Wj-hd500 Est

  • November 2019
  • PDF

This document was uploaded by user and they confirmed that they have the permission to share it. If you are author or own the copyright of this book, please report to us by using this DMCA report form. Report DMCA


Overview

Download & View Wj-hd500 Est as PDF for free.

More details

  • Words: 9,021
  • Pages: 37
KASUTUSJUHEND Tõlkeversioon 1.

Enne kui proovite seadet paigaldada, ühendada või kasutada, palun lugege hoolikalt läbi käesolev juhend. Säilitage juhend edaspidiseks kasutamiseks.

ALARMTEC 2002 WJ-HD500 rev.1 EST Jun’02

Digitaalne salvesti WJ-HD500

Operaatori juhend

1. SISSEJUHATUS

Digitaalne videosalvesti WJ-HD500 on kombinatsioon digitaalsest (kõvakettale) salvestist ja video multiplekserist. Seade võimaldab sisemisele kõvakettale salvestada kujutisi kuni kuueteistkümnest kordamööda juhitavast videosisendist. Multi-salvestus funktsioon võimaldab salvestada samaaegselt mitmeid erinevatest videokaameratest saabuvaid kujutisi, see võimaldab teil saavutada usaldusväärse salvestuse, kasutades teie vajadustele kõige paremini sobivat seadistust. • Üks salvesti suudab vastu võtta kuusteist videosignaali, mida saab vastavalt kasutusotstarbele jagada nelja gruppi. Jagades kuusteist videosisendit nelja gruppi saab salvestada mitut videosignaali samaaegselt. Sõltuvalt objekti iseloomust saab erinevatele kaameratele seadistada erinevaid parameetrid: salvestuskvaliteeti, salvestuse pikkust jms. • Usaldusväärne sündmuste salvestus. Oluliste sündmuste usaldusväärseks jäädvustamiseks on oluline valida kõige paremini sobilik salvestusreziim. Valida on kolm salvestusreziimi “üksiku kaadri salvestus”, “mitme kaadri salvestus” ja “aeg-viite salvestus”. • Lihtne salvestuse otsing. Kolm otsingumeetodit kiireks ja hõlpsaks kasutamiseks. Juhtrõnga pööramisega saab vajalikku sündmust otsida salvestuse nimekirjas, alarmide nimekirjas või referents-kaadrite abil (“thumb-nail display”) • Muud käepärased salvestusviisid. – “Timer Recording”. Kasuta programmeeritavat taimerit et seada iga nädalapäeva jaoks sobilik salvestuse algus, lõpp ja reziim; – “Emergency Recording”. Hädaolukorra salvestus käivitub vastava sisendsignaali aktiviseerimisel (välise seadme poolt) ja tagab kõrgeima prioriteediga kõikide videokaamerate salvestuse sellel ajaperioodil. – Seadmega saab ühendada täiendavaid kõvakettaid ja ka muid salvestusseadmeid (CD-ROM, DVD jns) pikaajalise ja katkematu arhiivi saavutamiseks.

2. OHUTUSNÕUDED • Kõik käesoleva toote paigaldamisega seotud toimingud tuleb läbi viia pädevale hoolduspersonali või süsteemi paigaldaja poolt. • Ärge blokeerige seadme korpuses olevaid jahutusavasid ja pilusid. Selleks, et vältida seadme ülekuumenemist, aseta ta vähemalt 5 cm kaugusele seinast jm objektidest. • Ärge pillake mingeid esemeid seadme piludest sisse. See võib põhjustada seadme tõsise kahjustuse. Kui selline olukord siiski tekib, tuleb seade viivitamatult vooluvõrgust lahti ühendada ja teavitada pädevat hooldusettevõtet. • Ärge proovige iseseisvalt seadet lahti võtta. Selleks, et vältida elektrilööki, ei tohi lahti võtta korpust ega kinnituskruvisid Korpuse sees ei asu kasutaja poolt hooldatavaid komponente. Hoolduse läbiviimiseks pöörduge palun pädeva organisatsiooni poole.

2

WJ-HD500 rev.1 EST Jun’02

Digitaalne salvesti WJ-HD500

Operaatori juhend

• Käsitse hoolikalt Ära löö ega raputa, kuna see võib kahjustada seadet • Seadmesse ei tohi sattuda vett ega niiskust, samuti ei tohi seadet kasutada niisketes ruumides. Kui seadmesse satub vesi, siis tuleb viivitamatult tegutseda: Lülita välja toide (eemalda toitepistik) ja pöördu pädeva hoolduspersonali poole. Niiskuse sattumine seadmesse võib kahjustada seadet ja samuti põhjustada elektrilööki. • Ära kasuta tugevaid kemikaale ega abrasiivseid materjale seadme korpuse puhastamiseks. Määrdunud seadme korpuse puhastamiseks kasuta kuiva ebemevaba riidelappi. Kui mustust on raske eemaldada, siis kasuta mahedatoimelisi pesuaineid ja pühi õrnalt ning kuivata. • Ära kasuta seadet väljaspool lubatud temperatuuri, niiskust või toitepinge vahemikku. Kasuta seadet temperatuurivahemikus +50C … +450C. Ruumi õhuniiskus ei tohi olla üle 85%. Seadme toitepinge peab olema 220-240VAC , 50Hz. • Hoia seadme akupatarei laetuna. Patarei laadimiseks hoia seade sisselülitatuna järjest vähemalt 48 tundi. See on vajalik seadme esmakordsel kasutusse võtmisel või kui seadet pole pikemat aega kasutatud. Patarei puudulik laadumine võib põhjustada parameetrite seadistatud väärtuste kadu ootamatute toitekatkestuste korral.

3. JUHTIMISNUPUD JA NENDE FUNKTSIOONID •

WJ-HD500 eestvaade.

Esipaneelil asuvad juhtnupud on järgmiste tähendustega 1. OPERATE valgusdiood näitab seadme toite sisselülitamist ja normaalset tööreziimi. 2. TIMER valgusdiood põleb kui seade on “timer” reziimis – sellisel juhul nupust “REC” (15) ei ole salvestuse käivitamine võimalik. 3. REMOTE valgusdiood põleb kui distantsjuhtimine on aktiviseeritud. Distantsjuhtimine on võimalik välise seadme abil järjestikpordi või 10/100BASE-T Etherneti pordi kaudu. 4. ALARM SUSPEND valgusdiood põleb siis kui alarmide töötlemine on peatatud (“alarm suspension” reziim on aktiivne). See funktsioon keelab

3

WJ-HD500 rev.1 EST Jun’02

Digitaalne salvesti WJ-HD500

Operaatori juhend

alarmide salvestuse ja töötlemise, selle asemel salvestuvad kõik vahepealsed alarmid veatabelis “error report table”. Seda funktsiooni kasutatakse seadme häälestamise ajaks alarmide töötlemise peatamiseks. Selleks et valida “alarm suspension” olek tuleb vajutada “ALARM RESET” ja “REC PREVIEW” samaaegselt. Reziimi lõpetamiseks vajutada “ALARM RESET” 5. ALARM RESET nupp. Alarmi oleku lõpetamiseks ja Alarm LED kustutamiseks. Selle nupu vajutamine lõpetab alarmi oleku ja seade naaseb reziimi, mis oli enne alarmi funktsiooni aktiviseerumist. NB! Kui alarmi olek on aktiivne, siis ei ole võimalik sisenda seadme häälestuse menüüdesse. 6. ALARM indikaator. Kui valgusdiood vilgub, siis see näitab et alarmi olek on hetkel aktiivne. Kui alarm on programmeeritud automaatselt lõppema, siis jääb valgusdiood pidevalt põlema. See näitab, et on toimunud salvestamine “Alarm Rec” reziimis. Alarm Rec käivitub (kui on niiviisi häälestatud) sisemise liikumisdetektori või alarmisisenditega ühendatud väliste signaalide järgi. Indikaatori kustutamiseks vajuta “ALARM RESET” klahvi. 7. SEQUENCE nupp ja indikaator. Sequence e. sarilülitamine - reziim kus erinevate kaamerate pilte kuvatakse täisekraanil kordamööda. Selle klahvi vajutamine käivitab selekteeritud monitoril ettemääratud sarilülituse ettemääratud ajaperioodiks. Vajutades nuppu sarilülimise ajal, tekib paus. SEQUENCE indikaator tähendab: LED põleb – sarilülitamine on aktiivne LED vilgub – sarilülitamine on peatatud (paus) 8. MULTISCREEN SELECT nupp on kasutusel mitme kaamera korraga ekraanil kuvamiseks (multi-kaamera reziim) monitorile, mis on ühendatud “MULTI SCREEN OUT” väljundisse seadme tagapaneelil. Nupu vajutus lülitab reziimi ümber järgmises järjekorras: 4 7 9 10 13 16 4 kaamerat korraga ekraanil. 9. SPOT/MULTISCREEN. Selle nupuga valitakse monitor, millel soovitakse parasjagu töötada. Seadme tagapaneelil on pistikud kahe monitori ühendamiseks. Multiscreen monitor võimaldab vaadata korraga kuni 16 kaamera pilti. Spot monitor on eeskätt mõeldud alarmi kaamerate vaatamiseks. Valgusdiood põleb - valitud on SPOT monitor. Valgusdiood kustunud – valitud on Multiscreen monitor. 10. LOCK nupp. Lülitab “nupud lubatud” ja “nupud keelatud” oleku vahel nii seadme esipaneeli nuppude kui distantspuldi nuppude kohta. Keelatud olekus ei tööta nupud ei WJ-HD500 esipaneelil ega WJ-CU50 distants juhtpuldil. “Lock” reziimi näitab indikaatori põlemine nupu sees aknakeses. Kui “LOCK” on sisselülitatud, siis klahvide lukust vabastamiseks on vaja sisestada salasõna vastavasse ekraanile ilmuvasse aknasse. 11. Nupud 1-16 on kasutusel kaamerate valimiseks ja samuti kasutusel programmi menüüdes liikumisel ning numbrilise info (näiteks salasõna) sisestamiseks.

4

WJ-HD500 rev.1 EST Jun’02

Digitaalne salvesti WJ-HD500

Operaatori juhend

Nuppude indikaatorid on järgmise tähendusega: Roheline: Vastav kaamera on kuvatud monitorile Kollane: Vastav kaamera on kuvatud monitorile ja toimub ka salvestamine Oranz: Vastav kaamera on salvestuses (ei ole ekraanil kuvatud) 12. SET nupp. Seadistuse ajal kasutatakse seda nuppu kursoriga osutatud kohas alam-menüüsse sisenemiseks. 13. “+” ja “ - “ nupud (8 ja 12) on kasutusel “Zoom” reziimis suurendusteguri muutmiseks. Seadistuse ajal on nupud kasutusel häälestatava parameetri valimiseks. 14. REC STOP nupp. Selle vajutamine peatab salvestuse. NB! kui seade on “TAIMER RECORDING” või “ALARM RECORDING” reziimis, siis salvestust ei saa peatada. 15. REC PREVIEW nupp. Kasuta seda nuppu salvestuse taasesitamiseks Multiscreen monitoril (koos “live” kaameratega). Indikaatori tähendus: LED põleb: toimub valitud kaamera taasesitus LED vilgub: seade ootab kasutajalt infot, millist kaamerat taasesitada – vajuta vastavat numbriklahvi. 16.INDEX nupp. Toob ekraanile kõikide salvestatud sündmuste loendi (list ja referentskaadrid) või ainult alarmide + eriolukordade salvestuste loendi sõltuvalt nupu ALARM SEARCH olekust. 17. GROUP SELECT nupp. Kasutatakse kaamera grupi (1-4) valimiseks. Kui mõni gruppidest on valitud, siis valgusindikatsioon põleb. 18. STOP nupp. Vajutada mahamängimise reziimi lõpetamiseks. 19. PLAY / PAUSE nupp. Selle nupu vajutamine käivitab salvestuse mahamängimise. Mahamängimise ajal selle nupu vajutamine peatab “paus” mahamängimise. Valgusdiood näitab olekut järgnevalt: Põleb – mahamängimise reziim Vilgub- pausi reziim 20. REC nupp. Salvestus. Nupp käivitab salvestuse “manual” reziimis, kui selline võimalus on paigaldaja poolt ettenähtud ja kui süsteem ei ole programmeeritud “taimeri salvestuse” reziimi. Salvestuse reziimis olekut näitab valgusdioodi põlemine nupu peal. 21. Juhtketas ja rõngas. Sisemise ketta keeramisel saab salvestuse vaatamisel “pause” reziimis liikuda ühe kaadri kaupa edasi või tagasi. Ketta keeramisega saab liikuda mööda ekraanil olevat teksti näiteks salvestuse listi vaatamise ajal. 22. Välise rõnga pööramisega saab kas “playback” või “pause” reziimis kiiresti salvestust läbivaadata, liikudes kas edasi või tagasi 1.5x ; 2x või 5x kiirusega. 23. DISPLAY nupp. Nupp kaamera info tiitrite ekraanile kuvamiseks / mittekuvamiseks. Selle nupu vajutamine toob ekraanile salvestuse listi koos otsingu parameetrite sisestamise väljaga.

