Megapikselowe Kamery Sieciowe Axis

  • Uploaded by: Piotr Lancewicz
  • 0
  • 0
  • April 2020
  • PDF

This document was uploaded by user and they confirmed that they have the permission to share it. If you are author or own the copyright of this book, please report to us by using this DMCA report form. Report DMCA


Overview

Download & View Megapikselowe Kamery Sieciowe Axis as PDF for free.

More details

  • Words: 2,217
  • Pages: 8
Megapikselowe kamery sieciowe Axis Zobacz, co Cię omijało.

Megapikselowe kamery sieciowe Megapikselowe kamery sieciowe odgrywają ważną rolę w zastosowaniach nadzoru wideo. Oczywiście w niektórych obszarach zastosowań sprawdzają się lepiej niż w innych. Czynnikami decydującymi są jednak zawsze wymagania jakie ma spełniać system nadzoru. Po ustaleniu w aplikacji do nadzoru, celu dla każdej kamery sieciowej możliwy jest wybór urządzenia najlepiej odpowiadającego danemu zadaniu.

Co chcesz zobaczyć? Powszechnie wiadomo, że zróżnicowanie wymogów odnośnie systemów nadzoru wideo jest ogromne. Jednak zasadniczą kwestią jest dokonanie wyboru między dwoma priorytetami:

Widok ogólny

Szczegółowość

W tym przypadku celem jest uzyskanie ogólnego przeglądu monitorowanego obszaru. Na przykład w centrach handlowych celem instalacji kamer jest nadzorowanie osób oraz ich przemieszczania się — nie zaś ich identyfikacja. Można także prowadzić nadzór nad parkingiem w celu śledzenia liczby wolnych miejsc, bez identyfikacji samochodów czy też czytania numerów rejestracyjnych pojazdów. W zastosowaniach ogólnych wystarczającą rozdzielczość i pokrycie terenu można osiągnąć za pomocą pojedynczej sieciowej kamery megapikselowej lub kilku zwykłych kamer sieciowych.

Istnieją sytuacje, w których konieczna jest identyfikacja osób lub przedmiotów na danym obszarze. Może to być np. monitorowanie punktów sprzedaży, kiedy to niezbędne jest by widzieć wyraźnie każdy przedmiot kupowany przez klientów, lub sytuacje, w których konieczna jest identyfikacja twarzy. Otrzymanie szczegółowych obrazów jest możliwe dzięki zastosowaniu kamery sieciowej z soczewką teleskopową lub możliwością powiększania, co pozwala na obejrzenie danego obszaru z bliska. Można także umieścić kamerę bliżej monitorowanego obiektu. Wykorzystanie w takich sytuacjach sieciowych kamer megapikselowych zapewnia jeszcze wyższe rozdzielczości obrazów i większą liczbę szczegółów niż użycie kamer sieciowych nie korzystających z technologii megapikselowej.

Gdy liczy się każdy szczegół Rozdzielczość kamer megapikselowych jest co najmniej trzy razy większa niż analogowych kamer CCTV. Mówiąc krótko: technologia megapikselowa oznacza większą rozdzielczość. Większa rozdzielczość to więcej szczegółów. Większa liczba szczegółów oznacza lepsze możliwości identyfikacji.

Obraz z megapikselowej kamery sieciowej

Obraz z kamery analogowej

Ta sama liczba kamer — większy zasięg nadzoru Megapikselowe kamery sieciowe mogą pokryć swoim zasięgiem większy obszar niż kamery sieciowe ,przy tej samej rozdzielczości na jednostkę powierzchni. Jeśli na przykład 4 kamery sieciowe umożliwiają dobre pokrycie monitorowanego obszaru, jedna kamera sieciowa o rozdzielczości 2,0 megapiksela umożliwi monitorowanie jeszcze większego obszaru, nie powodując przy tym spadku rozdzielczości obrazu.

Obraz z kamery analogowej Obraz z megapikselowej kamery sieciowej

Różne proporcje obrazu umożliwiające wydajniejszy nadzór Sieciowy nadzór wideo umożliwia dostarczanie obrazów w różnych proporcjach, co jest szczególnie przydatne w połączeniu z wysoką rozdzielczością sieciowych kamer megapikselowych. W przypadku zwyczajnego monitoringu telewizyjnego proporcje obrazu to 4:3. Sieciowy nadzór wideo oferuje te same proporcje obrazu, ale umożliwia również uzyskanie innych, np. 16:9. Zaletą proporcji 16:9 jest wycięcie mało znaczących szczegółów, znajdujących się zwykle u góry i u dołu obrazu, w celu zaoszczędzenia szerokości pasma i pamięci zapisu.

