Röplabda Edzésterv.docx

  • Uploaded by: Zsolt Varga
  • 0
  • 0
  • November 2019
  • PDF

This document was uploaded by user and they confirmed that they have the permission to share it. If you are author or own the copyright of this book, please report to us by using this DMCA report form. Report DMCA


Overview

Download & View Röplabda Edzésterv.docx as PDF for free.

More details

  • Words: 5,886
  • Pages: 41
Röplabda sportágban

ÉVES EDZÉSTERV Sportszervezet neve:

Az edzéstervet készítette: Retkes Bolgár

2018

1

Történelmi kezdetek:

A New York államban született William G. Morgant (1870-

1942) a történelem a röplabda feltalálójaként tartja számon, a sportnak ő eredetileg a „Mintonette” nevet adta. Az 1930-as évek elejéig a röplabda javarészt szabadidős és rekreációs sportnak számított, és csak kevés nemzetközi esemény kötődött hozzá. A világ különböző pontjain eltérő szabályok voltak érvényben, ugyanakkor országos bajnokságokat sok helyen tartottak (többek közt Kelet-Európában, ahol a játék figyelemreméltó színvonalra emelkedett). A röplabda fokozatosan olyan versenysporttá vált, amely magas szintű fizikai és technikai teljesítményt kíván meg.

Az FIVB története: Az alapítás A röplabda első száz évének minden bizonnyal egyik legmeghatározóbb pillanata az FIVB (Fédération Internationale de Volleyball) megalapítása volt: 1947 áprilisában 14 ország (Belgium, Brazília, Csehszlovákia,

Egyiptom,

Franciaország,

Hollandia,

Jugoszlávia,

Lengyelország, Magyarország, Olaszország, Portugália, Románia, Uruguay és az USA) képviselői gyűltek össze Párizsban, és a francia Paul Libaud vezetésével létrehozták a szövetséget. Libaud-t, aki akkor a francia szövetség elnöke volt, megválasztották az FIVB első elnökének. A központot Párizsba helyezték, és ott is maradt 37 évig, amíg 1984-ben a mexikói Dr. Rubén Acosta át nem vette az elnökséget Libaud-tól.

2

Az FIVB első világbajnokságai: Az első férfi világbajnokságot 1949-ben rendezték, 1952-ben pedig lebonyolításra került az első női világbajnokság is, és a röplabdasportban azóta is ezek maradtak a legfontosabb események az olimpiai játékok mellett, ahol pedig 1964-ben szerepelt először a sportág. A világverseny azonnal nagy lelkesedést váltott ki, és az FIVB-hez csatlakozott nemzeti szövetségek játékosainak száma ugrásszerű növekedésnek indult. Mindenütt kitört a röplabdaláz, és futótűzként terjedt. Az FIVB által támogatott események száma megsokszorozódott.

Olimpia: Az 1959-es müncheni NOB-gyűlésen elért presztízs tanúságaként a röplabdát olimpiai sportággá választották. Az első röplabdás játékokon, az 1964es tokiói olimpián tíz férfi és hat női csapat vett részt, az aranyérmeket pedig a japán női és a szovjet férfi válogatott nyerte el. Következésképpen a játékok után nem sokkal a röplabda-jelenség Japánban is felütötte a fejét. Harminckét évvel később, az atlantai játékokon a strandröplabda, a világ egyik leggyorsabban terjedő sportja is megkezdte olimpiai pályafutását mint a röplabda sikeres második változata. A röplabda és a strandröplabda elsöprő sikerrel szerepelt a 2004-es athéni és a 2008-as pekingi olimpián, a két legsikeresebb sportág rangját szerezve meg.

SPORTÁGI KÖVETELMÉNYEK A röplabda játékos legyen magas és mozgékony, rendelkezzen jó adottságokkal: 3



nagy súlypontemelkedés



gyors helyzetfelismerés



robbanékonyság



gyors döntéshozatal



jó reflex



megfelelő mozgáskoordináció

A régebb óta bevezetett úgynevezett libero posztot játszó játékos azonban lehet alacsonyabb termetű, sőt kifejezetten előny is, hiszen a kisebb játékosok mozgékonyabbak, gyorsabb helyzetváltoztatásra képesek. A libero csak hátsó sorköteles játékosként játszhat, és nem hajthat végre a hármas vonalon belül befejezett támadó érintést, ha az érintés pillanatában a labda teljes terjedelmével a háló szintszalagjánál magasabban van. A libero nem nyithat, nem sáncolhat és sánckísérletben sem vehet részt. A feladó játékos a csapat irányítója. Szervezi a csapatmunkát és a támadás befejezést.

Technikailag

jól

képzettnek

kell

lennie,

pszichikailag

alkalmazkodónak. Az ütő játékosok a következőek: a 4-es helyen ütő játékos. Ezen a poszton játszó játékos kapja a legtőbb számú labdát egy mérkőzésen, hiszen ha pontatlan a nyitásfogadásból bejátszott labda, úgy a feladó kénytelen arra a helyre adni a labdát, ahonnan jó az ütésszög. A 2-es helyen ütő játákos is hasonló számú labdamennyiséget kap meccsenként. A 2-es ütő játákos (feladóátlónak is szokták nevezni) a feladó háta mögött helyezkedik el, a feladó az esetek többségében háttal adja fel neki a labdát. A center játékosoknak nagyon precíz, pontos labdát kell osztania a feladónak, így szinte tökéletes nyitásfogadásra és labda bejátszásra van szükség. A centereknek kulcsszerepük van a blokkolásnál. 4

Minden

sport

jövője

az

utánpótlás

felkutatásában,

nevelésében,

felkészítésében rejlik, ami a gyermeki lelkesedés alapjain nyugszik. Edzőként a feledatunk ezt a lelkesedést minél tovább fenntartani, ezzel biztosítani, hogy a játékból sport legyen. A játékosból pedig sportoló.

Edzés előtt: Az edzésprogram megkezdése előtt, a kezdők röplabdaedzőjének alaposan meg kell vizsgálni a következőket: – Tanulmányozza a játékosok környezetét. – Orvosi vizsgálatokkal ellenőrizze minden játékos egészségi állapotát. – Mérje fel minden játékos fizikai teljesítőképességét. – Tanulmányozza a játékosok mentális hozzáállását és jellemzőit, emberi kapcsolataikban. – Ismerje meg, egyéni technikai alapelemekre vonatkozó tudásszintjüket. Ezekre az adatokra alapozva az edző a következőkkel készüljön fel a játékosai edzésére: – Dolgozzon ki edzésprogramokat a kezdőinek – Biztosítsa a gyakorláshoz és edzéshez szükséges létesítményeket és felszereléseket (tornaterem, hálók és pályák, labdák). – Gondoskodjon oktatóanyagokról, úgymint könyvek, filmek, videók, mezek edzéshez stb. – Hozzon létre csoportokat a játékosok technikai szintje alapján. – Állítsa össze az egyes csoportok edzői stábjait a hatékonyabb edzések érdekében. – Mutassa be az anyagi feltételeket minden kezdő számára. – Készüljön mezekkel, rövidnadrágokkal és cipőkkel minden játékos számára.