5

WJ-HD500 rev.1 EST Jun’02

Digitaalne salvesti WJ-HD500

Operaatori juhend

24. ALARM SEARCH nupp. Selle nupu kaudu saab valida kas ainult alarmide + eriolukordade (emergency) salvestuse listi või kõikide salvestuste listi näitamise vahel multikaamera monitoril. Valgusdiood nupu peal süttib kui seade näitab alarmide ja eriolukordade salvestuse nimestikku. 25. EL-ZOOM nupp. Nupp elektroonilise suurenduse sisse ja välja lülitamiseks Spot või Multiscreen monitoril (vastavalt sellele kumb on parasjagu aktiivseks valitud). Elektrooniline zoom ei lisa kaadrile mingit täiendavat videoinfot. 26. SUMMER TIME nupp. Nupp on paigutatud esipaneeli sisse. Nupu vajutamine nihutab seadme kella suveajale või vastupidi. 27. COPY nupp. Nupu vajutamine käivitab eelnevalt selekteeritud videoinfo (kaadrite) kopeerimise DVD-seadmele. Vastav seade peab olema ühendatud tagapaneelil olevasse “COPY” porti. 28. SETUP / ESC nupp. Nupp programmi seadistamise reziimi minekuks ja seal liikumiseks. Vajutades ja hoides all 2 sekundit avaneb seadme häälestuse menüü Multiscreen monitori ekraanil. Seadistuse menüüs olles vajuta seda nuppu menüüs ühe sammu võrra ülespoole (menüüst välja) liikumiseks. 29. Noole nupud (13,14,15,16) on kasutusel “ZOOM” reziimis ekraanile kuvatava ala valimiseks nn.“pildi liigutamiseks“ Häälestamise reziimis on need nupud vajalikud kursori liigutamiseks menüüs 30. FULL indikaator. Valgusdiood süttib kui kõvaketaste kättesaadaval olev maht on täis saamas. (Eelhoiatuse piir määratakse seadistustes) 31. HDD indikaator. Kui HDD valgusdiood põleb (või vilgub kiiresti) näitab see kõvaketta seadme tööd.



WJ-HD500 tagantvaade.

41. MULTISCREEN OUT. Väljund monitori ühendamiseks. 42. SPOT OUT. Väljund alarmi-monitori ühendamiseks 43. AUDIO IN. Helikanali sisend. 44. AUDIO OUT. Helikanali väljund. 45. EXT STORAGE. Täiendavate kõvaketaste ühendamise port. 46. CONTROL. Juhtsignaalide sisend/väljund port. (vt tabel). Ühenda sellesse porti need juhtsignaalid, mida konkreetsel objektil on vaja. 47. ALARM. Alarmisisendite ja väljundite port. (vt tabel). Alarmisisenditesse võib ühendada NC ja NO releekontakte.

6

WJ-HD500 rev.1 EST Jun’02

Digitaalne salvesti WJ-HD500

Operaatori juhend

48. COPY. Port täiendava DVD-RAM seadme ühendamiseks. 49. MODE. Reziimi valiku lüliti “jumper”. PS-Data liini lõputakistuse seadmiseks. 50. DATA. Seda porti kasutatakse PS-Data (Panasonic Security Data protocol) formaadis andmevahetuseks teiste seadmetega. 51. REMOTE (WV-CU50). Port distantspuldi WV-CU50 ühendamiseks. Ühendamiseks kasutada 6-soonelist lintkaablit, mis tarnitakse koos distantspuldiga. 52. SERIAL. Port personaalarvuti ühendamiseks. 53. SIGNAL GND. Seadme korpuse maanduse ühendusklemm 54. 10/100BASE-T. Seadmesse on võimalik installeerida täiendav Etherneti võrgukaart. Seda porti kasutatakse juhtsignaalide vahetuseks lokaalse arvutivõrgu kaudu (kasutades Microsoft Internet Explorer’it). 55. Jahutuse ventilaator. Tagab seadmes eralduva soojuse eraldumise ja väldib ülekuumenemist. Seda ava ei tohi kinni katta. 56. Toite pistikupesa. Siia ühendada võrgutoite juhe. 57. Toite lüliti. Lüliti lülitab sisse ja välja seadme toitepinge. 58. Video loop-through väljundite pistikupesad. (VIDEO OUT 1 – 16) Videosignaalid, mis saabuvad sisenditesse (VIDEO IN) suunatakse nende pistikute kaudu järgmistesse seadmetesse. Varustatud automaatse 75oomi lõputakistite süsteemiga. 59. Video sisendite pistikupesad. (VIDEO IN 1 –16). Sisenditesse saab ühendada värviliste või mustvalgete kaamerate poolt toodetava komposiitvideosignaali.

4. DISTANTS JUHTIMISPULDI WV-CU50 KASUTAMINE Distantspuldil on samad juhtnupud mis keskseadme esipaneelil. Samas on siiski vaja arvestada mõningate erinevustega võrreldes WJ-HD500 esipaneeli nuppudega.

7

WJ-HD500 rev.1 EST Jun’02

Digitaalne salvesti WJ-HD500

Operaatori juhend

1. Puudub nupp “Set Up/ESC” seadme programeerimis-reziimi minekuks. 2.Nupp “STOP” toimib ka ”ESC” nupu funktsioonis. 3. Alarmi oleku tühistamiseks on vaja vajutada korraga “Alarm Search” ja “Stop”

71. LOCK nupp. Lülitab “nupud lubatud” ja “nupud keelatud” oleku vahel nii seadme esipaneeli nuppude kui distantspuldi nuppude kohta. Keelatud olekus ei tööta nupud ei WJ-HD500 esipaneelil ega WJ-CU50 distants juhtpuldil. “Lock” reziimi näitab indikaatori põlemine nupu sees aknakeses. Kui “LOCK” on sisselülitatud, siis klahvide lukust vabastamiseks on vaja sisestada salasõna vastavasse ekraanile ilmuvasse aknasse. 72. SPOT/MULTISCREEN. Selle nupuga valitakse monitor, millel soovitakse parasjagu töötada. Salvesti tagapaneelil on pistikud kahe monitori ühendamiseks. Multiscreen monitor võimaldab vaadata korraga kuni 16 kaamera pilti. Spot monitor on eeskätt mõeldud alarmi kaamerate vaatamiseks. Valgusdiood põleb - valitud on SPOT monitor. Valgusdiood kustunud – valitud on Multiscreen monitor. 73. MULTISCREEN SELECT nupp on kasutusel mitme kaamera korraga ekraanil kuvamiseks (multi-kaamera reziim) monitorile, mis on ühendatud “MULTI SCREEN OUT” väljundisse seadme tagapaneelil. Nupu vajutus lülitab reziimi ümber järgmises järjekorras: 4 7 9 10 13 16 4 kaamerat korraga ekraanil. 74. REC PREVIEW nupp. Kasuta seda nuppu salvestuse taasesitamiseks Multiscreen monitoril (koos “live” kaameratega). Indikaatori tähendus: LED põleb: toimub valitud kaamera taasesitus LED vilgub: seade ootab kasutajalt infot, millist kaamerat taasesitada – vajuta vastavat numbriklahvi.

8

WJ-HD500 rev.1 EST Jun’02

Digitaalne salvesti WJ-HD500

Operaatori juhend

75. SEQUENCE nupp ja indikaator. Sequence e. sarilülitamine - reziim kus erinevate kaamerate pilte kuvatakse kordamööda täisekraani suurusena. Selle klahvi vajutamine käivitab selekteeritud monitoril (multiscreen- või spot-monitoril) ettemääratud sarilülituse ettemääratud ajaperioodiks. Vajutades nuppu sarilülimise ajal, tekib paus. SEQUENCE indikaator tähendab: LED põleb – sarilülitamine on aktiivne LED vilgub - sarilülitamine on peatatud (paus) 76. EL-ZOOM nupp. Nupp elektroonilise suurenduse sisse ja välja lülitamiseks Spot või Multiscreen monitoril (vastavalt sellele kumb on parasjagu aktiivseks valitud). Elektrooniline zoom ei lisa kaadrile mingit täiendavat videoinfot. 77.GROUP SELECT nupp. Kasutatakse kaamera grupi (1-4) valimiseks. Kui mõni gruppidest on valitud, siis valgusindikatsioon põleb. 78.INDEX nupp. Toob ekraanile kõikide salvestatud sündmuste loendi (list ja referentskaadrid) või ainult alarmide + eriolukordade salvestuste loendi sõltuvalt nupu ALARM SEARCH olekust. 79.ALARM SEARCH nupp. Selle nupu kaudu saab valida kas ainult alarmide + eriolukordade (emergency) salvestuse listi või kõikide salvestuste listi näitamise vahel multikaamera monitoril. Valgusdiood nupu peal süttib kui seade näitab alarmide ja eriolukordade salvestuse nimestikku. Vajutades samaaegselt “ALAM SEARCH” ja “STOP” toimub aktiivse alarmioleku lõpetamine. 80.DISPLAY nupp. Nupp kaamera info tiitrite ekraanile kuvamiseks / mittekuvamiseks. Selle nupu vajutamine toob ekraanile salvestuse listi koos otsingu parameetrite sisestamise väljaga. 81.LINK indikaator. Valgusdiood põleb kui ühendus WJ-HD500-ga on tuvastatud. 82.COPY nupp. Nupu vajutamine käivitab eelnevalt selekteeritud videoinfo (kaadrite) kopeerimise DVD-seadmele. Vastav seade peab olema ühendatud tagapaneelil olevasse “COPY” porti. 83. Nupud 1-16 on kasutusel kaamerate valimiseks ja samuti kasutusel programmi menüüdes liikumisel ning numbrilise info (näiteks salasõna) sisestamiseks. 84. SET nupp. Kasuta seda nuppu mitme erineva salvestatud selekteerimiseks ja üheskoos korraga DVD-RAMile kopeerimiseks. Seadistuse ajal kasutatakse seda nuppu kursoriga osutatud kohas alammenüüsse sisenemiseks. 85. “+” ja “ - “ nupud (8 ja 12) on kasutusel “Zoom” reziimis suurendusteguri muutmiseks. Seadistuse ajal on nupud kasutusel häälestatava parameetri valimiseks.

