Muzikinė fiesta -
kitu kampu 3 Specialus dienraščio „15min“ bei muzikos ir meno festivalio „Be2gether“ leidinys Tiražas 13 000
2
Antrasis
„Be2gether“
tampa
muzikos ir meno festivaliu 4
Atlikėjų
sąraše – ir skambi
elektronika, ir užburiantis
indie rokas 6
Sostinės kavinės ir
klubai tapo „Be2gether“ ambasadomis
festivalis sau
Antrasis „Be2gether“ tampa
muzikos ir meno festivaliu Dovilė Filmanavičiūtė
[email protected]
Muzikos ir meno festivalis „Be2gether“ skaičiuoja dar tik antrus metus. Tačiau entuziazmo, energijos, savitos dvasios ir idėjų jam galėtų pavydėti net tos pasaulinės fiestos, kurias kasmet aplanko apie 200 tūkstančių žmonių.
Lietuviško festivalio idėjinis vadas Giedrius Klimkevičius sutiko pasidalinti savo mintimis apie tai, kaip „Be2gether“ atrodo pasauliniame kontekste ir ko reikia, norint stiebtis į viršų ir, galbūt, kada nors eiti koja kojon su didžiausiais pasaulio muzikos fetsivaliais.
Tau yra tekę aplankyti nemažai „openerų“, ar jau gali pasakyti, kaip lietuviškasis festivalis atrodo pasauliniame kontekste? Gal kitose šalyse matyti renginiai ir įkvėpė surengti „Be2gether“? Mūsų pagrindinis įkvėpėjas yra istorija ir svajonės. Juk dar prieš dvidešimt ir daugiau metų Lietuvoje turėjome tikrai labai smagių festivalių, skirtų roko, džiazo ar net elektroninės muzikos gerbėjams. Vilnius tikrai buvo muzikos sostinė. Galiu net pasakyti, kad būtent muzikiniai festivaliai atvedė mane į garsų pasaulį. Taigi lietuviškų muzikos festivalių istorija man davė didžiausią postūmį pradėti galvoti ir apie tokių renginių organizavimą. Visi nuolat kalbėjo, kad Lietuvai reikia festivalio. Dabar galim sakyti, kad mums pavyko. Žinoma, „Be2gether“ yra labai jaunas, tačiau savo dvasia jis atitinka pasaulietiškus standartus. Tad, apibendrinant, užsienio muzikos festivalių kontekste esame mažas, bet stiprus renginys. Daugelyje festivalių yra įsigalėjusi komercija, tuo tarpu Lie-
tuva tikrai turi dvasingą muzikos šventę. Galbūt atlikėjų sąrašas pernai buvo silpnesnis nei kitose šalyse. Tačiau norisi viską daryti palaipsniui. Tikiuosi, kad jau šiemet pavyks padaryti septinmylį žingsnį į priekį.
Ar esi girdėjęs kokių nors užsieniečių komentarų apie „Be2gether“? Žinoma, juk geriausi komentarai sklinda iš lūpų į lūpas. Man, kaip organizatoriui, labai svarbi ir kita, profesionalioji, pusė. Pas mus neseniai lankėsi didžiausio britų muzikinio festivalio Glastonbury šulas Vince'as Poweris. Kai jis apžiūrėjo „Be2gether“ vietą, išgirdo apie atlikėjų sąrašą, buvo nuoširdžiai nustebęs ir kėlė nykščius į viršų. Tai bene geriausias įvertinimas. Tikiu, kad ir patys lietuviai pirmąjį festivalį įvertino labai gerai. Juk jie patys jį ir padarė tokį - būdami kartu, palaikydami festivalio dvasią. Manau, muzikos festivalis yra reikalingas visai tautai. Juk mes nenorime tik varvinti seilę žiūrėdami į kaimynines šalis, kurios turi stipresnę „openerų“ kultūrą.
Ar palyginus su praėjusiais metais šiemet daug kas pasikeitė? Šiais metais mes einam „gilyn ir platyn“. Įgavome daugiau inteligencijos ir spalvingų formų. Šiemet buvo šiek tiek pakoreguotas mūsų pavadinimas - tapome ne tik muzikos, bet ir meno festivaliu. Maža to, kad išaugome muzikine prasme, dabar mes stiprūs ir meninėje srityje. Festivalio metu siūlomos veiklos labai padaugėjo. Rugpjūtį Norviliškėse turėsime stip-rią Menų akademiją, įvairių pramogų, beveik visa sostinė su savo klubais, barais ir kitomis pasilinksminimo vietomis išsikels prie Baltarusijos sienos. Taip pat svarbu tai, kad „Be2gether“ prasidės rugpjūčio 14-
ąją, ketvirtadienį, ir ne Norviliškėse, o Vilniaus rotušės aikštėje, kur bus surengta masinė būgnų fiesta su 300 būgnininkų. Likus 10 dienų iki festivalio, į Lietuvą atvažiuos daug užsienio menininkų, kurie kurs specialias „Be2gether“ instaliacijas. Jas rodysime jau Norviliškėse.
Kokia galėtų būti festivalio ateitis? Nenoriu fantazuoti. Turiu vilčių, idėjų, fantazijų, tačiau manau, kad apie jas reikės kalbėti tada, kai pasibaigs šiųmetis „Be2gether“. Nenoriu prisikalbėti anksčiau laiko. Pabūkime visi kartu ir tada žiūrėsim, kur dar galime augti (šypsosi).
O pabaigai pasakyk gero festivalio sėkmės receptą. Pasakysiu dvi savybes, kurios reikalingos geram festivaliui: būkim atviri ir kūrybingi. Noriu palinkėti festivalyje visiems būti pozityviems, kūrybingiems ir aktyviems!
Festivalyje aides specialus
Be2gether"“ritmas
Mįslė: be kokio daikto nepateksite į festivalio „Be2gether“ teritoriją? Teisingą atsakymą jūs turbūt jau žinote – be bilieto. Tad vertėtų žinoti, kad bilietus į festivalį „Be2gether“ platina „Tiketa“, o iki birželio 1-osios juos galima įsigyti kur kas pigiau. Kitas labai svarbus klausimas – nuolaidos. Taigi:
NUO GEGUŽĖS 19 IKI 25 DIENOS STUDENTAI IR MOKSLEIVIAI BILIETUS GALI ĮSIGYTI SU 20 % NUOLAIDA.
