Roundup Bio

  • August 2019
  • PDF

This document was uploaded by user and they confirmed that they have the permission to share it. If you are author or own the copyright of this book, please report to us by using this DMCA report form. Report DMCA


Overview

Download & View Roundup Bio as PDF for free.

More details

  • Words: 1,035
  • Pages: 6
Kemikaali ohutuskaart Koostamise kuupäev: 25.08.98. 1. Toimeaine/valmistise ja tootja identifitseerimine: Tootja:

ROUNDUP BIO MON 52276

Herbitsiid Doc 3147/E/5

Eff 14/07/98 – SSWEBS –11/03/96 asendatused Monsanto Europe S.A. – Avenue de Tervuren 270 – B-1150 Brussels, Belgium – Tel. +32(0)2.7761111 – Fax +32(0) 2.7764040 Antwerp, Belgium +32(0)3.5685123 * UK +44(0)1865.407333 Kohalik hädaabi: 112 2. Koostis/informatsioon koostisainete kohta:

Toimeaine: Glüfosaat isopropüülamiinsoolana = N-(phosphonomethyl) glycine isopropüülamiinsool Koostis (ligikaudne): ca 41,5% w/w glüfosaadi isopropüülamiinsoola CAS nr 38641-94-0, EL nr 254-056-8 (=30,8% w/w glüfosaati) ca 16% w/w märgajat ca 42,5% w/w vett

2. Ohtlikkus Mõju inimese tervisele:

Mõju keskkonnale

Olemasoleva informatsiooni põhjal ei põhjusta antud toode tervisele mingit kahjulikku mõju, kui järgitakse soovitatud kasutusjuhendit. Olemasoleva informatsiooni põhjal ei põhjusta antud toode keskkonnale mingit kahjulikku mõju, kui järgitakse soovitatud kasutusjuhendit.

4. Esmaabi Tugevalt saastunud riided:

Viivitamatult võtta seljast saastunud riided ja pesta enne uut kasutamist.

Allaneelamisel:

Mitte esile kutsuda oksendamist. Viivitamatult pöörduda arsti poole.

Nahale sattumisel:

Viivitamatult pesta maha rohke veega.

Silma sattumisel:

Viivitamatult loputada rohke puhta veega/steriilse silmade pesemise lahusega.

Sissehingamisel:

Viia kannatanu värske õhu kätte.

Informatsioon arstile:

Sümptomid üldisel kokkupuutel: ei ole teada; võivad esineda ainult paiksed vähesed sümptomid. Võib teha maoloputust. Hoida korras hingamisteed ja puhtana sekretsioon. Sümptomaatiline ravi. Kontrollida vererõhku ja kopsu düsfunktsiooni. Spetsiifilist vastumürki ei ole. Ravi atropiini ja oksiimiga on vastunäidustatud. Hoida patsient järelvalve all kuni seisund on rahuldav ja stabiilne.

5. Tegutsemine tulekahju korral

Ei rakendata; ei ole tuleohtlik. Hoida pakend jahedana pritsides vett, kui on sattunud kokku tulega.

6. Õnnetuse vältimise abinõud Isikukaitsemeetmed:

Kanda isikukaitsevahendeid (vt punkt 8). Järgida kõiki soovitatavaid käitlemise protseduure.

Keskkonnakaitse meetmed:

Väikestes kogustes ei tekita keskkonnale probleeme. Suurtes koguste korral tõkestada levikut miinimumini.

Saastuse likvideerimise meetmed:

Väikesed kogused: ei tekita keskkonnale probleeme. Suured kogused: absorbeerida pinnase või liivaga, koguda konteinerisse kahjutustamiseks. Tugevalt saastatud muld kaevata välja ja koguda konteinerisse. (konteineri tüübid vt. punkt 10). Lekke koht valada üle veega. Kogutud jäätmete käitlust vt. punkt 13.

7. Käitlemine ja hoiustamine Käitlemine:

Järgida majapidamise ja isikliku hügieeni nõudeid. Käitlemisel söömine, joomine ja suitsetamine keelatud. Pärast kasutamist ja kokkupuudet pesta koheselt käed. Pärast kasutamist põhjalikult puhastada taimekaitseseadmed. Täiendava info saamiseks vaata etiketti. Järgi kõiki soovitatud ohutusnõudeid kuni pakend on puhastatud, uuesti korda seatud või kahjutustatud.