9

WJ-HD500 rev.1 EST Jun’02

Digitaalne salvesti WJ-HD500

Operaatori juhend

86.Noole nupud (13,14,15,16) on kasutusel “ZOOM” reziimis ekraanile kuvatava ala valimiseks nn.“pildi liigutamiseks“ Häälestamise reziimis on need nupud vajalikud kursori liigutamiseks menüüs. 87.STOP nupp. Vajutada mahamängimise reziimi lõpetamiseks. 88.REC nupp. Salvestus. Nupp käivitab salvestuse “manual” reziimis, kui selline võimalus on paigaldaja poolt ettenähtud ja kui süsteem ei ole programmeeritud “taimeri salvestuse” reziimi. Salvestuse reziimis olekut näitab valgusdioodi põlemine nupu peal. 89.PLAY / PAUSE nupp. Selle nupu vajutamine käivitab salvestuse mahamängimise. Mahamängimise ajal selle nupu vajutamine tekitab pausi mahamängimises. Valgusdiood näitab olekut järgnevalt: Põleb – mahamängimise reziim Vilgub- pausi reziim 90. Juhtketas ja rõngas. Sisemise ketta keeramisel saab salvestuse vaatamisel “pause” reziimis liikuda ühe kaadri kaupa edasi või tagasi. Ketta keeramisega saab liikuda mööda ekraanil olevat teksti näiteks salvestuse listi vaatamise ajal. 91. Välise rõnga pööramisega saab kas “playback” või “pause” reziimis kiiresti salvestust läbivaadata, liikudes kas edasi või tagasi 1.5x ; 2x või 5x kiirusega. 92. REC STOP nupp. Selle vajutamine peatab salvestuse. NB! kui seade on “TAIMER RECORDING” või “ALARM RECORDING” reziimis, siis salvestust ei saa peatada. 93.REMOTE port. Pesa WJ-HD500 ühenduskaabli jaoks. Kaabel tarnitakse koos distantspuldiga.

5. SEADME ÜHENDUSSKEEMID LIHTNE - ÜHENDUSSKEEM

10

WJ-HD500 rev.1 EST Jun’02

Digitaalne salvesti WJ-HD500

Operaatori juhend

LAIENDATUD SÜSTEEM

6. MONITORID JA EKRAANIREZIIMID 6.1. Spot ja Multiscreen Monitorid Digitaalse salvestiga WJ-HD500 saab ühendada kaks videomonitori. Monitoridel kuvatav videopilt on erinev ja sõltub ka süsteemi seadistusest.

Spot Monitor. Niiviisi nimetatakse monitori, mis on ühendatud WJ-HD500 tagapaneeli pesasse “SPOT OUT”. See monitor näitab videopilte ainult täisekraani suurusena. Valida saab kas kaamerate sarilülitamist või alarmikaamerate näitamist. Salvestatud info vaatamine sellel monitoril ei ole võimalik. Multikaamera Monitor ehk. Multiscreen Monitor. Niiviisi nimetatakse monitori, mis on ühendatud seadme “MULTI SCREEN OUT” väljundisse. See monitor saab korraga kuvada mitmeid kaameraid (multi-kaamera reziim), näiteks 4,7,9,10,13,16 kaamerat ühel ajal. See monitor kuvab ka salvestatud videopilte mahamängimise ajal. Vajutades “SETUP/ESC” nuppu ja hoides seda all kaks sekundit, kuvatakse sellele monitorile (olenemata sellest, milline monitor on parasjagu aktiive) seadme häälestamise menüü.

11

WJ-HD500 rev.1 EST Jun’02

Digitaalne salvesti WJ-HD500

Operaatori juhend

Märkus: Kui salvesti, mis on varustatud täiendava võrgukaardiga WJHDB502, poole pöördutakse arvutivõrgu kaudu (Ethernet), siis Multiscreen Monitor muutub siniseks ja ei kuva reaal-ajas kaamerate pilte. Monitorile kuvatakse tekst “Controlled (Network)”, mis tähendab et seadet juhitakse läbi arvutivõrgu. Vajutades ühte numbriklahvidest (1 – 16) toob ekraanile vastava kaamera üksiku pildiga reaalajas. See funktsioon ei ole kättesaadav kui “CAMERA GENLOCK ON” on selekteeritud “COMMON REC SETUP” menüüst.

6.2. Oleku indikatsioon ekraanil

Oleku indikatsioon annab ekraanile infot süsteemi tegevuse ja seisundi kohta. Indikatsioon kuvatakse Multiscreen monitorile nii salvestuse kui taasesitamise ajal ja sisaldab järgmist informatsiooni. Oleku indikatsioon on saadaval ainult Multiscreen monitoril. (Ainus info mida kuvatakse Spot monitoril on Grupi nimetus ja Kaamera nimetus). Vajutades “DISPLAY” klahvi, lülitub oleku indikatsioon välja või sisse. 1. Kellaaja esitamine. Kuvatakse aeg 24h reziimis, formaadis tunnid: minutid: sekundid. “ ” tähendab, et seade töötab suveajas. 2. Kuupäeva esitamine 3. Salvestuse seisund ja salvestuse number. Kuvatakse salvestuse hetkeolek ja parasjagu taasesitatava salvestuslõigu number. Salvestuslõigu number omistatakse automaatselt salvestuse ajal. REC %: Indikatsioon sellest, et salvestus on aktiiviseeritud. ( näitab järelejäänud kõvaketta mahtu juhul kui häälestuses on “HDD DISKEND” seatud asendisse “STOP”.) EMERGENCY Näitab, et toimub salvestus reziimis “EMERGENCY RECORDING” # : Salvestuslõigu järjekorranumber (taasesituse ajal) 4. Hoiatuste kuva. Esitab infot seadme rikkeolukordade korral. THERMAL : seadmes või laiendusmoodulis ( näitab laienduse numbrit) on ülekuumenemise probleem HDD %: kuvatakse kui kõvaketta järelejäänud vaba maht on allpool määratud piiri. ( näitab järeleolevat vaba ruumi) OVERWRITE: näitab, et kõvaketas on täis ja salvestus toimub vanemat videoinfot ülekirjutades DISK FULL: teade kuvatakse siis, kui järelejäänud vaba kettamaht on 0% DVD %: Näitab DVD seadme järelejäänud vaba kettamahtu ( näitab vaba kettamahtu) ALTERED: teade kuvatakse kui salvestatud videoinfot on muudetud. ERROR - : näitab viga kõvakettale kirjutamisel ( - näitab kõvaketta numbrit). ERROR: näitab et tekkinud on muud tüüpi viga 5. Süsteemi seisundi kuva. Näitab salvesti süsteemi olekut. X: Näitab et toimub video taasesitus

12

WJ-HD500 rev.1 EST Jun’02

Digitaalne salvesti WJ-HD500

Operaatori juhend

X X : Näitab et oimub video taasesitus otsimisreziimis. (* näitab otsimise kiiruse erinevust normaalreziimi kiirusest) II : Näitab et taasesitus on pausitud N/WX : näitab et andmeid saadetakse edasi üle arvutivõrgu COPYING: näitab et toimub andmete kopeerimine LOCKED: Näitab et klahvid on lukustatud BUSY: näitab et seade on hõivatud 6. Grupi info. Kuvab selekteeritud grupi numbri (G1; G2; G3; G4). Kui selekteeritud on kõik grupid, siis näit on keelatud. 7. Elektroonilise suurenduse (zoom) kuva. Tekst näitab et ekraanil on tegemist kaamerapildi suurendatud kujutisega. ZOOM X : Näitab et valitud on elektrooniline zoom. ( arvu kordades)

näitab suurenduse

8. Grupi nimetuse kuva. Kuvab ekraanile grupi nimetuse, niiviisi nagu on määratud seadistute menüüs. 9. Kaamera nimetuse kuva. Kuvab ekraanile kaamera nimetuse (sisestatud seadistuste menüüs). Siia on võimalik lubada (seadistustes) ka alarmi tüübi kuvamist. ALARM: häire on saadud ALARM pordi kaudu VMD: kaamera vaatealas on avastatud pildimuutus (liikumine) (kui ACTIVITY DETECTION on seadistatud aktiivseks) CH LOSS: Videokaamera number signaal on katkenud.

7. KÕVAKETTAD JA SALVESTUSREZIIMID

7.1. Kõvakettaste süsteem Digitaalne salvesti WJ-HD500 kasutab videokaadrite salvestamiseks kõvakettaid. Kõvaketaste summaarne maht sõltub objekti vajadustest. Kogu saadaolev kettaruum on jagatud kuueks sektoriks. Parima salvestustulemuse saamiseks on seadmel kasutada kolm salvestusreziimi: Aeg-viite salvestus ehk “Time-Lapse Recording” salvestus, mitme kaadri salvestus ehk “Multi Shot Recording” ja üksiku kaadri salvestus ehk “One Shot Recording”. Kasutatakse ka kolme erinevat salvestuse meetodit : käsitsi käivitatud salvestus (Manual Recording), sisemise taimeriga salvestus (Internal Timer Recording) ja Eriolukorra (EMERGENCY) salvestus. Nagu ülalpool mainitud, on ketaste süsteem jaotatud osadeks, iga erineva meetodiga salvestatud videoinfo säilitatakse teistest eraldi.

13

WJ-HD500 rev.1 EST Jun’02

Digitaalne salvesti WJ-HD500

Operaatori juhend

• Manual Recorder. Salvestus toimub aeg-viite reziimis, eelduseks on vajalik et seadistuste menüüs on “TIMER RECORDING” parameetriks seatud “OFF”. “Power on Recording”: Toitepinge taastumisel käivitub salvestus juhul kui seadistustes on määratud “TIMER RECORDING” väärtuseks “EXT”. • Timer Recorder. Seade salvestab kaameragruppi kuuluvaid sisendeid kasutades ühte kolmest saadaolevast salvestusreziimist: Salvestus käivitud ja peatud sisemise taimeri programmi kohaselt Üks ja sama kaamera ei saa kuuluda kahte kaameragruppi. • Emergency Recorder Sellel salvestusmeetodil on eelisprioriteet kõigi teiste salvestusmeetodite ees. Salvestus toimub aeg-viite reziimis “Time Lapse Recording” ja käivitub “CONTROL” port kontakt nr 21 -“EMERGENCY” aktiviseerimisel mingi välise seadme poolt. Märkus: eelkirjeldatud meetodi puhul on kettaruum jaotatud kujuteldavateks (dünaamiliselt muutuvateks) osadeks, kuid seal ei ole konkreetselt määratud piirkondi. Seepärast ei ole võimalik määrata konkreetset mahtu ühe või teise salvestuse jaoks. 7.2. Aeg-Viite salvestus reziim ehk “Time Lapse Recording” Aeg-Viite salvestusreziimis salvestab seade üksikuid kaadreid regulaarse intervalliga seni kuni salvestuse peatamiseni. • Käsitsi käivitatud salvestus (“manual recording”) ning Välise taimeriga salvestus (Power-On recording e. EXT Timer recording) kasutavad seda reziimi ja salvestavad video “Manual Recorder” kettapiirkonda. Vt. paigaldusjuhendist peatükki “Manual Recorder Setup”. • Eriolukorra salvestus kasutab samuti seda reziimi ja säilitab info “Emergency Recorder” kettapiirkonnas. Vt. paigaldusjuhendist peatükki “Emergency Recorder Setup”. • Koos taimeri seadistuste määramisega on see salvestusreziim kasutatav ka sisemise taimeriga salvestusmeetodi korral (Internal Timer Recording). Aeg-viite salvestusreziim salvestab videokaadreid alljärgnevalt:

Märkused: - Referentskaader “Thumbnail” põhineb kujutisel, mis salvestatakse esimesena pärast salvestuse sisselülitamist. - Salvestusseeria number omistatakse automaatselt ja uuendatakse iga 5000 kaadri järel. - Iga uue salvestusseeria alguses salvestatakse ka uus referentskaader. 7.3. Mitme kaadri salvestus reziim ehk “Multi Shot Recording” Mitme-kaadri salvestus-reziim on sündmuste salvestamise funktsioon, mis käivitub reaktsioonina väliste alarmisignaalide vastuvõtmisele “ALARM” pordi kaudu juhul kui seadistustes on valitud “Timer Recording” seadistuseks “INT”.

