28.2.19.docx

  • Uploaded by: JEZZ KOH
  • 0
  • 0
  • November 2019
  • PDF

This document was uploaded by user and they confirmed that they have the permission to share it. If you are author or own the copyright of this book, please report to us by using this DMCA report form. Report DMCA


Overview

Download & View 28.2.19.docx as PDF for free.

More details

  • Words: 435
  • Pages: 4
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MATEMATIK TAHUN 4 Mata Pelajaran

: Matematik

Tahun

: 4K

Bilangan Murid

: 35 orang

Tarikh/ Hari

: 28 Februari 2019 / Khamis

Masa/ Minit

: 7.45 am – 8.45 am (60 minit)

Bidang Pembelajaran

: Nombor dan Operasi

Tajuk

: Darab hingga 100 000

Pengetahuan Sedia Ada

: Murid telah mengenali pendaraban sebarang nombor hingga empat digit dengan nombor satu digit.

Standard Kandungan

: 4.1 Mengaplikasikan pendaraban dua nombor.

Standard Pembelajaran

: (ii) Mendarab sebarang nombor hingga tiga digit dengan nombor dua digit dan hasil darabnya hingga 100 000.

Hasil Pembelajaran

: Pada akhir pengajaran, murid berupaya untuk: a) Mendarab sebarang nombor hingga tiga digit dengan nombor dua digit.

Pentaksiran

I.

Semasa sesi soal jawab, guru akan memerhati jawapan penyelesaian yang diberi oleh murid.

II.

Pemerhatian berterusan terhadap respon murid sepanjang proses pengajaran dan pembelajaran.

III.

Hasil kerja murid akan diguna sebagai indikator pencapaian standard pencapaian.

Elemen Merentasi

: Bahasa, Nilai murni

Kurikulum Nilai Dan Sikap

: Kerjasama, sistematik, adil, berani, jujur, ketepatan

Kemahiran Berfikir

: Banding dan beza, membuat pola, perkaitan

Elemen Abad Ke-21

: Kreativiti, Pemikiran kritikal dan penyelesaian masalah, kolaborasi, komunikasi

Kemahiran Proses

: Komunikasi, Penaakulan

Matematik Bahan Bantu Mengajar

: kad soalan

LANGKAH/ MASA Set Induksi

ISI KANDUNGAN Pemerhatian dan analisis

(5 minit)

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

CATATAN

1. Guru memaparkan soalan

Nilai &

darab seperti berikut:

Sikap:

7321 x 4

Sistematik

2. Murid menjawab dalam

KB: Banding

bentuk lazim dan kaedah

beza, melihat

Lattice.

pola, membuat perkaitan

3. Ulang aktiviti dengan contoh lain.

Perkembangan

Penerangan Konsep

Langkah 1 (20 minit)

1. Murid ditunjukkan contoh soalan.

Contoh soalan:

2. Guru membimbing murid

Nilai & Sikap: Sistematik,

menjawab soalan tersebut

berani

dalam bentuk lazim.

KB: Banding beza, melihat pola, membuat perkaitan

Perkembangan

Penambahbaikan

Langkah 2

Contoh:

pemfaktoran untuk mencari

Sikap:

(20 minit)

843 x 14 = (843 x 10) + (843 x 4) = 8 430 + 3 372 = 11 802

hasil darab.

Sistematik,

1. Murid didedahkan kaedah

2. Bincang dan semak jawapan setiap kumpulan. 3. Ulang aktiviti dengan contoh lain. 4. Bincang dan semak jawapan dengan murid.

Nilai &

berani, kerjasama KB: Banding beza, melihat pola,

membuat perkaitan Perkembangan

1. Bagi melihat penguasaan

Nilai &

Langkah 3

murid, guru mengedarkan

Sikap:

(15 minit)

lembaran kerja kepada

Sistematik,

setiap murid.

jujur,

Penutup (5 minit)

Lembaran Kerja (Lampiran 1)

Soalan: a) Apakah yang kita belajar hari ini?

2. Bincangkan hasil kerja

kerjasama,

murid dan lakukan

ketepatan

pembetulan serta merta

KB:

sekiranya murid melakukan

membuat

kesilapan.

perkaitan

1. Guru merumuskan isi

Nilai &

pelajaran dan bersoal

Sikap:

jawab bersama murid.

Sistematik, berani KB: Banding beza, membuat perkaitan

Lampiran 1

More Documents from "JEZZ KOH"

14.3.19.docx
November 2019 15
Timetable.docx
November 2019 16
Rujukan Lestari.docx
November 2019 20
28.2.19.docx
November 2019 14
Doc1.docx
November 2019 26
Catatan Refleksi.docx
November 2019 25