RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN HARI
:
TARIKH :
ISNIN
KELAS
5 JUARA
MASA
8.10 -9.10
MATAPELAJARAN
TEMA
TAJUK
SP
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
PENGESAHAN
18 FEBRUARI 2019
GB STRATEGI PdP Pembelajaran Berasaskan Inkuiri Pembelajaran Berasaskan Masalah Berpusatkan Pelajar
BAHASA MELAYU
PdP ABAD 21 Round Table Think-Pair-Share Hot Seat Gallery Walk Three Stray One Stay Prensentation Role Play Deklamasi
KESIHATAN DAN KEBERSIHAN
BERSIH DAN SIHAT
1.3.3 Mendengar, memahami dan memberikan respons dengan menyampaikan pelbagai pesanan mengikut urutan
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat a) Mendengar, memahami dan memberikan respons dengan menyampaikan pelbagai pesanan mengikut urutan
PETA PEMIKIRAN (I-THINK) Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pokok Peta Dakap Peta Alir Peta Pelbagai Alir Peta Titi KBAT TAKSONOMI BLOOM Mengingat Memahami Mengaplikasi Menganalisis Menilai Mencipta
1. Murid mendengar dan memahami pesanan yang dibacakan 2. Murid memberikan respons dengan menyampaikan pesanan mengikut urutan 3. Murid membina ayat menggunakan kata kerja aktif transitif AKTIVITI PEMBELAJARAN
dan kata kerja psif yang terdapat dalam teks 4. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk pelajaran. 5. Murid membuat latihan di buku tulis.
KEHADIRAN
ELEMEN MERENTASI KURIKULUM Kreativiti dan Inovasi TMK Keusahawanan
/ 6 murid hadir
TIDAK HADIR
IMPAK / REFLEKSI
1
PENTAKSIRAN Latihan Bertulis Lisan Kuiz Pembentangan Lain-lain :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN HARI
:
TARIKH :
ISNIN 18 FEBRUARI 2019
KELAS
6 CENDEKIA
MASA
11.00 – 12.00
MATAPELAJARAN
STRATEGI PdP Pembelajaran Berasaskan Inkuiri Pembelajaran Berasaskan Masalah Berpusatkan Pelajar
TEMA
KESIHATAN MENTAL DAN EMOSI
TAJUK
KERESAHAN SANG KANCIL
SP
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
PdP ABAD 21 Round Table Think-Pair-Share Hot Seat Gallery Walk Three Stray One Stay Prensentation Role Play Deklamasi
BAHASA MELAYU
4.2.2 Mengujarkan cerita dengan menggunakan bahasa yang indah dan ayat yang gramatis untuk menyampaikan idea dengan bahasa badan yang kreatif.
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat a) Bercerita berdasarkan petikan yang telah di baca dengan bahasa yang betul
PETA PEMIKIRAN (I-THINK) Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pokok Peta Dakap Peta Alir Peta Pelbagai Alir Peta Titi KBAT TAKSONOMI BLOOM Mengingat Memahami Mengaplikasi Menganalisis Menilai Mencipta ELEMEN MERENTASI KURIKULUM
1. Murid membaca cerita pendek. 2. Murid bersoal jawab tentang isi-isi cerita. 3.Murid mengujarkan cerita. 4.Murid mengujarkan cerita yang telah dibaca.
Kreativiti dan Inovasi TMK Keusahawanan
AKTIVITI PEMBELAJARAN PENTAKSIRAN Latihan Bertulis Lisan Kuiz Pembentangan Lain-lain :
KEHADIRAN
/ 6 murid hadir
TIDAK HADIR
IMPAK / REFLEKSI
1
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN HARI
:
TARIKH :
ISNIN 18 FEBRUARI 2019
KELAS
6 CENDEKIA
MASA
12.00 – 12.30
MATAPELAJARAN
STRATEGI PdP Pembelajaran Berasaskan Inkuiri Pembelajaran Berasaskan Masalah Berpusatkan Pelajar
PENDIDIKAN KESIHATAN
MODUL
KESIHATAN FIZIKAL
TAJUK
KESIHATAN DIRI DAN REPRODUKTIF
SP
1.2.1 Memahami situasi yang mendorong kepada tingkah laku seksual dan cara menanganinya
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat; OBJEKTIF PEMBELAJARAN
a) Menerangkan contoh situasi yang mendorong kepada tingkah laku seksual.