14

WJ-HD500 rev.1 EST Jun’02

Digitaalne salvesti WJ-HD500

Operaatori juhend

Reziim salvestab teatava arvu kaadreid koos alarmi eelsete ja alarmi järgsete kaadritega. Eel-salvestus on salvestamine tavaolukorras, enne alarmi sisendi aktiviseerumist. Järel-salvestus on salvestamine teatud aja vältel peale alarmi vastuvõtmist. Mitme-kaadri salvestus on reziim, mida saab valida koos taimeriga Mitme-kaadri salvestus-reziim salvestab kujutisi “Timer Recorder” kettapiirkonda, vastavalt alarmisisendi signaalile. Allpool toodud näites on grupis kaamerad 1,2,3,4. • Dünaamiline salvestus on väljalülitatud (Dynamic Recording OFF) Seade salvestab alarmisisendi aktiviseerumisel grupis määratud kaamerate video koos vastava arvu eel-ja järel salvestuse kaadritega.

• Dünaamiline salvestus on ALM-ONLY (Dynamic Recording ALM-ONLY) Kui alarmisisend aktiviseerub, siis seade salvestab kõigi grupis määratud kaamerate video vastava arvu eelkaadrid. Järelsalvestuses jäädvustatakse ainult alarmisisendile vastava kaamera video kaadrid. Ülejäänud kaameraid ei salvestata. Kui samaaegselt toimub teinegi alarm, siis salvestatakse ainult viimast.

Märkused: - Iga uue alarmi korral seostatakse alarmikaadrite paketiga uus referentskaader - Salvestusseeria number omistatakse automaatselt • Dünaamiline salvestus on ALM-PRI (Dynamic Recording ALM-PRI) Kui alarmisisend aktiviseerub, siis seade salvestab kõigi grupis määratud kaamerate video vastava arvu eelkaadrid. Järelsalvestuses jäädvustatakse prioriteetselt alarmisisendile vastava kaamera video kaadrid ja lisaks (üle ühe kaadri) ka ülejäänuid samas grupis olevaid kaameraid. Salvestuse järjestus oleks näiteks selline (kaamera C4 on alarmis) 3,4,3,5,3,6,3,7,3,8, jne

• Dünaamiline salvestus on ALM-MULTI (Dynamic Recording ALM-MULTI) See on uus funktsioon ja saadaval tarkvaraversioonides 1.6x. Kui korraga on aktiivsed rohkem kui üks alarmisisend (või mitme kaamera liikumisdetektorid), siis seade salvestab kõiki alarmikaameraid.

15

WJ-HD500 rev.1 EST Jun’02

Digitaalne salvesti WJ-HD500

Operaatori juhend

7.4. Üksiku kaadri salvestus-reziim ehk “One Shot Recording” Üksiku kaadri salvestus-reziim on sündmuste salvestamise funktsioon, mis käivitub reaktsioonina väliste alarmisignaalide vastuvõtmisele “ALARM” pordi kaudu juhul kui seadistustes on valitud “Timer Recording” seadistuseks “INT”. See salvestab teatava arvu kaadreid sellest kaamerast, mis on seostatud vastava aktiviseerunud alarmisisendiga. Kui süsteem on varustatud spetsiaalse funktsiooniga kaameratega, siis alarmi kaadrite salvestus algab pärast kaamera teatud eel-häälestatud positsioonile jõudmist. Üksiku kaadri salvestus-reziim salvestab videokaadreid vastavalt alarmisisendite olekule, kasutades “Timer Recorder” kettapiirkonda.

Märkused: - Iga uue alarmi korral seostatakse alarmikaadrite paketiga uus referentskaader - Salvestusseeria number omistatakse automaatselt

8. VIDEOSISENDITE JA MONITORIDE JUHTIMINE 8.1. SPOT Monitori juhtimine. Allpool kirjeldatud operatsioonid on saadaval Spot Monitori jaoks. • Spot Monitori selekteerimine. - Vali aktiivseks Spot Monitor, vajutades korduvalt SPOT/MULTISCREEN klahvi. Indikaator klahvi sees näitab kas parasjagu on valitud Spot või Multiscreen Monitor.

- Selles olekus, kui indikaator põleb, vali kujutis, mida soovid ekraanile suunata. Järgi allpool kirjeldatud protseduure. • Üksikpilt (Live). - Vali ekraanil näha soovitav kaamera kasutades numbriklahve (1 –16). Peale vajutamist süttib vastava klahvi sees olev indikaator ja valitud kaamera pilt kuvatakse Spot Monitoril.

16

WJ-HD500 rev.1 EST Jun’02

Digitaalne salvesti WJ-HD500

Operaatori juhend

- Selleks et valida ekraanile mõne teise kaamera videopilt vajuta kaamera numbrile vastavat numbriklahvi (1- 16) Valitud uus pilt lülitatakse Spot Monitorile. Eelmisele valitud kaamerale vastav numbri indikaator kustub ja uue valitud kaamera numbrile vastav indikaator süttib. • Üksikpiltide Sarilülitus (Live). Ekraanile saab kuvada järjestikku ( eelnevalt seadistatud intervalliga) vahetuvate kaamerate seeria. Põhjalikuma info jaoks vt. paigaldusjuhendis peatükki “Spot Live Sequence Setup”. - Selleks et käivitada omistatud sarilülitus pärisuunas, vajuta “SEQUENCE” klahvi. Indikaator klahvi peal süttib näitamaks et seade on sarilülituse reziimis. Numbriklahvide peal olev indikaator süttib ja kustub vastavalt sellele, milline kaamera kuvatakse parasjagu ekraanile. - Sarilülituse ajal, vajutades uuesti “SEQUENCE” nuppu, peatatakse sarilülitus. Indikaator nupu peal hakkab vilkuma, näidates et sarilülitus on peatatud (mitte lõpetatud).

- Vajuta uuesti “SEQUENCE” nuppu selleks et peatatud sarilülitamist jätkata pärisuunas. Indikaator nupu peal lõpetab vilkumise ja jääb pidevalt põlema. - Selleks et lõpetada sarilülitamise reziim ja minna tagasi “Spot” reziimi, vajuta numbriklahvi (1 –16). Vastav kaamera lülitatakse Spot Monitorile. Märkus: kasutaja saab samuti kasutada “Skip” funktsiooni, mille korral ümberlülitatav pilt “hüppab üle” nende kaamerate, millede pilt hetkel mingil põhjusel puudub. Vt. “Sequence setup / Auto skip” seadme paigaldusjuhendist. 8.2. Multiscreen Monitori juhtimine. Allpool kirjeldatud operatsioonid on saadaval Multiscreen Monitori jaoks. • Multiscreen Monitori selekteerimine. - Vali aktiivseks Spot Monitor, vajutades vajutades korduvalt SPOT/ MULTISCREEN klahvi. Indikaator klahvi sees näitab kas parasjagu on valitud Spot või Multiscreen Monitor.

- Selles olekus, kui nupu sees olev indikaator on kustunud, vali kujutis, mida soovid ekraanile suunata. Järgi allpool kirjeldatud protseduure. • Üksikpilt (Live) - Vali kaamerasisend kõikide gruppide jaoks vajutades “GROUP SELECT” nuppu (indikaator on kustunud). Vajutades seda nuppu korduvalt, hakkab grupi info ekraanil vahetuma nagu näidatud allpool. (Indikaator nupu sees süttib põlema, kui mõni gruppidest G1…G4 on valitud aktiivseks.)

17

WJ-HD500 rev.1 EST Jun’02

Digitaalne salvesti WJ-HD500

Operaatori juhend

- Vali kaamera mida soovid ekraanile lülitada vajutades numbriklahve (1 –16). Vastava klahvi sees olev indikaator hakkab põlema ja vastav kaamera lülitatakse täisekraani reziimis Multiscreen Monitorile. - Selleks et valida ekraanile mõne teise kaamera videopilt vajuta soovitud kaamera numbrile vastavat numbriklahvi (1- 16) Valitud uus pilt lülitatakse Multiscreen Monitorile. Eelmisele valitud kaamerale vastav numbri indikaator kustub ja uue valitud kaamera numbrile vastav indikaator süttib. • Üksikpiltide suurendus (zoom) Seni kuni üksiku kaamera pilti kuvatakse ekraanil, saab kujutist suurendada, kasutades elektroonilise zoomi funktsiooni. - Vali kaamera mida soovid ekraanile lülitada vajutades numbriklahve (1 –16). Vastava klahvi sees olev indikaator hakkab põlema ja vastav kaamera lülitatakse täisekraani reziimis Multiscreen Monitorile. - Selleks et ekraanil olevat kujutist suurendada, vajuta klahvi “EL-ZOOM”. - Olles Zoom-reziimis vajutades nooleklahve saab väljazoomitud aknaga liikuda kaamera pildiväljas noolele vastavas suunas. - Vajutades + või – klahve saab muuta suurendustegurit. + Suurendab suurendust x2>X4>X8 - Vähendab suurendust x8>x4>x2 - Elektroonilise suurenduse reziimi lõpetamiseks vajuta “EL-ZOOM” nuppu. • Üksikpiltide Sarilülitus (Live). Ekraanile saab kuvada järjestikku ( eelnevalt seadistatud intervalliga) vahetuvate kaamerate seeria. Põhjalikuma info jaoks vt. paigaldusjuhendis peatükki “Spot Live Sequence Setup”. - Vali kõikide kaamerasisendite näitamise reziim (All Inputs) vajutades “GROUP SELECT” nuppu korduvalt ja seni kuni indikaator on kustunud. Vajutades seda nuppu korduvalt, hakkab grupi info ekraanil vahetuma nagu näidatud allpool. (Indikaator nupu sees süttib põlema, kui mõni gruppidest G1…G4 on valitud aktiivseks.) - Vali üks kaameratest, vajutades vastavat numbriklahvi (1 –16). Indikaator vastava numbriklahvi sees hakkab põlema ja kaamera pilt kuvatakse üksikpildina Multiscreen Monitorile. - Selleks et käivitada omistatud sarilülitus pärisuunas, vajuta “SEQUENCE” klahvi. Indikaator klahvi peal süttib näitamaks et seade on sarilülituse reziimis. Numbriklahvide peal olev indikaator süttib ja kustub

18

WJ-HD500 rev.1 EST Jun’02

Digitaalne salvesti WJ-HD500

Operaatori juhend

vastavalt sellele, milline kaamera kuvatakse parasjagu ekraanile. - Sarilülituse ajal, vajutades uuesti “SEQUENCE” nuppu, peatatakse sarilülitus. Indikaator nupu peal hakkab vilkuma, näidates et sarilülitus on peatatud (mitte lõpetatud). - Vajuta uuesti “SEQUENCE” nuppu selleks et peatatud sarilülitamist jätkata pärisuunas. Indikaator nupu peal lõpetab vilkumise ja jääb pidevalt põlema. - Selleks et lõpetada sarilülitamise reziim ja minna tagasi “üksiku kaamera kuvamise reziimi, vajuta numbriklahvi (1 –16). Vastav kaamera lülitatakse Multiscreen Monitorile. Märkus: • Kasutaja saab samuti kasutada “Skip” funktsiooni, mille korral ümberlülitatav pilt “hüppab üle” nende kaamerate, millede pilt hetkel mingil põhjusel puudub. Vt. “Sequence setup / Auto skip” seadme paigaldusjuhendist. • Seadistustest saab määrata niiviisi, et sarilülituse samm mingi konkreetse kaamera kuvamiseks Üksikpiltide sarilülitamise reziimis Multiscreen Monitorile jäetakse automaatselt vahele. Täpsema info saamiseks tutvu seadme paigaldusjuhendist peatükiga “Multiplexer Setup / Secret View). • Grupi üksik sarilülitus (Live) Kaameratest saab moodustada gruppe. Ühte gruppi kuuluvate kaamerate kujutisi saab monitoril kuvada kordamööda sarilülitusena. Täpsema info saab paigaldusjuhendist “Sequence Setup / Group Seq). - Vali grupp, millesse kuuluvate kaamerate pilte soovitakse monitorile kuvada. Kasuta “GROUP SELECT” klahvi. Iga vajutusega hakkab grupi info ekraanil vahetuma nagu näidatud allpool. (Indikaator nupu sees süttib põlema, kui mõni gruppidest G1…G4 on valitud aktiivseks.) (Näites toodud gruppi kuuluvad kaamerad 1,2,3,4,5) - Vali üks kaameratest vajutades vastavat numbriklahvi; nupu sees olev indikaator süttib ja vastav kaamera kuvatakse ekraanile.