Proporcje 4:3 Proporcje 16:9

Megapikselowe kamery sieciowe w akcji W różnych segmentach rynku rozwiązaniom nadzoru wideo stawia się różne wymagania, ale wspólnym wyzwaniem dla wszystkich branż jest uzyskanie wysokiej jakości obrazu wystarczającej do zapewnienia rzetelnej identyfikacji ludzi i obiektów. Megapikselowe kamery sieciowe są wykorzystywane w wielu kluczowych segmentach rynku by sprostać temu wyzwaniu:

Handel detaliczny

Transport

W przypadku handlu detalicznego nadzór wideo umożliwia znaczne zmniejszenie liczby kradzieży i ubytków. Sieciowe kamery megapikselowe odgrywają w nim ważną rolę, na przykład zapewniając ogólny widok sklepu bez martwych punktów.

Na całym świecie bezpieczeństwo pasażerów i pracowników jest bardzo istotną kwestią dla władz odpowiedzialnych za transport publiczny. Kamery megapikselowe zainstalowane na przystankach, na stacjach, terminalach i na lotniskach, a także w autobusach i pociągach, stanowią materiał dowodowy w przypadku popełnienia przestępstwa, aktów wandalizmu czy też roszczeń ubezpieczeniowych.

Nadzór miejski W nadzorze miejskim sieciowe kamery megapikselowe służą zazwyczaj do dostarczania strumieni wideo o wysokiej rozdzielczości z miejsc, w których istnieje potrzeba wyraźnej identyfikacji osób i obiektów lub uzyskania szerszego widoku, podczas oglądania obrazu przesyłanego na żywo lub wcześniej nagranego materiału.

Bankowość W przypadku banków i instytucji finansowych sieciowe kamery megapikselowe dostarczają obrazy o wyjątkowej liczbie szczegółów, co umożliwia identyfikację osób i rejestrowanie dowodów podejrzanych zachowań.

Piksele na metr — najlepsza praktyka Zwykła kamera CCTV działająca w rozdzielczości 4CIF dostarcza obrazy o rozdzielczości 704x 480 pikseli (NTSC) lub 704 x 576 pikseli (PAL) po przetworzeniu sygnału do postaci cyfrowej przez rejestrator DVR lub wideoenkoder, co odpowiada maksymalnie 400 000 pikseli. W dziedzinie nadzoru wideo pojawiło się klika praktyk określania liczby pikseli wymaganych do niektórych zastosowań. W przypadku widoku ogólnego uznaje się, że na jeden metr obszaru powinno przypadać od 65 do 100 pikseli. W zastosowaniach wymagających bardziej szczegółowych obrazów, takich jak identyfikacja twarzy, za-

potrzebowanie to wzrasta do 490 pikseli na metr. Oznacza to na przykład, że jeśli konieczna jest dokładna identyfikacja osób przechodzących przez obszar 2 na 2 metry, kamera powinna pracować z rozdzielczością przekraczającą 1 megapiksel (1050 x 1050 pikseli). Do określenia jaki rodzaj kamery sieciowej wybrać (megapikselowe i zwykłe, włącznie z kamerami PTZ) ważne jest nie tylko przeprowadzenie powyższych obliczeń, ale także określenie obszarów zainteresowania, wielkości tych obszarów i tego, czy znajdują się blisko, czy daleko od siebie. Należy pamiętać także o innych czynnikach, na przykład o liczbie osób pełniących nadzór na żywo, czułości na światło, szerokości pasma i pojemności pamięci zapisu.

Kompletne portfolio megapikselowych kamer sieciowych Firma Axis oferuje rozbudowane portfolio megapikselowych kamer sieciowych, dostarczających ostre i czyste obrazy wideo, idealne do identyfikacji osób i przedmiotów. Nasza gama produktów zawiera sieciowe kamery megapikselowe z obsługą dźwięku, działające w dzień i w nocy, oraz obsługujące transmisję bezprzewodową. Podsumowując — sieciowe kamery megapikselowe firmy Axis, wraz z wiodącym na rynku portfolio kamer stałopozycyjnych, PTZ i kopułkowych kamer sieciowych Axis, dają klientom pełną swobodę wyboru przy projektowaniu systemu nadzoru wideo.