• Vaikai iki 10 metų, lydimi tėvų arba globėjų, yra įleidžiami nemokamai. • Senjorai į festivalį įleidžiami nemokamai. • ISIC kortelės turėtojams taikoma 10% nuolaida. • Su Laisvalaikio kortele taikoma 10% nuolaida. • Su Olia lia kortele taikoma 15% nuolaida.
31-ame Lietuvos mieste siautusioje Gatvės muzikos dienoje buvo pristatytas specialiai festivaliui „Be2gether“ sukurtas ritmas. Pasak festivalio atstovės Eglės Remeikaitės, šis ritmas yra tarsi būsimo „Be2gether“ pulsas, budinantis visus muzikai, buvimui kartu ir atsiveriančioms sienoms. „Mes labai norėjome turėti kokį nors smagų vienijantį veiksmą, kuris leistų pajausti „Be2gether“ dvasią. Eimantas Belickas ir Meinardas Brazaitis sukūrė mums tokį ritmą, kuris yra tikrai labai paprastai įsimenamas ir, svarbiausia, užvedantis“, - sakė E.Remeikaitė. Eglės teigimu, skambant festivalio ritmui, kiekvienas galės tapti muzikantu, pajausti vienybės ir muzikos jėgą. „Gatvės muzikos diena buvo pirmasis etapas tiems, kas nori tapti oficialiais „Be2gether“ būgnininkais. Rugpjūčio mėnesį rengsime rekordinę festivalio būgnų fiestą, kurioje taip pat skambės mūsų ritmas. Smagiausia yra tai, kad norint įsijungti į jo mušimą, nereikia specialiai ruoštis, turėti ypatingų sugebėjimų. Visi norintys gali tiesiog ploti delnais, mušti koja ir kūrybiškai panaudoti bet kokį po ranka pasitaikiusį daiktą“, - entuziastingai kalbėjo E.Remeikaitė. Taigi, jei užvedėme jus ant teisingo kelio, mums labai džiugu. Ruoškitės grandiozinei būgnų fiestai! Ten esate laukiami visi!
Bilietų kainos dabar: • visoms dienoms – 165 litai; • vienai dienai – 80 litų. • Moksleiviams ir studentams - 132 litai.
Bilietų kainos nuo birželio 1-osios: • visoms dienoms – 190 litų; • vienai dienai – 95 litai.
P.S. Prieš festivalį bilietai brangs.
www.tiketa.lt
festivalis
Ką prisimena žinomi veidai Pernai pirmajame lietuviškame muzikos festivalyje „Be2gether“ netrūko garsių veidų. Bene audringiausiai Norviliškėse dūko merginos. Ugnė - MTV Lietuva „veidas“
Sima ir Silva - radijo laidų vedėjos
„Be2gether“ man įsiminė ne tik dėl to, kad tai buvo pirmasis tokio dydžio festivalis Lietuvoje ir kad į Norviliškes atvažiavo ne viena mano mylima grupė. Smagiausia buvo dėl atmosferos, kuri tvyrojo visas festivalio dienas. Tas savaitgalis man buvo ypač darbingas, tad prie Norviliškių pilies aš nenakvojau, tačiau tikrai viską pamačiau ir išgirdau. Labiausiai mane pradžiugino „Data rock“ vizitas Lietuvoje, nes jų muziką aš tiesiog dievinu. Labiausiai sujaudino Andriaus Mamontovo koncertas. Pamenu, net šiurpuliukai kūnu lakstė. Aišku, nenuvylė ir legendinės „Morcheeba“ lopšinės. Žiauriai jaukus festivalis! „B2gether“ lokacija – tobula. Ypatingą nuotaiką ten kuria ir Norviliškių pilis, nuostabi gamta, didžiulė erdvė. Kadangi važiavau ne tik linksmintis, bet ir dirbti, buvau labai laiminga turėdama galimybę pasikalbėti su visais atlikėjais. Jie mielai dalijo interviu ir buvo tikrai labai draugiški. Sunkiau sekėsi tik su „Blood houndgang“. O jų spaudos konferenciją visi atsimins dar ilgai. Juk ne kasdien žurnalistai, norėdami užduoti klausimą žvaigždei, privalo išgerti „shotą“. Tad mano įspūdžiai tik patys geriausi. Labai laukiu šiųmečio „B2gether“ ir tikiu, kad bus „jėga“!
Pernykščiame „Be2gether“ linksminomės kaip reikiant ir šiais metais būtinai važiuosim. Anais metais labiausiai džiaugėmės, kad galėjom pamatyt „Datarock“, nes pasileidusios jų "I used to dance with my daddy yeah" radijo studijoj net ant stalų šokdavom. O ir šiaip esam mėgėjos pabūti didelėje minioje žmonių. Man (Simai) labai patiko „Foje“ pasirodymas. Tai buvo pati geriausia festivalio akimirka. Kalbu visiškai nuoširdžiai. Pabėgau nuo visų draugų ir nėriau į žmones. Jaučiausi visiškoje euforijoje. Dar atsimenam, kaip ėjome praustis pas tokius diedukus į šalia esančią sodybą. Prisipylusios vandens iš šulinio valėmės dantukus ir veidus prausėmės. Viskas buvo vardan to, kad vakare galėtumėm visu pajėgumu linksmintis. Tiesa, į festivalį važiavome iškart po darbo, tad visą dieną eteryje klykėme, kad važiuojam į „Be2gether“. Visuomet prieš baigdamos darbą sakome, kad labai gaila palikti studiją, tačiau tądien kaip dvi beprotės rėkėm, kad mums visai negaila išeiti, nes važiuojam prie Baltarusijos sienos. Matyt, taip iš širdies spiegėm, kad Silva pirmadienį net neprakalbėjo. Tris dienas ilsėjosi, kol atgavo balsą.