5

Edzésprogramok a technikai alapelemek Edzés három lépcsőfoka:

Hogyan kell játszani? –

a

röplabda

élvezetességének

felfedezése

változatos

játékmódok

megismerésével (motiváció).

Hogyan kell tanulni? – a sikeresség és a fejlődés érzésének biztosítása (erőfeszítés).

Hogyan kell nyerni? – a győzelem az érzelmek túláradását nyújtja (koncentráció).

Edzésprogramok kezdőknek: – Bevezetőedzés az egyéni technikai elemekhez – Ismerkedés a labdával, bevezető labdakezelési gyakorlatok, mozgásos játékok kezdőknek – Fizikai felkészítés és kondicionálás – Bevezető játékszituációk – Alkarérintés és alaphelyzetek – Kosárérintés – Egykezes érintés és alsó nyitás – Bevezető játékok, bevezető játékszituációk – Bevezetés feladásos és ütéses játékokba – Feladások – Ütések – Fejlettebb nyitásformák – Bevezetés ütést használó játékokba – Bevezetés labdamenetekben bővelkedő játékokba, bevezetés a sáncolásba és a fogadásba – Mezőnyvédekezés – Nyitásfogadás 6

– Sáncok – Bevezetés csak védekező játékokba

A következő pontokat érdemes szem előtt tartani kezdők edzése során: a) A mindennapi edzésekhez válasszunk szisztematikus és ésszerű edzési módszereket és eljárásokat, amelyekkel egyszersmind fejlesztjük a készségeket, a fizikai teljesítményt és a mentális hozzáállást is. b) A rögzült szokások oldására és az alapvető fizikai képességek fejlesztésére használjunk változatos sporttevékenységeket, például más labdajátékokat.

c) 60 percenként tartsunk 10-15 perces szünetet.

d) A negatív hatások elkerülése végett 12 év alatti gyermekeknél súlyzós edzést ne alkalmazzunk. e) Bemelegítésre és felkészítő gyakorlatokra minden játékosnak szüksége van a napi edzések előtt. f) Adjunk megfelelő elméleti magyarázatot minden technikai elemhez a jobb megértés érdekében. g) Alakítsunk ki kellemes környezetet, és tegyük az edzést érdekessé. A kezdők bátorítása és dicsérete nagyon fontos a motiváció fenntartásához.

7

h) Ki kell jelölnünk a kezdő számára a felelősségeit és a szerepkörét, ezzel fejleszthetjük a társas tulajdonságait, és kialakulnaka vezető-követő kapcsolatok a játékosok közt. i) Ne tegyünk ki kezdőket nagy mentális stressznek vagy nyomásnak a mérkőzések, edzés folyamán.

j) Kövessük nyomon a játékosok egészségi és a mentális állapotát, így megfelelően tudjuk majd fokozni az önbizalmukat a játékok és a gyakorlások során. k) Adjunk egyenlő esélyt mindenkinek a játékszituációkban való részvételre. Az ülve figyelés senkit sem fejleszt. l) Ne csak a mérkőzések megnyerésére összpontosítsunk, az edzéseken nyújtott erőfeszítések fontosabbak a versenyeredményeknél. m) Kezdők tanítása közben figyeljünk az edzések következő részleteire: I.)

A lehető legegyszerűbb módját válasszuk a technikai alapelemek

oktatásának. II.) Csökkentsük a félelmet a labdától. III.) Fokozzuk a röplabda iránti érdeklődést vonzó edzésmódok alkalmazásával. IV.) Előzzük meg a fájdalmas következményeket és a sérüléseket azzal, hogy a játékosok képességeinek és fizikai kondíciójának megfelelő edzésmódokat választunk. V.) Ne kezdjünk technikai elemek tanításába előzetes edzőgyakorlatok nélkül, hiszen a játékosoknak először a labdával kell megismerkedniük. VI.) A lehető leghamarabb alkalmazzunk bevezető játékszituációkat, ha a játékosok már elsajátították a labdatovábbítás és a nyitás technikáit 8

Edzésterv kezdő röplabdaedzési program menetéhez, címszavakban. Féléves időtartamra, heti beosztásban. 1. Egyszemélyes játék a labdával 2. Kétszemélyes játék a labdával vagy labdákkal 3. Az alkarérintés és az egykezes érintés egyéni technikái 4.

Alkarérintés különböző irányokba történő mozgással és a hátsó sori

játékosok alaphelyzetei 5. Alsó nyitás és az alsó nyitás fogadása 6. Elkapásos, dobásos és passzoló játékok alsó nyitással 7. 2-2-es, 3-3-as vagy 4-4-es miniröplabda az elsajátított technikákkal 8.

Kosárérintést gyakoroltató elkapásos, dobásos és egyéb labdakezelési

játékok 9. Kosárérintés különböző irányokba történő mozgással 10. Kosárérintéses játékok (futással, utánlépéssel) 11. Feladás a pálya hátsó részéből a hálóhoz 12. Háló közeli feladás (feladófejlesztés) 13. Passzoló és feladó játékok két vagy három játékossal 14. Ütésoktatás (karlendítés, megközelítés és elugrás) 15. Ütésoktatás (ugrás és ütés, gyorsütések alacsony háló felett; átadásos, feladó és ütéses játékok) 16. Ütésoktatás (magas feladás leütése, ütés irányának megváltoztatása) 17. Mezőnyvédekezés különböző irányokba történő mozgással 18. Mezőnyvédekezés előre gondolkozó helyezkedéssel 19. Mezőnyvédekezés két vagy három játékossal, a mezőnyvédekezési alakzat megértése 20. Komplex edzés fogadással, feladással és ütéssel

9

21.-22.