AXIS 207MW

AXIS 209MFD

AXIS 209MFD-R

Kamera AXIS 207MW pracuje z rozdzielczością do 1,3 megapiksela i jest wyposażona w interfejs komunikacji bezprzewodowej IEEE 802.11g jak też interfejs sieciowy Ethernet. Kamera AXIS 207MW przesyła jednocześnie obrazy w formacie Motion JPEG i MPEG-4 i jest idealnym rozwiązaniem do ochrony małych przedsiębiorstw, do domów prywatnych i innych pomieszczeń.

Kamera AXIS 209MFD o rozdzielczości 1,3 megapiksela ma kompaktową, płaską i dyskretną budowę. Kamera AXIS 209MFD korzysta z technologii zasilania przez sieć Ethernet i przesyła obrazy jednocześnie w formatach Motion JPEG i MPEG-4. Montaż kamery jest łatwy i szybki u, a dzięki technologii skanowania progresywnego zapewnia ona ostre obrazy umożliwiające szczegółowe monitorowanie pomieszczeń w zaawansowanych systemach monitoringu.

AXIS 209MFD-R to kompaktowa kamera sieciowa o rozdzielczości 1,3 megapiksela zaprojektowana do pracy w szczególnie ciężkich warunkach zewnętrznych. Jej solidna obudowa nadaje się do specyficznych zastosowań:jest odporna na drgania, wilgotność, kurz i wahania temperatur występujące np. w pociągach i w metrze. Kamera AXIS 209MFD korzysta z technologii zasilania przez sieć Ethernet i przesyła obrazy jednocześnie w formatach Motion JPEG i MPEG-4.

AXIS 211M

AXIS 223M

Nadzór w dzień i w nocy z wyjątkowo szczegółowym obrazem.

Dyskretny nadzór wideo z wyjątkowo szczegółowym obrazem.

Kamera 211M zapewnia jednoczesną transmisję strumienia video w formacie Motion JPEG i MPEG-4, w pełnej rozdzielczości 1,3 megapiksela. Zasilana przez sieć Ethernet, z dwukierunkową komunikacją audio i wszechstronnymi funkcjami sieciowymi, w tym wsparcie dla protokołu IPv6, zapewnia ona optymalną wydajność, bezpieczeństwo.

AXIS 223M to zaawansowana kamera o rozdzielczości 2,0 megapiksela z automatycznym filtrem podczerwieni, przeznaczona do nadzoru w dzień i w nocy oraz zapewniająca obrazy o wyjątkowym stopniu szczegółowości. Zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa jest idealnym urządzeniem do zabezpieczania banków , lotnisk oraz systemów nadzoru miejskiego i obserwacji ruchu drogowego.

Kamera AXIS 216MFD jest zaawansowaną stałopozycyjną megapikselową kamerą kopułkową, zapewniającą jednoczesny transfer obrazów w formatach Motion JPEG i MPEG-4 przy pełnej rozdzielczości 1,3 megapiksela. Odporny na działania wandali model AXIS 216MFD-V oraz wyposażony w antysabotażową obudowę AXIS 216MFD to stałopozycyjne kamery kopułkowe przeznaczone do dyskretnego nadzoru wideo miejsc wewnątrz budynków.

Najmniejsza na świecie bezprzewodowa sieciowa kamera megapikselowa.

Nadzór wideo w technologii megapikselowej z wyjątkowo szczegółowym obrazem.

Płaska, dyskretna kamera sieciowa o znakomitej szczegółowości obrazu.

Kompaktowa, odporna mechanicznie kamera megapikselowa do mobilnego nadzoru wideo.