Festivalyje „Be2gether“, be muzikos, gausu ir įvairių meno bei pramogų erdvių, kuriose festivalio lankytojai gali ne tik susipažinti su kitų žmonių kūryba, bet ir patys parodyti savo gebėjimus ir pasidalinti įdomiomis idėjomis su kitais. Kviečiame visus, norinčius pristatyti savo kūrybą, veiksmą ar paskleisti teisingas idėjas gausybei gerų žmonių, dalyvauti festivalyje „Be2gether“. Parašykite mums laišką el. p. adresu
[email protected]. Festivalio organizatoriai įdomiausiems ir originaliausiems projektams sudarys finansavimo galimybes. Festivalis yra puiki vieta viešam savo darbų pristatymui, nes čia susirenka daugybė kūrybai ir menui atvirų žmonių. Pernai festivalyje veikė daugiau nei 20 meno ir pramogų erdvių, kuriose žinomi ir dar tik pradedantys menininkai pristatė kinetinius žaidimus, tapybą ant kūno ir stiklo, juvelyrinius gaminius ir kt. Festivalyje lankysis šimtai žurnalistų ir menininkų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš viso pasaulio, todėl tavo kūryba neliks nepastebėta.
Muzikine fiesta - kitu kampu Tam, kad pajustumėte festivalio „Be2gether“ dvasią, siūlome jums užmesti akį į mažą fotoistoriją, kuri pasakoja, kaip ir su kuo linksminosi pernykštės fiestos herojai. Skanaus!
grupės sau
„Be2gether“ atlikėjų sąraše – ir skambi Festivalio „Be2gether“ scenoje pasirodysiančių muzikos žvaigždžių sąrašas – štai ko labiausiai laukė tikras melomanas. Nuo gerai pažįstamo electro iki heavy metal, nuo funky roko iki užburiančių islandiškų skambesių – šoksim trypsim iki aušros kartu su daugiau nei 70 atlikėjų iš viso pasaulio. Taip pat jau dabar galime pažadėti, kad šiųmečiame festivalyje atrasite naujų, tačiau labai labai gerų vardų. Jūsų nenuvils ir lietuviškos muzikos padangės asai. Vien ko verti seni geri „Bix“ ar merginas iš proto vedantys „Happyendless“ vyrukai. Galite pradėti planuoti jau dabar. Muzika atveria sienas!
GROOVE ARMADA Šalis: Didžioji Britanija Stilius: electro
Taip, tai yra tikrų tikriausia tiesa – elektroninės muzikos pasaulio grandai „Groove Armada“ pasirodys ant lietuviško festivalio „Be2gether“ scenos. Duetas iš Didžiosios Britanijos po ilgų svarstymų patvirtino savo vizitą į Norviliškes, taip sukeldami visuotinę euforiją ir pasitenkinimą. „Jie gros čia, Lietuvoje!“ - šaukia gerbėjai, o mes savo ruožtu skubame supažindinti jus su šios, jau legendine tapusios, grupės biografija. „Groove Armada“ - tai du vyrukai - Tomas Findlay ir Andy Cato. Jiedu išaugo skirtingose Anglijos vietose, tad jiems įtaką darė nevienodi muzikiniai stiliai. Matyt todėl visi jų įrašai yra tokie įvairiaspalviai ir daugiastiliai. Andy kilo iš Barnslio (Pietų Jorkšyro). Jo tėvas buvo įžymus džiazo trimitininkas. Andy pradėjo groti pianinu sulaukęs šešerių. Kurį laiką muzikavo vietiniame religiniame orkestre, o sulaukęs šešiolikos gavo metų jaunojo džiazo muzikanto apdovanojimą. Kaip bebūtų keista Andy nelankė muzikos mokyklos. Tačiau nepaisant to, dabar jis groja galybe instrumentų, įskaitant tromboną, klavišus bei bosinę gitarą. Tuo metu Kembridže Tomas gilinosi į akustinės gitaros subtilybes ir kovojo su mama, kuri neleisdavo jo į metalistų „Saxon“ koncertus, nes bijojo, kad vaikelis neįsiveltų į muštynes. Po to, kaip ir dauguma britų, Tomas žavėjosi grupėmis „The Smiths“ (galima sakyti, jie Didžiojoje Britanijoje reiškė tai, ką Lietuvoje a.a. „Foje“) ir „Wedding Present“. Sulaukęs šešiolikos ir veikiamas funky disco, jisai nustojo žavėtis ilgaplaukių rėksnių kūryba. Vėliau susirado darbą Niujorke muzikiniame versle, kur rūpinosi „Brand New Heavis“ bei Guru Josh reikalais. Laisvu laiku grojo vinilinėmis plokštelėmis. Andy taip pat nesnaudė, tapo didžėjumi ir net sugebėjo išleisti pirmuosius savo bandymus leidybinėje kompanijoje „White Label“. Vaikinai susitiko per Tomo pažįstamą Joaną, kuri buvo kritusi į akį Andy. Tomas grįžo į Angliją, kur du draugai Londone įsteigė nuosavą klubą ir pavadino jį „Groove Armada“. Pavadinimas buvo pasiskolintas iš aštuntojo dešimtmečio kičinio „Newcastle’o“ disco klubo. Iš tikrųjų tai buvo du kambariai, kurių viename Andy grojo house, o kitame Tomas – funk. Dabar vaikinai yra rezidentai viename didžiausių Londono, o galima sakyti, ir pasaulio, klubų „Fabric“. Neilgai trukus duetas išleido pirmąjį savo albumą „Northern Star“. Antrasis albumas „Vertigo“ atnešė jiems šlovę visoje Didžiojoje Britanijoje, o vėliau ir likusiame pasaulyje. Jūsų dėmesiui įprasta „Groove Armada“ darbo diena: 11.00 – vyrukai pabunda ir prausiasi 12.00 – naktinių įrašų perklausa ir koregavimas 17.00 – maisto, alaus, senų vinilinių plokštelių pirkimas 18.00 – saulės palydos (ankstokai...) 19.00 – židinio užkūrimas bei nauji įrašai 5.00 – einame miegoti... Oficiali grupės svetainė: www.groovearmada.com 11.00 – vėl viskas iš naujo...