Hoiustamine:

Hoida lastele kättesaamatult. Hoida eemal toiduainest, joogist ja loomasöödast. Hoida ainult originaalpakendis. Hoida üle -15ºC juures. Külmumise korral tuua sooja ruumi ja loksutada korduvalt kuni lahuse tekkimiseni. Mitte hoida pikka aega üle 50ºC temperatuuril. Max 50ºC temperatuuril hoidmine kahe nädala jooksul ei vähenda toote kvaliteeti. Säilivusaeg vähemalt 2 aastat.

8. Mõju inimesele, isikukaitsevahendid Tehnilised meetmed:

Vt. punkt 10 – välditavad ained taimekaitseseadmetele.

Kokkupuute piirnormid töökeskkonnas:

Ei rakendata

Hingamisteede kaitse:

Õigel kasutamisel spetsiaalsed nõuded puuduvad.

Käte kaitse:

Kanda veekindlaid kindaid.

Silmade kaitse:

Õigel kasutamisel spetsiaalsed nõuded puuduvad.

Naha kaitse: 9. Füüsikalised ja keemilised omadused Füüsikaline olek: Värvus: Keemispunkt: Viskoossus: Lagunemispunkt: Leekpunkt: Mittelahustuvus: Lõhn:

Kanda sobivat kaitseriietust.

PH: Vahu püsivus: Vahu püsivus: Pindpinevus: Pindpinevus: Lahutuvus vees:

Vedelik. Kollakas kuni pruun. 105,2ºC 63-67 cP (temperatuuril 21ºC) >200ºC Ei rakendata. Ei ole tuleohtlik. ≤ 0,0100% w/w Mullataoline (temperatuuril 21ºC) Ei ole. Ei ole kergestisüttiv. 4,6 – 5,0 (8% lahus) (21 ml) (5% lahus) (aeg 12 tundi) (19 ml) (2% lahus) (aeg 12 tundi) 0,0408 mN/m (2% lahus) 0,0398 mN/m (5% lahus) Täielikult segunev. Glüfosaat – jaotuskoefitsient n-oktanool/vesi: < 0 log Pow

10. Püsivus ja reaktsioonivõime Püsivust ohustavad tegurid:

Kuumutamisel > 100ºC võib tekkida rõhk auru moodustumise tõttu vee juuresolekul

Välditavad ained:

Aine reageerib galvaniseeritud või katmata terasega (va roostevaba teras) moodustades väga tuleohtliku gaasi vesiniku, mis võib põhjustada plahvatust. Võib segada, hoiustada ja kasutada roostevabast terasest, alumiiniumist, klaasplastikust, plastikust või plastikuga vooderdatud teraskonteinerites.

Ohtlikud laguproduktid:

Süsinikdioksiid, fosforpentoksiid

11. Terviserisk Laboratoorsed tulemused:

Valmistis: Oraalne LD50 (rott) >5000 mg/kg. Dermaalne LD50 (rott) > 5000 mg/kg. Keskmised EC-silmade ärrituse näitajad (OECD test, küülik, 24 tunnilisel kokkupuutel): Konjunktiivne punetus: 1,11 Konjunktiivne paistetus: 0 Sarvkesta läbipaistmatus: 0 Iirise kahjustuse korral: 0 Kahjustused on pöörduvad 7 päeva jooksul. Nõrgalt silmi ärritav, kuid selle alusel ei vaja klassifitseerimist. Keskmised EC-naha ärrituse näitajad (OECD test, küülik, 4 tunnilisel kokkupuutel): Punetus: 0,11 Paistetus: 0 Kahjustused on pöörduvad 72 tunni jooksul. Guinea sea Buehler test: 0% positiivseid juhtumeid

Tulemused inimestega:

Toimeaine: Testide tulemused glüfosaadiga näitasid, et ta ei põhjustanud mingit mutageenset, kantserogeenset, teratogeenset ega reproduktiivset kahjulikku toimet. Ei ole neurotoksiline. Valmistis: ei ole andmeid Katsed on näidanud, et suurte koguste kontsentreeritud glüfosaadi/talloamiinetoksülaadi formulatsioonide allaneelamisel sümptomid tekivad pigem tänu märgajale kui glüfosaadile. Uus märgaja: Kemikaal ei tohiks avaldada tõsist mõju.