AXIS 216MFD/MFD-V

Zalety sieciowego nadzoru wideo Rynek urządzeń nadzoru wideo powoli odchodzi od analogowych rozwiązań CCTV w kierunku sieciowego nadzoru wideo. Dlaczego? Ponieważ sieciowy nadzór wideo oferuje tak wiele korzyści: zdalny dostęp, łatwa integracja i rozbudowa, skalowalność i elastyczność, inteligencja sieciowa oraz bardziej ekonomiczna instalacja i konserwacja. Sieciowe kamery megapikselowe oferują wyższe rozdzielczości obrazów niż analogowe rozwiązania CCTV, a więc umożliwiają dostrzeżenie szczegółów oraz identyfikację osób i przedmiotów — co stanowi kluczowy element nadzoru wideo. Łącząc sieciowe kamery megapikselowe z wybranymi kamerami sieciowymi przystosowanymi do innych zastosowań na przykład charakteryzującymi się silnym zoomem optycznym, wyjątkową czułością na światło lub niskimi kosztami — można stworzyć efektywny, niezawodny i optymalny pod względem kosztów system nadzoru wideo.

Uzyskiwanie obrazu na żywo, z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie Sieciowy nadzór wideo umożliwia śledzenie zdarzeń w czasie rzeczywistym, przez 24 godziny na dobę, bez potrzeby fizycznej obecności obserwatora w danym miejscu. Dostęp do materiału wizyjnego można uzyskać z dowolnego komputera podłączonego do Internetu — dotyczy to nawet palmtopów. Obrazy nagrywane przez kamery sieciowe można wyświetlać lub nagrywać w dowolnym miejscu. Możliwy jest przy tym ten sam zdalny dostęp do wszystkich funkcji inteligentnych dostępnych w sieciowych systemach wideo. Korzystanie z tych funkcji jest całkowicie bezpieczne.

Najwyższa jakość obrazu Systemy nadzoru wideo firmy Axis zapewniają krystalicznie czysty obraz i najwyższej jakości nagrania. Ułatwia to śledzenie i analizowanie sytuacji, identyfikację osób i nadzorowanie prowadzonych działań. Z czasem jakość zwykłych taśm wideo ulega pogorszeniu, natomiast jakość obrazów uzyskanych z sieciowych systemów nadzoru jest stała w czasie i na dużych odległościach.

Łatwość użycia Aby móc korzystać z sieciowego systemu nadzoru wideo, nie trzeba być ekspertem. Większość dostawców sieciowych usług wideo korzysta ze zwykłych komputerów i technik informatycznych, co pozwala zaoszczędzić pieniądze i zminimalizować całkowity koszt posiadania systemu. Dostęp można ograniczyć do określonego grona osób np. autoryzowany personel.

Zmniejszenie kosztów Sieciowe systemy wideo umożliwiają wykorzystanie dotychczasowych inwestycji, a jednocześnie są skalowalne, dzięki czemu można je rozbudowywać w miarę potrzeb. Dzięki otwartym standardom branżowym do systemu można łatwo wprowadzać dodatkowe kamery i pamięć masową, a nawet nowe technologie. Koszty utrzymania i instalacji są minimalne. Nie ma potrzeby zamiany i przechowywania taśm wideo, a technologia zasilania przez Ethernet umożliwia zasilanie kamery przez przewód sieciowy, dzięki czemu maleje potrzeba instalacji dodatkowych gniazdek.

Inteligencja tam, gdzie jest potrzebna Zaawansowane kamery sieciowe mają wbudowane funkcje detekcji ruchu i zarządzania alarmami, dzięki czemu ”wiedzą”, kiedy wysyłać obraz, w jakiej rozdzielczości i z jaką częstotliwością klatek. Nadzór sterowany przez zdarzenia umożliwia zminimalizowanie strat czasu i wysiłku dzięki zredukowaniu potrzeby aktywnego monitorowania systemów nadzoru wideo przez personel. Alarmy mogą aktywować automatyczne wiadomości SMS lub e-mail. Kamery mogą wysłać obrazy z włamania bezpośrednio do telefonu lub palmtopa konkretnego strażnika, umożliwiając mu określenie, czy konieczna jest jego obecność na miejscu zdarzenia.

Łatwa integracja z innymi ważnymi systemami Kamery sieciowe i wideoenkodery firmy Axis można łatwo integrować z systemami do zarządzania materiałem wideo pochodzącymi od innych dostawców. Ponieważ systemy sieciowego nadzoru wideo są oparte na otwartych standardach informatycznych, możliwe jest łatwe zintegrowanie ich z takimi systemami, jak kasy, kontrola dostępu i konserwacja budynków — a to przenosi nadzór wideo na zupełnie nowy poziom.

