3g

  • June 2020
  • PDF

This document was uploaded by user and they confirmed that they have the permission to share it. If you are author or own the copyright of this book, please report to us by using this DMCA report form. Report DMCA


Overview

Download & View 3g as PDF for free.

More details

  • Words: 1,461
  • Pages: 5
3G – Network Na temelju Međunarodne unije za telekomunikacije standardima, 3G mreža treća generacija mobilnih mreža i telekomunikacija. Odlikuje širi raspon usluga i kapacitet mreže u odnosu na prethodnu 2G mrežu. 3G mreža također povećava brzinu prijenosa informacija poznatog kao „spektralna efikasnost“. Telefonija je dobila šire područje te veci domet i još niz drugih odlika koje su koje su kao i na video i širokopojasni bežični prijenos podataka također pozitivno utjecale. Kriteriji koji obuhvataju tehnoloski napredak predhodno pomenutih protokola su deklarisani kao IMT-2000 standard. 3G mreža osigurava za download brzine od 14.4 megabita u sekundi i upload brzine od 5,8 megabita u sekundi. Minimalna brzina za korisnika koji stacionira iznosi 2 megabita u sekundi. Dok u vozilu koje je u pokretu može očekivati 348 kilobita u sekundi. Oblast 3G mreye je poznat kao „Slojeviti sustav“. Svaki prijenos nosi tri sloja podataka. Gornji sloj je generalni servis. Srednji sloj je prijenos kontrolnih podataka. Donji sloj je za osnovnu povezivanja informacija. Tu je razlika koja se neposredno razlikuje od WiFi ili IEEE 802.11 i tehnologije, i 3G mreže. WiFi je u osnovi kratkog dometa mreže koja nudi high-propusnost dizajniran za prijenos podataka. 3G mreža je od svog zacetka usmjerena prema tehnologiji mobilne telefonije i pristup Internetu. Japan i Južna Koreja su prve zemalje koje su uspješno realizovale tehnoloski pristup te svrsi shodno deklarisale standarde ove mreže. Japanska tvrtka FOMA je u Maju 2001 krenula sa realizacijom projekta dok South Korea's SK Telecom lansiran je u Januaru 2002. British Telecom u Velikoj Britaniji te Monet Mobilna mreže u SAD-u dosledno su pratile korake. Do 2007 godine u većini zemalja je 3g tehnologija standardizovana. Prelazenjem na roll-out” razvijanju 3G mreže je u mnogo cemu pridonjeto utjecajem rasta mobilne tehnologije u mnogim zemljama. Ova mreža koristi znatno razlicitu radio frekvenciju u odnosu na 2G, sto je prisililo mnoge kompanije za izgradnju potpuno nove infrastrukture i potrebu za potraznjom dodatne nove licence.

Zemlje poput Kine i Indonezije namjerno su odlucile zadrzati mrežu od svojih građana na distanci doslijedno na mnogo godina, djelomicno zbog ogromne rasprostranjenosti zastarjele tehnologije. Dio koji se tice sigurnosti nad 3G mrezom je preliminarno pre svega umanjen te sveden na minimum. Sistem koristi KASUMI sustav šifriranje kripto enkripcije „blok po blok“ u odnosu na stariji A5 / 1 koji je doslijedan na 2G mreži. Mnostvo te mnogobrojne slabosti su identificirane te otklonjene, 3G system komunikacionog prenosa podataka je prevayisao siguranost u okviru WiFi ili IEEE 802.11 protokola. Neki od izazova s kojima se i dalje susrece prelazak na potpunu implementaciju 3G mreže. Broj telekomunikacijskih kompanija naisle su na financijske nestabilnosti tijekom 2007 i 2008, sto je naglo povecalo troškove samih telefona kako I komunikacijskih tornjeva. Licencni ugovori također se znatno znaju razlikovati od države do države u oba smijera “Skupoca na uslovljeno” te “Proces realizacije”. To je dovelo do nedostatka interesa za izgradnju 3G mreže uz to srazmijerno izjednačavanjem nedostatka zainteresiranosti klijenata.