4-4-es játék (6 m x 4,5 m-es pályán) alkarérintéssel,

nyitásfogadással, feladással és leütéssel Egyszemélyes labdagyakorlatok:

a) Egykezes labdavezetés (bal kéz vagy jobb kéz) b) Kétkezes labdavezetés vagy gurítás előrehaladás közben c) Kétkezes labdavezetés vagy gurítás hátramenetben d) Utánlépéses labdavezetés vagy gurítás (balra vagy jobbra) e) Labdavezetés keresztlépéssel (balra vagy jobbra) f) Felugrásos labdaelkapás előrehaladással g) Egy pattanásból labdaelkapás guggolásban h) Labdaátadás egyik kézből a másikba a lábak vagy a test körül i) Egykezes labdapattogtatás guggolásban, váltott oldalsó lábnyújtással j) Mozgás és fordulás térd vagy boka közé szorított labdával k) Lebegőülés labdával a kézben l) Törzs- és lábemelés hason fekve, labdával a kézben m) Terpeszállásban lehajolva lábak között feldobott labda elkapása n) Oldalirányú gurulás labdával a kézben o) Bicskafelugrás labdával a bokák közt p) Előre dobott labda után fekvőtámaszhelyzet, majd labdaelkapás guggoló helyzetben q) Mellső elrugaszkodásos fekvőtámasz-sorozat r) Egy pattintásból labdaelkapás guggoló helyzetben előrehaladással s) Egy pattintásból labdaelkapás gurulással Kétszemélyes labdagyakorlatok:

a) Elkapás, felülés, visszadobás párosával (3 m távolságból) 10

b) Labdaelkapás hanyattfekve párosával c) Mellső átadás ülőhelyzetben d) Mellső átadás körbefordulással e) Mellső átadás után fekvőtámaszhelyzet f) Mellső átadás után hanyattfekvő helyzet g) Elkapás, majd visszadobás fordulás közben h) Elkapás és visszadobás ugrás közben i) Adogatás közben törzshajlítás hátra, ill. oldalra egymás felé j) Adogatás kézből kézbe törzsfordulattal, egymásnak háttal állva k) Adogatás törzsfordulattal egymásnak l) Adogatás kézből kézbe, felváltva fej felett és a lábak közt, egymásnak háttal állva m) Előre dobott labda elkapása egy pattintásból, bakugrással n) Előre dobott labda elkapása lepattintás nélkül, bakugrással o) Labda dobás bicskafelugrás közben

Az alkarérintés bevezetése: Csukló és könyök egyenes, a kar a törzzsel szöget zár be. a) A kezek megfelelő kulcsolása és az alaphelyzet b) A labda továbbítása egy pattanás után alkarérintéssel c) Lepattintásos dekázás az alkaron d) Dekázás az alkaron lepattintás nélkül e) Alkarérintéses „teniszezés” a labdával f) Alkarérintéses fallabdázás g) Alkarérintéses dekázás jobbra-balra, lepattintás nélkül h) Alkarérintéses dekázás irányváltoztatással, lepattintás nélkül i) Adogatás oda-vissza alkarérintéssel j) Dekázás előrehaladás közben, lepattintás nélkül 11

k) Dekázás jobbra vagy balra haladás közben, lepattintás nélkül Az alsó nyitás bevezetése (egykezes érintés):

a) Dekázás fél karon (jobb vagy bal), lepattintással b) Dekázás váltott karral, lepattintással c) Egykezes fallabdázás d) Egykezes „teniszezés” e) Dekázás fél karon (jobb vagy bal), lepattintás nélkül f) Dekázás jobb vagy bal karral, ill. mindkét karral, lepattintás nélkül g) Dekázás váltott jobb és bal karral, oldalirányú mozgással, lepattintás nélkül h) Fallabdázás fél karral, lepattintás nélkül i) Egykezes adogatás oda-vissza j) Alsó nyitás falra k) Nyitás 3, 5, 7 méterre a hálótól, majd az alapvonal mögül l) A nyitás célzását fejlesztő játékok (10 nyitás mindegyikben) A kosárérintés bevezetése (feladás): – A megközelítés legyen gyors, és abba az irányba forduljunk, amerre továbbítani szándékozunk. – A labda az ujjak belső felével érintkezzen. – A labda a hüvelykujjal és mutatóujjal ütközzön először Amikor a labda a hüvelyk- és mutatóujjakba ütközik, a csukló hátrahajlik, és a karok könyökben meghajlanak. Lökjük a labdát felfelé az ujjak, a csukló, a könyök, a csípő, a térdek és a bokák együttes „kirúgásával”. a) A kéztartás és az érintőfelület kialakítása b) Labdapattogtatás kosárral c) Labda emelése és leeresztése a talajtól fej fölé és vissza 12

d) Dobás és elkapás egy kézzel e) Egy pattintásból labdaelkapás kosárérintés-pozícióban f) Gyors feldobás és elkapás lepattintás nélkül g) Feldobás és elkapás előrehaladás közben, lepattintás nélkül h) Feldobás és elkapás oldalirányú haladás közben, lepattintás nélkül i) Feldobás és elkapás jobbra vagy balra fordulással, lepattintás nélkül j) Feldobás, majd elkapás guggoló helyzetben k) Feladássorozat egy helyben a fej felett l) Feldobás előre, majd feladás hátra, előrefelé haladva m) Feladássorozat oldalirányú haladással n) Feladássorozat balra vagy jobbra forgással (90 fokban, 180 fokban és teljes fordulattal) o) Feladássorozat előrehaladva p) Előre dobott labda felugrásos feladása q) Falra továbbított labda, a visszaúton egy lepattanással r) Falra továbbított labda, lepattanás nélkül s) Lepattintásos adogatás guggoló helyzetben t) Adogatás ülőhelyzetben u) Adogatás, minden átadás után talajérintés v) Feladás önmagának, majd átadás hátrafelé a társnak, aki ezt ismétli w) Feladás önmagának, majd átadás előre a társnak, aki ezt ismétli x) Adogatás oldalazva

Bevezető játékok: a) Háló feletti játék (dobással és elkapással)

13

A játék úgy indul, hogy az egyik csapat átdobja a háló felett a labdát a másiknak. A labdát egy vagy két labdaérintés utánvissza kell dobni az ellenfél térfelére. b) Pattogós röplabda (labdatovábbítás egy lepattanás után) A pálya méretei: 4x6 méter. Hálómagasság: 2 méter. A játék úgy indul, hogy az egyik játékos átdobja a háló felett a labdáta másik oldalra . c) Négyfelé osztott pálya A pálya méretei: 4x6 méter. A játék az alapvonalról elvégzett, egy pattintás utáni egy- vagy kétkezes alkarérintéses nyitássalindul. A labdát egy lepattanás után vagy lepattanás nélkül kell visszajátszani. A háló és a kötél magassága: 2 méter. d) Befutó adogatás Alsó nyitás után át kell játszani a labdát az ellenfél térfelére kosár- vagy alkarérintéssel, majd ki kell futni az alapvonal mögé, végül vissza a pályára a következő fogadáshoz és támadáshoz. 2-2-es csapatlétszám esetén 2 vagy 3 labdaérintés lehetséges azátjátszás előtt. e) Átjátszó röplabda Normál játékszabályoknak megfelelő játék azzal a különbséggel, hogy 2 pont jár minden felugrásos átjátszásért és ütésakcióért.

14

15

1.-5. hét KOMPLEX KÉPESSÉG FEJLESZTÉS: 1. FUTÁSOK: -Futó állóképesség fejlesztése: - kötetlen futás 7-9perc- futás játékos formában iram és irányváltoztatással Játékok: Szalagszerzés, Négykézláb fogó. Szalagos fogó. Futó gyorsaság: gyors futás l8-25-3o m-en, futás sarokemeléssel, cikkcakkban, akadályok fölött. Játékok: Páros fogó, Üsd a harmadikat! Félperces fogó. Fészek fogó. Reakció és cselekvés gyorsaság: - reagálás vezényszóra, ül. Kéz jelekre, hangjelre, indulás különböző testhelyzetekből. Játékok: Fekete- fehér. Kutya- nyúl fogó. 2. UGRÁSOK: - Szökdelések: - páros, zárt, terpesz illetve egy lábon, karikába, egyenesen, cikkcakkban, - ugrókötéllel - ugrás távolba. Játékok: Jöjj velem! Szökdeléssel, Kenguru fogó. Ugrás gyakorlatok: futó, ugró gyakorlatok akadálypályán. átugrások szerről szerre, szerről ugrószőnyegre, sorozat ugrások.

Ismerjék a használt eszközök nevét, a gyakorlatok szakkifejezéseit, a tanult játékok szabályait. Tudjanak akadály pályát építeni tanári útmutatással. Tudjanak egyenletes iramban 7-9 percig futni, maximális sebességet elérni l8-3o méteren. 3o méteres futás: 5, 5 -6, 5 sec között 18 méteres futás: 3, 4 -3, 7 sec között.

Helyből távolugrás: l6o cm.

Játékok: Akadályváltó, Kecskézés.

16

Az izületek kímélése érdekében a szökdeléseket földön, füvön, szőnyegen végeztessük.

3. DOBÁSOK: Különböző nagyságú és minőségű labdák dobása egy és két kézzel különböző dobás módokkal, különböző testhelyzetekből. távolba, célba mozgó társra kislabda hajtás Játékok: Labda cica. Célba dobó verseny. II. LABDÁS ÜGYESSÉG FEJLESZTÉS: 1. Labdás ügyességi gyakorlatok: gurítások, átadások helyben, járás, futás közben A társ által dobott labda elkapása 4-5 m. futás után Átadások párokban, az egymás közötti távolság növelésével. 2. Alkalmazkodás a repülő labda ívéhez, megfelelő helyezkedés. A feldobott, a társtól, majd különböző irányokból érkező labdák elkapása. 2. A labdakezelés egyszer módjai, és ezek alkalmazása: labdatáncoltatás, a labda levegőben tartása: tenyérrel, kéztővel, fejjel, alkarral. A feldobott labda fejelése, majd a pártól érkező labda visszafejelése. 3. Röplabda technikai elemek játékos gyakorlása (kosár és alkar érintés) 4. Kísérlet az 1: 1 elleni játékra kosár ill. alkarérintéssel (alkartenisz játék) 5. Testnevelési játékok: Szabadulás a labdától. Zsinórlabda játék, Zsinórlabda speciális szabályokkal 2: 2 ellen. Tartsd a labdát a levegőben! Kiszorító, Pontszerző.

Dobjanak célba állásból, járásból 5-8 méterre 5o% találattal. Kislabda hajítás helyből: 2o-25, lányok l5-2o méter.

A hajító mozdulatotmindig nyújtott karból indítsák és a dobással ellentétes láb legyen elől.

.

A mozgásos cselekvés ta- nulás folyamatát, továbbá a labdás A szakkifejezések megértése, az elemi ügyesség kialakiszabályok ismerete, csapat alakítás tását kedvezően megadott szempontok szerint. befolyá- solják a Legyenek képesek alkalmazkodni a testnevelési játémozgó labdához és a társhoz, kok, így ajánlatos tudjanak helyezkedni a labda minél több játékot várható érkezésének irányába. szerepeltetni a foglalkozásokon. Az alkartenisz játékszabá- lyai Sajátítsák el a kosár és alkarérintés hasonlóak a technikáját, tudják azokat alkalmazni lábte- niszéhez: a játék és feladat helyzetekben is. labdának min dig le Játsszák a labdát a falra kosár, illetve kell pattanni a földalkarérintéssel folyamatosan legalább re, mielőtt hússzor. visszaadják. A játékban a labda mögé helyezkedést és a súlypont süllyesztést Legyenek képesek a labdát a gyakorolják. levegőben tartani l: l, ellen sikerélmény szintjén. A kosárérintés labda-kezelésénél a cél a pilla-natnyi érintkezés a labdával, vagyis a labda birtoklása kizárt.

6. Természetes torna elemek talaj közelben.

17

ELMÉLETI OKTATÁS: A röplabda játék menetének megismerése és megértése. A labdával való találkozás (pillanatnyi érintkezés) technikájának megértése. A „labda ív” fogalom megismerése és megértése. NEVELÉSI FELADATOK: A foglalkozásokon való pontos megjelenés. A felszerelés higiéniája.

Következetes magatartás.

- A játékhoz szükséges alapismeretek, a jól alkalmazható mozgáskészlet megszerzése. - Az elemi szintű játékkészség birtokában vegyenek részt egyszerűsített röplabda játékokban. - Éljék át élményként az új feladat megoldások elsajátítását. - Értsék meg a feladatmegoldások elemi logikáját.

18

KOMPLEX KÉPESSÉG FEJLESZTÉS: 1-5. hét l. FUTÁSOK:

A szerek nevének, a feladatok szakkifejezéseinek az alapvető Futó állóképesség fejlesztése: technikák ismerete. kötetlen futás 8-lo perc, futás A mozgás folyamatok fő hibáinak végtelenített akadálypályán. felismerése. Futás összetett feladat irány és Szervezési feladatok, a szerek iramváltoztatás sal Játékok, mint az elhelyezésének önálló megvalósítása. előző években. -A futó gyorsaság fejlesztése: gyors futás 18, 25, 3o Tudjanak egyenletesen futni: 8-lo méteren. futás akadályok felett. percig és a maximális futósebességet Futás speciális feladatokkal, állórajt, elérni 3o méteren állórajtból. rajtversenyek Játékok: Fogó játékok: félperces, 3o méteres futás: 5, 2 -5, 5 sec. terpesz fogó, Üsd a harmadikat! között. Kotló kánya 18 méteres futás: 3, 4 -3, 7 sec. Sorversenyek akadályokkal. között. - Reakció és cselekvés gyorsaság fejlesztése: reagálás jelekre, kiindulás különböző testhelyzetből, különböző feladatokkal lO méteres távon.