- Vajuta “SEQUENCE” nuppu et käivitada valitud grupi sarilülitus pärisuunas Multiscreen monitoril. Nupu sees olev indikaator süttib. Numbriklahvide peal olev indikaator süttib ja kustub vastavalt sellele, milline kaamera kuvatakse parasjagu ekraanile. - Sarilülituse ajal, vajutades uuesti “SEQUENCE” nuppu, peatatakse sarilülitus. Indikaator nupu peal hakkab vilkuma, näidates et sarilülitus on peatatud (mitte lõpetatud). - Vajuta uuesti “SEQUENCE” nuppu selleks et peatatud sarilülitamist jätkata pärisuunas. Indikaator nupu peal lõpetab vilkumise ja jääb pidevalt põlema.

19

WJ-HD500 rev.1 EST Jun’02

Digitaalne salvesti WJ-HD500

Operaatori juhend

- Selleks et lõpetada sarilülitamise reziim ja minna tagasi üksiku kaamera kuvamise reziimi, vajuta mõnele gruppi kuuluvale kaamerale vastavat numbriklahvi (1 –16) (meie näites 1-5). Grupi sarilülitus lõpeb ja vastav kaamera lülitatakse Multiscreen Monitorile täispildina. Kui operaator vajutab mõnele numbriklahvile, millele vastav kaamera ei kuulu antud gruppi, siis seda vajutust ignoreeritakse. Märkus: • Kasutaja saab samuti kasutada “Skip” funktsiooni, mille korral ümberlülitatav pilt “hüppab üle” nende kaamerate, millede pilt hetkel mingil põhjusel puudub. Vt. “Sequence setup / Auto skip” seadme paigaldusjuhendist. • Seadistustest saab määrata niiviisi, et sarilülituse samm mingi konkreetse kaamera kuvamiseks Üksikpiltide sarilülitamise reziimis Multiscreen Monitorile jäetakse automaatselt vahele. Täpsema info saamiseks tutvu seadme paigaldusjuhendist peatükiga “Multiplexer Setup / Secret View). • Mitmikpilt (Multiscreen Spot Live) Monitoril saab näidata korraga mitme kaamera kujutisi. Võimalik on ekraanile kuvada 4,7,9,10,13,16 kaamerat. - Vali kõikide kaamerasisendite näitamise reziim (All Inputs) või mõne grupi näitamise reziim. Selleks vajuta “GROUP SELECT” nuppu korduvalt ja kuni soovitud tulemuseni. Kõikide sisendite valimise korral peab “GROUP SELECT” indikaator olema kustunud. Vajutades “GROUP SELECT” nuppu korduvalt, hakkab grupi info ekraanil vahetuma nagu näidatud allpool. (Indikaator nupu sees süttib põlema, kui mõni gruppidest G1…G4 on valitud aktiivseks.) Märkus: kui soovid ekraanil näha kõikide kaamerate pilte, siis tuleb valida “All Inputs”, vastasel juhul saab vaadata vaid valitud gruppi kuuluvate kaamerate pilte. - Vali ekraanile kuvatavate segmentide hulk, vajutades nuppu “MULTISCREEN SELECT” korduvalt, kuni soovitud tulemuse saamiseni. Iga vajutuse korral muutub kuvatavate segmentide paigutus ja arv, kokku on valida 6 erinevat varianti. Ekraani kuva sõltub valitud sisendite hulgast ja seadistusest. Allpool on mõned näited: Kõik kaamerasisendid valitud, lülitamine nelikute kaupa keelatud

Kõik kaamerasisendid valitud, lülitamine nelikute kaupa lubatud.

20

WJ-HD500 rev.1 EST Jun’02

Digitaalne salvesti WJ-HD500

Operaatori juhend

Valitud ainult gruppi kuuluvad sisendid. (Kaamerad 1,2,3,4,5 kuuluvad gruppi)

- Selleks et kuvada ekraanile üksik kaamera ja väljuda multikaamera reziimist, tuleb vajutada soovitud kaamerale vastavat numbriklahvi. • Multiscreen sarilülitus (Live) Ekraanile saab kuvada sarilülituse mis koosneb üksteisele ieatava intervalliga järgnevatest sammudest. Iga sarilülituse samm võib kuvada ekraanile kas ühe kaamera pildi täisekraanile või siis hoopis ühe nelikpildi. Täpsema info saamiseks vaata seadme paigaldusjuhendist “Multi Live Sequence Setup”. - Vali kõikide kaamerasisendite näitamise reziim (All Inputs) vajutades “GROUP SELECT” nuppu korduvalt ja seni kuni nupus olev indikaator on kustunud. - Vajuta “MULTISCREEN SELECT” nuppu et kuvada ekraanile üks kujutiste segmentidest. - Vajuta “SEQUENCE” et käivitada valitud sarilülitus pärisuunas. - Sarilülituse ajal, vajutades uuesti “SEQUENCE” nuppu, peatatakse sarilülitus. Indikaator nupu peal hakkab vilkuma, näidates et sarilülitus on peatatud (mitte lõpetatud). - Vajuta uuesti “SEQUENCE” nuppu selleks et peatatud sarilülitamist jätkata pärisuunas. Indikaator nupu peal lõpetab vilkumise ja jääb pidevalt põlema. - Selleks et lõpetada sarilülitamise reziim ja minna tagasi üksiku kaamera kuvamise reziimi, vajuta numbriklahvi (1 –16). Vastav kaamera lülitatakse Multiscreen Monitorile. Samuti võib vajutada “MULTISCREEN SELECT” ja siis naaseb süsteem multikaamera näitamise olekusse. Märkus: • Kasutaja saab samuti kasutada “Skip” funktsiooni, mille korral ümberlülitatav pilt “hüppab üle” nende kaamerate, millede pilt hetkel mingil põhjusel puudub. Vt. “Sequence setup / Auto skip” seadme paigaldusjuhendist. • Seadistustest saab määrata niiviisi, et sarilülituse samm mingi konkreetse kaamera kuvamiseks üksikpiltide sarilülitamise reziimis (või ühe kaamera asemel nelikus kuvatakse must ekraan) jäetakse automaatselt vahele. Täpsema info saamiseks tutvu seadme paigaldusjuhendist peatükiga “Multiplexer Setup / Secret View).

21

WJ-HD500 rev.1 EST Jun’02

Digitaalne salvesti WJ-HD500

Operaatori juhend

• Grupi Multiscreen sarilülitus. Väljavalitud grupi kaamerate kujutisi saab kuvada ekraanile järgemööda, teatava intervalliga. Iga sarilülituse etapp võib kuvada kas nelikpilti (QUAD) või pilti minimaalse segmentide arvuga (sõltub grupis olevate kaamerate arvust). - Vali üks gruppidest, vajutades “GROUP SELECT” nuppu. Vajuta nuppu korduvalt kuni soovitud grupp on selekteeritud. - Vajuta “SEQUENCE” nuppu et käivitada sarilülitus pärisuunas, alustades esimesest grupist. Ekraani kuva varieerub sõltuvalt gruppide seadistusest. Allpool toodud näites on kaamerad jaotatud niiviisi: Group 1 : kaamerad 1,2,6,9,15 Group 2 : kaamerad 3,4,5 Group 3 : kaamerad 7,8,10,11 Group 4 : kaamerad 12,13,14,16 Multigroup seadistus:

Nelikpildi seadistus:

Sarilülituse ajal, vajutades uuesti “SEQUENCE” nuppu, peatatakse sarilülitus. Indikaator nupu peal hakkab vilkuma, näidates et sarilülitus on peatatud (mitte lõpetatud). - Vajuta uuesti “SEQUENCE” nuppu selleks et peatatud sarilülitamist jätkata pärisuunas. Indikaator nupu peal lõpetab vilkumise ja jääb pidevalt põlema. - Selleks et lõpetada sarilülitamise reziim ja minna tagasi üksiku kaamera kuvamise reziimi, vajuta numbriklahvi (1 –16) mis vastab parasjagu kuvatavale kaamerale (indikaator nupu sees põleb). Vastav kaamera lülitatakse Multiscreen Monitorile. Kui vajutada mõnele teisele kaamerale, mis ei kuulu parasjagu kuvatavasse gruppi, siis seda ignoreeritakse. Märkus: • Kasutaja saab samuti kasutada “Skip” funktsiooni, mille korral ümberlülitatav pilt “hüppab üle” nende kaamerate, millede pilt hetkel mingil põhjusel puudub. Vt. “Sequence setup / Auto skip” seadme paigaldusjuhendist. • Seadistustest saab määrata niiviisi, et sarilülituse samm mingi konkreetse kaamera kuvamiseks üksikpiltide sarilülitamise reziimis (või ühe kaamera asemel nelikus kuvatakse must ekraan) jäetakse automaatselt vahele.

22

WJ-HD500 rev.1 EST Jun’02

Digitaalne salvesti WJ-HD500

Operaatori juhend

Täpsema info saamiseks tutvu seadme paigaldusjuhendist peatükiga “Multiplexer Setup / Secret View).

