Krikščionybė Evelina Zelbaitė, Dovilė Žilinskytė 9a
Turinys Krikščionybė Krikščionybės
šakos Krikščionybės istorija Jėzus Kristus Krikščionių šventės Krikščionybė Lietuvoje Tikėjimas Dievu ES
Krikščionybė Krikščionybė
– (gr. Χριστιανισμός) monoteistinė, viena labiausiai paplitusių pasaulio religijų (apie 2 mlrd. tikinčiųjų), atsiradusi prieš 2 tūkst. metų Palestinoje.
Krikščionybės šakos Vakarų krikščionybė: Katalikybė Protestantizmas (Reformuota bažnyčia): Liuteronybė Kalvinizmas Anglikonybė
Krikščionybės šakos Rytų krikščionybė: Sentikiai Stačiatikybė
Krikščionybės istorija Krikščionybės
istorija neatsiejamai susijusi su Jėzaus Kristaus gyvenimu. Jis yra krikščionybės pradininkas, kurio kančios, nukryžiavimas ir prisikėlimas įkvėpė jo pasekėjus skleisti Jėzaus mokymą ir paskatino prisijungti prie krikščionių daugybę žmonių.
Jėzus Kristus Krikščionys
tiki, kad Jėzus Kristus gimė Betliejuje. Jo motina – skaisti mergelė Marija, pagimdžiusi Jėzų iš Šventosios Dvasios. Krikščionys tiki, kad Jėzus Kristus trečią dieną po nukryžiavimo prisikėlė iš mirusiųjų. Prisikėlusį jį matė daug Kristaus mokinių. Tikima, kad Jėzus po prisikėlimo įžengė į dangų.
Krikščionių šventės Beveik
visi krikščionys švenčia sekmadienį, kurį laiko Jėzaus Kristaus prisikėlimo diena. Taip pat švenčiamos Kalėdos – Kristaus gimimas ir Velykos – Kristaus prisikėlimas. Romos katalikai ir rytų stačiatikiai turi daug kitų švenčių.
Krikščionybė Lietuvoje Krikščionybė
į Lietuvą pradėjo skverbtis nuo X a., XIII a. antroje pusėje pasikrikštijo pirmasis Lietuvos valdovas - Mindaugas. Mindaugui priėmus krikštą, jis buvo popiežiaus karūnuotas ir Lietuvoje įkurtos trys vyskupijos bei Lietuvos bažnytinė provincija. 1263 m., žuvus Mindaugui, praktiškai sustojo ir krikščionybės plėtimasis Lietuvoje. Oficialia religija krikščionybė vėl tapo tik 1387 m., Jogailos ir Vytauto valdymo laikais.
Tikėjimas Dievu ES