-

Játékok: Utolsó pár előre fuss! Halászfogó.

2. UGRÁSOK:

Az ugrásoknál legyen hangsúlyozott az elrugaszkodás. .

Szökdelések: páros, egy lábon testfordulatok- kal is, különböző alakzatokban, feladatokkal. Játékok: kakas viadal, kenguru fogó. - Ugrás gyakorlatok: futás közben felugrás jelre, futó, ugró gyakorlatok akadálypályán. Sorozat ugrások, fel és elugrások néhány lépés neki futásból. Ugrás távolba.

Helyből távol ugrás: l7o -l8o cm.

Játékok a tanult mozgásformákkal.

19

1.

2.

6.

7.

DOBÁSOK: különböző nagyságú, súlyú szerekkel: Az állásból, járásból, történő célba dobások találati aránya távolba, célba, mozgó tárgyra. Kislabda hajítás, tömött 8-lo méterre elhelyezett labdadobás Játékok: Szabadulás a tárgyakra 65 % legyen. labdától, Bombázó. Kislabda hajítás helyből fiúk Terelgető. Vadász labda. 25-3o m, lányok 2o-25 m. II. RÖPLABDA TECHNIKA: A labdás ügyességet fejlesztő gyakorlatok: a labda elkapása gyors Legyenek képesek alkalmazkodni a indulás, megállás, rövidtávú, gyors mozgó labdához és a társhoz. Tudják futás után, különböző kiinduló a labdát a társhoz szabályosan helyzetekből. továbbítani, tudjanak helyezkedni a A kosárérintés technikájának labda érkezésének várható irányába. megtanulása: gyakorlatok egyénileg, párokban, csoportosan. Sajátítsák el a kosár és alkarérintés Folyamatos labdamenetekre való technikáját és tudják azokat játék és feladat helyzetben alkalmazni. törekvés.(a fej fölé játszás megengedett) 3 Az alkarérintés végrehajtásának Tudják a labdát a falra rajzolt 2m-es elsajátítása helyben, kilépéssel, körbe játszani a két fajta érintéssel folyamatos haladással. felváltva folyamatosan legalább 4. Röplabda játék 1: 1 ellen, helyezkedés a labda ívéhez, mélységi tízszer. mozgás, helyzetfelismerő képesség, gyors döntési készség kialakítása. 5 Az elfordulással történő Ismerjék fel a védő és a támadási labdatovábbítás, játék 2: 2 lehetőségeket, valamint a többféle ellen kosárérintéssel. Az alsó egyenes nyitás technikája, megoldás lehetőségét. annak játékos gyakorlása célba, versenyre. Testnevelési játékok: Szabadulás a labdától speciális szabályokkal. Zsinórlabda játék 2: 2 ellen (két kezes dobással a homlok fölött).” Labdát labdával, Értsék meg a röplabda játék játék egyénileg, párokban, taktikáját, vagyis a labdát mindig a körben. Labdatáncoltató körben. pályán üresen maradt helyre 8. Talaj közelben végzett gyors juttassák. mozgások, gurulások, hasra csúszás speciális technikával.

20

A dobásoknál ügyelni kell a szerek súlyának fokozatos növelésére

A zsinórlabda játéknál a labdát mindig a homlok fölött kell két kézzel el- kapni és onnan két kézzel a zsinór fölött, átdobni.

Az 1: 1, elleni játékban a mélységi mozgást és a labda ívéhez való alkalmazkodás t gyakoroltatjuk 1, 5-2 széles és 6 m. hosszú pályán magas 24o-25o cm magas hálónál

III. RÖPLABDA TAKTIKA:

21

Röplabda taktika: Egy térfélen háromszor lehet érinteni a labdát. A 2:2 elleni játékban az elfordulással történő labda továbbítást tanulják, a pálya 3x6 méter térfelen- ként és a labdát mindkét játékosnak érinteni kell . A labdát alsó dobással, majd kosárérintéssel hozzák játékba.

A pályán való mozgás a taktika alapja. A legegyszerűbb taktikai feladat: - támadáskor az ellenfél üres vagy gyenge pontjait kell keresni, míg a védekezéskor a legveszélyeztetettebb pontokra kell helyezkedni. A forgás szabály megtanulása. Az elfordulással történő labdatovábbításra vonatkozó szabályok. RÖPLABDÁZÁS: 1: l1 elleni játék 2: 2 elleni játék IV. ELMÉLETI OKTATÁS: A sportág története, a legegyszerűbb játékszabá- lyok és azok változásának története. A kosár és alkarérintés alkalmazásának fizikai törvényszerűségei. V. NEVELÉSI FELADATOK: Jelenlét és pontosság a foglalkozásokon. Személyi higiénia, az öltöző rendje. A játékvezetői döntések megértése és elfogadása.

22

AZ ÉVES EDZÉSTERV IDŐSZAKOS FELOSZTÁSA  

Tiszta felkészülés

1-1,5 hónap

 

Felkészülési időszak



Vegyes felkészülés

1-1,5 hónap

6-7 hónap

Formában tartó időszak (versenyidőszak)

1-2 hónap

Átmeneti időszak

23



A kedvező alkalmazkodási folyamatok lehetőségének megteremtése Általános és sokoldalú speciális felkészítés, ahol az edzésmunka terjedelmessége a döntő Általános és sokoldalú speciális felkészítés, ahol az edzésmunka intenzitásának növelése a cél Ebben a részben már a legnagyobb ingererősséggel (terhelés és a mozgás kivitelezés ésszerű változtatása) kell dolgozni. A kedvező alkalmazkodási folyamatok lehetőségének megteremtése El kell végezni a versenyző, technikai, taktikai jellegű és fizikai állapotának elemzését.

A felkészülési időszakok között kétségtelenül a versenyidőszak a legfontosabb, mert az eddig végzett munkának ebben a szakaszban kell realizálódni. Célunk az, hogy az egész versenyidényben állandó, kiegyensúlyozott teljesítményre legyen képes a sportoló, a csapat és a kiemelkedő jelentőségű, súlypontozott versenyein pedig csúcsformában szerepeljen. Ha az egyes időszakok feladatait sikerült maradéktalanul megvalósítani, akkor a versenyző és az edző bizakodva vághat a versenyidény kezdetének.

