RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 1.
Mata Pelajaran
:Bahasa Melayu
2.
Tahun / Kelas
: 4 AR-RAZI
3.
Bilangan Murid
:25 Orang Murid
4.
Tarikh
:24 Oktober 2018
5.
Hari
: Rabu
6.
Masa
: 9.15 pagi – 10.15 pagi
7.
Tajuk
: Ulangkaji
8.
Kemahiran Fokus
: Tatabahasa
9.
Pengetahuan sedia ada
: Murid-murid pernah membuat latihan objektif kertas 1 bahasa Melayu peperiksaan.
10.
Objektif pembelajaran
: Pada akhir pembelajaran ulangkaji, murid dapat : 1. Murid dapat menjawab sekurang-kurangnya 36 soalan daripada 40 soalan ulangkaji dengan betul
11.
Sistem bahasa
:Sintaksis - Ayat
12.
Pentaksiran berasaskan sekolah
:Sumatif
13
KBAT
:menganalisis,
mengaplikasi,
memahami,
menilai,
mengingat BBB
14
Model Kertas soalan objektif Bahasa Melayu tahun 4
Pengisian Kurikulum (Elemen Merentas Kurikulum) Nilai murni
:Berkerjasama, keberanian, bertanggungjawab ,Menyayangi kebersihan, kerajinan, rasional
Kreativiti dan Inovasi
15.
:Penjanaan idea
Strategi Pengajaran Dan Pembelajaran (Kemahiran bernilai tambah) Kemahiran Berfikir
:Menjana idea, Meramalkan, Membuat keputusan, menghubungkait, penyoalan, mengecam , mensintesis,, membuat inferens, memahami.
Kecerdasan pelbagai
:Verbal linguistik , Intrapersonal, Interpersonal
BCB
:Kemahiran mengambil nota, mendengar dengan berkesan, Pembelajaran akses kendiri.
Pembelajaran Kontekstual
:Menghubung kait, memindahkan, mengaplikasikan
Pembelajaran Konstruktivisme
:Koperatif dan kolaboratif, Hands on, mengembangkan idea ,mengaplikasikan,
16. Pelaksanaan Pengajaran / Penyampaian LANGKAH / MASA
ISI PELAJARAN
Set induksi
Penerangan kertas soalan
(5 Minit)
objektif Bahasa Melayu Tahun 4.
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN 1. Murid diberikan kertas soalan objektif bahasa Melayu oleh guru. 2. Guru menerangkan arahan soalan . 3. Guru menjawab sebarang pertanyaan murid berkaitan kertas soalan.
Langkah 1
Menjawab 40 soalan
1. Murid diminta menjawab 40 soalan objektif
(40 minit)
objektif.
Bahasa Melayu secara individu.
Penutup
Membincang jawapan
1. Guru mengulangkaji sambil membincang
(15 minit)
kertas soalan objektif.
jawapan bersama murid. 2. Murid menyemak kertas soalan. 3. Murid diminta memberitahu markah yang diperoleh.
Refleksi: PdPC ditangguhkan kerana diadakan ceramah pemakanan sihat, anjuran ajk kantin SKBP , di mana ceramah diberikan oleh Pegawai Kesihatan Daerah Kuala Terengganu.
Ulasan Pensyarah Penyelia / Guru pembimbing: