This document was uploaded by user and they confirmed that they have the permission to share it. If you are author or own the copyright of this book, please report to us by using this DMCA report form. Report DMCA

• Words: 1,008
  • Pages: 3
BUDAPESTI KÉZILABDA SZÖVETSÉG 1.

A kapufák hátsó oldala: a. Az alapvonal belső, játéktér felé eső szélével van egy vonalban b. Az alapvonal közepén található c. Az alapvonal hátsó szélével egy vonalba esik

2. A cserehelyeket - mindkét irányban – a középvonaltól, milyen távolságban kell megjelölni? a. b. c.

3 méter 4,5 méter 1,5 méter

3.

Kidobás közben a kapus – még kezében a labdával – egyik lábával rácsúszik a kapuelőtér vonalra. Mi a helyes ítélet? a. A kidobás megismételtetése sípszóra b. Szabaddobás a kapus ellen c. Nem történt szabálytalanság, a játék folytatódik

4.

A játéktér vonalai hova tartoznak? a. Mindig a mezőnyhöz b. A kapuelőtérvonal a kapuelőtérhez, a többi a mezőnyhöz c. Ahhoz a területhez, amelyet határolnak

5.

Milyen széles a gólvonal? a. 5 centiméter b. 8 centiméter c. 10 centiméter

6.

Mikor kezdődik a játékidő? a. Az elsőnek nevezett játékvezető sípjelére b. A mezőnyjátékvezető sípjelére c. Amikor az időmérő elindítja az órát

7. Mikor nem kötelező a játékidő megszakítás? a. b. c.

Figyelmeztetésnél, 7 m-es dobásnál A játékvezetők között szükséges egyeztetésnél Időleges kiállításnál, kizárásnál

8. Milyen időtartamú a holtidő ( Team time out )? a. b. c.

50 másodperc 1 perc Maximum 1 perc

9. A félidei szünetet jelző időmérői sípszó után a játékvezetők megállapítják, hogy a játékidőből még 5 perc hátra van. A csapatok még a játéktéren tartózkodnak. Mi a teendő? a. A II. félidő játékideje 5 perccel hosszabb lesz b. A játék még 5 percig folytatódik, majd szünet c. A szünet elrendelése után 5 perc játék, majd térfélcsere és folytatás

10. Ha döntésig kell játszani és két hosszabbításra is szükség van, akkor a hosszabbítások között mennyi a szünet időtartama? a. 5 perc b. 1 perc c. Nincs szünet 11. A nők labdájának kerülete: a. 52-54 cm b. 52-56 cm

c. 54-56 cm 12. A három labda közül melyiket választják a játékvezetők egy férfi mérkőzés kezdetekor? a. 57 cm kerületű, 450 g súlyú b. 58 cm kerületű, 400 g súlyú c. 59 cm kerületű, 425 g súlyú 13. Egy csapat legfeljebb hány játékosból állhat? a. 12 b. 14 c. 16 14. A mérkőzés kezdési időpontjában a másik városból érkező csapat csak 4 játékossal van jelen. Mi a teendő? a. A mérkőzést el kell kezdeni b. Ha a várakozási időn belül megérkezik az ötödik játékos, a mérkőzést el kell kezdeni c. Jelentést kell írni a mérkőzés elmaradásáról 15. Melyik játékos rendelkezik játékjogosultsággal? a. Aki a versenyjegyzőkönyvben szerepel b. Aki a kezdődobásnál jelen van c. Aki a versenyjegyzőkönyvben szerepel, és a kezdődobásnál jelen van 16. Játékos cserénél az alábbi esetek közül mikor nem történt szabálytalanság? a. A cserejátékos és az eddig játéktéren levő társa egyszerre lép be illetve ki a játéktérről b. A játéktéren levő játékos ha egyik lábával kilépett a játéktérről, a cserejátékos belép c. A cserejátékos akkor lép be a játéktérre, amikor társa azt már elhagyta 17. Játékmegszakítás alatt a sérült játékostársához belép a játéktérre csapattársa. Mi a helyes ítélet? a. Nem történt szabálytalanság b. A játékos időleges kiállítása c. A játékos kizárása 18. Szabálytalan cserét követően a szabaddobást a vétlen csapat hajtja végre: a. A szabálytalanságot elkövető csapat cserehelyénél b. Ott, ahol a labda a játékmegszakítás időpontjában volt c. Az a. illetve a b. pontokban felsoroltak közül, azon a helyen, amelyik a vétlen csapat számára kedvezőbb