Célunk, hogy ebben az időszakban az egész év alatt felgyülemlett, leülepedett fizikai pszichikai terhelést feloldjuk. A felfrissülést úgy kell elérni, hogy a meglévő edzettségi állapotunkat lehetőleg a legmagasabb szinten tudjuk átmenteni a következő versenyidényre.

1. A 2018/2019. TANÉV EDZÉSTERVE 1.1.

Makrociklusok:

I.

Szeptember01.-Október 02.(5 hét): Állapot felméreés, Ismerkedés,

általános koordinációs képesség fejlesztése Október 03.- Október 29.(4 hét): sportág specifikus erőfejlesztő

II.

gyakorlatok, gyorsaság fejlesztése, Állóképesség fejlesztése, Sport teknikai gyakorlatok III.

November 01.-December 31.(13 hét): stabil alapjáték kialakítása.

alaptechnikák tökéletesítése, valamint új taktikai elemek tanulása. IV.

Január 01.- Május 31. ( 18 hét): a kialakult alapjáték szinten tartása, ,

taktika továbbfejlesztése edzőmérközésekre való felkészülés V.

junius01.- Május 31. (4 hét): levezetés, játékos, laza edzések

I.

Makrociklus- Szeptember 01.- Szeptember 31. (5 hét):

Fő cél: állóképesség fejlesztése, alapozás, erőfejlesztés, általános koordinációs képesség fejlesztése Cél:         

általános állóképesség fejlesztése belerázódás az edzésekbe, nagyobb terhelésbe általános erőfejlesztés eleinte aerob állóképesség fejlesztése aerob-anaerob küszöb kitolása koordinációs képességek fejlesztése csapatformálás, csapategység kialakítása labda biztonság kialakítása labdás ügyesség fejlesztése

Feladat:        

100m futás iram váltogatással 30m 10m sprint 60 perces spinning edzés lépcsőzés: zsámoly segítségével , szökdelések 1 lábon 1 fokonként ,2 lábon kettesével majd hármasával 3 kör mindegyikből köredzés(támadójárás,szökdelés,fellépések,has,hát,medicines gyakorlatok,) különböző több labdás ügyességi gyakorlatok folyamatos közepes iramú futás(8-10 perc) hatékony nyújtás önállóan, párosával 24

 25m-es uszodában 20hossz közepes tempóban  alapérintések falnál 20db Módszer:      

1:3 fartlek maratoni módszer köredzés elasztikus/plasztikus nyújtás statikus erőedzés edzőmeccs

Követelmény:  minden edzésen való részvétel  gyakorlatok megfelelő, követelmények szerinti  időben való érkezés

II.

Makrociklus- Október 01.- Október 31. (4 hét):

Fő cél: sportág specifikus erőfejlesztő gyakorlatok, gyorsaság fejlesztése, felkészülés az első edzőmérkőzésre Cél:            

speciális állóképesség kialakítása speciális gyorsaság kialakítsa speciális erő kialakítása robbanékonyság fejlesztése gyorsasági erő fejlesztése stabil alapjáték elsajátítása anaerob munka fejlesztése gyorsasági koordináció mérkőzéshez szükséges állóképesség megszerzése labda biztonság stabilizálása ízületi mozgékonyság növelése sérülések megelőzése

Feladat:  sorozat ütés dobott labdából 3x7db  adott jelre történő ingafutás, irányváltoztatással, különböző röplabdára jellemző mozgással kiegészítve (pl: sánc, gurulás, ütés)  erősítés (has,hát, fél guggolás 30kg-al 12db, 35kg-al 10db, 40kg-al 8db a többi gyakorlatnál ugyan ez a tendencia csak más súllyal ,lábkitolás,vádli,nyakhoz húzás,1 kezes evezés, gumikötéllel vállerősítő gyakorlatok)

25

 sportág specifikus elemek tökéletes begyakorlása( sánc munka eleinte labda nélkül csak, hogy megérezzék a helyes kéztartást)  komplex csoportos /csapatos gyakorlatok eleinte 3-4 ember dolgozik együtt (csapatrész) majd egész csapat  labdás ügyességi gyakorlatok falnál (egyedül-párosával)  meccs szituációk begyakorlása  edzőmeccs  páros nyújtás Módszer:     

köredzés mini 26erge26ti(1:2 munka:pihenés aránya) statikus-tartásos gyakrolatok koncentrációs gyakorlatok elasztikus, plasztikusnyújtás

Követelmény:  megfelelő összpontosítás, koncentráció  lehet, hogy unalmas a feladat például a sánc gyakorlása labda nélkül, de azért, hogy megérezzék a helyes kartartást muszáj  erősítő gyakorlatok precíz,helyes végrehajtással, dinamikusan 26erg segítése  kommunikáció az egyes feladatoknál  egymás bíztatása  jó edzés hangulat kialakulása

III. Makrociklus – November 01.- November 30. (13 hét) Fő cél: stabil alapjáték kialakítása. alaptechnikák tökéletesítése valamint új taktikai elemek tanulása. Cél:       

stabil alapjáték állóképesség felylesztés speciális erőfejlesztés posztoknak megfelelő alap technikák elmélyítése edzésen tanult játék elemek átcsempészése a mérkőzésekbe robbanékonyság fejlesztése dinamika megjelenjen az ütésekben

26

Feladat:  figurális játék szétbontása játék elemekre, ezeknek a különböző elemeknek a begyakorlása eleinte 1ember majd 2ember összhangban majd az egészcsapattal  erősítés: has, hát, fél guggolás 3x4db minden széria utána egyből svédszekrényre felugrás 8db, vádli erősítés minden széria után egyből felugrás bokából zsámolyra 8db, gumikötéllel erősítés 3x15 mindegyikből, trx-el felsőtest erősítés 2x 12db mindegyik gyakorlatból tárogatás,mellhezhuzás,bicepsz,tricepsz,fekvő)  technikai elemek ismétlése rengetegszer  taktikai nyitások helyre (5pontig kell eljutni kijelölt sávba megy 1 pont, sávon kívül, de pályára 0, out -1)  feladó iskola, újjak csukló megerősítése a feladó játékosokkal Módszer:    

azonos maradandó ellenállás elvű terhelés statikus erőedzés sorozat terhelés köredzés

Követelmény:     

koncentráció csapatmunka alázat önszorgalom rajtállapot kialakulás

IV. Makrociklus – Január 01.- Május 06. (18 hét) Fő cél: a kialakult tudás szinten tartása, , teknikák továbbfelylesztése, szintfelmérő mérkőzéseken való részvétel, elemzés hibák kijavítása, minnél több győzelem elérése. Cél:     

stabil alapjáték verseny állóképesség megszerzése, megtartása erőfejlesztés robbanékonyság fejlesztése, dinamika beépítése a figurális játékba

27

Feladat:  figurális játék szétbontása játék elemekre, ezeknek a különböző elemeknek a begyakorlása eleinte 1ember majd 2ember összhangban majd az egészcsapattal  mérkőzés szituációk, tét helyzetben, végjáték elmodellezés  kondícionális állapot megtartása  technikai elemek ismétlése rengetegszer  kijelölt helyre történő ütés félkeményen ( bojákkal/28erge- kijelölt helyre történő ütés a soron következő ellenfél gyengepontjait keresve)  taktikai nyitások helyre, leginkább két ember közé, vagy a kirakott bólyákat eltalálva  komplex csapat gyakorlatok  meccs szituáció, gyakorlása  feladó iskola Módszer:    

statikus erőedzés sorozat terhelés köredzés edzés verseny

Követelmény:    

koncentráció csapatmunka alázat önszorgalom

V.