Vrste konekcija Analogni (do 56k) Naziva se i “dial-up pristup”, to je ujedno i ekonomičan i spor pristup internetu. Korištenjem modema spojenim na računalo korisnici se spajaju na Internet kad računalo bira telefonski broj (koji je pripremljen od strane vaseg ISP-a) i povezuje u mrežu. Dial-up je analogna veza, jer se podatci šalju analogno „javna telefonska mreža“. Modem pretvara primljene podatke u analogni i digitalni signal kao i „vise versa“ obratno. Posto dial-up pristup koristi normalne telefonske linije, kvaliteta veze nije uvijek dobra te sraymijerno tomu i prenos podataka je ogranicen. • Tipične Dial-up vezu brzine u rasponu od 2400 bps do 56 Kbps. ISDN Digitalna mreža integriranih usluga (ISDN) je međunarodni komunikacijski standard za slanje glasa, videa i podataka preko digitalnih telefonskih linija ili normalne telefonske žice. • Typical ISDN brzinama u rasponu od 64 Kbps do 128 Kbps.

B-ISDN Širokopojasna ISDN je prema funkciji slična kao i ISDN samo sto je prijenos podataka osiguran putem optičkih a ne putem normalnih telefonskih zica. SONET je „fizički transport podraske – „Backbone“ od B-ISDN. SONET - sinkrona optička mreža, standard za povezivanje fiberoptičkih prijenosnih sustava. SONET je predložio Bellcore u sredini 1980-ih i sada je ANSI standard) Backbone - Drugi izraz za ucestalost konekcije u odnosu na glavno cvoriste, glavna žica koja povezuje čvorove. Pojam se često koristi za opisivanje pripajanja glavne mrežne vezama Interneta. Cable - kablovska Kroz korištenje kabelskog modema možete imati broadband Internet vezu koja je dizajnirana za rad preko kabelskih TV linija. Cable Internet radi na principu koristenja prostora TV-kanal-a za prijenos podataka, sto znaci da se određeno polje kanala koristi za prijenos „Download“, dok drugi kanali za prijenos „Upload“. Budući da koaksijalni kabal koji se koristi kabelska televizija nudi mnogo veći bandwith od telefonskih linija, kablovski modem ostvaruje iznimno brz pristup internetu. • Cable brzine se kreću od 512 kbps do 20 Mbps.

prevod zavrsen do ove tacke....

DSL DSL se također naziva i uvijek na vezi jer se koristi

postojeći 2-žično bakra line telefon spojen na prostor i neće vezati svoj telefon kao dial-up vezi ne. Nema potrebe za dialin za vaš ISP kao i DSL je uvijek na. Dvije glavne kategorije DSL za dom pretplatnicima se zove ADSL i SDSL. ADSL ADSL je najčešće razmještene vrste DSL u Sjevernoj Americi. Kratki za nesimetrična digitalna pretplatnička linija ADSL podržava brzine prijenosa od 1,5 do 9 Mbps prilikom primanja podataka (poznat kao nizvodno stopa) i 16 do 640 Kbps prilikom slanja podataka (poznat kao uzvodno stopa). ADSL zahtijeva poseban ADSL modem. SDSL SDSL je još češći u Europi. Kratki za simetrična digitalna pretplatnička linija, tehnologija koja omogućava više podataka koji se šalju putem postojećih bakrenih telefonskih linija (POTS). SDSL podržava brzine prijenosa do 3 Mbps. SDSL radi slanjem digitalne impulse u visoke frekvencije području telefonske žice i ne mogu raditi istovremeno sa glasovnim vezama preko iste žice. SDSL zahtijeva posebnu SDSL modema. SDSL se naziva simetrični jer podržava istu brzinu prijenosa podataka za promet uzvodno i nizvodno. VDSL Vrlo visoka DSL (VDSL) je DSL tehnologija koja pruža brzo prikupljanje stope na relativno kratkim relacijama - kraće udaljenosti, bržu vezu stopa. • Sve vrste DSL tehnologija se skupno nazivaju xDSL. • xDSL veze lanac brzine od 128 Kbps do 8 Mbps.