1. Murid mendengar penyampaian standard pembelajaran yang disampaikan oleh guru. 2. Murid menjelaskan melalui contoh situasi yang AKTIVITI PEMBELAJARAN
mendorong kepada tingkah laku seksual. 3.Murid mencadangkan cara menjaga Tingkah laku sebagai remaja. 4. Murid melengkapkan lembaran kerja.
KEHADIRAN
/ 6 murid hadir
TIDAK HADIR
PdP ABAD 21 Round Table Think-Pair-Share Hot Seat Gallery Walk Three Stray One Stay Prensentation Role Play Deklamasi PETA PEMIKIRAN (ITHINK) Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pokok Peta Dakap Peta Alir Peta Pelbagai Alir Peta Titi KBAT TAKSONOMI BLOOM Mengingat Memahami Mengaplikasi Menganalisis Menilai Mencipta ELEMEN MERENTASI KURIKULUM Kreativiti dan Inovasi TMK Keusahawanan
PENTAKSIRAN Latihan Bertulis Lisan Kuiz Pembentangan Lain-lain :
IMPAK / REFLEKSI
1
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN HARI
:
ISNIN
TARIKH :
18 FEBRUARI 2019
KELAS
1 CERIA
MASA
12.30 – 1.30
MATAPELAJARAN
STRATEGI PdP Pembelajaran Berasaskan Inkuiri Pembelajaran Berasaskan Masalah Berpusatkan Pelajar
SAINS
PdP ABAD 21 Round Table Think-Pair-Share Hot Seat Gallery Walk Three Stray One Stay Prensentation Role Play Deklamasi
MODUL
KEMAHIRAN SAINSTIFIK
TAJUK
MENGENALI DERIA MANUSIA
SP OBJEKTIF PEMBELAJARAN
1.1.1 Menguasai Kemahiran Memerhati
Di akhir pembelajaran, murid boleh : 1.
Menyatakan sekurangnya 3 deria dengan betul
Muird dapat : 1. Menyatakan apakah itu berkomunikasi. KRITERIA KEJAYAAN
2. Menyatakan sekurangya 2 daripada 3 kaedah berkomunikasi
AKTIVITI PEMBELAJARAN
KEHADIRAN
1. 3 orang murid dipanggil oleh guru untuk ke hadapan. 2. Murid memberitahu maklumat kepada seorang murid dan seorang murid memberitahu murid yang lain. 3. Aktiviti tersebut dikaitkan dengan komunikasi. 4. Murid diterangkan dengan maksud komunikasi. 5. Murid dalam kumpulan diminta membuat satu komunikasi menggunakan lakaran dan tulisan. 6. Murid menunjukkan hasil kerja mereka dengan diulas guru. 7. Murid membuat buku aktiviti ms 4-6. 8. Murid berbincang jawapan oleh guru.
/ 8 murid hadir
TIDAK HADIR
IMPAK / REFLEKSI
1
PETA PEMIKIRAN (I-THINK) Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pokok Peta Dakap Peta Alir Peta Pelbagai Alir Peta Titi KBAT TAKSONOMI BLOOM Mengingat Memahami Mengaplikasi Menganalisis Menilai Mencipta ELEMEN MERENTASI KURIKULUM Kreativiti dan Inovasi TMK Keusahawanan
PENTAKSIRAN Latihan Bertulis Lisan Kuiz Pembentangan Lain-lain :