CLAN OF XYMOX
COMMUNIC Šalis: Norvegija Stilius: metal
Šalis: Olandija Stilius: electro gothic rock
Šie pasaulio gotų kultūroje garsūs olan dai unikalų skambesį rado maišydami goth ic rock, electronic pop ir acoustic folk stilius. Tamsieji scenos vaikai ne tik veda iš proto gotikinės tradicijos mylėtojus, bet ir kausto savo kūryba muzikos kritikų bei gurm anų dėmesį. Grupė jau trečią dešimtmetį nesi traukia iš muzikinės padangės ir nenuilsdama ieško naujų muzikinių iššūkių. Tarsi muzikiniai vampyrai „Clan Of Xymox“ nariai nuolatos lankosi skirting us stilius propaguojančių atlikėjų ir grupių kon certuose, ieškodami novatoriškų idėj ų savo kūrybai. Praėjusiais metais pasirodę grupės sing lai „Heroes“ ir „On A Mission“ stipriai sužadino melomanų smalsumą ir dabar šie nekantr iai laukia naujo „Clan Of Xymox“ albu mo ir pirmojo DVD su „Clan Of Xymox“ istorija. Oficiali grupės svetainė: www.clanofxy mox.com
MY BABY WANTS TO EAT YOUR PUSSY Šalis: Vokietija Stilius: rock
Šiuo metu tai viena įdomiausių Europos grupių, keliančių audras festivaliuose, koncertų salėse bei radijo stočių topuose. Šokiruojantis pavadinimas atspindi skandalingų, tačiau itin perspektyviais laikomų muzikantų pasirodymus. Scenoje grupė kuria charizmatišką šou derindami humorą ir tragediją, technologijas ir šiukšles, pop ir avangardo kultūrą, meną ir rokenrolą. Siautulingieji atlikėjai savo dainose jungia klasikinę muziką, roką, džiazą, hip hopo, latin, metal stilius. Netrukus debiutinį albumą išleisianti grupė jau gali pasigirti daugybe laimėjimų. 2006-aisias garsiame festivalyje „Emergenza“ vokiečiai gavo apdovanojimus net penkiose kategorijose ir buvo išrinkti trečia geriausia pasaulio kylančia grupe. Oficiali grupės svetainė: www.mbwteyp.com
Metalinio skambesio pranašai iš Šiaurės, naujam kvėpavimui pažadinę sunkiosios muzikos gerbėjus. Penktus metus gyvuojančių metalistų „Communic“ vardas jau dabar įrašytas ne tik į Norvegijos, bet į viso pasaulio metalo muzikos istoriją kaip vienas iš įdomiausių muzikinių reiškinių. „Communic“ sudaro trys profesionalūs muzikantai, kartu demonstruojantys kokybišką ir nebijančią įvairovių metalo muziką. Kiekvienas grupės narys į bendrą kūrybą įneša savitų prieskonių, kurie suteikia „Communic“ muzikai emocionalumo, sodrumo ir kartu švelnios melancholijos. Grupės muzikoje juntama paskutinių dviejų XX amžiaus dešimtmečių metal muzikos įtaka, tačiau šiuos norvegus sunku lyginti su kitomis to paties muzikinio stiliaus grupėmis. Kasmet nuo susikūrimo pradžios džiuginantys savo klausytojus naujomis dainomis, šiais metais „Communic“ išleidžia ketvirtąjį savo albumą, kurio medžioklei jau dabar pasiruošę visi sunkiosios muzikos melomanai. Oficiali grupės svetainė: www.communic.org
FISHBONE
Šalis: JAV Stilius: funky ro, ck ska, regi, rock ir he-
Derindama funk, punk ę vaikinai tapo kultine avy metal stilius šie pašėl je, o vėliau ir visoje Eugrupe gimtojoje Ameriko vios muzikos mylėtojų ropoje. Daugybė alternaty shbone“ muzikos, bet ne tik siautė klausydami „Fi grupės ženklo – žuvies ir užsikrėtė mada nešioti tiką. griaučių puošiamą atribu je grupės nariai artimai stė ny jau joje yvo Ankst karjeros kelią pradėjo su ndalams, „Fisbičiuliavosi ir muzikinės daugiau dėmesio skirti ska us dėj pra ms sie rie sta Pa kia daugiau palan„Red Hot Chilli Peppers“. rių muzikos kritikų sulau ku i ka iš ri ku ą, zik mu į hbone“ koncentravosi „Red Hot Chilli Peppers“. s išleistas albumas pakių vertinimų nei garsieji os grupės praėjusiais metai nči oja vu gy tų me t šim ide verčiančios šėlti minias. Daugiau nei dv o unikalios energetikos, pri sav ado rar nep r da e“ on šas koncertų sales. tvirtino, jog „Fishb shbone“ surenka sausakim „Fi e tur me nia rti nce ko Prasidėjusiame : ww w.fishbonelive.org Oficiali grupės svetainė
grupės
elektronika, ir užburiantis indie rokas THE DYNAMITES feat. CHARLES WALKER Šalis: JAV Stilius: funk, soul
Funk lyderiai. Su šio stiliaus muzikos pradininku priešakyje dešimt energingų muzikantų priverčia šėlti įvairaus amžiaus klausytojus ir demonstruoja puikų improvizacijos meną. Grupės vokalistas Charlesas Walteris jau 1960–ųjų pabaigoje siautėjo naujai sužibusio funk muzikinio stiliaus scenose. Legenda tapęs atlikėjas įrašė garsiausius soul eros kūrinius. Į populiarumo viršūnes grįžtant funk muzikai, „The Dynamites“ harmoningai žengia į priekį, nepamiršdami ir klasikinių funk ritmų. Grupės kūryboje gerai jaučiama tokių atlikėjų kaip Jamesas Brownas dvasia. Oficiali grupės svetainė: http://www.thedynamites.net
FOOLS GARDEN Šalis: Vokietija Stilius: britpop
Smagiai kvailiojančių britpop vaikinų „Fool Garden“ gyvi pasirodymai jau gerai pažįstami Liet uvos publikai. Savo šilta energetika jie kiek vieną kartą prit rauk ia sugrįžti ištikimus gerbėjus ir sudomina naujus muzikos mylėtojus. Su daina „Lemon Tree“ vok iečių grup ė „Fools Garden“ tapo vienu garsiausių vardų muzikos pasaulyje. Daina buvo išversta daugiau nei į 40 kalbų ir parduota daugiau nei 6 milijonų tiražu. Nuo šio sėkmingo debiuto „Fools Garden“ su koncertiniais turais apkeliav o visą pasaulį, o prieš trejus metus surengė didžiausią savo pasirody mą Kaliningrade, kur skambant jų muzikai kart u dainavo šimtas tūkstančių gerbėjų. 1991 metais Vok ietijoje susikūrę „Fo ols Garden“ net nenutuokė, jog jų lauk ia pasaulinė šlovė. Sėk mingai jų karjerai stiprų pamatą davė pačių grupės narių kur tos dainos. Vaikinai iki šiol groja tik savo kūrinius. Oficiali grupės svetainė: http://w ww. foolsgarden.de
INFECTED MUSHROOM
ETIENNE DE CRECY Šalis: Suomija Stilius: electro
Savo unikaliuose pasirodymuose derinantis muziką su įspūdingomis vizualizacijomis šis prancūzas nepalieka abejingų net elektroninės muzikos skeptikų. Novatoriškasis DJ'us hipnotizuoja publiką savo gigantiška kubo formos scena (6x6 m), kuri padedant vaizdo projekcijoms tampa gyva pasirodymo dalyve. Sulaukdamas įvairių muzikos stilių gerbėjų priprojektu „Supažinimo, Ettienne De Crecy per trejus metus apkeliavo visą pasaulį su gyvu ęs stipPasisėm . Delfaud Julienas bei is Gopher Alexas ir o dalyvav e per Discount 2“, kuriam ypasirod solo rios patirties išradingasis prancūzas nusprendė scenoje kurti konceptualius fesį į atvykus vieną, mus, kuriais gerokai lenkia net patį Alexą Gopherį, pernai privertusį ne tivalį, judėti pagal jo ritmą. odamas komEtienne De Crecy demonstruoja tikrą gyvą electro muziką, visiškai nenaud ą. technik tą piuterio, pasitelkdamas aukštos kokybės ir laiko patikrin Daugiau apie grupę: http://w ww.myspace.com/etiennedecrecy
VALGEIR SIGURDSSON Šalis: Islandija Stilius: electronica
Valgeiras Sigurdssonas yra liaupsinamas jau vien dėl to, kad prodiusavo islandų deivę Bjork. Tačiau ne ką mažiau apie atlikėją kalba jo paties darbai. Pirmąkart apie profesionalų muzikos kūrimą 37-erių islandas pagalvojo dar būdamas 16-os. Mažoje Reikjavike esančioje muzikinėje studijoje Valgeiras leido ir dienas, ir naktis. Vėliau tobulėti išvyko į Londoną, tačiau gimtos šalies ilgesys ir noras dirbti su vietinėmis grupėmis jį parvijo į Islandiją. Jei matėte Larso Von Triero „Šokėją tamsoje“ ir pamenate užburiantį filmo garso takelį, pažindinti jūsų su Valgeiru Sugirdssonu turbūt nė nereikia. Kartu su muzikantu groja tokios grupės ir atlikėjai kaip Mum, Howie B ar Benas Frostas. Tad mes tikime, kad jūs gausiais plojimais palydėsite Valgeirą Sigurdssoną ant „Be2gether“ scenos. Daugiau apie atlikėją: http://www.myspace.com/valgeirs
Šalis: JAV Stilius: psy – trance
Paragavę „užkrėstųjų grybų“ klausytojai nebūtinai pasigauna psichodelinio transo užkratą, tačiau būtinai pabando artimiau susipažinti su šių vaikinų kūryba. „Infected Mushroom“ yra viena iš electro muzikos lyderių, nuėjusi nelengvą kelią iki pasaulinio pripažinimo. Iš Izraelio kilę vaikinai, net neįsivaizdavo, kad kada nors jų muzika peržengs gimtosios šalies ribas, o jie mėgausis gyvenimu Los Andžele. Tačiau padedant šiuolaikinėms technologijoms šios grupės muzikinė infekcija pasklido po visą pasaulį. Dvyliktus metus gyvuojanti grupė, išleidusi šešis albumus ir septynis singlus, savo kūryboje nenustoja eksperimentuoti bei stebinti klausytojus. Kai „Infected Mushroom“ prijungė savo muzikoje gyvą gitaros garsą, publika reagavo skirtingai, tačiau vaikinams tai patiko ir jie nusprendė koncertuoti su gyva grupe. Dabar „Infected Mushroom“ savo muziką praturtina flamenco, Vidurio Rytų muzikos elementais. Oficiali grupės svetainė: www.infected.co.il/
Šalis: Danija Stilius: indie rock
DOI
Indie rock grojanti progresyvi danų penkeriukė savo debiutinį albumą išleido 2006aisiais. Ypač palankiai vaikinų pirmąjį darbą įvertino jų gimtosios šalies spauda, tačiau netrukus „Doi“ sparčiai populiarėjo ir visoje Europoje. Atmosferoje sklandančius, žemus gitaros garsus itin mėgstantys danai kurdami savo muziką nevengia naudoti ryškių amerik ietiško noise rock elementų, tad nesvetimi jie ir Jungtinėse Valstijose. Norint daugiau kalbėti apie „Doi“, vertėtų stabtelėti ir verčiau jau jų paklaus yti. Kol laukiame festivalio, užsukit į jų „maispeisą“. Daugiau apie grupę: http://w ww.myspace.com/doimusic
HAPPYENDLESS
BIX
BAKA BEYOND Šalis: Didžioji Britanija Stilius: world
Grupė „Baka Beyond “ - tai 6 žmonių iš Europos ir Vakarų Afrikos kolekty vas, grojantis origina lią world vardu vadinamą muziką. Pasak „Baka Beyond “ narių, jų muzikos dvasia slypi užburiančiuose ir originaliuose ritmuose. Šešetukas savo pasirodymuose nenaudoja jokių muzikinių prietaisų ar instrumentų – visi ritmai išgaunami atlikėjų kūnais. „Baka Beoyond“ prisipažįsta, kad idėja sukurti unikalią grupę kilo po to, kai jų įkvėpėjai Martinas Vradicas ir Su Hart apsilankė Kamerūno Baka genties miškuo se. Iki šiol grupė išleido du albumus - „Heart of the forest“, kuriame skamba tradicin ė Baka genties muzika ir Afrikos įkvėptas bei pačių atlikėjų sukurtas „Spirit of the forest“. Oficiali grupės svetainė: http://w ww.bakabeyond.net
Šalis: Lietuva Stilius: electro
Ar pamenate šią žiemą Lietuvą sudrebinusį kūrinį „Power forever“? Turbūt žinote, kad unikalus balsas ir šokinėti priverčiantys ritmai priklauso kompanijai „Happyendless“. Lietuviškos muzikos ateitimi vadinama trijulė netrukus žada pristatyti savo debiutinį albumą. Tad ką gali žinoti, gal kaip tik „Be2gether“ proga naujai iškeptas darbas puikuosis jūsų kuprinėse.
Šalis: Lietuva Stilius: rock
Jie nebijojo fotografuotis nuogi ir sako, kad lankėsi Marse. Jie buitinėmis sąlygomis filmavo solidžius apdovanojimus pelniusius klipus. Dėl jų Vilniuje į gatves išvažiavo šimto šiukšlių mašinų karavanas, o nesuskaičiuojami šimtai merginų savo krūtines ir kitas kūno dalis papuošė šių vyrukų autografais. Jie - tai dvidešimtmetį švenčianti grupė „Bix“. Daugiau komentarų apie šią „Be2gether“ pasirodysiančią grupę matyt nereikia.
ambasados sau
Sostinės kavinės ir klubai tapo „Be2gether“ ambasadomis
Draugai
Festivalis „Be2gether“ smagus ne tik dėl muzikinių žvaigždžių, kurios atvažiuoja koncertuoti savo gerbėjams Lietuvoje. Smagus jis dar ir dėl bendrumo jausmo, kuris apima, kai keli tūkstančiai melomanų susirenka į vieną vietą. Tad šiemet bendrumo jausmas jus apims dar rugpjūčiui neatėjus, mat visas tuntas Vilniaus kavinių, barų ir naktinių klubų tapo „Be2gether“ ambasadomis ir skledžia žinią bei informaciją apie didžiausią muzikos festivalį Lietuvoje. Užmeskite akį į žemėlapį. Jame pažymėtos vietos, kuriose galite rasti visą su „Be2gether“ susijusią informaciją, dalyvauti žaidimuose ir atsakingai ruoštis nenumaldomai artėjančiai fiestai.
9 10
9. 10. „Gravity“ „Play Club“ J.Jasinskio g. 16 Pamėnkalnio g. 17
6. „Coffee Inn“ Vilniaus g. 17
8. „Mano guru“ Vilniaus g. 22/1
6
1. „Woo“ Vilniaus g. 22
8 1
2. „L'Amour“ Vokiečių g. 2 3. „Tamsta“ Strazdelio g. 1/ Subačiaus g. 11 4. „Bix“ Etmonų g. 6
Didieji rėmėjai
7 7. „Cafe de Paris“ Didžioji g. 1
2 4
5. „Artistai“ Šv.Kazimiero g. 3
5 3
Didieji draugai Mūsų globėjas
11
11. „In vino“ Aušros Vartų g. 7
konkursas
Smagiausių „Be2gether“ nuotykių autoriams –
žaismingos ir spalvingos palapinės Beveik tris savaites dienraštis „15min“ laukė entuziastingų „festivaliautojų“ laiškų, kuriuose jie pasakojo kokius nepakartojamus nuotykius patyrė pernai vasarą prie Norviliškių pilies siautusioje muzikinėje šventėje. Manais už tai buvo siūlomi originalūs ir vasaros openerams itin reikalingi prizai. Į konkurso pašto dėželes plūste plūdo linksmos istorijos, tačiau teko išrinkti pačias smagiausias. Ačiū visiems dalyvavusiems, o 4 pačių pačiausių nugalėtojų laukiame „15min“ redakcijoje.
Autorė: 22-ejų Eleonora iš Vilniaus
i. Nekantraudama lauoji diena prasidėjo neįtikėtinai linksma pirm er“ geth „Be2 valio festi io ykšč Pern viliškių pilį. arusijos pasienio ruožą ir, be abejo, Nor kiau vakaro, kai pagaliau pasieksiu Balt , gerą nuotaiką ir svarišius gma mie , žius and tus: gėrimus, užk Į automobilį sumečiau būtiniausius daik draugų ir dainuodami nueliui prigriebiau trejetą savo geriausių to tikrai nesubjuro. biausią festivalio atributą – palapinę! Pak mobilio padangą, tačiau nuotaika dėl auto ą gusi spro ti keis pasi teko i eliu Pak didžiulės scenos, galybė pupsėjom pasienio link. – šalia Norviliškių pilies. Vieta nereali: čia jau mes ir i pasa ų mūs čiai, enie Pasienio ruožas, pasi ų veidų. SUPER! gždučių palapinei, vikriai ją sujau įsikūrusių svečių, daug besišypsanči m jaukią vietelę savo ištaigingai 5 žvai rado susi ir stelį mie ų pini pala į jom Greit nuskubė miestelį. Laikas bėgo nežmonišku ubėjome apsižvalgyti po koncertinį nusk ir tus daik m dėjo susi ą, stog lėm lkdami patraukėm link savo laikinai rinkome, iškė ndos ryto. Ir, pagaliau, vos kojas pavi vala 7 pat iki mis baso om dūk ir om greičiu. Šok us ir tualetinio popieriaus rulonėlį. kur ji stovėjo, teradome kelis kuoliuk ą, viet tą į ę Atėj s. pinė pala sios tapu namais umiečiai ją kaip įkaltį pasisavino. ir nusprendėme, kad Baltarusijos saug rusius draugus Lyg susitarę ėmėme isteriškai kvatoti iglausti. Nudundėjom pas netoliese įsikū pris e tum galė kur , elės viet s šilto oti Šiek tiek nurimus teko iešk dvivietėje palapinėje. ir visi puikiai išsimiegojom - šešiese palapinę nusipirkt! ų festivalio. Viskas paruošta – liko tik met šių e iam Dabar nekantriai lauk
Autorė: 20-metė Jolita iš Vilniaus Vienas iš smagiausių pernykščio festivalio „Be2gether“ nuotykių buvo grįžimas namo. Į festivalį vykome šešiese - du vaikinai ir keturios merginos. Sekmadienį, kai jau reikėjo palikti „Be2gether“ visi buvome labai pavargę ir vėžlio žingsniu slinkome smėlėtuoju žvyrkeliu autobusų stotelės link. Vienam iš vaikinų toptelėjo geniali idėja pamėginti susitranzuot mašiną. Kadangi pritariančių buvo mažai (ech, tas nuovargis), abu vaikinai numetė savo kuprines į pakelę ir ištiesė rankas į kelią. Na o mes, merginos, kiūtinom toliau namų link. Po kelių minučių ėjimo šalia mūsų sustojo nedidukė dar visai nauja mašinytė, kurioje sėdėjo mūsų eksbendrakeleiviai vaikinai. Jie ir vėl turėjo neįtikėtiną mintį! Vos per keletą minučių susistabdę pakeleivingą mašiną, jie su vairuotoju sutarė, jog šis mus, keturias merginas, nugabens iki Vilniaus (rūpestinguoliai!). Mes, žinoma, greit sėdom į automobiliuką (kad tik nereikėtų toliau slinkt iki, rodos, už milijono kilometrų esančios stotelės), na o berniūkščiai uoliai stojo į kovą su automobiliais. Šaunusis mūsų vairuotojas, kaip paaiškėjo gan netrumpos kelionės į Vilnių metu, buvo iš Ajurvedos centro bei vyko į Vilnių maisto papildymo. Be viso to, ką sužinojome apie jų veiklą, visą kelionę besiklausant indiškos muzikos spėjom ją pamėgti ir imt neapkęsti. Juk po tokio įspūdingo ir daug jėgų kainavusio savaitgalio kiekviena kelionės minutė slinko taip lėtai... Mūsų vairuotojas dar kvietė užsukti į jų centrą, bet galvoje buvo tik viena mintis - „lova“! Beje, mūsų bendrakeleiviai vaikinai ne ką smagiau pasiekė Vilnių susistabdę vaikinų porelę. Šiemet jau tikrai žinom, kad ir pirmyn, ir atgal į Norviliškes važiuosim tik autostopu! P.S. Jau pasiilgom indiškų melodijų...