9. ALARMIDE JUHTIMISE FUNKTSIOON

Alarmi funktsioon aktiviseerib alarmi hoiatuse multikaamera monitoril, juhtudel kui välised “ALARM” pordi sisenditega seadmed on sisselülitunud või kui seadme sisemine liikumisdetektor on aktiviseerunud. Teavitamaks operaatorit alarmi olukorra tekkimisest, aktiviseerib WJ-HD500 alarmide salvestamise oleku, kuvab alarmi-info monitorile, lülitab sisse “ALARM” indikaatori seadme esipaneelil ja distantspuldil ning käivitab helisignaali (summeri).Allpool on kirjeldatud näidis alarmi tekkimise olukorrast. Täpsema info saamiseks palun tutvuge seadme paigaldusjuhendiga, peatükk “Alarm Recording”. • Alarmi sisendi vormid. Digitaalne salvestusseade WJ-HD500 töötleb järgmiseid alarme: - Interface alarm – ALARM pordi sisendite aktiviseerimine mingi välise seadme poolt - Video Input Signal Loss Alarm – videosisendis oleva (kaamera)signaali ootamatu kadumine. Ekraanile kuvatakse ka hoiatus CH LOSS - Motion Detector Alarm – seade avastab liikumise videopildis. • Alarmi töötlemine Kui seade on vastuvõtnud alarmisignaali, siis salvestamine, Spot monitori väljund ja Multiscreen monitori väljund aktiviseeruvad alljärgnevalt. Tutvu ka “ALARM SETUP” menüü kasutamisega seadme paigaldusjuhendis. - Seadme esipaneel. Kui alarmi olek on tekkinud, siis “ALARM” indikaator ja vastava kaamera (1-16) indikaator hakkavad vilkuma. Peale seadistatud alarmi pikkuse aja möödumist jääb “ALARM” indikaator pidevalt põlema. Kui alarmi aktiine oleku ajal saabub uus alarm, siis alarmi aja lugemine algab uuesti. - Alarmi summer. Summer piiksub ettemääratud aja vältel. Summer lõpeta piiksumise enne ettemääratud aja lõppu, kui alarm on käsitsi lõpetatud. - Alarmi logi. Kõik alarmid säilitatakse salvestuse listis või “ERROR REPORT” tabelis (vt Alarm Suspension). Listis on samuti näha alarmi reziim. - Alarmi teade. Kui seadmesse on installeeritud täiendav Etherneti võrgukaart, siis teate alarmi toimumisest saab automaatselt saata mõne välise seadme aadressile kasutades e-posti. Vt. “võrgukaardi paigaldusjuhend”. - Monitoride kuva. Alarmi aktiviseerinud sisendile vastav kaamera pilt kuvatakse monitoridele alljärgnevalt. Allpool on kirjeldatud erinevaid olekuid mis võivad esineda sõltuvalt erinevatest seadistustest. • Alarm Spot Mode - Alarmile vastava kaamera pilt kuvatakse Spot monitorile - Kui tekib järgmine häire, siis monitorile lülitatakse kõige viimsena toimunud alarmi kaamera. - Kaamera nimetus ja alarmi kuva vilguvad ekraani allosas - Kui alarmi põhjustas videosignaali kadumine, siis ekraanil kuvatakse must pilt. Kui salvesti oli mahamängimise reziimis, siis ta väljub mahamängimise

23

WJ-HD500 rev.1 EST Jun’02

Digitaalne salvesti WJ-HD500

Operaatori juhend

reziimist ja ekraanile kuvatakse must pilt. CH LOSS kiri kuvatakse ekraanile. • Alarm Ignore Mode - Kaamera, mis enne alarmi oli monitoril, jääb sinna endiselt - Kui monitoril oli juba eelnevalt kuvatud kaamera, mille häire nüüd tekkis, siis ekraani allosas hakkab vilkuma kaamera nimetus ja alarmi kuva. • Alarmi lõpetamine (ALARM RESET) - Käsitsi.(MANUAL RESET). Kui alarm tekib, siis hakkab “ALARM” indikaator vilkuma. Indikaator jätkab vilkumist seni kuni vajutatakse “ALARM RESET” nuppu. Indikaator kustub. - Automaatselt. (AUTO RESET) . Alarm lõpeb automaatselt pärast seadistustes määratud ajavahemiku möödumist või juhul kui katkenud videosignaal taastub. “ALARM” indikaator lõpetab vilkumise ja jääb põlema pidevalt. Vajutades “ALARM RESET” kustub alarmi indikaator ja lõpeb alarmi olek. - Välise signaaliga (EXTERNAL RESET). Välise seadme poolt “ALARM” pordi sisendisse nr 8 antava signaaliga lõpetatakse alarmi olek. “ALARM” indikaator lõpetab vilkumise ja jääb põlema pidevalt. • Alarmi väljalülitamine (ALARM SUSPENSION) Seda funktsiooni kasutatakse süsteemi seadistuste ajaks alarmidele regeerimise ajutiseks väljalülitamiseks. Sellest hoolimata salvestatakse vahepealsed alarmid “ERROR REPORT” listis. Väljalülitamiseks vajutada “ALARM RESET” ja REC PREVIEW” korraga. Indikaator “ALARM SUSPEND” süttib. Alarmide funktsiooni taastamiseks vajutada “ALARM RESET” klahvi. Indikaator “ALARM SUSPEND” kustub.

10. SALVESTAMINE • Käsitsi käivitatud salvestus (Manual Recording) Videosignaalid, mis jõuavad seadmesse tagapaneelil olevate pistikute “VIDEO IN” kaudu salvestatakse eelnevalt paigaldaja poolt seadistuste menüüs (Manual Recorder Setup) seadistatud parameetrite kohaselt. Seadistada saab näiteks salvestusreziimi, kaadrite salvestuse intervalli ja salvestuse eraldusvõimet (kvaliteeti). Alljärgnevalt kirjeldatakse kuidas kasutada seadet käsitsi käivitatava salvestuse reziimis. Märkus: Kui “TIMER” parameeter seadistuste menüüs on paigaldaja poolt seatud mingisse muusse asendisse kui “OFF”, siis WJ-HD500 ei lähe “REC” nuppu vajutamisel salvestuse reziimi. -

Salvestuse alustamiseks vajuta “REC” .

24

WJ-HD500 rev.1 EST Jun’02

Digitaalne salvesti WJ-HD500

Operaatori juhend

REC % kuvatakse Multiscreen monitorile. järelejäänud vaba kettaruumi. -

% näitab kõvaketaste

Salvestuse lõpetamiseks vajuta “REC STOP” nuppu.

• Sisemise taimeriga käivitatud salvestus (Int Timer Recording) Sisemise taimeriga salvestus algab, kui seadme kell jõuab ettemääratud salvestuse alustamise kellaajani. Salvestus toimub seni kuni seame kell jõuab ettemääratud salvestuse lõpetamise kellaajani. Salvestuse stardi ja lõpetamise ajad määratakse paigaldaja poolt seadistuse menüüs “TIMER REC SETUP”. Samuti on vajalik, et “TIMER” parameeter peab olema seatud väärtusele “INT”. Nagu on kirjeldatud eespool, saab seadmega ühendatud videokaamerad jagada kuni nelja gruppi. Neid gruppe saab omistada programmeeritavatele taimeritele. See võimaldab kasutada erinevaid salvestuse reziime (aeg-viite, mitu-kaadrit, üksik kaader) erinevate gruppide jaoks, sõltuvalt objektil kaamerate asukohtadest. (Näiteks välikaamerad võivad olla seatud grupp1, sisekaamerad grupp2 ja peaukse kaamera grupp3.) • Toite sisselülimisel käivitatud aeg-viite salvestus Digitaalne salvesti võib alustada salvestamist iga päev teatud kellaajal, kasutades välist taimer-lülitit mis lülitab sisse ja välja seadme toitepinget. Kui seade lülitatakse sisse toitepinge sisselülitamise abil, käivitud aeg-viite salvestusreziimis ja info salvestatakse samasse kettapiirkonda kui käsitsi käivitatud salvestuse korral. Kirjeldatud funktsiooni kasutamiseks on vajalik et paigaldaja poolt seadistuse menüüs oleks “TIMER” parameeter seatud väärtusele “EXT”. Märkused: . - Kui “TIMER” parameeter on seatud seadistuste menüüs pandud asendisse “EXT”, siis sisemise taimeri kaudu käivitatud salvestus ei ole võimalik. - Veendu, et toite lüliti seadme tagapaneelil oleks asendis “ON” Alarmide salvestamine Kui seadme “ALARM” porti ühendatud välised seadmed (andurid) annavad signaali või kui seadme sisemine liikumisdetektor avastab kaamera vaatealas liikumise, siis WJ-HD500 käivitab alarmide salvestuse. Alarmide salvestuse reziim määratakse seadistuste menüüs. Allpool kirjeldatakse alarmide salvestust kõikide eelmainitud salvestusviiside korral.

25

WJ-HD500 rev.1 EST Jun’02

Digitaalne salvesti WJ-HD500

Operaatori juhend

Märkus: Salvesti ignoreerib alarmisisendite olekut kui ta on parasjagu eriolukorra salvestuse reziimis (EMERGENCY RECORDING). - Alarmi salvestus käsitsi käivitatud salvestuse korral Salvesti salvestab alarmidele vastavaid videokaameraid vastavalt seadistusele, mis on tehtud menüüs “MANUAL REC SETUP”. Seade salvestab kaameratest saabuvaid kujutisi niiviisi nagu näidatud allpool kasutades aegviite reziimi ja seadistustes määratud parameetreid (kaadrite salvestuse intervall, kvaliteet ja salvestuse ajaline kestvus). Salvestuse muster sõltub parameetri “DYNAMIC REC” seadistusest. • DYNAMIC REC OFF Salvestatakse kõiki kaameraid järgemööda, alustades videosisendist nr1

• DYNAMIC ALM-PRI Salvestatakse alarmile vastava videosisendi kaadreid eelistatuna muude sisendite ees.

• DYNAMIC ALM-ONLY Salvestab ainult aktiviseeritud alarmi sisendile vastavat videosisendit.

- Alarmi salvestus sisemise taimeriga salvestuse reziimide korral Nagu eespool kirjeldatud, on Taimeriga salvestuse korral võimalik valida kolme salvestusviisi vahel: aeg-viitega salvestus, mitme kaadri salvestus ja üksiku kaadri salvestus. Nendest viisidest kaks - mitme kaadri salvestus ja üksiku kaadri salvestus - on sündmuse salvestamise viisid, mis käivituvad reaktsioonina alarmidele. Seetõttu ei ole salvestuses erinevust, võrreldes alarmide salvestusega. Järgnevalt kirjeldame alarmide salvestamist aeg-viite reziimis. • Aeg-viitega salvestusreziim. Kui taimeriga salvestamise reziimis on salvestusviisiks valitud aeg-viitega salvestus, siis seade salvestab selles reziimis alarmidele vastavaid videosisendeid järgides seadistuste menüüsmääratud salvestuskiirust, kujutise kvaliteeti ja salvestusperioodi pikkust.

26

WJ-HD500 rev.1 EST Jun’02

Digitaalne salvesti WJ-HD500

Operaatori juhend

Salvestuse muster sõltub seadistatava parameetri “DYNAMIC REC” väärtuset. Näites kuuluvad vaadeldavasse gruppi kaamerad 2,4,5. • DYNAMIC REC OFF Salvestab grupp kuuluvaid kaameraid sarilülitusena, alustades grupis kõige väiksema järjenumbriga sisendist

• DYNAMIC ALM-PRI Salvestab alarmile vastava videosisendi kujutisi eelistatuna teistele sisenditele.

• DYNAMIC ALM-ONLY Salvestab seda videosisendit, mis vastavab alarmi sisendile

Eriolukorra salvestamine (Emergency Recording) Eriolukorra salvestamisele on antud prioriteet kõikide teiste salvestuse reziimide ees. See salvestuse reziim käivitatakse seadme tagapaneelis oleva “CONTROL” pordi vastava sisendi kaudu. “Emergency Recording” salvestab kõiki kaameraid aeg-viite reziimis. Salvestamise parameetrid – kiirus, kvaliteet ja kestvus määratakse seadistuste menüüst “EMERGENCY REC SETUP” jaotuses.

10.

TAASESITUS

Salvestatud kaadrite taasesitus on võimalik ainult multiscreen monitoril. Allkirjeldatav protseduur on kõvaketastele salvestatud video taasesitamiseks.

27

WJ-HD500 rev.1 EST Jun’02

Digitaalne salvesti WJ-HD500

Operaatori juhend

Taasesituse seadistamiseks vt seadistuste menüüst “COMMON REC SETUP” osas parameetreid “PLAYBACK MODE” ja “THUMBNAIL”

-

Lihtne taasesitus. “GROUP SELECT” nupuga vali grupp, mille salvestatud videot soovid vaadata.