Bežični Internet Connections – Wireless Bežični internet, ili bežični širokopojasni je jedan od najnovijih internet vezu tipa. Umjesto da koristite telefon ili kabelske mreže za Vašu vezu na Internet, te korištenje pojasa radijske frekvencije. Bežični Internet pruža uvijek na vezu, koja se može pristupiti s bilo kojeg mjesta - sve dok se zemljopisno unutar područja mrežne pokrivenosti. Bežični pristup je još uvijek smatra relativno nov, i ona svibanj biti teško pronaći bežičnih usluga u nekim područjima. To je obično skuplje i uglavnom dostupni u gradskom području. • Vidi Wireless Networking Standards stranicu Webopedia za podatke stope, Modulacija sheme, sigurnost, a više informacija o Bežično umrežavanje.

T-1 Lines T-1 linija je popularni iznajmljenih linija izbor za tvrtke povezivanje na Internet i za Internet usluga (ISP), povezivanje na Internet oslonac. To je posvećena telefonski priključak podržava podatkovne stope 1.544Mbps. T-1 linija zapravo sastoji od 24 pojedinačnih kanala, od kojih svaki podržava 64Kbits sekundi. Svaki 64Kbit/second kanal može biti konfiguriran za nošenje glasa ili podataka. Većina telefona tvrtke omogućuju vam da kupite samo jednu ili neki od tih kanala. To je poznato kao kao djelomični T-1 pristup. Bonded T-1 Carinsko T-1 je dva ili više T-1 linija koje su se pridružili (prešano) zajedno za povećanje propusnosti. Gdje jednom T-1 daje oko 1.5Mbps, dva bonded T1s osigurati 3 Mb / s ili 46 kanala za prijenos govora ili podataka. Dva carinsko T-1s omogućuju vam da koristite punu propusnost od 3 Mbps gdje se dva pojedinačna T-1s još uvijek može samo koristiti najviše 1.5Mbps u jednom trenutku. Da bi se bonded T-1 moraju se izvoditi na isti ruter na kraju, što znači da moraju izvoditi na isti ISP. • T-1 Linije podrške brzinama od 1,544 Mbps • Britanski T-1 su brzine 64 Kbps per channel (up to 1,544 Mbps), ovisno o broju iznajmljenih kanala. • Tipične Bonded T-1 (dva carinsko T-1 linija) brzina je oko 3 Mbps. T-3 Lines T-3 linije su namjenska telefonska veza podržava brzine prijenosa od oko 43 do 45 Mbps. To je previše popularan iznajmljenih linija opciju. T-3 retka zapravo sastoji se od 672 pojedinačnih kanala, od kojih svaki podržava 64 Kbps. T-3 linije koriste se uglavnom kod internetskih usluga (ISP-ovi) spaja na internet i oslonac za kralježnicu sebe. • Tipične T-3 podržava brzine u rasponu 43 - 45 Mbps. Satelitski Internet preko satelita (IOS) dopustiti korisnik za pristup Internetu putem satelita koji kruži zemljom. Satelit se nalazi na statička točka iznad zemljine površine, u fiksnom položaju. Zbog ogromnih udaljenosti signali moraju putovati iz zemlje do satelita i natrag, Ios je malo sporiji nego velike brzine zemaljske veze putem bakrene ili svjetlovodni kabeli. • Tipične Internet preko satelita veze brzine (standardne IP usluge) prosječno oko 492 do 512 Kbps.

Related Documents

3g
May 2020 25
3g
November 2019 47
3g
June 2020 33
3g
June 2020 36
3g
April 2020 34
3g
June 2020 32