12. Keskkonnarisk Katsetulemused: Toksilisus lindudele:

Toksilisus veeorganismidele:

Valmistis: LD50, 8 päevane söötmine (5 päevane töötlemine): Sinikaelpart (Anas platyrhynchos): > 5620 mg/kg toit. Valgekurk vutt (Colinus virginianus): > 5620 mg/kg toit. LC50, 96 tundi: Karpkala (Cyprinus carpio): > 895 mg/l. Jõeforell (Oncorhynchus mykiss): >989 mg/l. EC50, 48 tundi: Vesikirp (Daphnia magna): 676 mg/l. Kasvu pidurdumine, raku arvukus, 72 tundi: Vetikas (Selenastrum capricornutum): EbC50 (kogu kasv) = 150 mg/l; ErC50 (kasvu määr) = 393 mg/l

Toksilisus elusloodusele: LD50, 48 tundi, paikne: Mesilane (Apis mellifera): >25µg/mesilane LD50, 48 tundi, oraalne: Mesilane (Apis mellifera): > 1000µg/mesilane LC50, 14 päeva: Vihmauss (Eisenia foetida) > 10250 mg/kg, kuiv muld Bioakumulatsioon: Hajuvus:

13. Jäätmekäitluse viis Valmistis:

Pakendid:

14. Veonõuded

15. Reguleerivad õigusaktid

Toimeaine: Testid erinevate imetajate, lindude ja veeorganismidega: ei bioakumuleeru. Glüfosaat pinnavees: 50% hajuvus: +/- 4 päeva, 90% hajuvus: < 20 päeva. Väikesed kogused: ei ole keskkonnale probleem. Matta ainult ettenähtud kohta. Suured kogused: põletada ainult spetsiaalses kõrge temperatuuriga kontrollitavas tuhastusseadmes. Valmistise jäägid valada tagasi ja hoiustada originaalpakendis . Tühjad pakendid loputada 3 korda. Valada loputusvesi kogumispaaki ja anda kohalikku jääkide kahjutustamise punkti ohtlikele jäätmetele vastavaks kahjutustamiseks. Pakendite taaskasutamine keelatud. Mitte reostada veekogusid, kaeve ja tiike. Järgida kohalikus ja Eesti Vabariigi seadusandluses sätestatud nõudeid. Ei reguleerita

EL märgistus (klassifikatsioon vastavalt pestitsiidide direktiivile 78/631/EMÜ. Ei klassifitseerita kui ohtlik. Muu seadusandlus: Järgida kohalikku ja rahvuslikku sellekohast sedusandlust.

16.Muu teave

Antud Ohutuskaart on koostatud vastavalt El direktiivile 93/112. Esitatud informatsioon ei ole põhjalik, kuid esindab asjakohaseid ja usaldusväärseid andmeid. Kõik katsed on läbi viidud vastavalt OECD hea laboratoorse tava põhimõtetele.

Antud kemikaali ohutuskaardis toodud informatsioon vastab meie parimatele teadmistele selle avaldamise ajal. See informatsioon on ette nähtud juhendiks selle kemikaali ohutuks kasutamiseks, käitlemiseks, hoiustamiseks, transpordiks, kahjutustamiseks ja lekke puhuks ning ei ole mõeldud tootele garantiiks või kvaliteedisertifikaadiks. Informatsioon kehtib ainult antud spetsiifilise kemikaali kohta ja ei kehti tema kasutamisel koos teiste ainetega ja kasutamisel teisiti kui on toodud antud tekstis.

Related Documents

Roundup Bio
August 2019 26
Roundup Classic Rodeo
August 2019 20
Legal Roundup October 2006
October 2019 18
Legal Roundup Feb 09
July 2020 5