Jak działa sieciowy nadzór wideo Produkty do przesyłania obrazu przez sieć umożliwiają łatwe przechwytywanie i dystrybucję wysokiej jakości obrazu przez dowolny rodzaj sieci IP, w tym także przez Internet. Obraz ze względów bezpieczeństwa i dla wygody można przechowywać zdalnie, a informacje przesyłać w bezpieczny sposób przez sieć. Korzystanie ze standardowego osprzętu sieciowego i PC serwera do nagrywania i przechowywania obrazu, zamiast instalowania sprzętu wykorzystującego zastrzeżone technologie (np. urządzeń DVR), umożliwia tworzenie systemów skalowalnych, ułatwiając i zwiększając wydajność zarządzania i konserwacji oraz znacznie obniżając koszty sprzętu, zwłaszcza w przypadku większych systemów, gdzie pamięć zapisu i serwery stanowią znaczną część łącznego kosztu rozwiązania nadzoru.

Starsze kamery analogowe Kamery sieciowe Axis

Wideoenkoder Axis AXIS 240Q Video Server

VIDEO VIDEO 1 2 3 4

75Ω ON

NETWORK

STATUS POWER

SIEĆ IP

Komputer z oprogramowaniem do zarządzania materiałem wideo

INTERNET

Komputer do zdalnego monitoringu

Axis — najlepszy w sieciowych systemach wideo Firma Axis jest światowym liderem w branży sieciowych systemów wideo. To my zapoczątkowaliśmy technologie sieciowego nadzoru wideo. Nasza firma wynalazła i w 1996 r. wprowadziła na rynek pierwszą kamerę sieciową. Od tego czasu — dzięki najnowszym technologiom i najwyższej jakości rozwiązaniom nadzoru wideo dopasowanym do zróżnicowanych potrzeb — jesteśmy liderem rynkowym. Dzięki współpracy w ramach rozbudowanej sieci partnerów branżowych i programistycznych jesteśmy w stanie dobrać rozwiązanie do nadzoru wideo idealnie odpowiadające potrzebom klienta — teraz i w przyszłości. Rozwiązania z zakresu sieciowego nadzoru wideo firmy Axis dostarczają wyjątkowych możliwości nadzoru. Efektywność naszych rozwiązań została sprawdzona w wymagających sytuacjach nadzorczych i w trudnych warunkach na całym świecie. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, skontaktuj się z firmą Axis Communications — światowym liderem w dziedzinie sieciowych systemów wideo — i zobacz, co Cię omijało.

34908/PL/R1/0903

www.axis.com

O firmie Axis Communications Axis jest firmą IT oferującą sieciowe rozwiązania wideo do profesjonalnych instalacji. Firma jest światowym liderem rynku w dziedzinie sieciowego nadzoru wideo i promuje przechodzenie z analogowych systemów nadzoru do cyfrowych. Urządzenia i rozwiązania firmy Axis koncentrują się na zdalnym nadzorze i monitoringu. Są oparte na innowacyjnych, otwartych platformach technologicznych. Axis jest firmą szwedzką, działającą w skali globalnej, posiadającą biura w 20 krajach i współpracującą z partnerami w ponad 70 krajach. Utworzona w 1984 roku, firma Axis jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie, a jej symbol to AXIS. Więcej informacji o firmie Axis można znaleźć na stronie www.axis.com

©2009 Axis Communications AB. AXIS COMMUNICATIONS, AXIS, ETRAX, ARTPEC i VAPIX są zarejestrowanymi znakami towarowymi lub używanymi znakami towarowymi AXIS AB w różnych jurysdykcjach.. Wszystkie inne nazwy firmowe i produkty są znakami handlowymi lub zarejestrowanymi znakami handlowymi ich odpowiednich przedsiębiorstw. Rezerwujemy sobie prawo do wprowadzania modyfikacji bez uprzedniego powiadomienia.

Related Documents

Axis
December 2019 42
Sin Axis
May 2020 20
Real Axis
April 2020 32
Axis 20.11.09
June 2020 19

More Documents from ""

April 2020 36
April 2020 42
April 2020 35
Axis 206 Datasheet
April 2020 32