Autorė: 25-erių Vita iš Vilniaus Į pernykštį „Be2gether“ atvykome penkiese. Mus pavežė draugas, kuris kažkod ėl nepanoro dalyvauti šioje šventėje ir apsisukęs grįžo į Vilnių. Matyt, išsigando lietaus, kurį žadėjo Naglis Šulija. Tačiau visų didžiulei nuostabai, gavome tik kelis lašus lietaus. Pasistatę palapines ir pasiruo šę geros muzikos dozei, paraukėme link didžiosios scenos. Vakaras buvo tikrai linksmas ir emocin gas. Nubudusi ryte, nusprendžiau tuoj pat patikrinti, kaip laikosi mano draugai miegoję kitoje palapinėje. Palinkėjusi labo ryto supratau, kad viskas tvarkoje, niekur jie nedingo, Baltaru sijon nenuklydo. Taigi, prasikrapštę akis draugai šaunuoliai kankinami šiokio tokio troškulio po vakarykščio pasišokimo, nusprendė, kad norėtų užkąsti. Pasirausę kuprinėse rado konservų, užsilikusių dar nuo prieš tai savaitga lį vykusio festivalio. Mąstė mąstė ir sumąstė, kad reikia juos išsikepti! Tad nieko nelaukę nupėdinom link automo bilių stovėjimo aikštelės ir čia sukūrėme lauželį. Ramiai papusryčiavę vaikinai nusprendė, kad iki pilnos laimės trūksta kažko egzotiško... Nežinau, kas jiems šovė galvon, bet nieko nelaukę vaikinai nusimetė drabužius ir Adomo kostiumais ėmė lakstyti po pievą. Vaikinų šou baigėsi tik tada, kai į orą pakilo sienos apsaugos sraigtasparnis. Tuomet draugai susinepatogino ir susigėdę it vaikai „lindo“ atgal į savo rūbus. Buvo labai juokinga. Ypač po to, kai visi susėdo į savo vietas lyg nieko ir nebūtų įvykę. Pasijuokę iš šio niekaip nepaaiškinamo vaikinų poelgio, ramiai nužingsniavome į palapinių miestelį , kur smagiai pabendravę su svečiais iš Baltarusijos patraukėme klausytis Lyapis Trubetskoy koncerto.
Autorė: 19-metė Lina iš Alytaus
Informaciniai rėmėjai
Na, nesu aš nei avis, nei višta ar dar koks gyvūnas. Esu Lina iš Alytaus ir taip pat turiu savo nuostabiausią istoriją iš „Be2gether“! Antrąją festivalio dieną beklaidžiodamos su drauge padarėme tai, apie ką gyvenime negalėjome nė pagalvoti ir niekuomet nesiruošėm to padaryt. Gal kaltas oras, gal pati renginio atmosfera, o gal tiesiog lašelis alaus, bet aš su Aiste (draugė bendražygė) uždarėme duris prieš savo baimę ir užlipome į sceną pas Natą, tuometinį karaokės karalių. Na, kaip tikros lietuvės pasirinkome lietuvišką dainą ir užtraukėme seną „Hiperbolės“ dainą. Žinoma, drebėjo ir balsas, ir kinkos, tačiau mums pavyko. Kai vidury dainos ryžausi atsisukti į publiką, visi buvę toje karaokės palapinėje dainavo kartu su mumis. Beje, festivalio pramogų paviljonuose išbandžau beveik viską. Deja, mano mylimasis nepasiūlė susituokti masinėse vestuvėse (gal šiemet bus drąsesnis), bet piešinys buvo nutepliotas, visi festivalyje buvę šunys „pamučyti“, prisišokta iki valios, susipažinta su daug nuostabių žmonių bei, svarbiausia, nugalėta viena baimė - dainavimas scenoje. Ačiū, „Be2gether“, ir jau laukiame rugpjūčio 14-osios!
Partneriai
menaisau ir pramogos
Festivalyje - nuo trankių šokių vakarienei
iki kvapnių sriubų pusryčiams Turbūt sutiksite, kad „openerais“ vadinamuose vasaros festivaliuose svarbiausią vietą užima karalienė Muzika. Tačiau organizatoriai vien stipriu atlikėjų sąrašu neapsiriboja. Rugpjūtį Norviliškėse siausiantis „Be2gether“ savo gerbėjams pasiūlys net keliasdešimt pačių įvairiausių pramogų – nuo rankų darbo papuošalų dirbtuvių iki mažyčių vegatariško maisto kavinukių; nuo stalo žaidimų kampo iki futbolo turnyro. Pristatome keletą iš jų.
"Replique Boutique" Rankų darbo papuošalų parduotuvės "Replique Boutique" asai paaiškins, iš ko galima pasidaryti mielą ir jaukų papuošalą. Originalių papuošalų ištroškę entuziastai galės čia pat jų ir įsigyti.
