5 Mac Rph Bm Prosa Tradisional

  • October 2019
  • PDF

This document was uploaded by user and they confirmed that they have the permission to share it. If you are author or own the copyright of this book, please report to us by using this DMCA report form. Report DMCA


Overview

Download & View 5 Mac Rph Bm Prosa Tradisional as PDF for free.

More details

  • Words: 358
  • Pages: 2
MATA PELAJARAN TARIKH/ HARI TAJUK SUBTOPIK

Bahasa Melayu

KELAS : 5 Cekal

KEHADIRAN:

04/04/2019 (Rabu)

MASA : 11.20-12.20 tengah hari

NILAI: Bekerjasama KBAT: Menganalisis PAK21 : Berpasangan

KOMSAS Prosa Tradisional: Burung Terbang Dipipiskan Lada

KEMAHIRAN

Menulis/ Kecerdasan pelbagai/ Kemahiran berfikir (menjana idea, membuat kesimpulan)

STANDARD KANDUNGAN

HPU: 10.0

STANDARD PEMBELAJARAN

/

HPK: 10.4, 10.6

HHP: Aras 2(ii), Aras 2 (ii)

Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat :

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

1. menyenaraikan peristiwa penting dalam cerpen. 2. Menghuraikan watak utama dalam prosa dengan contoh yang tepat 3. menyatakan nilai dan pengajaran yang terdapat dalam prosa 4. menjawab dua hingga tiga soalan pemahaman berkaitan cerpen dengan ayat yang Gramatis secara bertulis. Murid akan Berjaya jika mereka boleh :

KRITERIA KEJAYAAN

RANGKA PERANCANGAN (PEMULA) (AKTIVITI UTAMA) (PLENARI)

BAHAN BANTU BELAJAR (BBB) ELEMEN MERENTASI KURIKULUM (EMK) KEMAHIRAN BERFIKIR PENILAIAN PENGAJARAN & PEMBELAJARAN

REFLEKSI

1. .menyenaraikan 2-3 peristiwa penting dalam prosa. 2. Menghuraikan 3 watak utama dalam prosa dengan tepat 3. menyatakan3 nilai dan 3 pengajaran yang terdapat dalam prosa 4. menjawab dua hingga tiga soalan pemahaman berkaitan cerpendengan ayat yang Gramatis secara bertulis. 1. Guru menerangkan objektif pembelajaran hari ini.

1. Set Induksi : Soal jawab tentang Tajuk Prosa Tradisional 2. Murid bersoal jawab dengan rakan-rakan dan guru tentang peristiwa dalam prosa 3.Teknik kerusi panas –Seorang murid secara sukarela main peranan sebaga watak utama bersoal jawab perwatakan watak utama 4. Murid secara berpasangan menjawab tiga soalan pemahaman yang diberikan dan nilai dan pengajaran cerpen(Perbincangan serta pembentangan jawapan secara berpasngan). (latihan Pengukuhan) 1. Murid membuat refleksi secara lisan tentang PdPc hari ini. 

Bukuteks



Internet



Radio / TV



Spesimen



Modul



Projektor



Radas



Gambar / Cerita



Powerpoint



Model



BukuCerita



Lain-lain : ______________________

 

Kreativiti&Inovasi PendidikanAlamSekitar

  

Membandingbeza Mengkategori Menjana Idea

  

Menghubungkait Menginterpretasi MenciptaAnalogi

  

MembuatInferens MembuatRamalan Mentafsir

  

MembuatKeputusan MembuatRumusan Menilai

 

LembaranKerja HasilKerja

 

Pemerhatian Kuiz

 

Lisan Drama

 

Tugasan Projek



_____/____ orang muriddapatmenguasaiobjektifpembelajarandandiberilatihanpengayaan / pengukuhan.



____/____ orang muridtidakmenguasaiobjektifpembelajarandandiberilatihanpemulihan

AktivitiPdPcdibawake

 

 

Bahasa Patriotisme

 

Sains&Teknologi TMK

Keusahawanan NilaiMurni

Related Documents