19. A kapuelőtérben tartózkodó kapus a mezőnyben levő labdát nem érintheti, ha az: a. b. c.

A talajon gurul, vagy a levegőben pattog A talajon gurul, vagy fekszik Semmilyen esetben sem érintheti

20. A védőjátékos a kapuelőtérbe lépve sáncolja a kapura lövést. Mi a helyes ítélet? a. Szabaddobás b. 7m-es dobás c. A játék folytatódik 21. Egy játékos futás közben egyik lábával érinti a talajt, elfogja a labdát, a másik lábát is talajra helyezi, majd a hátul levő lábát az első után húzza. Hány lépés történt? a. Egy lépés b. Kettő lépés c. Három lépés

22. A labda elfogásakor a játékos egy lábbal érinti a talajt. A másik lábát is a talajra helyezi, egyet lép, majd az elöl levő lábát felemelve oldalra ismét a talajra helyezi. Hány lépés történt? a. Kettő lépés b. Három lépés c. Négy lépés

23. A játékos a levegőbe felugorva elfogja a labdát, egyik lábával a talajra érkezik, és ugyanazzal a lábával elugrik, majd a másik lábával fog talajt. a. Egy lépés b. Kettő lépés c. Három lépés

24. „A/4”-es játékos tiszta gólhelyzetben felugorva kapura lő. „B/7”-es játékos megpróbálja a labdát kisodorni a kezéből, de a csuklóját találja el. A labda a kapu mellé szállt. Mi a helyes ítélet? a. 7 m-es dobás „A” csapat javára, és „B/7”-es játékos időleges kiállítása b. Szabaddobás „A” csapat javára, és „B/7”-es játékos időleges kiállítása c. 7 m-es dobás „A” csapat javára

25. „A”támadásánál „A/9”-es beálló játékos testtel elzárja a védőjét, és így befutó társának szabad az útja , aki a labdát a kapuba lövi. Mi a helyes ítélet? a. Gól b. Szabaddobás „B” csapat javára c. „A/9”-es játékos időleges kiállítása, és szabaddobás „B” csapat javára

26. A védő - aki még nem volt büntetve - a beálló játékost úgy akadályozza a labda átvételében, hogy hóna alatt kinyúlva mindkét kezével az arca előtt hadonászik. Mi a helyes ítélet? a. A játék folytatódik b. Szabaddobás és kizárás c. Szabaddobás és figyelmeztetés 27. 7 m-es dobásnál a lövés a gólvonalon mozdulatlanul egy helyben álló kapust arcon találja. A labda az oldalvonalon kívülre pattan. Mi a helyes ítélet? a. „time out”,ápolás, bedobás b. „time out”, kizárás és ápolás után szabaddobás a kapus javára c. „time out”, ápolás után szabaddobás a kapus javára, a lövő játékos időleges kiállítása 28. „A/5”-ös játékost a labda eldobásáért már egyszer időlegesen kiállították. Ugyanez a játékos szabálytalan cserét hajt végre. Hogyan folytatódik a játék? a. Szabaddobás és időleges kiállítás b. Szabaddobás c. Szabaddobás és kizárás

29. Egy játékost lökésért már kétszer időlegesen kiállítottak. Ugyanez a játékos egy játékvezetői ítéletnél indulatosan reklamál. Mi a helyes ítélet? a. Időleges kiállítás b. Időleges kiállítás és kizárás c. Végleges kiállítás 30. „A” csapat holtidőt kér. A cserehelyen „A/8”-as játékost „B/9”-es játékos egy szóváltást követően megüti. Mi a helyes ítélet? a. „B/9”-es játékos kizárása b. „B/9”-es játékos végleges kiállítása c. Mindkét játékos kizárása