Makrociklus- Május 07.- Május 30. (4 hét)

Fő cél: levezetés, játékos, laza edzések Cél:  a felgyülemlett, leülepedett fizikai és pszichikai terhelés feloldása  a technikai tudás fenntartása  a fizikai állapot a lehető legmagasabb szinten való megtartása

Feladat:    

játékos feladatok egyénileg játékos feladatok csapatban labdarúgás 2 csapatot alkotva laza röplabdás feladatok

28

Módszer:    

játékos feladatok laza gyakorlatok röplabdázáson kívüli feladatok, játékok hosszú nyújtások

Követelmény:  odafigyelés a sérülés elkerülése érdekében

5.2. Az I. Makrocikluson belül a Mikrociklusok: I. Szeptember 01.-szeptember 04. (1.hét):     

általános kondicionális felmérés: magasság, súlypont emelkedés,helyből távol,medicinlabdás gyakorlatok aerob állóképesség fejlesztése beállás a rendszerességre: napi 2edzés koordináció fejlesztése,különböző ügyességi gyakorlatok sorversenyek

II. Szeptember 07.- Szeptember 11. (2.hét)   

aerob-anaerob állóképességi munka gyorsasági állóképesség fejlesztése általános technikai labdás felmérések (kosár, alkar gyakorlatok)

III. Szeptember 14.- Szeptember 18. (3.hét)   

anaerob munkavégzés erőfejlesztés legfőképpen láberő sportág specifikus mozgások

IV. Szeptember 21- Szeptember 25. (4.hét)    

aerob és anaerob állóképességi munka váltakozása erőfejlesztés sportág specifikusan labdás alapgyakorlatok alaptechnika jó berögzítése 29

V. Szeptember 28.- Október 01. (5.hét)     

sportág specifikus koordinációs feladatok sportág specifikus mozgások erőfejlesztés gyorsasági koordináció alaptechnika átvitele állóképességi munkába

5.3. Az I. Makrocikluson belül a II. Mikrociklus kidolgozása: Szeptember 07.- Szeptember 11. (2.hét) Fő cél: mozgás, mozdulat gyorsaság fejlesztése, alapmozgások állóképességének fejlesztése Cél:         

speciális állóképesség-, gyorsaság-, erőfejlesztés előkészítése aerob-anaerob küszöb váltásának kitolása anaerob munkavégzés fejlesztése gyorsasági állóképesség fejlesztése gyorsasági koordináció javítása sportági követelményeknek megfelelő alap állóképesség kialakítása alaptechnikák állóképességi szintű 30erge hajtása labdás ügyesség növelése izületi mozgékonyság növelése

Feladat:    

   

5 x 30m sprintfutás, 10mp pihenővel 12 perc futás 200m laza futás 50%-on 50m sprint 95%-on 60 perces spinning edzés lépcsőzés: - magas térdemeléssel felfutás a lelátóra 3x10 kör felfutás - páros lábon felszökdelés a lelátó első fokára 30 mp-> 20 mp pihenő, ez 3x - váltott lábon szökdelés a lelátó első fokára 30 mp-> 20 mp pihenő, ez 3x fitaballon törzs erősítés(has,hát) 2x20 db thera-band gumikötéllel váll erősítő gyakorlatok 3x20 db páros, hármas labdás gyakorlatok alapérintésekre hosszú nyújtás

Módszer:  mini intervallumos módszer atlétika pályán  fartlek módszer  elasztikus/plasztikus nyújtás

30

Követelmény:  a különböző gyakorlatok megfelelő intezitás fokon történő végrehajtása  időre történő gyakorlatoknál előző heti eredmény megdöntése  ne legyen nagy különbség a csapat legjobban és legrosszabul teljesítő tagja közt  minden edzésen való részvétel  beállítódás, belső motiváció kialakulása

31

Edzés tervezetek a Mikrocikluson belül: Augusztus 7. edzés Cél: robbanékony/explozív erőfejlesztése, aerob-anaerob küszöb kitolása, általános erőfejlesztés, akarat erőfejlesztése feladat 1. bemelegítés (20perc) - 10kör bemelegítő jellegű futás(5perc)

követelmény

- dinamikus nyújtó-lazító gyakorlatok(10) - futóiskola(5perc) 2. fő rész (60perc) lelátón: - páros lábon felszökdelés a lelátó első fokára 3x(10perc)

-

folyamatos futás (maratoni módszer)

-

intenzíven végrehajtva, a bemelegítés követelményeinek eleget téve

-

bokából történjen az elrugaszkodás, intenzíven, nagy ismétlés számmal, dinamikusan

-

95%-os intenzitással, egy lépcsőfokonként, lefele jövet lazán, (rövid intervall)

-

100%-os intenzitás, előző heti eredmény megdöntése

-

fáradtság ellenére is precíz, helyes technikával történjen a végrehajtás

- váltott lábon szökdelés a lelátó első fokán 3x(10perc)

- 10-12x felfutás a lelátóra, majd vissza (10perc)- ez 5x

sajáttest súllyal erősítés: (25perc) - 3x 30db hasprés - 3x 30db ellentétes kar,-lábemelés hasonfekvésben -3x 12db fekvőtámasz -2x 40mp tartás alkartámaszban

(köredzés)

3. levezető rész (15perc) - 3perc laza kocogás -

-statikus nyújtó-lazító gyakorlatok

-

32

nagyon könnyed végrehajtás, kar-láb lerázása közben izületi mozgástartományig vagy azon túl 12mp-ig tartani a nyújtó testhelyzeteket

Október 10. edzés Cél: mérkőzésre való felkészülés, technika gyakorlása, ütés, állóképesség fenntartása, csapatgyakorlat, figurális játék kialakítása feladat 1. bemelegítés (25perc) - bemelegítő jellegű futás (4perc)