Skautu mokykla Stovyklavimas yra beveik religija. O ją išpažįstantys žmonės vadinami skautais. Lietuviškame festivalyje prie Baltarusijos sienos jų tikrai netrūks. Įrengę minimokyklą, profesionalūs stovyklautojai pasidalys savo patirtimi apie stovyklavimo pradmenis bei kitus šaunius dalykus, pavyzdžiui, kur rasti malkų po lietaus, kaip įkurti laužą be degtukų ar kaip susiorientuoti miške, kai atrodo, jog esi ant pasaulio krašto.
Sokiai su dvasia
Fokus pokus
Mes tikimės, kad jums, kaip ir mums, atrodo, jog lindyhopas yra dvasingas reikalas. Turbūt esate matę miesto skveruose besisukiojančias mergaites su spalvingomis suknelėmis ir kiek keistais bateliais. Taip, jos šoka tą linksmą šokį – lindyhopą. Tačiau svarbu nepamiršti, kad lindyhopas nėra vien tiktai šokis. Tai savotiška kultūra, linksmas gyvenimo būdas.
Galėtume prisiekti, kad bene kiekvienas iš jūsų esate nors kartą rankose laikę žaidimo kortas. Rytis Skripka kortų iš rankų nepaleidžia nė dienos. O į „Be2gether“ jis atvažiuos stebinti ir džiuginti, mat po ilgos draugystės su šiomis spalvotomis kortelėmis, Rytis išmoko pritrenkiamų fokusų. Festivalio miestelyje jis ne tik juos demonstruos, bet ir pamokys vieno iš jų kiekvieną norintį.
Gatves piesiniai Gatvės menas dabar – ant bangos. Vieni jį peikia, kiti liaupsina. Tačiau daugiau kritikos, nei liaupsių visame pasaulyje sulaukiantys gatvės piešinių graffiti kūrėjai taip pat turi ką parodyti. Ta proga pora profesionalių graffiti dailininkų parodys jums keletą pagrindinių technikų, kurias naudodami festivalio svečiai galės nusipiešti piešinį ir po to pasiimti jį su savimi.
Vilnos karoliai Spalvoti, ant siūlo suverti apvalaini kamuoliukai iš vilnos liaudiškai yra vadinami karoliais. Jie buvo madingi visą praėjusį sezoną, bet stilingus daiktus mėgstančios merginos juos nešioja ir šiemet. Tačiau čia vilnos panaudojimo būdai nesibaigia. Visiems stilingiems ir šiaip vilnai prijaučiantiems festivalio lankytojams Vilniaus dailės akademijos studentės parodys, kaip pasidaryti vilnos veltinį ir ką su juo daryti. Tikime, kad šios pamokos neapsiribos vien veltiniais karoliais.
Rytine manksta ir vakarinis kinas Koks festivalio rytas be mankštos? Tuo rūpinsis nemokamas tiesos skleidėjas, žurnalas „Pravda“. Visuotinis kėlimasis su energinga gimnastika ir aerobika, kuriai vadovaus puikiai nusiteikęs ir velnių priėdęs treneris – štai kas tris festivalio rytus laukia vos iš palapinių išlindusių melomanų. Tuo tarpu kompanija „At movement“ iškas purvo baseiną, kuriame vyks šokiai bei tinklinio varžybos, o Ajurvedos centras siūlys atsipalaiduoti profesionalių masažuotojų rankose. Po intensyvios mankštos teks skalbti pižamas, tad nepamirškite užsukti į „Electrolux skalbyklą“, o iš naujo pasipuošti padės „Boogaloo“, kurie prekiaus marškinėliais, ženkliukais ar kepurėlėmis. Dar negana? „Drakono ženklas“ pagelbės. Smagi kompanija supins jums kasytes, suvels dredus, nuspalvins kūną, įvers auskarą ar padarys tatuiruotę. Po tokios pasikeitimo akcijos beliks tik skuosti į jaunųjų žonglierių pasirodymą. Jei norėsite išmokti panašių triukų, kokių moka jie, – drąsiai ženkite vieną žingsnį į priekį. Dar viena džiugi naujiena - tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ siūlys festivalio svečiams kino naujienas ir „skaniausius“ filmus. Tad festivalio vakarai - užtikrinti!
Vaiku darzelis Jei manėte, kad praleisite „Be2gether“ tik dėl to, kad neturite kur palikti savo mažiausiųjų, jūs labai klydote, nes festivalio organizatoriai tuo pasirūpins už jus. Koncertiniame miestelyje bus įkurtas vaikų darželis, kur mažieji galės žaisti kaladėlėmis, kurti svajonių pilis ar gaminti medalionus. Tuo tarpu mes – šoksim ir dainuosim.
Sporto varzybos
Kur uzkasti? Tailandietiški nūdlai, kvapnios sriubos, vegetariški užkandžiai, kava su pienu, karamele ar migoliniu sirupu ir įvairiausių rūšių vynas. Mums jau varva seilė. Jei jūs jaučiatės panašiai, nepamirškite, kad „Be2gehter“ svečius maitins ir girdys smagiausios vietelės mieste „WOO“, „Bix“, „Shiva bar“, „Cofee Inn“, „AJ šokoladas“, „Sriubų restoranas“, „Cafe de Paris“, „Tapo doro“, „Mano guru“, „In vino“ ir daugelis kitų.
Specialus dienraščio „15min“ priedas: Tekstai D.Filmanavičiūtės, dizainas G.Valutytės. Dėl reklamos „15min“ specialiuose prieduose kreiptis el.p.
[email protected], tel. (8-5) 2105895. Redakcija neatsako už reklamos turinį ir klaidas.
Be jokių išlygų – visi festivalio vyrai laukiami futbolo aikštėje. Čiupkite sportinius batelius, ryškius marškinėlius ir registruokitės į specialų „Be2gether“ turnyrą. Varžyboms teisėjaus Lietuvos futbolo federacijos profesionalai. Smagumėlis! Tiems, kas labiau mėgsta tinklinį, legendinį „Kvadratą“, taip pat bus, ką veikti. O klubas „Play“ organizuos futbolo varžybas ant stalo. Erdvę papildys mažas baseinėlis, kuriame kojas (ir ne tik) galės įmerkti perkaitę futbolininkai. Beje, prie „Play“ stalo fubolininkų prisijungs „VRP palapinė“, kurioje rasite daugybę kitokių stalo žaidimų.
Leidėjas: UAB "15 minučių", A.Goštauto 40 B, 01112 Vilnius. Tel. 210 58 94. Faks. 210 58 97.
[email protected] , www.15min.lt