Märkus: Kui toimub “sisemise taimeri” järgi toimunud salvestuse mahamängimine, siis veendu, et mõni kaameragruppidest on kindlasti selekteeritud. -

Vajutades “PLAY/PAUSE” nuppu hakkab seade esitama kõige viimasena salvestatud videokaadreid pärisuunas liikudes. Indikaator nupu sees süttib ja vastavad kujutised ilmuvad monitorile.

(>) ja salvestuspaketi number ilmuvad monitori ekraanile näitamaks, et parasjagu on tegu salvestuse mahamängimisega. Märkus: Kui ”ALARM SEARCH” nupp on aktiivne, siis WJ-HD500 esitab ainult alarmide ja eriolukorra salvestuse kaadreid. -

Vajutades “PLAY/PAUSE” nuppu mahamängimise ajal, peatub mahamängimine. Indikaator nupu sees hakkab vilkuma ja (II) ilmub ekraanile näitamaks, et salvestus on ajutiselt peatatud.

-

Mahamängimise jätkamiseks vajuta “PLAY/PAUSE” nuppu. Nupu sees olev indikaator hakkab jälle põlema ja ekraanile kuvatakse (>) sümbol.

-

Mahamängimise lõpetamiseks vajuta “STOP” klahvi. Indikaator “PLAY/PAUSE” nupu sees kustub ja ekraanile lülitatakse viimati selekteeritud kaamera reaalajas pilt.

• Pärisuunas või tagurpidi suunas otsing. Salvestatud kaadreid saab otsida erinevatel kiirustel liikudes. Mahamängimise ajal või mahamängimise peatatud oleku ajal pööra päripäeva või vastupäeva ning hoia all juhtketta välimist rõngast. Pöörates rõngast erinevate nurkade võrra, toimub otsing väiksema või suurema kiirusega. 1. ½ kordne kiirus 2. 1 kordne kiirus 3. 2 kordne kiirus 4. 5 kordne kiirus Pööramisel päripäeva toimub otsing pärisuunas (vanemalt sündmuselt noorema sündmuse suunas) Pööramisel vastupäeva toimub otsing tagurpidises suunas. • Ühe kaadri kaupa edasi või tagasi liikumine Mahamängimisel saab otsitavaid sündmusi vaadata kaadri kaupa liikudes. Selleks tuleb mahamängimise peatamise ajal pöörata sisemist juhtketast kas päri- või vastupäeva. Vastavalt pööramise suunale toimub kaadri-haaval liikumine pärisuunas või tagurpidises suunas.

28

WJ-HD500 rev.1 EST Jun’02

Digitaalne salvesti WJ-HD500

Operaatori juhend

• Hüpe otsitavate salvestusseeriate kaupa Mahamängimise ajal on otsingu kiirendamiseks jätta osa kaadreid läbivaatamata ja hüpata järgmise salvestusseeria algusesse. Peale seda jätkab seade mahamängimist järgmise salvestusseeria algusest alates. Selleks pööra sisemist juhtketast mahamängimise ajal päri- või vastupäeva. Ketta pööramine päripäeva viskab pildi järgmise salvestusseeria algusesse. Ketta pööramine vastupäeva viskab pildi eelmise salvestusseeria algusesse. Märkus: jälgi, et “ALARM SEARCH” indikaator oleks välja lülitatud. • Hüpe alarmi salvestusseeria kaupa Analoogselt eelmises punktis kirjeldatule on võimalik hüpata ühelt alarmi salvestusseerialt järgmise (või eelmise) algusesse. Selleks peab “ALARM SEARCH” indikaator põlema (vajutada “ALARM SEARCH” klahvi). Alarmide mahamängimise ajal keera juhtketast pärivõi vastupäeva. Ketta pööramine päripäeva viskab pildi järgmise alarmi salvestusseeria algusesse. Ketta pööramine vastupäeva viskab pildi eelmise alarmi salvestusseeria algusesse. Märkus: jälgi, et “ALARM SEARCH” indikaator oleks sisse lülitatud. Salvestuse otsingu funktsioon. Digitaalsel salvestil WJ-HD500 on kaks otsingufunktsiooni. Protseduurid allpool kirjeldavad kuidas otsida ja mahamängida salvestatud kaadreid. 1. Vali mahamängitav grupp, vajutades “GROUP SELECT” nuppu. 2. Vajutades “ALARM SEARCH” nuppu saab nupu peal olevat indikaatorit sisse ja välja lülitada. Valida üks reziim kahest. “ALARM SEARCH” ON: ekraanile kuvatakse ainult alarmi ja eriolukordade salvestuste loend “ALARM SEARCH” OFF: ekraanile kuvatakse järjest kõikide salvestuste loend 3. Vajuta “INDEX” nuppu et kuvada vastavate salvestusseeriate loend multiscreen monitorile. Vajutades “INDEX” nuppu toimub ümberlülitamine salvestusseeriate numbrite järgi otsingu ja referentskaadrite järgi otsingu vahel Referentskaader = Thumbnail display = salvestusseeria esimene kaader (pilt)

Otsing salvestusseeria numbri kaupa.

29

Otsing referentskaadrite kaupa

WJ-HD500 rev.1 EST Jun’02

Digitaalne salvesti WJ-HD500

Operaatori juhend

Märkused: - Kuvatava loendi saab lülitada vajaliku grupi jaoks vajutades “GROUP SELECT” nuppu. - Kui otsing toimub alarmi ja eriolukordade salvestuse osas, siis kõik referentskaadrid üle 255 on ekraanil “pimedad”. Referentskaadrid (üle 255) saab ekraanile kuvada allpool kirjeldatud protseduuri abil. 4. Vajuta “DISPLAY” nuppu selleks et valida salvestusseeriate või referentskaadrite kuvamine ekraanile koos otsinguparameetrite sisestamise alaga. 5. Liigu kursoriga otsingparameetrite sisestamise alas sellele kohale, mida on vaja muuta (>) ja (<) abil. 6. Sea paika vajalik number (kuu, päev jne) kasutades (+) ja (-) nuppe. 7. Korda protseduuri 5. ja 6. kuni kõik otsingukriteeriumid on paika pandud. 8. Vajuta “PLAY/PAUSE” nuppu otsingu käivitamiseks. Otsingu tulemusena kuvatakse ekraanile otsingu parameetritele vastavate salvestuste loend, kaasaarvatud kõige hilisem salvestus. 9. Pöörates välimist juhtrõngast päri- või vastupäeva saab liikuda nimestiku järgmisele või eelmisele leheküljele. Juhtketta pööramisega viia kursor sellele salvestusseeriale, mida soovite ekraanil vaadata. 10. Vajuta “PLAY/PAUSE” selleks et käivitada mahamängimine väljavalitud kohast alates. Taasesituse kuvamine monitoridele. Allpool on kirjeldatud erinevatel viisidel mahamängimise toimumist multiscreen monitoril. • Ühe kaamera ja multikaamera salvestuse taasesitus (Playback) 1. Vali mahamängitav grupp vajutades “GROUP SELECT” nuppu. 2. Vajutades “PLAY/PAUSE” nuppu algab kõige viimati salvestatud salvestusseeria taasesitus pärisuunas. Eelmises punktis valitud grupis olevaid kaameraid kuvatakse ekraanil minimaalse segmentide arvuga. Selleks et näidata, et tegu on videoarhiivi taasesitamisega, kuvatakse ekraanile ka “>” ja parasjagu esitatava salvestusseeria number. Märkus: Kui ”ALARM SEARCH” nupp on aktiivne, siis WJ-HD500 mängib maha ainult alarmide ja eriolukorra salvestuse kaadreid. 3. Vajutades “MULTISCREEN SELECT” toimub ekraanikuva ümberlülimine järgmiste variantide vahel:

30

WJ-HD500 rev.1 EST Jun’02

Digitaalne salvesti WJ-HD500

Operaatori juhend

• Videosisenditele kus salvestust ei ole toimunud, vastavad segmendid on “pimedad”. 4. Kui soovitakse ekraanile kuvada korraga ainult ühe kaamera mahamängitavat pilti, siis vajuta vajalikule kaamerale vastavat numbrinuppu (1 –16). Valitud kaamera pilt kuvatakse monitorile. • Üksiku kaamera suurendus taasesituse ajal. (Playback) Senikaua kuni kaamerat kuvatakse monitori täisekraanil, on pilti võimalik elektroonilise töötlemise abil suurendada. Selleks järgi allpool toodud protseduuri. 1. Selekteeri vajaliku kaamera kujutis monitorile täisekraanina, kasuta numbrinuppe ( 1-16). Valitud kaamera LED-indikaator süttib ja nupul olevale numbrile vastav kaamera kuvatakse monitori ekraanile.

2. Selleks, et saada ekraanile suurendatud kujutis, vajuta “EL-ZOOM” nuppu. 3. Suurendatud kujutise kuvamise ajal, vajutades nooleklahve f,e,b,c, liigub ekraan paremale, vasakule, üles, alla. 4. Vajutades “ + ” ja ” - “, toimub kujutise vastavalt suurendamine ja vähendamine. “ + ” Suurendab suurendust x2>X4>X8 “ - “ Vähendab suurendust x8>x4>x2 5. Elektroonilise suurenduse reziimi lõpetamiseks vajuta “EL-ZOOM” nuppu. • Kaamera ja taasesituse kuvamine Multikaamera reziimis on võimalik kasutada ühte ekraani segmenti salvestuse taasesitamiseks. Taasesitatav kujutis kuvatakse ekraani vasakusse ülemisse nurka. 1. Lülita multiscreen monitorile kaamerate reaal-aja kujutised, vajuta “MULTISCREEN SELECT” nuppu. 2. Vajuta “REC PREVIEW” nuppu. Nupu sees olev indikaator hakkab vilkuma. 3. Vali mahamängitava kaamera number ja vajuta vastavat numbriklahvi (1-16). Indikaator “REC PREVIEW” hakkab pidevalt põlema ja valitud kaamera kujutis kuvatakse ekraani vasakusse ülanurka.

31

WJ-HD500 rev.1 EST Jun’02

Digitaalne salvesti WJ-HD500

Operaatori juhend

4. Sellest reziimist väljumiseks vajuta “REC PREVIEW” nuppu. Nupu sees olev indikaator kustub.

12. ARHIIVIKOOPIA (BACKUP)

Kui digitaalne salvesti WJ-HD500 on varustatud DVD-RAM seadmega, siis on võimalik märkida ära vajalikud salvestusseeriad ja kopeerida need DVD-kettale. Märkus: • See funktsioon kasutatav ainult juhul, kui standardne DVD-seade (ei ole Panasonic originaaltoode) on ühendatud digitaalse salvesti tagapaneelil asuvasse “COPY” porti. • Varukoopia tegemine on soovitatav selleks, et oleks võimalik taastada olulisi videosündmusi ka seadme rikke või muu erakorralise sündmuse korral. DVD-RAM kettale koopia tegemiseks järgi alljärgnevat protseduuri. 1. Vali taasesitamiseks vajalik grupp, vajutades “GROUP SELECT”. 2. Nupu “ALARM SEARCH” korduv vajutamine lülitab nupus olevat indikaatorit sisse ja välja. Ühe või teise oleku valimine kuvab listi alljärgnevalt: Indikaator põleb – ekraanile kuvatakse ainult alarmide ja eriolukordade salvestuste loend selekteeritud grupi kohta. Indikaator kustunud – ekraanile kuvatakse selekteeritud grupi kõikide salvestuste loend. 3. Vajutades “INDEX”, kuvatakse valitud loend multiscreen monitorile allpool näidatud viisil. Vajutades “INDEX” nuppu toimub kuva ümberlülitamine salvestusseeriate numbrite järgi otsingu ja referentskaadrite järgi otsingu vahel. Varukoopia tegemise funktsioon toimib ainult sellise nimekirja ekraanil kuvamise ajal.

Märkus: Ekraanile kuvatavat nimekirja saab lülitada ümber soovitud kaamerate grupile vastavaks, selleks vajuta “GROUP SELECT” niikaua, kuni soovitav grupp kuvatakse ekraanile. Grupi nimetuse info on ekraani ülal paremal nurgas. 4. Selleks, et kuvada salvestuste list koos sündmuse otsingu parameetrite sisestamise väljadega, vajuta “DISPLAY”. 5. (>) ja (<) abil liiguta kursor otsingparameetrite sisestamise alas sellele kohale, mida on vaja muuta. 6. Sea paika vajalik number (kuu, päev jne) kasutades (+) ja (-) nuppe. 7. Korda protseduuri 5. ja 6. kuni kõik otsingukriteeriumid on paika pandud.

32

WJ-HD500 rev.1 EST Jun’02

Digitaalne salvesti WJ-HD500

Operaatori juhend

8. Vajuta “PLAY/PAUSE” nuppu otsingu käivitamiseks. Otsingu tulemusena kuvatakse ekraanile otsingu parameetritele vastavate salvestuste loend, kaasaarvatud kõige hilisem salvestus. 9. Pöörates välimist juhtrõngast päri- või vastupäeva saab liikuda nimestiku järgmisele või eelmisele leheküljele. Juhtketta pööramisega viia kursor sellele salvestusseeriale, mida soovite kopeerida DVD-kettale. Võimalik on valida korraga ka mitu salvestusseeriat. Selleks tuleb teha: • Vali vajalik kirje listis, pöörates sisemist juhtketast päri- või vastupäeva. • Vajuta “SET” nuppu. • Pöörates juhtketast vali järgmine vajalik kirje. Kahe selekteeritud kirje vahelised salvestusseeriad kuuluvad edasise tegevuse tulemusena kopeerimisele. 10. Kopeerimise alustamiseks vajuta “COPY” nuppu. Ekraani vasakule allaosasse kuvatakse tekst “COPYING”

11. Kui kopeerimine on lõpetatud, siis tekst “COPY DONE!” ilmub ekraanile.

12. Kopeerimise lõpetamiseks ja menüüst väljumiseks vajuta “STOP”.

13. ANDMETE KUSTUTAMISE FUNKTSIOON

Digitaalne salvesti võimaldab kuupäeva muutumise tõttu vananenud salvestuse kustutamist kas automaatselt või käsitsi.

• Automaatne kustutamine

1. Vajuta “SETUP/ESC” ja hoia all 2-3 sekundit. WJ-HD500 seadistuste menüü kuvatakse multiscreen monitori ekraanile.

2. “b” “c” nooleklahvidega liigu kursoriga reale “SYSTEM SETUP” ja vajuta “SET” nuppu. Ekraanile kuvatakse süsteemi seadistuste alammenüü.

3. “b” “c” nooleklahvidega liigu reale “DISK MANAGEMENT” ja vajuta “SET” nuppu. Vastav alammenüü kuvatakse ekraanile.

33

WJ-HD500 rev.1 EST Jun’02

Digitaalne salvesti WJ-HD500

Operaatori juhend

4. “b” “c” nooleklahvidega liigu reale “ERASE” ja vajuta “SET” nuppu. Vastav (kustutamise) alammenüü kuvatakse ekraanile.

5. “b” “c” nooleklahvidega liigu reale “AUTO ERASE” ja seejärel vali “+” ja “-“ nuppudega salvestuse arhiivi pikkus päevades. Parameeter on seatud asendisse OFF: automaatne kustutamine on keelatud Parameeter on asendis 1-180: automaatse kustutamise funktsioon käivitud vastav arvu päevade möödumisel. Tehase seadistus on OFF. 6. Vajuta “SETUP/ESC” nuppu ja hoia all 2-3 sekundit. Süsteem sulgeb menüü ja naaseb normaalsesse tööreziimi. • •

Salvestatud videoinfo kustutatakse automaatselt peale seda kui punktis 5 seatud päevade arv möödub. Andmete kustutamine toimub määratud päeval kell 0:00. Kui salvesti oli sellel hetkel väljalülitatud, siis toimub kustutamisele mineva info otsing ja kustutamine koheselt peale toite sisselülitamist.

• Käsitsi valitud kustutamine

1. Järgi eelmises punktis kirjeldatud protseduuri kuni punkt 5ni. Kui ekraanil on kuva: 2. Liiguta kursor reale “ERASE DATA BEFORE” 3. “+” ja “-“ nuppudega sisesta päev, kuu, aasta. Kõik enne seda määratud kuupäeva salvestatud videoarhiiv kustutakse protseduuri jätkamisel. 4. “b” “c” nuppudega vii kursoriga reale “EXECUTE”. Seejärel, kasutades > ja < vali “YES” ja vajuta “SET”. Kustutamine leiab nüüd aset. NB! Kui mingil põhjusel ei soovi kasutaja siiski salvestust kustutada, siis tulev valida “NO” ja vajutada “SET”.

Enne valitud kuupäeva salvestatud info kustutatakse kõvakettalt. 5. Kui kustutamine on lõppenud, siis kuvatakse ekraani allosasse tekst “DONE!”

34

WJ-HD500 rev.1 EST Jun’02

Digitaalne salvesti WJ-HD500

Operaatori juhend

6. Vajuta “SETUP/ESC” nuppu ja hoia all 2-3 sekundit. Süsteem sulgeb menüü ja naaseb normaalsesse tööreziimi.

14. KLAHVIDE LUKUSTAMISE FUNKTSIOON

Süsteemi seadistuste menüü ja süsteemi kasutamise operatsioone saab kaitsta võõraste kasutajate eest salasõnaga. Seda abinõud tuleb kasutada volitamata isikute poolt andmete kustutamise, seadistuste rikkumise jms tegevuse vältimiseks. Kasutada saab kahte salasõna erineva ligipääsu taseme võimaldamiseks. “ALL”: Nii normaalne kasutamine kui seadistused on selle salasõnaga ligipääsetavad “OPERATION”: Selle salasõna sisestamisel avaneb ligipääs seadme normaalse kasutamise funktsioonidele. Märkus: Nuppude lukustamise reziimi ei saa sisse lülitada st. “LOCK” nupp ei tööta sellel ajal kui: • toimub salvestuse taasesitamine • seadistuste menüü on aktiive (kuvatakse ekraanil) • salvestuste list või referentspiltide list on ekraanil Allpool kirjeldatakse klaviatuuri lukustamist ja lukust vabastamist. 1. Lukustuse rakendamiseks vajuta “LOCK” nuppu ja hoia all 2-3 sekundit. Tekst “KEY LOCK DONE!” kuvatakse multiscreen monitorile 2-3 sekundiks. Indikaator “LOCK” hakkab põlema, näitamaks et klahvid on lukustatud.

Lukustuse mahavõtmiseks toimi järgnevalt. 2. Vajuta “LOCK” nuppu ja hoia seda all 2-3 sekundit. Multiscreen monitori ekraanile kuvatakse salasõna sisestamise ala.

Märkus: Kui sisestust ei toimu, siis salasõna aken suletakse automaatselt 30 sekundi pärast. 3. Sisesta “ALL” või “OPERATION” salasõna ( 5 numbrit) kasutades numbriklahve (1 – 10). • Number “0” sisestamiseks vajuta “10”. • Sisestuse lõpus toimub salasõna automaatne kontroll. Kui salasõna pole õige, kuvatakse ekraanile tekst “PASSWORD ERROR” ja seade naaseb punkti 2. • Selleks et proovida salasõna uuesti, täida punkt 2 ja 3 • Selleks et lõpetada salasõna sisestamine, vajuta “SETUP/ESC” nuppu 4. Kui sisestatud salasõna on õige, siis kuvatakse ekraanile tekst “KEY UNLOCKED!” 2-3 sekundiks ja süsteem naaseb normaalsesse reziimi. Indikaator “LOCK” kustub

35

WJ-HD500 rev.1 EST Jun’02

Digitaalne salvesti WJ-HD500

Operaatori juhend

Märkus: Süsteem lukustub automaatselt uuesti, kui 5 minuti jooksul ei toimu ühtegi nupuvajutust. Selleks, et siseneda süsteemi “ALL” salasõnaga ja saada ligipääs seadistuste menüüle kui eelnevalt on süsteemi sisenetud “OPERATION” salasõnaga. Tegutse järgnevalt: 5. Selleks et süsteem lukustada vajuta “LOCK” ja hoia all 2-3 sekundit. 6. Alusta protseduuri alates punkt 2st. Sisesta “ALL” salasõna.

15. ARHIIVIKOOPIA TAASESITAMINE

DVD-RAM ketastele salvestatud videokaadreis (pilte) saab taasesitada multiscreen monitoril. Allpool kirjeldatakse DVD-RAMile salvestatud videoarhiivi taasesitamist. Märkus: Selle funktsiooni võimaldamiseks tuleb seadistuste menüüs seada parameetrite “AUTO COPY (ALARM)” ja “AUTO COPY (EMERGENCY) väärtuseks DVD seadistuse alam-menüüs “OFF”. 1. Sisesta DVD-ketas kettaseadmesse. 2. Vajuta “INDEX” nuppu selleks et kuvada ekraanile salvestuste list.

3.Vajuta “EL-ZOOM” nuppu selleks et kõvakettal olevate salvestuste list asenduks DVD-kettal olevate sündmuste listiga. Vajutamine “INDEX” nupule lülitab kuva ringi salvestusseeria numbrite näitamise ja referentskaadrite näitamise vahel 4. Vajuta “DISPLAY” nuppu selleks et valida salvestusseeriate või referentskaadrite kuvamine ekraanile koos otsinguparameetrite sisestamise alaga.

5. Liigu kursoriga otsingparameetrite sisestamise alas sellele kohale, mida on vaja muuta (>) ja (<) abil.

36

WJ-HD500 rev.1 EST Jun’02

Digitaalne salvesti WJ-HD500

Operaatori juhend

6. Sea paika vajalik number (kuu, päev jne) kasutades (+) ja (-) nuppe. 7. Korda protseduuri 5. ja 6. kuni kõik otsingukriteeriumid on paika pandud. 8. Vajuta “PLAY/PAUSE” nuppu otsingu käivitamiseks. Otsingu tulemusena kuvatakse ekraanile otsingu parameetritele vastavate salvestuste loend, kaasaarvatud kõige hilisem salvestus. 9. Pöörates välimist juhtrõngast päri- või vastupäeva saab liikuda nimestiku järgmisele või eelmisele leheküljele. Juhtketta pööramisega viia kursor sellele salvestusseeriale, mida soovite ekraanil vaadata. 10. Vajuta “PLAY/PAUSE” selleks et käivitada DVD-kettalt mahamängimine väljavalitud kohast alates. Referentskaadrite või salvestuse list suletakse ja ekraanile kuvatakse video taasesitus. Hoitus: Selleks et DVD-ketast seadmest eemaldada, tuleb viia seade olekusse, kus ekraanil pole ühtegi salvestuse listi ega menüüd. Seejärel vajuta “COPY” nuppu ja hoia all 2-3 sekundit. Tekst “DVD UNLOCKED” kuvatakse ekraanile. Alles nüüd võib vajutada DVD seadme “Eject” nuppu.

37

WJ-HD500 rev.1 EST Jun’02

Related Documents

Est
December 2019 38
Est
November 2019 42
Est
November 2019 41
Est Agadir2009
April 2020 19
Est. Escaleras
August 2019 40
Mortua Est!
October 2019 31