-

folyamatos futás (maratoni módszer)

- dinamikus nyújtó-lazító gyakorlatok (8perc)

-

intenzíven végrehajtva, a bemelegítés követelményeinek eleget téve

- futóiskola (3perc)

-

láb, kar, csípő bemelegítése különböző gyakorlatokkal

- vonalazásos feladatok (10perc)

-

gyorsító feladatok kitámasztásokkal, gyors helyzetváltoztatás, gurulások

-

labda dobások, kosárérintés, alkarérintés, ütések, majd 1 percig csak kosárérintés, 1 percig csak alkarérintés párban, oldalcsere (helycsere) még egyszer ugyanez

-

a hálónál lévő játékos egy labdát pörgetve üt az alapvonalon tartózkodó társra, az visszajátsza, előremozgással bejátsza az egyből rövidebben dobott labdát a hálónél lévő társnak, folyamatos a feladat, nincs megállás (a feladat lényege a labdafenntartás, illetve a kimozgatás előre-hátra)

-

a játékoson felállnak az alapvonalra, középen, egymás mögé, az edző a hálónál áll a labdákkal, dobja a labdát a játékosoknak balra-jobbra (egyszerre csak egy ember dolgozik), gurulással kell menteni

-

a játékoson szintén az alapvonalon vannak, középen, egymás mögé, az edző a hálónál áll a labdákkal, az edző által ütött labda védése, bejátszása a feladó helyre (mivel ez lassabb gyakorlat, ezért 2 csoportban végezendő)

2. technika, robbanékonyság, ütés gyakorlása (60perc) - labdakezelés párban (12perc)

- labda fenntartás párban, 2 labdával 2x2x50mp (6perc)

- mezőnygyakorlat gurulással mentőérintés, fejenként 10 mentés/gurulás (6perc)

-

védekezés gyakorlása (10perc)

33

-

-

a háló két oldalán egymással szembe felállnak a játékosok, csoportokba (22 fő) a cél a labda fenntartása( nem eshet le)

-

két feladó beáll a feladóhelyre, a játékosok ütnek 4-es, 3-as, 2-es, 1-es és 6-os helyről (felkészítés a csapatgyakorlatra)

-

mindenki nyit, nyitást fogad, labdát elkap, 1-es, 6-os és 5-ös helyen

-

6-6 ellen, vegyes csapatok (nincs megadva a kezdő, illetve a csere sor): 1-1 játékos nyit, 20-20-ról indul a gyakorlat, egyszer az egyik csapat szervál, utána a másik, a nyitás utáni támadást követően az edző dob egy potya labdát az egyik térfélre, utána a másikra (a játékosok folyamatosan forognak, a csapatok változnak). A vesztes csapatnak mindig van büntetés, sprint körbe, vagy erősítő has-hát-kar gyakorlatok.

-

feláll a kezdő csapat, 20-16 az ellenfélnek, innen kell nyernie a kezdő hatosnak (meccs szituáció, nyitásfogadásból indul), addig nincs forgás, amíg nem nyert a kezdő csapat

komplex feladat: sávos labdajáratás, labdafenntartás a hármas vonalon kívüli ütéssel (6perc)

-

ütés 2 oldalról (10perc)

-

nyitásfogadás két oldalról (3-3 perc)

3. fő rész (40perc) -

csapatgyakorlat 1 (20perc)

-

csapatgyakorlat 2 (20perc)

4. levezető rész (kb. 5 perc) -

2 perc kocogás nyújtás, lazítás

34

6. VERSENYEK Edzőmérkőzések: 1. Szeptember 02. Hasonló erősségű ellenféllel vagy egy nagyon kicsivel gyengébb. Cél: Játékba kerülés, mérkőzés hangulat szoktatása. 2. Szeptember 09. Erősebb ellenféllel. Cél: Játékba kerülés komoly ellenfél ellen. 3. Szeptember 16. Hasonló erősségű ellenféllel szemben. Cél: Megszerzett képességek szinten tartása. 4. Szeptember 23. Erősebb ellenféllel szemben.

Cél: Nagyobb terhelésre való adaptáció kiváltása, bajnokság kezdete előtt egy héttel.

7. VERSENYNAPTÁR AUGUSZTUS HÉTFŐ

KEDD

SZERDA CSÜTÖRTÖK PÉNTEK SZOMBAT VASÁRNAP 1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

35

28

29

30

31

egy edzés két edzés edzőmeccs bajnoki meccs

SZEPTEMBER HÉTFŐ

KEDD

SZERDA CSÜTÖRTÖK PÉNTEK SZOMBAT VASÁRNAP 1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

egy edzés két edzés edzőmeccs bajnoki meccs OKTÓBER HÉTFŐ

KEDD

SZERDA CSÜTÖRTÖK PÉNTEK SZOMBAT VASÁRNAP 1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

36

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

egy edzés két edzés edzőmeccs bajnoki meccs

NOVEMBER HÉTFŐ

KEDD

SZERDA

CSÜTÖRTÖK

PÉNTEK

SZOMBAT

VASÁRNAP

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

egy edzés két edzés edzőmeccs bajnoki meccs

DECEMBER

37

HÉTFŐ

KEDD

SZERDA

CSÜTÖRTÖK

PÉNTEK

SZOMBAT VASÁRNAP

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

egy edzés két edzés edzőmeccs bajnoki meccs

JANUÁR HÉTFŐ

KEDD

SZERDA

CSÜTÖRTÖK

PÉNTEK

SZOMBAT VASÁRNAP

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

egy edzés 38

két edzés edzőmeccs bajnoki meccs

FEBRUÁR HÉTFŐ

KEDD

SZERDA

CSÜTÖRTÖK

PÉNTEK

SZOMBAT VASÁRNAP

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

egy edzés két edzés edzőmeccs bajnoki meccs MÁRCIUS HÉTFŐ

KEDD

SZERDA

CSÜTÖRTÖK

PÉNTEK

SZOMBAT VASÁRNAP

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

39

egy edzés két edzés edzőmeccs bajnoki meccs ÁPRILIS HÉTFŐ

KEDD

SZERDA

CSÜTÖRTÖK

PÉNTEK

SZOMBAT VASÁRNAP 1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

egy edzés két edzés edzőmeccs bajnoki meccs MÁJUS HÉTFŐ

KEDD

SZERDA

CSÜTÖRTÖK

PÉNTEK

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

40

SZOMBAT VASÁRNAP

egy edzés két edzés edzőmeccs bajnoki meccs

41

More Documents from "Zsolt Varga"

November 2019 13
Logos
December 2019 38
October 2019 13
Supranaturalul 2.pdf
November 2019 13