze3nie pragnQ poinformowad, ie Krajowa Izba Bieglych Rewident6w nie zglaszauwag do ww. projekt6w

Z

u"-,

/*^.o.o^. Prezes

Kqsik

L {t? {r?.1 ]- /oilsil/2008

\\Ialszarva,.lnia 29 lipca 2008 r.

$k -ttL - 3,,.' 11X

SzanownyPan Lech Czapla ZastgpcaSzeraKanceiarii Scjmu

-1', ,_.-

_r a . :

-

i."i.i iL,:\u'.

W nawi4zaniu do przeslanegoprzy pi6mie Ps-168/08z dnia 30 czelwca 2008 r. komisljnego projektu ustawy o zmianie ustawy o zmianie usta$.]- o podatku od towar'6w i uslug - uprzejmie zawiadamizrm,2c Krajowa Rada Iladc6wPrawnychme zglaszauwag do tegoprojcktu.

I

Related Documents

909
May 2020 11
909
October 2019 21
909
December 2019 10
Jan 909
December 2019 18
No 909
April 2020 7
98-909
May 2020 8