Cool Set

  • May 2020
  • PDF

This document was uploaded by user and they confirmed that they have the permission to share it. If you are author or own the copyright of this book, please report to us by using this DMCA report form. Report DMCA


Overview

Download & View Cool Set as PDF for free.

More details

  • Words: 736
  • Pages: 6
Coolset –представлява високоволтов силов полеви транзистор, направен от технологията CoolMos, и аналогови и цифрови контролни съединение в един корпус. Той се използва за изграждане на галванино разделение на преобразувател на напрежение с пълната гама на защита (защита на ток, защита от прегряване, защита на ниско и високо напрежение). Това изисква минимум външни използвани компоненти. Работната честота на веригата е (67-100) KHz. Схемата Coolset може да се използва за DC / DC, както и за AC / DC преобразуватели на напрежение мощност до 120V при променлив (50 Hz) въвеждане на напрежение (85-265)V или 240V в (195-265)V. Работата при по-ниско напрежение на вход е възможна при намаляване на захранващия източник.

За да проектираме източник на захранване на схемата както е показано на фигура 1, първо трябва да разрешиме следните въпроси: 1. Определяне на основните параметри на източника на захранване. 2. Избор на CoolSet, най-оптималното решение на проблема. 3. Проектиране намощен трансформатор. 4. Изчислете оставащите елементи от схемата. Фиг. 1

1. Определяне на основните параметри: UAC max - максимално входно напрежение на мрежата UAC min - минимално входно напрежение на мрежата

fмр - честотата на мрежата 50 или 60 Hz fk – комутацинна работна честота на преобразуване Uвх – входно напрежение Pвх - входна мощност -ефективност За CoolSet са вероятно няколко опции Входно напрежение: 195-265V и Универсален вход: 85-265V.

2. Cool Set се избира по ефективност на преобразуването, входно захранване и съпротивление на ключовете от сайтовете не производителя.

3.

Дефиниране на входа на капацитет Сbulk, минималното постоянно входно наппрежение Umin и коефициент на пулсации. Входен капацитет Сbulk филтрира пулсации на (100-120) Hz. Приноса на капацитет засяга минималната вход напрежение и коефициента на пулсации. Приблизително при входно напрежение ~ 230 V ± 15% е необходимо 1µF на 1 W, а при входно напрежение ~ 115V ± 15% - 2 µF на 1 W изходна мощност. Стойността Umin за зададено Ubulk :

, kъдето tс(2-3)ms

А коефициентът

на

пулсации:

4. Изчисляването на трансформатора. Захранването може да работи в прекъснат режим, както и в непрекъснат режим. Пиковия ток през първичната намотка е равен :

5.Избор на схема snabber. Можете да използвате два варианта - RCD snabber и D /диод/+ TVS /диод/, като втората схема изисква специално внимание и внимателен избор на напрежение. Определяне на максималното напрежение на ключовете:

При проектирането snabbera с TVS диодни трябва да бъде изчислено и напрежението в snabbere, тъй като напрежението е нестабилно и силно зависио от температурата. 6. Проектиране на схема за защита и сх за защита по ток с сензорен резистор Rsensor.

7. Проектиране на мек старт:

кΩ

8. Проектиране на входните параметри.

9. Проектиране на захранвща схема на преобразувателя. Чипа разполага със собствен източник на захранване, свързани чрез веригата с мощни транзистори с кондензаторно захранване. В момент, когато напрежението върху кондензатор Svcc достига 5V, цифрова част, когато напрежението контрол верига 15V включва

управляващите транзистори: При проектирането е необходимо да се осигури минималната консумаця на схемата. Също така, трябва да внесе в схемата допълнително параметричен стабилизатор, който ще ограничи максимално захранващо напрежение

на нивото от – 22V. А диодни верига да е със ток на потребление до 10 mA. 10.Проектиране на обратната връзка.

Обратна връзка може да бъде по напрежение от най-просто вид optopary и stabilitron (приложим, когато не са обект на специални изисквания по отношение на стабилността на изходното напрежение). Пример за това е LMV431 (NSC). Тази схема е високо-прецизно приспособяване на напрежение и е приложима за всяка мощност и напрежение.

11.Препоръки за проектиране на трансформатор. Загубите, свързани с паразитни параметри се състоят от: •

загуби в snabbere, свързани с индуктивност разсейване P1 ~ Lp*Lk.



загубите, свързани с капацитет P2 ~ ∑C (Uin-Uout) ^ 2 * Fk .



P = P1 + P2 загуби в капацитет разпределят под формата на допълнителна мощност, която е разпределена за транзистор (IC CoolSet, Topswich, Вайпър).



Загуби в индуктивност чрез разсейване се прави под формата на топлина в snabbere.

1. Необходимо е да се стремим да се намали разсейваната индуктивност в трансформатора. Това е постигнато чрез подобряване на връзката между магнитните първичните и вторичните намотки. Например, можете да разделите първичните и вторичните намотки на няколко части и - «първични-вторичнипървични».За предпочитане е намотки да са свързват последователно. 2. Необходимо е да се стремим и да намалим разтоянието между намотките и въздушната междина на трансформаторна. Капацитета между намотките се намалява с правилния алгоритъм за полагане на намотките. Капацитета на въздушната междина се намалява с увеличаване на дебелината на изолация, както и чрез премахване на правилното началото и края намотки.

Related Documents

Cool Set
May 2020 12
Cool
October 2019 49
Cool
November 2019 38
Cool
June 2020 30
Cool Rain Spider Web Cool
August 2019 31
Cool Gardening
October 2019 31